Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2007., 17:39   #21
Quote:
thunderstorm kaže:
Tak sam si i mislio
ajme koja sam glupača, obrnuto
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 17:54   #22
Quote:
thunderstorm kaže:
Ne znam točno potrošnju plinskog etažnog, no meni se isto čini da je toplana jeftinija,
ispravite me ako griješim.
Jedini nedostatak toplane je da ne možeš uključiti grijanje kada želiš nego kada oni to odluče.

u ovoj novogradnji na Grada Chicaga i to su riješili
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 18:30   #23
Quote:
plavva kaže:
ajme koja sam glupača, obrnuto
Nije bad, dogodi se i najboljima
Znači, etažno je isplativije, good to know
thunderstorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 18:33   #24
Quote:
elegant kaže:
u ovoj novogradnji na Grada Chicaga i to su riješili
Čuo sam da su počeli stavljati mjerače potrošnje,
sad više ekipa ne bude otvarala širom prozore uz nafrljene radijatore.
Ali nisam znao i da s time možeš pustit grijanje po želji.
thunderstorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 20:22   #25
Mos si mislit kaj su poceli. Toplani je u interesu da to nikad ne stave (zato su i stavili uvjet da se cijela zgrada mora odlucit inace nista) jer onda mogu raspaljivat cijene kakve god hoce. Sa mjeracima ipak imas neku kontrolu.
Ivson is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 20:23   #26
Meni bi vise odgovaralo etazno nego na toplanu koje imam...
Usprkos ugradjenim kalorimetrima placamo pausalno cifru (ca 250kn zimi) a u stanu mi je 22.5c iako mi u 50 kvadrata radi samo jedan radijator od 6 rebara!
To bi na mjesec bilo valjda 30kn...
Ako upalim ista vise skuhao bi se...
U visestambenim jedinicama pogotovo sa dobrom izolacijom gubitci su toliko mali da je etazno grijanje zakon...
z
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 21:17   #27
Quote:
thunderstorm kaže:
Ne znam točno potrošnju plinskog etažnog, no meni se čini da je toplana jeftinija,
ispravite me ako griješim.
Jedini nedostatak toplane je da ne možeš uključiti grijanje kada želiš nego kada oni to odluče.
sve ces znati kad toplana konacno kaze po kolko ce naplacivati kwh pja ces vrlo jednostavno moci usporediti...
kalorimetre su poceli stavljati..stavili su kod mojih staraca u privatnu kucu koja se grije na toplanu..mjerac je tu al oni ne naplacuju po njemu..
ono sta za sad znam a to je da vise manje bilo koji normalan stan od 60tak m2 (cak i bez neke izolacije), ako je ušuškan medju ostale stanove i da nije rupav(da stolarije nije starija od 200g) mozes grijati na struju za manje od 2000kn godisnje...toplani ces za taj isti stan dati 5-6k kuna godisnje...
a da ne govorim za plin...danas sam bas pricao sa frendom koji ima stan u zg i koji na plin grije oko 40m2 i ima rate plina od 180kn mjesecno...i to samo 6mj godisnje...prek ljeta je to 20kn...
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 21:20   #28
u dalmaciji je najbolji izbor klima....
antest is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 21:22   #29
etažno plinsko!
__________________
Kako oblikovati potpise
sikeizy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 21:26   #30
Quote:
antest kaže:
u dalmaciji je najbolji izbor klima....
to definitivno...i na kontinetnu je jako dobra...ja grijem besplatno kucu od 150m2...samo, ako zahladi ispod -10 (a sigurno hoce) dobro je imati neke alternative ...hocu reci, moze se i na kontinetnu s njom grijati 95% dana sezone grijanja ..
dosad je na -6 grijala dobro a mislim da do -10 nece biti problema..
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 21:48   #31
Quote:
thunderstorm kaže:
Nije bad, dogodi se i najboljima
Znači, etažno je isplativije, good to know
Sve je to tu negdje, zavisi o stanu. Ako stan ima dobru stolariju, južni položaj, nema mnogo vanjskih zidova i dobro su izolirani, ne potroši se mnogo plina. Ali, plin nije sve.
Ti su i troškovi održavanja, ako si na toplani imaš trošak kupiti novine za 6 kn u kojima piše da je počelo grijanje. Ako imaš plin, onda imaš trošak godišnjih servisa (uvjet za garanciju), kvarova pumpi, ekspanzionih posuda, uklanjanja kamenca itd. od parsto do par tisuća kuna ako nemaš sreće.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 09:42   #32
Quote:
moja-kucica kaže:
..ja grijem besplatno kucu od 150m2.......
zanimljivo. kako besplatno?

kak se to besplatno grije 150m2 na klimu?
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 09:52   #33
Quote:
Edgar kaže:
zanimljivo. kako besplatno?

kak se to besplatno grije 150m2 na klimu?
dobro, "besplatno"
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 10:54   #34
skužio ja iz tvojih postova da imaš neke 'bijesne' klime....i ida imaš (ili bar namjeravaš) izolirati kuću s U=0,0....(limes)

ali sad za ozbiljno...

koliki su ti računi za grijanje na struju, još za 150m2

jel to funkcionira ikako na -20C
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 11:07   #35
o pardon, sa tek vidjeh da neznaš za niže od -6C....

ja neznam neku bijesnu klimu....haier s inverterom 3KW, kaže da radi do -5

ja je upalih kad je bilo vani 0

paljenje klime nalikovalo uzletu mlažnjaka, vanjska jedinica bruji, zuji vibrira, ja mislo da krepalo.....kad ono kad se to zagrije čist lijepo radi, imaš veći osjećaj topline kad ti direkt upuhuje topli zark nego toplina dobiven isijavanjem topline radijatora.
sad na mojoj piše potrošnj 650-1460W....valjda ovisno o opterečenju...šta ja znam

i kakvi su tvoji računi?
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 11:14   #36
etazno plinsko!

pocinjes sa sezonom grijanja kad tebi pase, isprogramiras paljenje/gasenje kad tebi pase (ne baca se energija u vjetar), nemas zajebancije s HEP toplinarstvom (o tome bi mogla napisati knjigu), platis onoliko koliko potrosis itditd
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 11:19   #37
Jedno pitanjce, gdje ima dobrih digitalnih termostata? Meni su stavili obicni siemensov, ali ja bi digitalni da ga mogu isprogramirat kad da se pali i gasi.
__________________
---
Slušaj Mater
Mr_Orang3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 11:23   #38
Quote:
ZEGA kaže:
Meni bi vise odgovaralo etazno nego na toplanu koje imam...
Usprkos ugradjenim kalorimetrima placamo pausalno cifru (ca 250kn zimi) a u stanu mi je 22.5c iako mi u 50 kvadrata radi samo jedan radijator od 6 rebara!
To bi na mjesec bilo valjda 30kn...
Ako upalim ista vise skuhao bi se...
U visestambenim jedinicama pogotovo sa dobrom izolacijom gubitci su toliko mali da je etazno grijanje zakon...
z
to je super, ja sam na knežiji, 25 m2, imala 2 mjeseca godišnje račun od 400 kuna za grijanje preko toplane. vrlo slično (oko 300 kuna) za 30m2 na vrbanima. za popizdit.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 11:25   #39
Quote:
Mr_Orang3 kaže:
Jedno pitanjce, gdje ima dobrih digitalnih termostata? Meni su stavili obicni siemensov, ali ja bi digitalni da ga mogu isprogramirat kad da se pali i gasi.

e nazovi nekog od servisera/plinara. meni je tip bio došao, termostat nekih 400 kuna + 150 kuna ugradnja (ako se dobro sjećam). ionako mislim da to ne možeš sam ugraditi, osim ako nisi majstor
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 11:39   #40
Nisam majstor.. pitat cu investitora ko je radio grijanje (bojler je viessman, a termostat siemens) pa nek oni to i promjene.
__________________
---
Slušaj Mater
Mr_Orang3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:46.