Natrag   Forum.hr > Sport > Košarka

Košarka Loptost radovanja pod obručima

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2003., 05:40   #41
Nets nekako dobili Celticse.

Spurs za sada vode protiv Lakersa 60:52 (end of 3rd).

Edit: Eto i Spursi dobili.

Zadnje uređivanje Ame®icano : 06.05.2003. at 13:15.
Ame®icano is offline  
Old 06.05.2003., 16:02   #42
Jeeee,
Dallas - Sacramento
U regularnom delu u 4 utakmice (3-1) prosek Sacramenta protiv Dallasa - 120,4 he he

Spurs - Lakers

Ako ove godine Spursi ne izbace Lakerse nece nikada.
Cop 663 is offline  
Old 06.05.2003., 23:23   #43
Quote:
Cop 663 kaže:
Jeeee,
Dallas - Sacramento
U regularnom delu u 4 utakmice (3-1) prosek Sacramenta protiv Dallasa - 120,4 he he

Spurs - Lakers

Ako ove godine Spursi ne izbace Lakerse nece nikada.
Ne znam zašto se Srb ovako lože na Kingse, kao da su Kingsi iz Zaječara. Al i ja mislim da će Kingsi proći Dallas, i sam Nowitzki je rekao "ako nas stane šut, možemo se slikat, jer nemamo unutarnju igru".
Moja predvidjanja: finale Zapada Kings - Spurs
finale Istoka: Nets - 76ers
bluntman is offline  
Old 07.05.2003., 01:25   #44
Hajde nemoj tako, i Hrvati se loze na svaki tim gdje je igrao Kukoc, a sada i Giricek. Razlog - isti.

Nije problem Dallasa unutrasnja igra, nego odbrana.

Iako sam Detroiter, jos uvijek mislim da Pistonsi nisu zasluzili NBA finale. Iako kao tim igraju dobro, nedostaje im dobar centar, sto ce nadam se imati sljedece godine. A ako dodju u finale, tada su sve opcije otvorene. Spursi im ne odgovaraju, takodje ni dalas, znaci, navijam da prodju Kingsi. Lakerse ne volim jer su kao trostruki prvaci digli noseve u oblake...

Go Pistons!
Ame®icano is offline  
Old 07.05.2003., 05:03   #45
Quote:
Ame®icano kaže:
Hajde nemoj tako, i Hrvati se loze na svaki tim gdje je igrao Kukoc, a sada i Giricek. Razlog - isti.

Nije problem Dallasa unutrasnja igra, nego odbrana.

Iako sam Detroiter, jos uvijek mislim da Pistonsi nisu zasluzili NBA finale. Iako kao tim igraju dobro, nedostaje im dobar centar, sto ce nadam se imati sljedece godine. A ako dodju u finale, tada su sve opcije otvorene. Spursi im ne odgovaraju, takodje ni dalas, znaci, navijam da prodju Kingsi. Lakerse ne volim jer su kao trostruki prvaci digli noseve u oblake...

Go Pistons!

...mislis li jos uvijek da im nedostaje dobar centar ? Turcin me zaprepastio veceras - svaka cast doduse on je FC ali odraduje sve

a i Srbi jebu zdrebice treca cetvrtina i vode 25 razlike...to se tesko stize
__________________
kako TANJUG javlja - volim te
cabon is offline  
Old 07.05.2003., 07:09   #46
Kings 124 Mavs 113

Bas ih nisu ubili u pojam.

GO KINGS!!!!!!!!!!!!!
__________________
...Your satisfaction lies in your illusions, but your delusions are yours and not mine...
Odessa is offline  
Old 07.05.2003., 14:44   #47
Gledajuci rezultat, Queens i nisu ubjedljivo pobijedili. Medjutim, ako ste gledali tekmu, Sacramento ih je prosto razvalio. Webber nije igrao skoro cijelu zadnju cetvrtinu, jer su vodili 28 razlike.

Detroit je imao prilicno laku utakmicu protiv Philadelphije, dobro, ne toliko laku, ali su vodili skoro cijelu tekmu. Philly imala mnogo izgubljenih lopti, ukupno 16, od toga 13 u prvom poluvremenu. U trecem periodu, Eric Snow je iskoristio "cheap trick" i podmetnuo nogu Billupsu, tako da je ovaj iskrenuo stopalo i vjerovatno nece moci igrati sljedecu utakmicu.

Okur nije centar, iako dok Big Ben odmara on moze igrati tu poziciju. U stvari, ni Ben nije centar, ali posto Detroit nema drugog, mora se snalaziti, pa se na toj poziciji smjenjuju Wallace, Okur i Robinson. Rebraca jeste klasicni centar, ali mu je Okur "ukrao" posao. Iskreno govoreci, Turcin i jeste bolji.

Sutra idem gledati "game 2", pa ce biti svjezih slika.
Ame®icano is offline  
Old 07.05.2003., 16:31   #48
naredna sezona bi mogla biti u znaku Pistonsa...najperspektivnije mi izgledaju, nego Americano posto su karte...mozda bih mogao i ja skocit na koju tekmu jer sam tu negdje, 80-tak milja 96.-icom na west-u
__________________
kako TANJUG javlja - volim te
cabon is offline  
Old 07.05.2003., 18:50   #49
jos uvijek mislim da ce SPURSI osvojit naslov, isto sto sam rekao i na pocetku sezone.

Spursi danas pobjedjuju Lakerse, i nastavljaju pohod!!!


FINALE

SPURS - NETS
Nimoy is offline  
Old 07.05.2003., 19:51   #50
cabon,

Od kako je Dumars preuzeo Pistonse, nije napravio ni jedan pogresan potez. Grant Hill nije zelio da ostane u Detroitu, a zbog povrede je ispalo odlicno sto je napravio "trade" za Wallace-a i Atkinsa. Rijesio se sve i jednog igraca koji su bili preskupi, nije doveo u Detroit ni jednog problematicnog igraca, doveo Billupsa, zamijenio Stackhouse-a za Hamiltona, doveo Okura i Prince-a, oslobodio je lovu za dovodjenje nekog "super-igraca", aha, doveo je i trenera Carlisle-a... a tim, iako nemaju superzvijezde, postizu prilicno dobre rezultate.

Karte? Ja sam sa par prijatelja "season ticket holder", tako da gledam 21 utakmicu u Detroitu (bacali novcice ko ide na koju tekmu). To zadovoljestvo me kosta oko $1200, posto imam dobra sjedista. Kada su mi ponudili karte za playoff, malo sam se dvoumio i prosao voz, ostao bez karti. Sada mi zao.

Pokusao sam kupiti karte za sinosnju utakmicu, ali su davno bile rasprodate, dok za sutrasnju tekmu uspio sam kupiti karte na "upper level" treci red. Ako kupujes u Palace Box Office, onda su karte jeftinije, ali moras voziti tamo. Na Pistons webstranici mozes takodje kupiti karte (preko ticket master) a cijene se krecu od najjeftinijih $12 pa do $600, ovisno o poziciji. Ove sto sam ja kupio su bile $33, plus gluposti koje naplacuje Ticket Master, tako da su me dosle $40 po komadu.

Ako kupujes preko TM-a, onda trazi da ti ih posalju e-mailom, pa ih doma isprintas, naravno na njima je tvoje ime, tako da moras ponijeti osobnu sa sobom. Ukoliko ti salju Fedexom, kosta te nekih desetak dollara skuplje.

Interesantno je da Pistonsi nisu povecali cijenu karata za playoff utakmice, cak ni cijene nisu povisili u odnosu na proslu godinu, tako da su ove sezone imali najveci broj gledalaca u lizi. Nazalost, za sjedecu godinu su najavili blago poskupljenje.

Ako Pistonsi prodju u East Finals, mozemo se dogovoriti da se nadjemo na tekmi. O tome preko PM-a. Pozdrav.
Ame®icano is offline  
Old 07.05.2003., 20:11   #51
hvala na iscrpnom odgovoru
__________________
kako TANJUG javlja - volim te
cabon is offline  
Old 08.05.2003., 01:11   #52
Quote:
bluntman kaže:
Ne znam zašto se Srb ovako lože na Kingse, kao da su Kingsi iz Zaječara.
Je l' si ti gledao ovaj poslednji susret Dallas - Sacramanto ... pa kako da se ne "lozim". Da nisu stali poslednjih par minuta dali bi im preko 130 - u play-offu!?!?
Naravno da je super da vidis "svoje" na parketu, ali se nesto preterano ne zanimam za Sonicse (Radmanovic, Drobnjak) ... jednostavno Sacramanto igra atraktivnu kosarku sa puno koseva, dodavanja. Pre par meseci su u anketi svih NBA trenera proglaseni za "tim koji najvise vole da gledaju".
Moram da priznam da mi se sve vise svidja i Detroit, bas zbog te kolektivne igre... samo da ne upropaste sledecu sezonu glupim trejdovima.
Cop 663 is offline  
Old 08.05.2003., 03:35   #53
U pravu si sto se tice atraktivnosti igre Queens-a. U zadnje dvije/tri sezone ih je najljepse za gledat. Jos dok su imali ludog Williamsa, bili su jos atraktivniji, ali mali postao problem pa su ga trejdali za Bibby-a i dobili jos bolje. Napravili su gresku sto su pustili Berry-a u zamjenu za Cleaves-a, ali moguce da je to bilo oslobadjanje love za potpis Webbera i Bibbya.

Dallas je takodje zanimljiv za gledanje, ali samo dok napadaju, jer im odbrana "sucks big time". San Antonio je OK, ali su mi previse obicni u svojoj igri. Istina, pobjedjuju, ali zahebi pobjedu ako nema atraktivnosti.

Kao sto rekoh, u Detroitu je Dumars ucinio veliki posao, Promijenuo je 90% ekipe, Pistonsi igraju timsku igru, ne ovise o jednom ili dva igraca (like fags from La-La land), a na sljedecem draftu imaju 3 izbora u prvoj rundi i dva u drugoj. Ovdje se nadaju da mozda mogu privuci Duncana ili Garnetta (free agent next year), moguce i Elton Brandta iz Clippersa.

Osobno mislim, da ako Duncan ode iz Spursa, radije ce ici u Orlando zbog klime i Hilla jer su dobri "buddies", pa se nesto ne nadam da ce doci ovamo. Svejedno, vjerujem da ce Dumars uciniti najbolje za tim, jer od kako ga je preuzeo, u stalnom su usponu.
Ame®icano is offline  
Old 08.05.2003., 12:44   #54
Americano, vidim da ideš ne tekme pistonsa. Misliš li da mogu proć sixerse? Ja ne bih volio da prodju, jer po meni igraju najneatraktivnije, granitna obrana, nema superzvijezda, napad im se zasniva na pravljenju blokova Hamilttonu...A opet to im je možda prednost. Ono što mi se svidjelo je publika. Na sedmoj utakmici protiv Orlanda, publika je pretkraj tekme pjevala !?
Dugo pratim NBA, al to još nisam vidio na NBA tekmama!
bluntman is offline  
Old 08.05.2003., 14:12   #55
bluntman,

Kako je ovo playoff, nista nije sigurno osim da ni jedan tim nece odustati do samog kraja. Detroit ima bolju klupu, dok Philly ima Iversona. Detroit ima povrijedjenog Billupsa, dok Philly takodje ima povrijedjenog Snowa. Hoce li igrati, ne znam. Kazu da je "hour-to-hour decision".

Atraktivnost? Igra Detroita se zaniva na dobroj odbrani i pokazali su da imaju najbolju odbranu u NBA. Mnogima ovdje je atraktivnije vidjeti da Ben Shaqu slozi bananu, nego Shaqa da krkanski zakuca. Uostalom, zar je igra San Antonija atraktivnija od detroitske?

Timovi koji imaju superzvijezde mogu si priustiti taj luksuz da igru baziraju na njima. Detroit nema superzvijede jos od odlaska Hilla, ne zato sto nema love, jer Pistonsi su daleko ispod limita, nego zato sto nema slobodnog odgovarajuceg igraca. Dumars, kada je postao "president of basketball operations" je rekao da nece dovoditi nikoga ko ne zeli da bude tu, niti ce dovoditi problematicne igrace (off the court). Tako i jeste, dok se ne oslobodi ograc koji im treba, oni ce raditi s onim koje imaju. Kako bi ta ekipa izgledala da imaju Duncana ili Garnetta? Pitanje je jedino, da li je jedan od njih voljan da dodje.

Mnogi ovdje se takodje ljute sto trener forsira Currya, koji sa svojom "wax on-wax off" odbranom nije nista bolji od Princea. Vec sam spomenuo ranije da Curry niti skace, niti postize koseve, niti igra neku posebnu odbranu, ali... trenerova je zadnja. Kada su Curry i Wallace na parketu zajedno, Detroit prakticno napada sa tri igraca.

Iako je Big Ben stvarno odbrambeni manijak, meni je najdrazi Jon Berry. Faca je stvarno budaletina, izjave su mu za pisat se od smijeha, a njegove trice sa devet metara su ljepota za gledat. Steta sto ne igra bolju odbranu, inace bi dobio bolju minutazu.

Pravljenje blokova Hamiltonu nije nista novo. Rip nije dribler, ali je jump-shooter i strasno je brz. Zasto to ne iskoristiti? Uostalom, svi two-guards prakticno pucaju off-screen, pogotovo ako su odbrane dobre.

Veceras je Game 2, pa cemo vidjeti.

Go Pistons!
Ame®icano is offline  
Old 08.05.2003., 14:46   #56
Americano,
Tu si upravu, to da Spursi igraju stvarno neatraktivno. Duncan je igračina(MVP), ali muka mi je od njegovih koševa od tablu . Ali čini mi se da će oni bit prvaci. Što se tiče Pistonsa, ne svidja mi se kako igraju, al moram priznat da melju u obrani. Odigrali su fantastično zadnje tri utakmice protiv Orlanda, T-Mac je bio izgubljen, a Gooden i Gira još uvijek ne mogu sami nositi ekipu. Još uvijek mislim da će sixersu proć dalje, al ko zna, možda se ponove Pistonsi iz 1989 i 1990. I oni su bili obrambena momčad i malo ih je ko volio (tad).
Joe Dumars je Bog!
Nego nisi mi odgovorio (doduše nisam ni pitao ), jeli u Detroitu stvarno luda publika, ili su i tamo obični, debeli američki gledatelji?
bluntman is offline  
Old 08.05.2003., 16:38   #57
Iako bih volio da San Antonio bude prvak, ipak mislim da Sacramento igra najbolju kosarku i da su sanse na njihovoj strani. Volio bih da se varam, ali...

Sto se tice Istoka, zelje su jedno, ali trebamo biti realni i reci da najbolje sanse ima New Jersey. Detroit jeste bio najbolji tokom sezone, ali osim Robinsona i Bearya niko nema velikog playoff iskustva, jer ostatak ekipe je prilicno mlad. Ovdje ne racunam Currya, posto je on taraba od igraca. S druge strane, Curry je vrlo prijatan van terena, cak je u Predsjednik Unije igraca NBA, sto mu daje veliki ugled u lizi.

Osobno mislim da Detroit moze proci Philadelphiju cak sa manje problema nego protiv Orlanda, a u finalu istoka su sve karte otvorene i nikad se ne zna. Finale NBA nazalost opet ide na Zapad, jer bilo koji od timova, Sacramento ili San Antonio su jaci od bilo kojeg finaliste istoka. Mozda Istok ukrade jednu, maximalno dvije pobjede.

Ovi Pistonsi ne mogu ponoviti uspjeh iz '89 i '90, jer ono su bili real bad boys. Ovim danasnjim nedostaje jedan igrac velikog kalibra, kojeg ce nadam se naci, a sa svim onim draft izborima i lovom kojom raspolazu, moguce je da ce iskombinirati da dovedu jednog koji ce im pomoci da konacno Pistonsima vrati "old glory".
Ocekivati od ove ekipe da osvoji sampionat nije realno, ali bih osobno bio vrlo zadovoljan da se plasiramo u finale Istoka, sto je svakako bolje od proslogodisnjeg ispadanja od Bostona u drugom krugu playoffa.

Quote:
by bluntman
Nego nisi mi odgovorio (doduše nisam ni pitao), jeli u Detroitu stvarno luda publika, ili su i tamo obični, debeli američki gledatelji?
Detroit ima odlicnu publiku, pocevsi od Pistonsa iz kasnih osamdesetih, te visegodinjih uspjeha Red Wingsa. Ne znam koliko se vidi na televiziji, ali ovdje je bitno da se publika dobro zabavi. Ne samo u Detroitu, nego u cijelo Americi, publika je vrlo ziva, pogotovo kad "home team" dobija. Eto jutros na monitor.hr procitah kolumnu koji pise onaj dopisnik iz Amerike i koji opisuje svoje dozivljaje sa baseball utakmice. Procitaj, prilicno je interesantno...

Da li su ludi? Paaaa, valjda jesu, cim se medju njima osjecam odlicno.

Go Pistons!
Ame®icano is offline  
Old 08.05.2003., 16:44   #58
Ne otpisujte Lakerse! Iako nikako ne bih volio da prodju, jer su krajnje antipaticni, vjerovat cu da su ispali tek kad neki klub protiv njih dodje do 4 pobjede.
__________________
Muza mi je rekla da sva umjetnost nastaje iz boli.
A zatim mi je velikom silinom smjestila koljeno u medjunozje.
tuk'bah is offline  
Old 08.05.2003., 19:48   #59
Quote:
tuk'bah kaže:
Ne otpisujte Lakerse! Iako nikako ne bih volio da prodju, jer su krajnje antipaticni, vjerovat cu da su ispali tek kad neki klub protiv njih dodje do 4 pobjede.
TUK BAH , imas moj avatar
Nimoy is offline  
Old 09.05.2003., 00:02   #60
Ma neće mi valjda Phila izgubiti i drugu utakmicu,osim Iversona jedino Coleman igra(aj nešto Thomas i Van Horn)ali ostatak bande zabušava-majku im
ako billups ne bude igra Phila dobiva inače TEŠKO
__________________
Tko pod drugim jamu kopa fizicki je radnik
answer-k is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:37.