Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2005., 12:34   #101
Quote:
dodouprolazu kaže:
Uzeo sam godisnji tak da cu biti doma jos neko vrijeme, u depresiju je pala prije poroda, dok je cuvala trudnocu i imala strogo mirovanje i zamisljala horor scenarije a sad jos kaze, eto znala sam, sve sam ja kriva. Joj Za vjezbe su nas narucili na Goljak.

Chani- box ti je pun, pokusao sam ti poslati poruku ali nije prosla.

I ja sam cuo od iskusnih tata da ovo voznja u autu pomaze samo kak onda premjestiti bebu u krevet a da se ne probudi? Ili ju ostavite da odcori u autu? A ja? Dobiti cu ukljestenu kraljeznicu Ili da odmah kupim kamp kucicu, zlu ne trebalo, tam bar stane poljski lezaj...
dodo, ja sam s malim isla na goljak na vjezbe. srecom, nije nam puno trebalo, na kraju su ga samo kontrolirali. odlicni su tamo, postoji par krasnih cura koje su predivne s klincima.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2005., 11:38   #102
Quote:
plavva kaže:
dodo, ja sam s malim isla na goljak na vjezbe. srecom, nije nam puno trebalo, na kraju su ga samo kontrolirali. odlicni su tamo, postoji par krasnih cura koje su predivne s klincima.
Ovim bih putem pohvalio dr.Koprcinu i Subasic, za ovu prvu sam u par navrata procitao svakakva misljenja, evo moja iskustva su vise nego pozitivna.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2005., 06:22   #103
Cestitke Dodo, mi smo totalno ne svijesno na AP metodi i tek sam nedavno prvi put isla bas provjerit malo Searsovu knjigu da se uvjerim jer sve radimo dobro.
Ja malu(9mj.) okupam i oko 8 sati stavim u nas krevet na cicu i polako se uspavljujemo. Traje od 10 minuta do sat vremena,kako kada. KAd zaspi ja se dignem napravim jos nesto po stanu, provjerim Forum i sl. i kad idem u krpe uglavnom je stavim u njen kindac koji je odmah do kreveta(spojen) oko 1,2 u noci se pocne meskoljit ,uzmem je k sebi dam cicu i dalje spavamo zajendo do jutra. S muzem se zabavljam u drugim djelovima stana, umorna nisam jer se svi fino naspavamo, muz mi je zadovoljan jer i on fino spava po noci. Imamo ogroman krevet i nije nam uopce problem spavat zajedno, mala jede koliko hoce i cica joj je uvijek na izvoli(sama si je uzme) ja nit ne znam kolko puta i kada jede po noci. Nikada ju nisam i ne cu ostaviti da place i to sam odlucila prije nego sam uopce bila trudna. Narocito ovih dana kad sam dosta na poslu pa ne provodim bas cijele dane s njom, sad me vise i trazi po noci.
Izbijanje zuba, putovanja, nekakve prehlade i sl. situacije uopce ni ne racunam, to su sve situacije koje rutinu svedu na
Dodo,moja frendica je rodila u Petrovoj ranije i natjerala ih je da joj malog hrane njenim izdojenim mlijekom makar je bio u inkubatoru par tjedana, kasnije je otisla Dr. Polovini koja joj je dala vjezbe i mali je sad super. Nikakvih problema. Da nisam tu di jesam i ja bi otisla k njoj tek toliko da mi malu pogleda.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 16:08   #104
Rita tu verziju sa spavanjem imamo i mi. Nezamislivo mi je da bi tu mrvu koju smo predugo cekali odnesli u drugu sobu i pustili samu dok smo nas dvoje skupa Pa ona spada k nama, nika drugam

Quote:
mala jede koliko hoce i cica joj je uvijek na izvoli(sama si je uzme) ja nit ne znam kolko puta i kada jede po noci.


Vec radis? Jel to tvoj izbor ili je bila sila prilika? Hvala za rijeci podrske! Zena mi se rasplakala kad je skicnula ovdje (dobro nije ju tesko rasplakati ovih dana) ali ipak.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 17:56   #105
Dodo, ja sam ti pocela raditi mjesec dana nakon kaj sam rodila ali samo par sati tjedno i imam deal da malu mogu sa sobom furat.
Sad su mi starci tu i cuvaju je kad mene nema i nose mi je na dojenje. Radim zato kaj mogu a i volim zaradjivat svoju lovu. Ne bi radila full time i ne bi je nikada stavila u jaslice. Kad smo odlucili imat djete/cu odlucili smo da cu ja biti doma barem do njihove trece godine. MAlo mi tesko pada ne zaradit svoje novce pa ipak odradim svojih par sati ak mogu izorganizirat da bude mala samnom.
Jedan od razloga zasto zene i znaju padat u depresije je i ta nemoc, to sto naglo ne doprinose(financijski) a ne mogu si pomoci. Djete financijski jaaako puno kosta i fakat se dobro osjeti sto ja ne radim i ovi ekstra troskovi,ali to smo znali i na to smo se spremili(psihicki).
U svakom slucaju zelim vam puno srece,cuvaj svoje cure a zenici pomogni kolko mozes jer joj sad nije lako,hormoni je peru i zivot joj se okrenuo naglavacke.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 18:08   #106
Prekrasan post Rita...
Puno hrabrosti i izdrzljivost Dodo, svako dobro majci i bebici.
Cestitke.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 20:59   #107
Quote:
Dodo, ja sam ti pocela raditi mjesec dana nakon kaj sam rodila ali samo par sati tjedno i imam deal da malu mogu sa sobom furat
Sad se pitam koji je to posao, imas neki neobican job, gdje se fura beba od mjesec dana?

Ne cini mi se da je depresija zbog toga sto ne radi (barem ne financijske prirode) jer tu je porodiljska naknada a ona je samo malo manja od njene place. Ali slazem se, kod nekih zena valjda to moze biti okidac za depresiju. Kod moje je okidac bio strogo mirovanje u trudnoci a i sad ovaj neplaniran rasplet trudnoce.
Istina za prinovu treba novaca ali ponekad roditelji pretjeruju sa preskupim igrackama i najmodernijim kolicima a malenima je puno vaznije vrijeme s mamom i tatom i puno ljubavi.

Hvala oona!
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 21:22   #108
Dodo, cestitke i od mene!
__________________
Lucy cried, I almost died, U know what we found?
Starfish&Coffee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 22:18   #109
Dodo je, neuobicajen je skroz.
KOd mene tu di zivim nema nikakvih naknada pa kolko radis tolko zaradis.
Sto se tice depresija poslje poroda ti progesteron naglo opada pa su zato i postporodjajne depresije tak ceste. Sam ti nju mazi i pazi. Okidac moze biti bilo sta,frendica mi se ubedirala oko toga koliko mali jede ili ne jede i da li je njeno mlijeko dobro itd. NA kraju je toliko otisla vrit da je zavrsila na antidepresivima, stavili je na antibebi pilule(balans hormona) i sad nit ne moze dojiti ni nis, koma. Njen muz je isto bio sav u sumnjama i nesiguran i tak je to otislo k vragu. Zato kazem, puno podrske,pomoci i samopouzdanja
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 10:49   #110
Upalilo je ...

Evo, zadnjih nekoliko dana nema više plača. Bez obzira dali se radi o večernjem ili dnevnom spavancu, malenu lagano stavimo u krevetić, izljubimo k'o vola u kupusu, i zatvorimo vrata. Prije toga obavezno pola sata maženja, čitanja slikovnice itd.

Zandnja tri dana smo počeli micati vrijeme za spavanje, skinuli smo sa 22:30 na 21:30, i dalje se trudimo.

Ovo oko dojenja po noći je i mene navelo na razmišljanje, ali Kast-Zahn tvrdi da beba sa 6 mjeseci može izdržati cijelu noć bez dojenja. A naša je godinu dana, dost' velika i teška, i dalje raste ...

Što me malo čudi je činjenica da malena sada više spava nego prije. Navečer je već u 8 umorna, po danu u pravilu prespava 2 sata, što je oko sat više nego prije.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 11:06   #111
to je i meni cudno, u zadnje vrijeme moja spava dobrih 5 sati po danu, nekad u 20, ali u zadnje vrijeme uglavnom oko 21h ide na nocni pocinak - mala je zrela za spavanje, pocne cendrat, trljat oci, usi, ma kuhana i pecena
dok prije to je bio uzas, po noci me obavezno vise puta dizala, po dani spavala eventualno po pol sata,osjecala sam se ko u nocnoj mori
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2005., 07:27   #112
jucer me ubila u pojam, tek oko 12 navecer je zaspala,nece pa nece spat, cendra, pa je malo pricorila s nama u krevetu i idem je prebacit,stanga,odmah u plac, pa sam se morala s njom igrati,pa se raspricala uhmmm,mmmmmmm, uuuuuuuhm,haj,haj i slicne mumljaze te pokazuje prstom sta da joj dodajem od igracki koje ona katapultira na drugu stranu, mlijeko, vodu sve bacila iz kinderbeta,taman se malo primiri i ja izlazim van iz sobe,a ona skoci ko oparena vrucom vodom i pocne plakati, nis natrag u arenu, pa sam ju dobrih pol ure mazila po nogicama dok nije pocela sklapat oci i napokon zaspala..

jedino sto sam primjetila da se dosta znoji,mozda joj to smeta jer prilicno je vruce bilo
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2005., 09:31   #113
Re: Upalilo je ...

Quote:
Secundo kaže:
Evo, zadnjih nekoliko dana nema više plača. Bez obzira dali se radi o večernjem ili dnevnom spavancu, malenu lagano stavimo u krevetić, izljubimo k'o vola u kupusu, i zatvorimo vrata. Prije toga obavezno pola sata maženja, čitanja slikovnice itd.

Zandnja tri dana smo počeli micati vrijeme za spavanje, skinuli smo sa 22:30 na 21:30, i dalje se trudimo.

Ovo oko dojenja po noći je i mene navelo na razmišljanje, ali Kast-Zahn tvrdi da beba sa 6 mjeseci može izdržati cijelu noć bez dojenja. A naša je godinu dana, dost' velika i teška, i dalje raste ...

Što me malo čudi je činjenica da malena sada više spava nego prije. Navečer je već u 8 umorna, po danu u pravilu prespava 2 sata, što je oko sat više nego prije.
secundo, kad smo mi ukidali nocno dojenje, princip je bio da ga kad se nocu probudi i trazi jest, nosamo, mazimo, ljubimo - sve, samo cicu ne bi dobio. kad bi poceo pizdit, ja bih legla kraj njega i mazila ga (nisam ga mogla drzat jer se bacao i lupao) i on bi se nakon nekog vremena smirio. to je trajalo dva i pol dana.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2005., 05:52   #114
Meni u principu uopce nije problem nocno cicanje, ovak me sad malo ima doma i dosta radim pa mi je super da prek noci ima ne ogranicenu paznju i cicu. Prakticki spava meni pod rukom i nadje si cicu sama. Bilo bi mi zao da je skinem s toga jer bi onda ostala na tri/cetri cicanja dnevno. Zato sad bar dok toliko radim i nema me bas puno doma ima me cijelu noc. kasnije ce mo se borit s tim.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2005., 07:01   #115
ustvari najnovija fora je da ne smijem zatvoriti vrata od njene sobe i nase sobe tako da kad ide na spavanje prica i gleda na nas,cim zatvorim,ljuti plac i nis od spavanja
sad smo to prokuzili pa je sinoc bilo manje problema,jedini problem je bio muz koji je kupio 10 original cd poceci rock&rolla i cijelo vrijeme mi komentirao po tiho sta ima na njima s jakim odusevljenjem,a mala je u procesu uspavljivanja bila, jedva sam ga usutkala,uh
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2005., 22:46   #116
Ovako, nisan sve procitala, al' da vam dam prijedlog:

Najbolje je bebu od samog pocetka stavljati budnu u krevet kad god je moguce. Svakoj bebi je potreban jedan ritam. Znaci, svaku vecer ih na isti nacin lijegajte. Npr. nakon kupanja, nakon pjesme, nakon mazenja, nesto sta ih nece opet aktivirati. Pokrit, pusa i van iz sobe.

Ako imate srece, vasa beba ce zaspati, ali ako imate bebu (kao ja - 12 mjeseci ima) koja je navikla da je se nosa, u narucju ginga, itd. onda probajte ovo:

Kad zavrsite sa svakovecernjim tjekom legnite bebu u (njegov!) krevet. Nakon puse i laku noc izadite iz sobe. Ostavite lagano svijetlo ili vrata prikucena.

Mali/mala ce se sigurno buniti. Pokusajte 2-3 minute izdrzati a da ne udete. Nakon tih 2-3 minuta odite i ponovo legnite djete. Pusa/pomazit i opet vani. Budite cvrsti i dalje tako nastavite. Opet 2-3 minute. Onda pokusajte 5 ili vise minuta a da se ne pojavite. Nakon najkasnije sat vremena on/ona ce spavati.

To ponovite 4-5 veceri i vidjet cete da u buduce nece vise biti problema. Djete ce skuzit da je vrijeme za spavanje.

Tu tajnu mi je otkrila jedna poznanica.

A sad vam zelim puno uspijeha i dobrih zivaca
__________________
Ljubav je jedina stvar koja raste kad je upotrebljavas.
deeeyoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2005., 09:41   #117
Quote:
deeeyoo kaže:
Tu tajnu mi je otkrila jedna poznanica.
Frau Dr. Kast-Zahn?
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2005., 23:28   #118
Quote:
Secundo kaže:
Frau Dr. Kast-Zahn?
Hehe.. da, tocno. Ona je procitala knjigu i probala. Kaze da ide. Kupila san je i ja. Sada sam u test-fazi... ;-)
__________________
Ljubav je jedina stvar koja raste kad je upotrebljavas.
deeeyoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2005., 08:13   #119
Quote:
deeeyoo kaže:
.........

a shto je novo u onom shto si napisala ?
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2005., 09:41   #120
Quote:
deeeyoo kaže:
...Svakoj bebi je potreban jedan ritam...
Moj cijeli život nema ritam, pa ga ni bebe nisu imale.

Al' su spavale cijelu noć
polly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:42.