Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2012., 07:52   #121
Nemaš pravo tražit uništavanje nego dat pisanu pisanu izjavu ovjerenu kod bilježnika da si suglasan za uništavanje.Roba se uništava pod Carinskim nadzorom jednako kao što se roba uništava pod policijskim nadzorom (onu koja policija ili sud oduzme).
Tu imaš naputak (24.07.2006)
http://www.carina.hr/Dokumenti/Naput...sYjQdOAw%3d%3d

Tvoja teza mora bit u skladu sa svim mogućim važećim propisima.

U svemu što ti oni napišu i dostave imaš uputu o pravnom lijeku i slovu propisa po kojem su postupali.I tako je kako je.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 09:44   #122
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nemaš pravo tražit uništavanje nego dat pisanu pisanu izjavu ovjerenu kod bilježnika da si suglasan za uništavanje.Roba se uništava pod Carinskim nadzorom jednako kao što se roba uništava pod policijskim nadzorom (onu koja policija ili sud oduzme).
Tu imaš naputak (24.07.2006)
http://www.carina.hr/Dokumenti/Naput...sYjQdOAw%3d%3d

Tvoja teza mora bit u skladu sa svim mogućim važećim propisima.

U svemu što ti oni napišu i dostave imaš uputu o pravnom lijeku i slovu propisa po kojem su postupali.I tako je kako je.
Nakon što prihvatim nagodbu, rekli su mi u Carini da moram poslati zahtjev za uništavanje robe... to isto kaže i odvjetničko društvo... po članku 185. Carinskog zakona... kamo stoji kako se strana roba može uništiti... te da uništenjem i ustupanjem robe ne smiju nastati troškovi na teret države.
Ono što meni nije jasno... kako to mogu tek kad sam postigao nagodbu, a ukoliko se vratim par mjeseci prije, u slučaju dolaska rješenja o privremenom zadržavanju moram slati suglasnost za uništavanje... pa tko uništava na kraju i tko je odgovoran za predmet... ako sam odgovoran ja... onda valjda ja mogu i zahtjevati da se predmet uništi i prije nego je došlo do podizanja tužbe.
Dakle carina zadržava robu i šalje rješenje, na to rješenje ne možeš ništa osim tužba/prigovor, ali šta ako hoćeš odmah uništiti robu, zašto se moraš javljati odvjetničkom društvu ako kod njih roba nije?
Mislim znam kakavi su napuci i znam što propisuje Uredba, ali ne kontam po kojem zakonu i uistinu zašto. Po tome ispada da ti se i rješenje šalje čisto tako da se pošalje, a ustvari se onda to može zvati i obavijest

Zadnje uređivanje ttutek : 11.12.2012. at 09:52.
ttutek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 10:07   #123
Carina uništava.
Ne možeš tražit odmah po zadržavanju robe jer se prvo mora utvrdit da roba ne valja.Samo zadržavanje ne znači da roba ne valja.
Takva je procedura.
Prvo se napiše zakon, pa uredba koja objašnjava taj zakon opširnije i onda naputkom opet objasniš/pojasniš određene članke iz uredbe.I sve je to pravno obvezujuće.

To bi ti bilo (po tvojem) kao da te policajac zaustavi a ti tražiš da platiš kaznu prije nego ti on uopće i kaže da si napravio prekršaj.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 11:27   #124
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Carina uništava.
Ne možeš tražit odmah po zadržavanju robe jer se prvo mora utvrdit da roba ne valja.Samo zadržavanje ne znači da roba ne valja.
Takva je procedura.
Prvo se napiše zakon, pa uredba koja objašnjava taj zakon opširnije i onda naputkom opet objasniš/pojasniš određene članke iz uredbe.I sve je to pravno obvezujuće.

To bi ti bilo (po tvojem) kao da te policajac zaustavi a ti tražiš da platiš kaznu prije nego ti on uopće i kaže da si napravio prekršaj.
carina ne uništava koliko ja znam, već firme poput arcus prerade i eko operativa u ovisnosti o vrsti predmeta...carina nadgleda uništavanje.
U ovom slučaju carina mi zaustavlja predmet, zaključuje da se vjerovatno radi o prekršaju i izdaje rješenje o privremenom zadržavanju, nakon što odvjetničko društvo izda zahtjev za poduzimanjem carinskih mjera, što samim tim znači da potvrđuju da se radi o prekršaju... e sad to je kao da te policajac zaustavi, ali ti njemu ne možeš platit kaznu nego moraš tu kaznu platit preko policijskog odvjetnika koji uzima proviziju od 500-1000 kn samo zbog toga što mu to dozvoljava procedura... koja je btw donesena prije 5 godina da bi vjerovatno pogodovala zastupnicima nositelja prava koji su iovako već i plaćeni za to što rade dakle, umjesto da se dopusti ravnopravno sudjelovanje svih stranaka u postupku, što ustav i garantira, uredbom se odruđuje nepovoljniji položaj za krajnjeg korisnika, samo pod pretpostavkom da je prekršio zakon... i sad tu dolazimo do najzanimljivijeg i ponavljajućeg djela iz cijele priče iako je velika vjerovatnost da je taj isti prevaren od strane nekog drugog... toliko o zaštiti građana zakonima i uredbama
ttutek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 11:46   #125
Dobro, nadgledaju.
Prekršaj se mora prvo utvrdit da bi netko platio kaznu.
Nije uopće bitno kad su propisi doneseni.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 12:29   #126
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Dobro, nadgledaju.
Prekršaj se mora prvo utvrdit da bi netko platio kaznu.
Nije uopće bitno kad su propisi doneseni.
Ja ne govorim o utvrđivanju prekršaja... dakle, ukoliko smo svi jednaki pred zakonom... opcija da ja imam mogućnost zatražit uništenje prije nego se krivnja utvrdila... tj. ako ja priznajem krivnju i prije nego je krivnja utvrđena i kao takav tražim uništenje ne vidim razloga zašto to ne bi bilo moguće... naime sada imamo situaciju da se tom uredbom pogoduje odvjetničkim društvima koji su zastupnici određenog branda te kao takvi mogu tražiti naplatu njihovog rada koji vjerovatno nije čak niti potreban... pa gotovo sam siguran da to na kraju gotovo da niti nema veze sa nositeljem prava, samim brandom... sve je tu stvar u odvjetnicima... zaradit što više para na ne znanju ljudi... i čak je to ajmo reći ok, ali nije ok da tome pogoduje i zakon koji je stvoren pod krinkom "zaštite građanstva".
Ukoliko se radi o novijim situacijama, tehnologijjama i sl. itekako je bitno kad je zakon i propis donesen. Ono što vrijedi danas ne znači da će vrijedit i sutra... obzirom da očito poznaš pravo, znaš o čemu govorim... zakoni sami po sebi trebaju pratiti tehnologijju, ali tu itekako gube bitku... jer tko ih donosi ekipa koja ima svoje interese a ne razumije se kompletno u samu građu i tehnologiju. Dakle, ako uredbu koju pripremaju pravnici iz DZIV-a, koji su si jako dobri s ekipom u odvjetničkim društvima za zastupanje brandova, te po njihovom naputku donosi vlada onda se tu vjerovatno može govoriti i o sukobu interesa.
U samoj Arcus preradi razumiju također cijeli problem... Naime, tamo 1 tona predmeta za uništavanje dođe oko 2000 kn... uobičajeno im dolazi masu predmeta za uništavanje jer to organiziraju odvjetnička društva... dakle svako odvjetničko društvo koje zastupa određeni brand naplaćuje to od 500-1200 kn... hmm račun je jednostavan
Istilčem, naravno da je ovo samo moje mišljenje i samo neki od podataka su provjereni... naravno dobit ću i račun od Arcus prerade pa ću napisati koliko to može iznositi ukoliko Van se uništava pojedinačni predmet.
Naravno, uredba kakva god da je građani je moraju poštivati. S druge strane, sami Zakoni vezani za povredu intelekutalnog vlasništva i uredbe koje ih prate zamišljenje su da bi se uništavale krivotvorine, koliko sam ja shvatio... po ovome svemu ispada, da same krivotvorine zapravo padaju u drugi plan i da je bitno "kažnjavanje" kupca, iako je on praktički već kažnjen svojom kupnjom. Samo kažnjavanje se odnosi na nepotrebno plaćanje sati odvjetničkih tarifa koji su koliko sam shvatio oko 250 kn (ispravite me ako griješim). Sama država, niti nema potrebu kazniti krajnjeg kupca i od toga se ograđuje, ali zato donosi zakone kojima dopušta da to na svoju ruku naprave odvjetnički uredi. Slatko

Zadnje uređivanje ttutek : 11.12.2012. at 13:11.
ttutek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 07:58   #127
Po kojoj logici ili pravu imaš tražit da se nešto uništi ako nisi u prekršaju?
Kada se dokaže da nešto ne valja onda se ide u uništavanje.
I policija prvo uzme vozačku na 24 sata pa je vrati a konačno utvrđivanje kazne ide preko suda pa ako se dokaže da je stvarno kriv ide kazna i poslije duža zabrana.
Da tražiš uništenje robe i onda tražiš obeštećenje jer ti nije utvrđen prekršaj što po zakonu imaš pravo.
Ti možeš priznavat krivnju ali ti tu krivnju moraju dokazat osobe ovlaštene za to onako kako je to propisima utvrđeno.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 10:19   #128
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Po kojoj logici ili pravu imaš tražit da se nešto uništi ako nisi u prekršaju?
Kada se dokaže da nešto ne valja onda se ide u uništavanje.
I policija prvo uzme vozačku na 24 sata pa je vrati a konačno utvrđivanje kazne ide preko suda pa ako se dokaže da je stvarno kriv ide kazna i poslije duža zabrana.
Da tražiš uništenje robe i onda tražiš obeštećenje jer ti nije utvrđen prekršaj što po zakonu imaš pravo.
Ti možeš priznavat krivnju ali ti tu krivnju moraju dokazat osobe ovlaštene za to onako kako je to propisima utvrđeno.
U kojem smislu te onda policija smije kazniti, ako ti na sudu nije još potvrđen prekršaj?
A i mislim da si pobrkao malo po zakonu o carini članak 185. kaže strana roba smije se uništiti (skraćeno)... dakle po toj logici bi ja imao pravo tražiti da se ta roba uništi. Kasnijom uredbom od carinske uprave se to omogućava jedino nositelju prava iako se i njemu i tebi šalje jednako rješenje. I sad ako ti isto tako sumnjaš da se radi o krivotvorini ne smiješ je uništiti iako ne želiš da to ide dalje. Pa kako smo onda svi jednaki pred zakonom?
Dali je bit u uništavanju krivotvorine ili u uzimanju novaca od kupca koji je u tom slučaju napravio prekršaj, a da ga možda nije bio nit svjestan, a možda je čak i prevaren? on kao takav može to dokazivati jedino na sudu, što košta masu novaca i nikome se ne isplati, nit državi, nit nositelju prava nit kupcu/vlasniku predmeta.
A čak i da dođe do toga da se tebi dopusti uništenje takvoga predmeta, može se fino i napisati jedna izjava u kojoj ti potpisuješ da nećeš nikoga tražiti obeštećenje.

Zadnje uređivanje ttutek : 12.12.2012. at 10:35.
ttutek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 10:40   #129
Quote:
ttutek kaže: Pogledaj post
U kojem smislu te onda policija smije kazniti, ako ti na sudu nije još potvrđen prekršaj?...
Radi se o potpuno drugačijoj situaciji. Policija te može kazniti u skraćenom postupku samo u slučaju da ti priznaješ prekršaj i odmah platiš kaznu (ili se ne žališ na prekršajni nalog, što se također može računati kao priznanje). Sve ostalo ide na sud.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 10:44   #130
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Radi se o potpuno drugačijoj situaciji. Policija te može kazniti u skraćenom postupku samo u slučaju da ti priznaješ prekršaj i odmah platiš kaznu (ili se ne žališ na prekršajni nalog, što se također može računati kao priznanje). Sve ostalo ide na sud.
je zato niti nisam uspoređivao to nego sivkić pitao... ja samo razmišljam na glas. da li se i ovo može urediti na jedan građanima prihvatljiviji način... ja mislim da može... svi ostali imaju pravo na drugačije mišljenje... meni je poprilično jasno kakva je situacija sada... jer sam u njoj, ali ponavljam, mislim da može i treba bit drugačije i zbog toga sve ovo iznosim.
nije čak toliko grozno što se trentuno osjećam kao žrtva sustava, ali je grozno to što će se ovakve stvari nastaviti i dalje dešavati jer nisu atraktivne za rješavanje za sada... sve dok konačno više ljudi ne shvati o čemu je tu riječ... dok se ne osnuje nekakva udruga koja će inicirat promjenu uredbi, zakona i sl.
može se tu spomenut i trbe i to da 10 radnih dana za roka koji je propisan od strane uredbe i koji kao takav stoji u rješenju nije jednostavno dovoljan rok da bi se utvrdila bilo koja činjenica koja bitno mijenja stanje stvari. Naime, ukoliko se desi pogreška kao kod mene, ne postoji mogućnost pravovremene reakcije. Znamo svi kakva je birokracija u našoj državi. Dakle, kad ja dobijem nagodbu odmah poslije toga potrebno je da u roku od 2-3 dana od primitka iste uplatim potreban iznos, i potpišem sve i pošaljem to odvjetničkom društvu... šta poptisujem, koje to uopće pravne posljedice nosi, što to uopće znači? to pojma nemam jer u 2-3 dana jednostavno se ne stignem informirati... pa čak i dobri odvjetnici koji se ne bave dirketno sa takvim slučajevima ne znaju vam točno odgovoriti o čem se točno radi jer naravno moraju proučiti sve zakone vezane za upravo to područje... dakle, uredba je vjerovatno sastavljena prepisivanjem urdebe neke zemlje članice EU zbog nedostatka imaginacije i intuicije od strane zakonodavca koji pritom zaboravlja da mi nismo Njemačka i nemamo uređeni sustav kao oni... njima birkokracija vjerovatno puno bolje funkcionira, a da ne govorimo o prihodima i kvaliteti života.

Zadnje uređivanje ttutek : 12.12.2012. at 11:01.
ttutek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 11:05   #131
Quote:
ttutek kaže: Pogledaj post
Dali je bit u uništavanju krivotvorine ili u uzimanju novaca od kupca koji je u tom slučaju napravio prekršaj, a da ga možda nije bio nit svjestan, a možda je čak i prevaren?
Quote:
ttutek kaže: Pogledaj post
je zato niti nisam uspoređivao to nego sivkić pitao... ja samo razmišljam na glas. da li se i ovo može urediti na jedan građanima prihvatljiviji način... ja mislim da može... svi ostali imaju pravo na drugačije mišljenje...
Dao sam ti samo jedan primjer kako sve to funkcionira ali ću ti opet ponovit.Ne možeš tražit od policajca da te kazni jer ti tako kažeš i zahtjevaš dok ti on ne utvrdi prekršaj.Tek kada ti se utvrdi prekršaj može ti naplatit kaznu.On je ovlašten utvrdit prekršaj a ne ti.Tako je i u tvome predmetu, prvo ti utvrde prekršaj a onda ide uništavanje robe.
Imaš pravo reći da bi kompletan postupak mogao bit drugačiji (brži,lakši) ali dok to nije tako ovlaštene osobe moraju postupat onako kako je propisano.

To što nisi bio svjestan prekršaja može rezultirat manjom kaznom ali ne preskanjem ili skraćivanjem postupka.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 11:19   #132
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Dao sam ti samo jedan primjer kako sve to funkcionira ali ću ti opet ponovit.Ne možeš tražit od policajca da te kazni jer ti tako kažeš i zahtjevaš dok ti on ne utvrdi prekršaj.Tek kada ti se utvrdi prekršaj može ti naplatit kaznu.On je ovlašten utvrdit prekršaj a ne ti.Tako je i u tvome predmetu, prvo ti utvrde prekršaj a onda ide uništavanje robe.
Imaš pravo reći da bi kompletan postupak mogao bit drugačiji (brži,lakši) ali dok to nije tako ovlaštene osobe moraju postupat onako kako je propisano.
sve jasno... više nemam dileme što se tiče zakona... to sam već rekao... u mom slučaju je sve napravljeno po zakonu kao što sam već istaknuo, osim pogreške od strane carinske uprave, ali i ona je rješena u skladu sa zakonom... što se toga tiče, tu je definirano tako kako je i tako je napravljeno... ja upozoravam na, po meni, nedostatke tog sustava te da se neke stvari trebaju promijeniti prije nego dodđe do još kontkretnih i konkretnijih primjera...svjestan sam i sporosti promijena i ne očekujem da će se to i promijeniti dok uđemo u EU... ali se nadam da će se jednom desiti situacija gdje će upravo građani imati svog predtavnika u kreiranju različitih uredbi, zakona i sl. ovako sada imamo situaciju da se jedno priča prije izbora, onda se zapravo malo toga promijeni u garnituri koja "rješava probleme" i zapravo ne gledaju na interese građana, već osoba koje treba "osigurati" zakonom... i onda dobijemo zakone ovakve kakve imamo, a iz aviona se vide pogreške, nepravilnosti pa čak i prije nego zakon zaživi u sustavu... na kraju te pogreške i nepravilnosti plaćaju građani kao u mom slučaju... a ono što me još više uznemiruje što gdje god da se okrenem slični problemi...većina toga je manje više polovično rješeno ili nedovoljno dobro...žrtve sustava su sasvim jasne i vidljive... samo je pitanje koliko će ih biti i koliko će biti velike... na žalost, svejstan sam i toga da realno postoje masu veći problemi od ovog, ali kako god okrenem, mišljenja sam da je svakom njegov problem najveći i da ga, ako se pokaže da je problem treba efikasno i rješiti.
ttutek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 12:14   #133
Quote:
ttutek kaže: Pogledaj post
ali se nadam da će se jednom desiti situacija gdje će upravo građani imati svog predtavnika u kreiranju različitih uredbi, zakona i sl.
U nadi je spas.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 12:47   #134
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
U nadi je spas.
ma ja ipak mislim da je ovakav način informiranja javnosti ipak bolji od Nade... na koju Nadu misliš? zezam se...
Realno, svatko tko se nađe u sličnoj stuaciji će prvo svoju situaciju ići pretraživati po netu... bar ću ja to napraviti... kad nešto neznam, pitam "google"... e prije par mjeseci si mogao pitati google ali ti on odgovarao jedino nuđenjem stranica carine i stop krivotvorinama i piratstvu, koje su sastavljane s druge strane i ne nude realan i praktičan uvid već razjašnjavaju svoje zakone i uredbe... što koristi, ali naravno ne u potpunosti u tom trenutku... s druge strane ne rješava pravi problem, već problem gleda iz svoje prespektive, a ne perspektive prosječnog građana... ono, da se vrlo lako vidjeti koji su site-ovi napravljeni zbog forme da je zadovolje, a koji da zadovolje potrebe građana... s te strane sam čak razmišljao da bi možda mogao napraviti site vezan za ovu tematiku ili čak jedan blog kamo bi građani koji se nađu u sličnoj situaciji, nesmetano mogli raspravljati o ovoj temi i nuditi svoja rješenja te sagledati probleme drugih građana iz sličnih primjera... ne mora to čak nužno ništa niti koštati... jednostavno lagani trud uložiti i stvoriti protutežu ne funkcionalnosti sustava, bar u smislu ovakvim i sličnim zakonima.... ako se to desi, naravno svi ćete biti pozvani da sudjelujete
mislim da bi trebalo to započeti s jednom bajkovitom pričom ili basnom jer se tu nitko ne bi trebao osjećati ugroženo, a opet sve može biti jasno
ttutek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 13:14   #135
Pa i tu imaš pravnu stranu koje se treba držat.
Sve dugo bi bila tema "koje zakone/propise i kako da kao građani promjenimo"
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 13:25   #136
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Pa i tu imaš pravnu stranu koje se treba držat.
Sve dugo bi bila tema "koje zakone/propise i kako da kao građani promjenimo"
upravo tako... imao sam s početka "problem sa zakonom" jer ga nisam razumio i dovoljno dobro poznavao... tek sad kad nešto više razumijem, vidim da nije sjajno... ono što mene razlikuje u komentiranju ovakve problematike, što nisam carinik niti pravnik, već građanin koji se je našao u ovakvoj situaciji, ne isključivo samo svojom krivnjom, da bi sam snosio cijelu odgovornost... i s te pozicije i nastupam, a znam da nisam jedini... znam da s druge strane u HR žive ljudi koji su naučili puno trpiti loše sustave, loše zakone, lošu birokraciju, a bez neke prave rekacije... pa čak je to vidljivo na izborima... izađeš i glasaš "u tom trenutku za manje zlo"... i tako se to ponavlja bez sankcioniranja i prave odgovornosti... toga definitivno fali na svim pozicijama, počevši od onog najsitnijeg djela koji će sjediti u svojoj "relativno sigurnoj" foteljici i mučiti muku sa prirodnim brojevima pa na taj način napraviti pograšku koja će dovesti do povećanja na kraju mojeg troška.. dokle god nema odgovornosti i sankcija za takve naoko sitne pogreške, neće bit nit pravednih rješenja i suđenja... dokle god svatko ne bude odgovarao za svoj dio posla, bit će ovako kako je
ttutek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 20:25   #137
ne mogu vjerovati... bas sam si mislio kupiti neki jeftini kontroler za PS3 i sva sreca da sam naletio na ovu temu...

E sad, koliko sam shvatio, problem je ako na kontroleru ili ambalazi, pise neka sonijeva oznaka (dualshock, sixaxis..).
Sto ako mi prodavatelj odgovori potvrdno da na proizvodu nema nikakvih sonijevih oznaka, a ustvari laze i ovi na carini zaustave posiljku? hocu li morati platiti kaznu iako imam pisani dokaz da nisam narucio krivotvorinu?

Sto je sa izgledom? jel problem ako je bas identican, ili i ako je slican?
chavez ding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 20:06   #138
Quote:
chavez ding kaže: Pogledaj post
ne mogu vjerovati... bas sam si mislio kupiti neki jeftini kontroler za PS3 i sva sreca da sam naletio na ovu temu...

E sad, koliko sam shvatio, problem je ako na kontroleru ili ambalazi, pise neka sonijeva oznaka (dualshock, sixaxis..).
Sto ako mi prodavatelj odgovori potvrdno da na proizvodu nema nikakvih sonijevih oznaka, a ustvari laze i ovi na carini zaustave posiljku? hocu li morati platiti kaznu iako imam pisani dokaz da nisam narucio krivotvorinu?

Sto je sa izgledom? jel problem ako je bas identican, ili i ako je slican?
Istina, ja sam kontroler na žalost kupio prije nego sam kupio PS3 da mi stigne taman prije EURA tako da mogu sa prijateljima igrat FIFU
Uglavnom, ukoliko je kontroler sličan izgledom, nikako ne kupuj jer to povređuje prava industrijskog dizajna/obličja... svi kontroleri koji se prodaju u trgovačkim društvima u RH a imaju obličje identično sony-jevom krše taj isti zakon... kako su ušli u RH? pojma nemam i to je pitanje Carinskoj upravi... Kako su stavljeni u prodaju pored državnog inspektorata? pojma nemam... Kako se još uvijek prodaju u trgovačkim društvima RH? pojma nemam... to je pitanje za državni inspektorat. Dakle, kada sam posalo zahtjev za očitovanjem Carinskoj upravi na tu temu, odgovor je bio da se mogu obratiti državnom inspektoratu. Dakle, ja bi valjda po tome trebao prijaviti sva trgovačka društva u RH jer Carinska uprava iako usko surađuje s njima to neće i "ne mora" napraviti... opet se tu vidi da apsolutno nije bitna krivotvorina, već mogućnost represije prema krajnjem kupcu Da je bitna krivotvorina, ne bi ih niti bilo u trgovačkim društvima u RH.
Isto tako, Državni zavod za intelektualno vlasništvo koje praktički birne da ne dođe do povrede ovih zakona, u suradnji sa javnim držvanim tjelima MUP RH, Carinska uprava, državni inspektorat RH se navodno bori protiv krivotvorina organiziranjem koncerata i radionica svakih par mjeseci u nekom drugom većem gradu, kako bi ljude upoznali sa krivotvorinama Odličan način za izvući nešto novaca od države. Naravno to ide iz đepova poreznih obveznika, kao i rad svih tih javnih službi, koje i dalje uglavnom ignoriraju postojanje krivotvorina u trgovačkim društvima, ali zato imaju zakonsku mogućnost maltretirati krajnjeg korisnika.
Uglavnom, imaš kontrolere koji ne izgledaju upoće kao sony-jev, spajaju se direktno na PS3 bez potrebe za zauzimanjem USB-a. Na pakiranju im piše DOUBLE SHOCK i to ne povređuje prava industrijskog dizajna nit prava na žig. Koštaju ti od 10-15$ što znači da nećeš platiti nit pdv nit carinu Moram priznati da nisu kvalitetni kao SONY-jev u izradi, ali s druge strane mogu čak trajati i dulje. Meni SONY-jev evo trajao 4 mjeseca, dok takav "DOUBLE SHOCK" još uvijek radi bez problema
Problem je što ulaskom u EU preuzimamo sve zaštičene žigove u EU, što znači da čak ukoliko na tipkama kontrolera stoji kružić, trokut, kvadrat i X, to se također smatra povredom žiga i aj bok plaćaš odvjetničkom društvu jer si mislio proći jeftinije
Trenutno sam dogovorio nagodbu sa odvjetničkim društvom, pa ću morati dogovoriti i uništavanje sa Carinom. To će biti iznimno interesantno pa ću naravno sve to skupa pojasniti ovdje kada prođe.
E da još jedna bitna stvar, nemaš ti kamo i kome dokazivati da nisi naručio krivotvorinu. Pa čak te nit ne terete što si je kupio, već uvezao. Imaš pravo to "probati" na sudu, ali ne preporučam. To sam ja mislio, ali su sudski troškovi preveliki i to predstavlja veliki rizik da biš inzistirao na pravdi... onda ti je na kraju bolje pojesti g... nego ići glavom kroz zid i boriti se sa odvjetničkom mašinerijom za koju su upravo ti zakoni i pisani
Evo ti jedan primjer "DOUBLE SHOCK" kontrolera kojeg sam naručio i uredno je prošao Carinu i radi još i danas:
http://www.ebay.com/itm/Wireless-Blu...item5aec85e679
ttutek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 09:37   #139
Quote:
chavez ding kaže: Pogledaj post
ne mogu vjerovati... bas sam si mislio kupiti neki jeftini kontroler za PS3 i sva sreca da sam naletio na ovu temu...

E sad, koliko sam shvatio, problem je ako na kontroleru ili ambalazi, pise neka sonijeva oznaka (dualshock, sixaxis..).
Sto ako mi prodavatelj odgovori potvrdno da na proizvodu nema nikakvih sonijevih oznaka, a ustvari laze i ovi na carini zaustave posiljku? hocu li morati platiti kaznu iako imam pisani dokaz da nisam narucio krivotvorinu?

Sto je sa izgledom? jel problem ako je bas identican, ili i ako je slican?
Evo ja sam kupio ps3 kontroler za 52 $, i upravo danas dobio to rješenje o privremenom zadržavanju robe, u ponedjeljak idem do carine i vidjeti na temelju čega su zaključili da roba krši intelektualno vlasništvo tvrtke SONY , pa ćemo vidjeti, kada sam ga kupovao cijena je bila ista i na službenoj sony Amazon trgovini, znam da cijena nije garancija da je roba original, ali eto
tyron1012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 09:45   #140
Ja sam si prosle godine narucio bezicni za ps2. Doslo mi uredno doma bez problema. Jedini problem je bio kad sam otvorio paket, a u njemu taj kinez na kojemu pise sony. Oblio me hladan znoj. Na slikama i opisu predmeta nije bilo nista sto bi upucivalo na to, al aj ti to objasni carini....
Zeggrez is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:42.