Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2013., 12:32   #241
Quote:
Ravell kaže: Pogledaj post
Ja sam rekao da je SED socijalisticka stranka bivse DDR.

A AfD (anti EU) nije usla u njemacki parlament. Nije osvojila potrebnih 5% na izborima.

Ali ajde...Dosta je vec.
Poanta je u tome da nitko ne želi koalirati sa SED. Svi znaju kako oni dišu i koji im je modus operandi.
CDU/CSU je postigla najbolji rezultat u zadnjih 50 godina i opet će biti velika koalicija koja je u pretprošlom sazivu dobro funkcionirala. Predsjednik SPD-a će biti potpredsjednik vlade i ministar financija. To znači da će Angela Merkel morati smanjiti porezno opterećenje građana. Većina Njemaca podržava ovu crno-crvenu koaliciju.
U pravu si AFD nisu ušli u Bundestag,ali su bili blizu.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Old 17.11.2013., 15:36   #242
Quote:
znanost2000 kaže: Pogledaj post
Karl Marx najveci socijalni mislioc u zadnje dvije tisuce godina.... je bio prvi koji je govorio:
maloljetna djeca nesmu biti zaposlena
trudna zena mora imati pravo na porodiljski
porez mora biti progresivan to znaci ako vise zaradis puno vise i platis poreza.
Karl Marx nikad nije zagovarao ono sto su radili divljaci u Kambodzhi.
Osuditi komunizam to znaci osuditi i socijalizam, socijal-demokratske pokrete sirom europe, osuditi skandinavski model...
Karl Marx je takodjer rekao da Hrvate treba potamaniti. Hrvatski lomunisti slijede tu maksimu kao i jugoslaveni koji mrze hr drzavu.
master_mind_ is offline  
Old 17.11.2013., 18:47   #243
Quote:
znanost2000 kaže: Pogledaj post
Ringo
Po cemu ti pripoznas da je netko desnicar?

Ovo sam tek sad vidio ...

PA ne znam da li koristim najprecizniji termin kad o njima govorim, ali ovo desničar je možda najbliže onom što želim da opišem.

Dakle, to ti je ekipa koja od kraja rata devedesetih ne dopušta Hrvatskoj da konačno izađe iz rata I da se oslobodi ratnog mentaliteta. I da počne da živi normalno. DA se energija hrvatskog društva usmjeri na prave problem koji Hrvatskku opterećuju još od postizanja neovisnosti.

To je ekipa koja neprestano mora da ratuje sa nekim ili sa nečim. Sa nekakvim izmišljenim UDBAma, koje odavno ne postoje, svuda vide Jugoslavene I svuda vide nekakve agenture koje hoće da Hrvate uvele u novu Jugoslaviju, nekakvim imaginarnim komunjarama, svakome ko ne dijeli njihovu blesavu paranoju lijepe etikete koje obvezno počinju sa Srbo ili Jugo, nevjerojatna je njihova opsjednutost Srbima iako su ovi u Hrvatskoj svedeni na gomilu mahom staraca, sada ratuju sa ćirilicama, nekakvim bezveznim dvojezičnim tablama, beskrajno mogu da te histerično ubjeđuju je li Hrvatska na Balkanu I da li Balkan uopće postoji, kao da koga boli ...ac za to, da li treba bii Vrginmost ili Gvozd, nekakvi neprijatelji Hrvatske, komunjare I Jugosaveni ispadaju im iza svakog kuta ... I tako u nedogled.

Spomeneš Bleiburg stradanja ustaša I domobrana 1945 I kosti po Sloveniji, krene opća histerija, dogodi se neki bezvezni incident u vezi Srba opet krene histerija, neka budala nacrta na zidu negdje četiri srpka ocila, odmah frka I domoljubna zaklinjanja, ovako mogu da nabrajam do sutra.

Ovo sa ćirilicom I ovim tablama, to je teatar apsurda. MOže Hrvatska ekonimija propasti, može se Hrvatska svesti na koloniju, možemo izgubiti sve, bankarski sustav u rukma stranaca, industrija uništena, vojska nam je danas smiješna, nezaposlenost, deficit I recesija, može sve u tri P. M., niko pojma o pojmu nema, niti koga briga.

A postave dvojezične latinično-ćirilične table ili negdje na nekoj pravoslavnoj crkvi neki pop stavi barjak sa srpskim simbolima, odmah histerijai frka, pripćenja braniteljskih udruga, Ctkveni kler obvezno dodaje sa svoje strane, ori se zovi samo zovi I ostale pizdarije.
Potuku se neke seljačine, ili neko nekoga ubije u makljaži oko seoskog plota, odmah se broje krvna zrnca I ako neki od njim imai prizvuk srpskog u imenu, svi mediji I javnost bruje o tome uz gnjevne komentare čitalaca.

Eto to I takvu atmosferu u javnosti podajruju oni koje nazivam desničarima. Oni svim silama pokušavaju da isprave neke krive Drine iz povijesti I da po svojim mjerilima I kantarima revidiraju rezultate Drugog svjetskog rata I tako izliječe svoj teški kompleks, iako je tu posrijedi Sizifov posao.


Im tu ljudi raznih profila, a najgore je što oni Hrvatsku drža za taoca svojih manijačkih paranoja I ludosti I svaki čas je destabiliziraju time.

KAd sa njima pričaš, oni će dakako razloge za sve problemekao I za stagnaciju I tapkanje Hrvatske u mjestu naći u svemu I svačemu, u fantomskim UDBAma koje rovare, u komunjarama koji ruse državu, zavjerama Jugoalsvena, Srba I ko zna koga ....u Perkoviću, u Boljkovcu, u još ponekom Metuzaliemu od 120 godina ...

A u stvari, upravo su ti desni radikali jedan od najvećih problema hrvatskog društva, pored nesposbnih ljudi na vlasti I kriminalaca na političkoj sceni.
Ringo10 is offline  
Old 17.11.2013., 19:49   #244
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Ovo sam tek sad vidio ...

PA ne znam da li koristim najprecizniji termin kad o njima govorim, ali ovo desničar je možda najbliže onom što želim da opišem.

Dakle, to ti je ekipa koja od kraja rata devedesetih ne dopušta Hrvatskoj da konačno izađe iz rata I da se oslobodi ratnog mentaliteta. I da počne da živi normalno. DA se energija hrvatskog društva usmjeri na prave problem koji Hrvatskku opterećuju još od postizanja neovisnosti.

To je ekipa koja neprestano mora da ratuje sa nekim ili sa nečim. Sa nekakvim izmišljenim UDBAma, koje odavno ne postoje, svuda vide Jugoslavene I svuda vide nekakve agenture koje hoće da Hrvate uvele u novu Jugoslaviju, nekakvim imaginarnim komunjarama, svakome ko ne dijeli njihovu blesavu paranoju lijepe etikete koje obvezno počinju sa Srbo ili Jugo, nevjerojatna je njihova opsjednutost Srbima iako su ovi u Hrvatskoj svedeni na gomilu mahom staraca, sada ratuju sa ćirilicama, nekakvim bezveznim dvojezičnim tablama, beskrajno mogu da te histerično ubjeđuju je li Hrvatska na Balkanu I da li Balkan uopće postoji, kao da koga boli ...ac za to, da li treba bii Vrginmost ili Gvozd, nekakvi neprijatelji Hrvatske, komunjare I Jugosaveni ispadaju im iza svakog kuta ... I tako u nedogled.

Spomeneš Bleiburg stradanja ustaša I domobrana 1945 I kosti po Sloveniji, krene opća histerija, dogodi se neki bezvezni incident u vezi Srba opet krene histerija, neka budala nacrta na zidu negdje četiri srpka ocila, odmah frka I domoljubna zaklinjanja, ovako mogu da nabrajam do sutra.

Ovo sa ćirilicom I ovim tablama, to je teatar apsurda. MOže Hrvatska ekonimija propasti, može se Hrvatska svesti na koloniju, možemo izgubiti sve, bankarski sustav u rukma stranaca, industrija uništena, vojska nam je danas smiješna, nezaposlenost, deficit I recesija, može sve u tri P. M., niko pojma o pojmu nema, niti koga briga.

A postave dvojezične latinično-ćirilične table ili negdje na nekoj pravoslavnoj crkvi neki pop stavi barjak sa srpskim simbolima, odmah histerijai frka, pripćenja braniteljskih udruga, Ctkveni kler obvezno dodaje sa svoje strane, ori se zovi samo zovi I ostale pizdarije.
Potuku se neke seljačine, ili neko nekoga ubije u makljaži oko seoskog plota, odmah se broje krvna zrnca I ako neki od njim imai prizvuk srpskog u imenu, svi mediji I javnost bruje o tome uz gnjevne komentare čitalaca.

Eto to I takvu atmosferu u javnosti podajruju oni koje nazivam desničarima. Oni svim silama pokušavaju da isprave neke krive Drine iz povijesti I da po svojim mjerilima I kantarima revidiraju rezultate Drugog svjetskog rata I tako izliječe svoj teški kompleks, iako je tu posrijedi Sizifov posao.


Im tu ljudi raznih profila, a najgore je što oni Hrvatsku drža za taoca svojih manijačkih paranoja I ludosti I svaki čas je destabiliziraju time.

KAd sa njima pričaš, oni će dakako razloge za sve problemekao I za stagnaciju I tapkanje Hrvatske u mjestu naći u svemu I svačemu, u fantomskim UDBAma koje rovare, u komunjarama koji ruse državu, zavjerama Jugoalsvena, Srba I ko zna koga ....u Perkoviću, u Boljkovcu, u još ponekom Metuzaliemu od 120 godina ...

A u stvari, upravo su ti desni radikali jedan od najvećih problema hrvatskog društva, pored nesposbnih ljudi na vlasti I kriminalaca na političkoj sceni.
Ovaj post je nazalost nakon slijedecih bezvrijednih postova ovdje brzo stvar proslosti.

A kad bi samo 1% umno prihvatili kojima je tvoj citat upucen bilo bi to epohalni dogodjaj.
Ravell is offline  
Old 17.11.2013., 21:13   #245
Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post
Karl Marx je takodjer rekao da Hrvate treba potamaniti. Hrvatski lomunisti slijede tu maksimu kao i jugoslaveni koji mrze hr drzavu.
Zapravo nije nigdje napisao ništa tako ekstremno (ne zagovara genocid, već u najekstremnijoj izjavi podržava Mađare u "tjeranju okupatora i palikuća natrag u Dunav", kao reakcija na Jelačićevu kampanju u Mađarskoj); tek piše da smo šljam i smeće itd., primarno zbog plaćeničke i antirevolucionarne uloge hrvatskih vojnika u Europi tog vremena.

Hrvati su diljem Europe od 17. st. na vrlo zlu glasu kao izrazito nemilosrdni vojnici skloni zločinima, što je jasno kada se pogleda sastav i uloga jedinica iz Hrvatske u raznim europskim ratovima (paravojska, plaćenici, šok-jedinice itd.), uz to isključivo na strani raznih rojalističkih snaga, te Austrije u ratu za ujedinjenje Njemačke, što je u 19. st. vrlo omraženo u krugovima građanstva i oslobođenog seljaštva.

Ne mrzi on Hrvate samo zbog toga jer su Hrvati ili intrinzične, genetske "inferiornosti".
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down

Zadnje uređivanje Pizvo : 17.11.2013. at 21:20.
Pizvo is offline  
Old 17.11.2013., 22:56   #246
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Točno,a sad pogledaj koji ih je moderator zaključao, pa će ti sve biti jasno.
Jasno mi je da je i najmanja sumnja da uvodni post ne predstavlja zlonamjerni falsifikat raspršena kad ste krenuli skretati temu totalnim neistinama nepovezanim s temom kao što je proglašavanje umjereno lijevih njemačkih partija ekstremnim, nerazlikovanje cijelog Vijeća Europe od njegove skupštine, pridavanja mu ovlasti koje nema i fantaziranja da netko može podnijeti tužbu na osnovi rezolucije VE a ne zakona.

U stvarnom svijetu ne postoji nikakva inicijativa u Europskom parlamentu koja bi se bavila zabranom veličanja komunizma. Ova tema je apsolutno besmislena ali mi je fascinantno da je došla do trinaeste stranice.
Sova77 is offline  
Old 18.11.2013., 00:37   #247
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Zapravo nije nigdje napisao ništa tako ekstremno (ne zagovara genocid, već u najekstremnijoj izjavi podržava Mađare u "tjeranju okupatora i palikuća natrag u Dunav", kao reakcija na Jelačićevu kampanju u Mađarskoj); tek piše da smo šljam i smeće itd., primarno zbog plaćeničke i antirevolucionarne uloge hrvatskih vojnika u Europi tog vremena.

Hrvati su diljem Europe od 17. st. na vrlo zlu glasu kao izrazito nemilosrdni vojnici skloni zločinima, što je jasno kada se pogleda sastav i uloga jedinica iz Hrvatske u raznim europskim ratovima (paravojska, plaćenici, šok-jedinice itd.), uz to isključivo na strani raznih rojalističkih snaga, te Austrije u ratu za ujedinjenje Njemačke, što je u 19. st. vrlo omraženo u krugovima građanstva i oslobođenog seljaštva.

Ne mrzi on Hrvate samo zbog toga jer su Hrvati ili intrinzične, genetske "inferiornosti".
Nije bit zločinima, iako nekako ti uvijek Hrvatske vojnike i zločine voliš u istom kontekstu spominjati, nego njihova "reakcionarna uloga" koju bi im zamjerao bez ikakvih zločina

A i svjeedno za razlog, Hrvate je mrzio, i to je jednostavno činjenica
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 18.11.2013., 05:00   #248
Quote:
Ravell kaže: Pogledaj post
Ovaj post je nazalost nakon slijedecih bezvrijednih postova ovdje brzo stvar proslosti.

A kad bi samo 1% umno prihvatili kojima je tvoj citat upucen bilo bi to epohalni dogodjaj.

Hvala najljepša! JA sam brutalno otvoren I opisujem stvari onakvim kakvim ih vidim.

Bio sam 4 godine u HVO, svim srcem za Hrvatsku I za hrvatski narod u BiH.

Nisam nikad za bilo kkvu obnovu Jugoslavije o čemu bez prestanka seru ovi desničari. Jer povijsno iskustvo je povijesno iskustvo.

Ja sam za Hrvatsku zakona, I poštivanja građanskih, ljudski I manjinskih prava.

A da se sve odlučuje u Saboru I institucijama vlasti.

Ali ova klika koju sam opisao u predhodnom postu ne prestaje da održava tenzije I stalne provale histerije u javnosti.

Oni ne žele normalnu Hrvatsku niti to njih zanima.

Ono što njih zanima je revizija povijesti I neoustaški revival u Hrvatskoj.

I ništa manje, I ništa vise, I ništa drugo!


Jer da nije tako, ostavili bi konačno ovu jadnu zemlju na miru da se konačno počne baviti problemima koji vape za rješavanjem.
Ali taktika što gore to bolje, to je ono čime se rukovode jer samo tako misle da mogu postići svoje ciljeve.

Vidjet ćemo, ali osobno nemam vise mnogo nade za Hrvatsku.
Ringo10 is offline  
Old 18.11.2013., 07:59   #249
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Ovo sam tek sad vidio ...

PA ne znam da li koristim najprecizniji termin kad o njima govorim, ali ovo desničar je možda najbliže onom što želim da opišem.

Dakle, to ti je ekipa koja od kraja rata devedesetih ne dopušta Hrvatskoj da konačno izađe iz rata I da se oslobodi ratnog mentaliteta. I da počne da živi normalno. DA se energija hrvatskog društva usmjeri na prave problem koji Hrvatskku opterećuju još od postizanja neovisnosti.

To je ekipa koja neprestano mora da ratuje sa nekim ili sa nečim. Sa nekakvim izmišljenim UDBAma, koje odavno ne postoje, svuda vide Jugoslavene I svuda vide nekakvekvi neprijatelji Hrvatske, komunjare I Jugosaveni ispadaju im iza svakog kuta ... I tako u nedogled.
..............................................
A u stvari, upravo su ti desni radikali jedan od najvećih problema hrvatskog društva, pored nesposbnih ljudi na vlasti I kriminalaca na političkoj sceni.
Hvala na odgovoru, danas je rijetkost da forumas bude tako uctiv pa da ti odgovori.

Razumio sam sad sto je po tebi "hrvatski desnicar" iako je moje pitanje bilo tko su- dozvoli - "desnicari", e sad vidimo da nije ista stvar biti desnicar i biti "hrvatski desnicar".

To sto si ti opisao da su "hrvatski desnicari" ali nemoj mi zamijeriti za mene su oni "hrvatski kreteni" e sad sto i tko bi za mene bio hrvatski desnicar ne znam ni sam , nikad nisam o tome razmisljao nemam nikakvu sliku, mozda i ja formiram moje misljenje jednog dana o tome.

Sad ostavimo na moment Hrvatsku ali ako se gleda bas desnicari po nekim internacionalnim standardima onda znam da sam u nekim stvarima desnicar a u nekim ljevicar.
Vjerujem da nije nitko u nicemu potpuno ni ljevicar ni desnicar.


Ringo hvala na razgovoru
znanost2000 is offline  
Old 18.11.2013., 08:05   #250
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Nije bit zločinima, iako nekako ti uvijek Hrvatske vojnike i zločine voliš u istom kontekstu spominjati, nego njihova "reakcionarna uloga" koju bi im zamjerao bez ikakvih zločina

A i svjeedno za razlog, Hrvate je mrzio, i to je jednostavno činjenica
Pa ti ne mozes napisati post bez rijeci "mrziti"?
znanost2000 is offline  
Old 18.11.2013., 09:11   #251
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Ovo sam tek sad vidio ...

PA ne znam da li koristim najprecizniji termin kad o njima govorim, ali ovo desničar je možda najbliže onom što želim da opišem.

Dakle, to ti je ekipa koja od kraja rata devedesetih ne dopušta Hrvatskoj da konačno izađe iz rata I da se oslobodi ratnog mentaliteta. I da počne da živi normalno. DA se energija hrvatskog društva usmjeri na prave problem koji Hrvatskku opterećuju još od postizanja neovisnosti.

To je ekipa koja neprestano mora da ratuje sa nekim ili sa nečim. Sa nekakvim izmišljenim UDBAma, koje odavno ne postoje, svuda vide Jugoslavene I svuda vide nekakve agenture koje hoće da Hrvate uvele u novu Jugoslaviju, nekakvim imaginarnim komunjarama, svakome ko ne dijeli njihovu blesavu paranoju lijepe etikete koje obvezno počinju sa Srbo ili Jugo, nevjerojatna je njihova opsjednutost Srbima iako su ovi u Hrvatskoj svedeni na gomilu mahom staraca, sada ratuju sa ćirilicama, nekakvim bezveznim dvojezičnim tablama, beskrajno mogu da te histerično ubjeđuju je li Hrvatska na Balkanu I da li Balkan uopće postoji, kao da koga boli ...ac za to, da li treba bii Vrginmost ili Gvozd, nekakvi neprijatelji Hrvatske, komunjare I Jugosaveni ispadaju im iza svakog kuta ... I tako u nedogled.

Spomeneš Bleiburg stradanja ustaša I domobrana 1945 I kosti po Sloveniji, krene opća histerija, dogodi se neki bezvezni incident u vezi Srba opet krene histerija, neka budala nacrta na zidu negdje četiri srpka ocila, odmah frka I domoljubna zaklinjanja, ovako mogu da nabrajam do sutra.

Ovo sa ćirilicom I ovim tablama, to je teatar apsurda. MOže Hrvatska ekonimija propasti, može se Hrvatska svesti na koloniju, možemo izgubiti sve, bankarski sustav u rukma stranaca, industrija uništena, vojska nam je danas smiješna, nezaposlenost, deficit I recesija, može sve u tri P. M., niko pojma o pojmu nema, niti koga briga.

A postave dvojezične latinično-ćirilične table ili negdje na nekoj pravoslavnoj crkvi neki pop stavi barjak sa srpskim simbolima, odmah histerijai frka, pripćenja braniteljskih udruga, Ctkveni kler obvezno dodaje sa svoje strane, ori se zovi samo zovi I ostale pizdarije.
Potuku se neke seljačine, ili neko nekoga ubije u makljaži oko seoskog plota, odmah se broje krvna zrnca I ako neki od njim imai prizvuk srpskog u imenu, svi mediji I javnost bruje o tome uz gnjevne komentare čitalaca.

Eto to I takvu atmosferu u javnosti podajruju oni koje nazivam desničarima. Oni svim silama pokušavaju da isprave neke krive Drine iz povijesti I da po svojim mjerilima I kantarima revidiraju rezultate Drugog svjetskog rata I tako izliječe svoj teški kompleks, iako je tu posrijedi Sizifov posao.


Im tu ljudi raznih profila, a najgore je što oni Hrvatsku drža za taoca svojih manijačkih paranoja I ludosti I svaki čas je destabiliziraju time.

KAd sa njima pričaš, oni će dakako razloge za sve problemekao I za stagnaciju I tapkanje Hrvatske u mjestu naći u svemu I svačemu, u fantomskim UDBAma koje rovare, u komunjarama koji ruse državu, zavjerama Jugoalsvena, Srba I ko zna koga ....u Perkoviću, u Boljkovcu, u još ponekom Metuzaliemu od 120 godina ...

A u stvari, upravo su ti desni radikali jedan od najvećih problema hrvatskog društva, pored nesposbnih ljudi na vlasti I kriminalaca na političkoj sceni.
Drži nam lekcije čovjek koji se borio na strani zločinačke armije bih protiv Hrvatskog i Srpskog naroda u bih. Znam vrlo dobro što si prije par mjeseci pisao. Vidim da si dolje pisao da si se borio u HVO. Nisi ti pajdo bio u HVO,jer takve nisu primali.

Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Zapravo nije nigdje napisao ništa tako ekstremno (ne zagovara genocid, već u najekstremnijoj izjavi podržava Mađare u "tjeranju okupatora i palikuća natrag u Dunav", kao reakcija na Jelačićevu kampanju u Mađarskoj); tek piše da smo šljam i smeće itd., primarno zbog plaćeničke i antirevolucionarne uloge hrvatskih vojnika u Europi tog vremena.

Hrvati su diljem Europe od 17. st. na vrlo zlu glasu kao izrazito nemilosrdni vojnici skloni zločinima, što je jasno kada se pogleda sastav i uloga jedinica iz Hrvatske u raznim europskim ratovima (paravojska, plaćenici, šok-jedinice itd.), uz to isključivo na strani raznih rojalističkih snaga, te Austrije u ratu za ujedinjenje Njemačke, što je u 19. st. vrlo omraženo u krugovima građanstva i oslobođenog seljaštva.

Ne mrzi on Hrvate samo zbog toga jer su Hrvati ili intrinzične, genetske "inferiornosti".
Kamo sreće da Hrvati nisu bili još oštriji da zatru svako sjeme komunizma. Ovim si samo dokazao da je Hrvatima bilo strana svaka revolucija i ideja komunizma. Nisu oni bili reakcionarne snage kako ih vole nazivati komunisti nego progresivne snage.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Old 18.11.2013., 09:36   #252
Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post
Karl Marx je takodjer rekao da Hrvate treba potamaniti. Hrvatski lomunisti slijede tu maksimu kao i jugoslaveni koji mrze hr drzavu.
Marx to nikad nije rekao. Često se citira Engelsa koji je rekao nešto slično tomu i na taj se način pokušava osporiti marksizam kao sociološka i ekonomska metoda analiziranja društva, bez da se pokušava shvatiti povijesni kontekst te izjave ili daljnji razvoj Marxove/Engelsove teorije. (Kasnije, naime, odbacuju bilo kakvu ideju anti-slavizma. Štoviše.)

Što se tiče same inicijative... Ne vjerujem da će proći sad, ali bi ubrzo mogla. Zašto? Jednostavno, komunizam je opasna ideologija za kapitalističku klasu koja, jel, vlada Europskom Unijom.

Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Kamo sreće da Hrvati nisu bili još oštriji da zatru svako sjeme komunizma. Ovim si samo dokazao da je Hrvatima bilo strana svaka revolucija i ideja komunizma. Nisu oni bili reakcionarne snage kako ih vole nazivati komunisti nego progresivne snage.
Ne, Pizvo je apsolutno u pravu. Hrvatska vojska je u revoluciji 1848. odigrala izrazito reakcionarnu ulogu - podržavala je apsolutističku monarhiju nasuprot republikanskim pobunjenicima u Mađarskoj i Beču. A Hrvati su dokazali kako im je revolucija strana već 1920. kada su nakon Obznane po svim većim gradovima izbili neredi zbog zabrane rada KPJ i tjeranja Svetozara Delića s mjesta gradonačelnika Zagreba. Kasnije su se dokazali i u partizanima. Izdaja revolucije od strane staljinista je nešto sasvim deseto.

Komunizam je prvenstveno ideologija radničke klase, što znači da se u Hrvatskoj razvio nešto kasnije nego u zapadnoj Europi. Ništa vezano uz "hrvatski mentalitet". Čisti materijalizam.
__________________
Eure Ordnung ist auf Sand gebaut.

Zadnje uređivanje zami98 : 18.11.2013. at 09:43.
zami98 is offline  
Old 18.11.2013., 10:34   #253
Quote:
zami98 kaže: Pogledaj post
Ne, Pizvo je apsolutno u pravu. Hrvatska vojska je u revoluciji 1848. odigrala izrazito reakcionarnu ulogu - podržavala je apsolutističku monarhiju nasuprot republikanskim pobunjenicima u Mađarskoj i Beču.
Zašto je Ban Josip Jelačić išao rušiti mađarsku revoluciju?? To je ključno pitanje. Zato jer nam Mađari nisu željeli priznati pravo na samostalnu državu. Željeli su da i dalje budemo pod Mađarskom. Zbog tohga su se Hrvati odlučili za Austriju i odigrali su glavnu ulogu u gušenju mađarske revolucije 1948.
Quote:
zami98 kaže: Pogledaj post
Komunizam je prvenstveno ideologija radničke klase, što znači da se u Hrvatskoj razvio nešto kasnije nego u zapadnoj Europi. Ništa vezano uz "hrvatski mentalitet". Čisti materijalizam.
Komunizam je fašistička ideologija. Adolf Hitler je bio komunist. Njegova parija se je zvala NSAP(Nacionalsocialistische Arbeitspartei-nacionalsocijalistička radnička partija). Mislim da je s tim sve rečeno.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Old 18.11.2013., 10:37   #254
Quote:
zami98 kaže: Pogledaj post
Marx to nikad nije rekao. Često se citira Engelsa koji je rekao nešto slično tomu i na taj se način pokušava osporiti marksizam kao sociološka i ekonomska metoda analiziranja društva, bez da se pokušava shvatiti povijesni kontekst te izjave ili daljnji razvoj Marxove/Engelsove teorije. (Kasnije, naime, odbacuju bilo kakvu ideju anti-slavizma. Štoviše.)

Što se tiče same inicijative... Ne vjerujem da će proći sad, ali bi ubrzo mogla. Zašto? Jednostavno, komunizam je opasna ideologija za kapitalističku klasu koja, jel, vlada Europskom Unijom.


Ne, Pizvo je apsolutno u pravu. Hrvatska vojska je u revoluciji 1848. odigrala izrazito reakcionarnu ulogu - podržavala je apsolutističku monarhiju nasuprot republikanskim pobunjenicima u Mađarskoj i Beču. A Hrvati su dokazali kako im je revolucija strana već 1920. kada su nakon Obznane po svim većim gradovima izbili neredi zbog zabrane rada KPJ i tjeranja Svetozara Delića s mjesta gradonačelnika Zagreba. Kasnije su se dokazali i u partizanima. Izdaja revolucije od strane staljinista je nešto sasvim deseto.

Komunizam je prvenstveno ideologija radničke klase, što znači da se u Hrvatskoj razvio nešto kasnije nego u zapadnoj Europi. Ništa vezano uz "hrvatski mentalitet". Čisti materijalizam.


Od svih boraca španjolskog građanskog rata iz bivše YU, 50% je bilo Hrvata, polovica.

DA ne spominjemo da su Hrvati u Rusiji bili svi u boljševicima, a Srbi su većinom ratovali za cara, a to je Tuđman jednom rekao I ruskom veleposlaniku Keresteđijancu.

Ovi hrvatski desničari tumače komunizam ka nekakvu protu-hrvatsku rabotu iako se radi o internacionalnom pokretu radništva.
Ringo10 is offline  
Old 18.11.2013., 10:40   #255
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Od svih boraca španjolskog građanskog rata iz bivše YU, 50% je bilo Hrvata, polovica.

DA ne spominjemo da su Hrvati u Rusiji bili svi u boljševicima, a Srbi su većinom ratovali za cara, a to je Tuđman jednom rekao I ruskom veleposlaniku Keresteđijancu.

Ovi hrvatski desničari tumače komunizam ka nekakvu protu-hrvatsku rabotu iako se radi o internacionalnom pokretu radništva.
Hrvati su se borili u SS jedinicama protiv Staljina.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Old 18.11.2013., 10:45   #256
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Zašto je Ban Josip Jelačić išao rušiti mađarsku revoluciju?? To je ključno pitanje. Zato jer nam Mađari nisu željeli priznati pravo na samostalnu državu. Željeli su da i dalje budemo pod Mađarskom. Zbog tohga su se Hrvati odlučili za Austriju i odigrali su glavnu ulogu u gušenju mađarske revolucije 1948.
Upravo tako. Jelačić i hrvatska aristokracija su se odlučili prikloniti Habsburškoj apsolutističkoj monarhiji i boriti se protiv republikanske Mađarske koja je donijela prvi zakon o zaštiti nacionalnih manjina u povijesti. A Hrvatska je kao nagradu za vjerno služenje dobila što? Nastavak apsolutizma, kraljevina Hrvatska ostala je pod Mađarskom, ali bez manjinskih prava koja su Hrvatima zajamčili Kossuth & co. Predivno.

Kraljevina Hrvatska i hrvatska vojska su u revoluciji 1848. odigrali neizmjerno reakcionarnu ulogu i Marx je s pravom kritizirao te postupke.

Quote:
Komunizam je fašistička ideologija. Adolf Hitler je bio komunist. Njegova parija se je zvala NSAP(Nacionalsocialistische Arbeitspartei-nacionalsocijalistička radnička partija). Mislim da je s tim sve rečeno.
Time nije rečeno apsolutno ništa.
Kao prvo - NSDAP nije bio socijalistička partija, ime stranke nema nikakve veze s njenim programom. (Je li Sjeverna Koreja po tebi demokratska narodna republika?)

Kao drugo - čak i da je bila socijalistička partija (a nije), tu si ustvrdio da je Hitler bio komunist. To može značiti samo dvije stvari:

a) Služiš se Marxovim definicijama - on je socijalizam i komunizam smatrao istoznačnicama - ali bez ikakvog znanja o značenju tih pojmova

b) Ne služiš se Marxovim definicijama, nego samo nabacuješ gluposti koje su ti pale napamet jer zvuče užasno.

U oba slučaja nemaš pojma o čemu pričaš

Edit - previdio sam da si napisao i da je komunizam fašistička ideologija. To je jednostavno za valjat se po podu od smijeha. Budući da znam da kategorički odbijaš pročitati bilo koji tekst protivan tvojem svjetonazoru, preporučio bih ti da barem na wikipediji pogledaš koji je od ta dva pokreta nastao ranije.
__________________
Eure Ordnung ist auf Sand gebaut.

Zadnje uređivanje zami98 : 18.11.2013. at 10:52.
zami98 is offline  
Old 18.11.2013., 10:49   #257
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Od svih boraca španjolskog građanskog rata iz bivše YU, 50% je bilo Hrvata, polovica.

DA ne spominjemo da su Hrvati u Rusiji bili svi u boljševicima, a Srbi su većinom ratovali za cara, a to je Tuđman jednom rekao I ruskom veleposlaniku Keresteđijancu.
Komunistički (radnički) pokret je neizmjerno važan dio hrvatske povijesti, a desničarima ide na živce što su Hrvati povijesno bili lijevo orijentirani i borili se protiv njihovih fantazija.

Quote:
Ovi hrvatski desničari tumače komunizam ka nekakvu protu-hrvatsku rabotu iako se radi o internacionalnom pokretu radništva.
To se uglavnom zove nepoznavanje osnovne političke terminologije iliti mlaćenje prazne slame. Ništa neuobičajeno za desničare, njima je oduvijek forma bila važnija od sadržaja.
__________________
Eure Ordnung ist auf Sand gebaut.
zami98 is offline  
Old 18.11.2013., 10:51   #258
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Drži nam lekcije čovjek koji se borio na strani zločinačke armije bih protiv Hrvatskog i Srpskog naroda u bih. Znam vrlo dobro što si prije par mjeseci pisao. Vidim da si dolje pisao da si se borio u HVO. Nisi ti pajdo bio u HVO,jer takve nisu primali.
.

Da ti opet kažem da lažeš ko pas, uvreda je za pse.

A ti nađi I dokaži, hajde, citiraj tu moju izjavu ili bilo šta što sam napisao da sam bio u tkzv. Armiji BiH. SA bilo kojeg foruma od svih foruma na kojima sam se javio, a I nema ih mnogo.

HAjde frajeru, nađi I citiraj.

Od početka rata bio u rezervnom sastavu MUP BiH , a to sam bio I prije rata od odsluženja vojnog roka. Dana 25 Lipnja - Juna 1992. prešao u HVO I tu ostao do kraja rata. Nisam pobjegao iz grada, prošao zarobljavanje od strane muslimana, išao I na prinudne radove, išao na bojišnice u gradu I oko grada I bio I ranjen I teže povrijeđen.

Demobiliziran 16. Travnja - Aprila 1996.

Ne hvalim se ali sam sa svoje četiri godine ratnog staža čisti Rambo u odnosu na većinu današnjih grlatih takozvanih domoljuba koji stvaraju nered po Hrvatskoj a sve što ih zanima su njihove debele mirovine, većinom nezaslužene.

I ne želim ni mirovine ni povlastice, moja dužnost je bila boriti se za Hrvatsku I Hrvate u BiH. Demokratsku Hrvatsku I demokratsku BiH.

DA Hrvatski nnarod bude dostojanstven I svoj na svome. I da priznaje isto pravo drugima.

Da Hrvatska bude vladavina prava I da svi u njoj uživaju građanska I nacionalna prava.

Ono što NEĆU I zašto se nisam borio je to da Hrvatska bude jedna histerična, ksenofobna, krajnje desničarska neoustaška tvorevina u kojoj će se izvrtati povijest I svakome brojati nacionalna krvna zrnca. A upravo tome teže svi ovi koji svojim neredima I histerijama destabiliziraju državu, pa ma koliko god se oni busali domoljubljem I patriotizmom.
Ringo10 is offline  
Old 18.11.2013., 10:57   #259
Quote:
zami98 kaže: Pogledaj post
Komunistički (radnički) pokret je neizmjerno važan dio hrvatske povijesti, a desničarima ide na živce što su Hrvati povijesno bili lijevo orijentirani i borili se protiv njihovih fantazija.


To se uglavnom zove nepoznavanje osnovne političke terminologije iliti mlaćenje prazne slame. Ništa neuobičajeno za desničare, njima je oduvijek forma bila važnija od sadržaja.

Iako se stalno ukazuje na ljevicu kao opasnost koja želi Hrvatsku gurnuti u novu Jugu, što je pizdarija bez koje desničari ne mogu živjeti, ja kažem da je prava ljevica danas u Hrvatskoj marginalija a da je desnica sa svojim neoustaškim sentimentima najveća opasnost za Hrvatsku.

. Ja SDP ne mogu vise nazvati pravom ljevicom.
Ringo10 is offline  
Old 18.11.2013., 11:01   #260
Quote:
zami98 kaže: Pogledaj post
Upravo tako. Jelačić i hrvatska aristokracija su se odlučili prikloniti Habsburškoj apsolutističkoj monarhiji i boriti se protiv republikanske Mađarske koja je donijela prvi zakon o zaštiti nacionalnih manjina u povijesti. A Hrvatska je kao nagradu za vjerno služenje dobila što? Nastavak apsolutizma, kraljevina Hrvatska ostala je pod Mađarskom, ali bez manjinskih prava koja su Hrvatima zajamčili Kossuth & co. Predivno.
Ah da. Mađari su nudili Hrvatima manjinska prava u Hrvatskoj.
Quote:
zami98 kaže: Pogledaj post
Kraljevina Hrvatska i hrvatska vojska su u revoluciji 1848. odigrali neizmjerno reakcionarnu ulogu i Marx je s pravom kritizirao te postupke.
Naravno da je kritizirao. Bradonji se nije sviđalo svako gušenje bilo koje revolucije. On je uživao u revolucijama i zločinima nad nevinim ljudima.


S time nije rečeno apsolutno ništa.
Quote:
zami98 kaže: Pogledaj post
Kao prvo - NSDAP nije bio socijalistička partija, ime stranke nema nikakve veze s njenim programom. (Je li Sjeverna Koreja po tebi demokratska narodna republika?)
Za Marxa bi očito bila. Jesu li bivši SSSR ili Narodna republika Kina narodne i demokratske zemlje? Je li to Kuba?
Činjenica je da su to sve komunističke zemlje .
Quote:
zami98 kaže: Pogledaj post
Kao drugo - čak i da je bila socijalistička partija (a nije), tu si ustvrdio da je Hitler bio komunist. To može značiti samo dvije stvari:

a) Služiš se Marxovim definicijama - on je socijalizam i komunizam smatrao istoznačnicama - ali bez ikakvog znanja o značenju tih pojmova
U oba slučaja nemaš pojma o čemu pričaš
Ako je za Marxa to bilo isto,zašto to nebi bilo isto i za mene. Tim više što se je možda u tim zemljama spominjao socijalizam kao državno uređenje,ali su svagdje bile na vlasti komunističke,a ne socijalističke partije,pa se s pravom može reći da su to bile komunističke zemlje. U ni jednoj od tih zemalja nije vladala socijalistička ili socijaldemokratska stranka.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević

Zadnje uređivanje zeusxl : 18.11.2013. at 11:13.
zeusxl is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:35.