Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.12.2015., 21:19   #6441
Quote:
NenadX kaže: Pogledaj post
Sta si izbacio?

Kruh?
Rizu?
Krumpir?
Suho meso?
Sol?
Slatkise?
Gazirane napitke?
Alkohol?
sve sam probao, i stvarno sam bio uporan, kroz nekoliko godina sam izbacivao svakavu hranu ali nisam vidio neke velike promjene. inace slatise i suho meso ne jedem i ne pijem alkohol i gazirane napitke.

mislim da je najvaznije da imas normalnu tezinu, a ja imam tako da mi valjda promjene u prehrani ne pomazu puno.

https://www.psoriasis.org/advance/we...oves-psoriasis
Tom55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 21:28   #6442
Quote:
crna.oliva kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko grama, to mi je teta u apoteci rekla cijenu. Jel dobra ta krema?

Ja sam mjesec dana na prehrani bez glutena i jos nema nikakvih promjena
a dobra je ali ne toliko dobra da na nju trosim tisucu kuna, ja uglavnom koristim belosalic i sada najcesce daivonex - ova krema je jeftinija, oko 500 kuna 120 grama.
Tom55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 19:29   #6443
Quote:
Tom55 kaže: Pogledaj post
a dobra je ali ne toliko dobra da na nju trosim tisucu kuna, ja uglavnom koristim belosalic i sada najcesce daivonex - ova krema je jeftinija, oko 500 kuna 120 grama.
Ja daivonex u Trstu platim 11,80 eura za 30g. Za sad nema nekog velikog pomaka.
crna.oliva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 23:03   #6444
Quote:
Tom55 kaže: Pogledaj post
sve sam probao, i stvarno sam bio uporan, kroz nekoliko godina sam izbacivao svakavu hranu ali nisam vidio neke velike promjene. inace slatise i suho meso ne jedem i ne pijem alkohol i gazirane napitke.

mislim da je najvaznije da imas normalnu tezinu, a ja imam tako da mi valjda promjene u prehrani ne pomazu puno.

https://www.psoriasis.org/advance/we...oves-psoriasis
Ja sam prvo smanjio, pa izbacio gazirana pića. Potpuno sam izbacio suhomesnato i gotovo potpuno mlijeko. Popijem jedno pivo mjesečno možda. Proveo sam nekoliko puta master clense i skinuo sa 120 na 105 (cilj je 90).
Ostale mi još samo fleke po guzici i na jednom laktu malo. I po rubu vlasišta. Nitko više ništa ne primjećuje. Namažem se iza ušiju povremeno. Uglavnom, smatram da mi je promjena prehrane pomogla više od raznih krema koje i nisam redovito koristio.
Na poslu i kolega potvrdio kako je on svoje probleme riješio izbacivanjem mlijeka iz prehrane. Vjerujem kako mi je limunada bas puno pomogla.
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 23:23   #6445
Quote:
NenadX kaže: Pogledaj post
Ja sam prvo smanjio, pa izbacio gazirana pića. Potpuno sam izbacio suhomesnato i gotovo potpuno mlijeko. Popijem jedno pivo mjesečno možda. Proveo sam nekoliko puta master clense i skinuo sa 120 na 105 (cilj je 90).
Ostale mi još samo fleke po guzici i na jednom laktu malo. I po rubu vlasišta. Nitko više ništa ne primjećuje. Namažem se iza ušiju povremeno. Uglavnom, smatram da mi je promjena prehrane pomogla više od raznih krema koje i nisam redovito koristio.
Na poslu i kolega potvrdio kako je on svoje probleme riješio izbacivanjem mlijeka iz prehrane. Vjerujem kako mi je limunada bas puno pomogla.
Koja je alternativa za mlijeko? Piješ čaj ujutro onda? Meni je najgore bez kave i cigarete ujutro, ne znam kako ću bez toga. Isto imam na rubovima kose i iza ušiju. Koje si još promjene uveo što se tiče režima u prehrani?
sunceizora is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 23:28   #6446
Quote:
crna.oliva kaže: Pogledaj post
Ja daivonex u Trstu platim 11,80 eura za 30g. Za sad nema nekog velikog pomaka.
meni vise pomazu kreme sa korikosteroidima, ali prednost je ove kreme zato sto nema kortikosteroide pa se moze duze koristiti. mislim da se ova krema moze koristiti nekoliko mjeseci dva puta dnevno, dok one kreme sa kortikosteroidima samo oko dva tjedna obicno.
Tom55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 23:59   #6447
Quote:
NenadX kaže: Pogledaj post
Ja sam prvo smanjio, pa izbacio gazirana pića. Potpuno sam izbacio suhomesnato i gotovo potpuno mlijeko. Popijem jedno pivo mjesečno možda. Proveo sam nekoliko puta master clense i skinuo sa 120 na 105 (cilj je 90).
Ostale mi još samo fleke po guzici i na jednom laktu malo. I po rubu vlasišta. Nitko više ništa ne primjećuje. Namažem se iza ušiju povremeno. Uglavnom, smatram da mi je promjena prehrane pomogla više od raznih krema koje i nisam redovito koristio.
Na poslu i kolega potvrdio kako je on svoje probleme riješio izbacivanjem mlijeka iz prehrane. Vjerujem kako mi je limunada bas puno pomogla.
a nije psorijaza kod svakog ista, ja po ljeti nemam probleme, po zimi je to problem, ovaj suhi zrak od grijanja sigurno nije dobar za kozu!

inace i ja trenutno nemam bas puno psorijaze, samo tockice na laktovima i koljena i potkoljenice, ali kod mene je tako dobro zato sto koristim kreme.
Tom55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 12:37   #6448
Quote:
Tom55 kaže: Pogledaj post
a nije psorijaza kod svakog ista, ja po ljeti nemam probleme, po zimi je to problem, ovaj suhi zrak od grijanja sigurno nije dobar za kozu!

inace i ja trenutno nemam bas puno psorijaze, samo tockice na laktovima i koljena i potkoljenice, ali kod mene je tako dobro zato sto koristim kreme.
Koju točno kremu koristiš?
sunceizora is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 17:35   #6449
belosalic, 60% beloderm u belobazi i daivonex, ja ti idem kod dermatologa na salatu, najbolje bi bilo da odes pa da vidis sto ce ti reci.

sto se tice tih krema meni uglavnom napisu otprilike ovako: belosalic dva puta dnevno jedan tjedan, potom 60% beloderm u belobazi dva puta dnevno dva tjedna, i sve se moze ponoviti nakon pauze od dva tjedna.
Tom55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2016., 09:34   #6450
Quote:
Tom55 kaže: Pogledaj post
meni vise pomazu kreme sa korikosteroidima, ali prednost je ove kreme zato sto nema kortikosteroide pa se moze duze koristiti. mislim da se ova krema moze koristiti nekoliko mjeseci dva puta dnevno, dok one kreme sa kortikosteroidima samo oko dva tjedna obicno.
Meni niti jedna krema do sada nije do kraja ocistila kozu. Najbolje je ljeti, sunce i more naprave svoje, ali ni tada nisam bez tockica. Ovaj mjesec krecem na terapiju lampama. Mozda mi to bude pasalo
crna.oliva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 20:02   #6451
HI!

Quote:
Tom55 kaže: Pogledaj post
sve sam probao, i stvarno sam bio uporan, kroz nekoliko godina sam izbacivao svakavu hranu ali nisam vidio neke velike promjene. inace slatise i suho meso ne jedem i ne pijem alkohol i gazirane napitke.

mislim da je najvaznije da imas normalnu tezinu, a ja imam tako da mi valjda promjene u prehrani ne pomazu puno.

https://www.psoriasis.org/advance/we...oves-psoriasis
JESI LI PROBAO IZBACIT MLJEKO I MLJECNE PROIZVODE A 6 MJESECI?
IVAN 2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 20:19   #6452
Hi!

Vec sam pisao neke stvari i ne znam jel neko probao...
lmam psorijazu citav zivot 40,god...Koristio sam nase kreme a i Njemacke... ali od svega najbolje mi je pomogla URINOTERAPIJA!
Prije par godina otkrio sam urinoterapiju,,, i isao sam isprobat,,, Popiskija bi se u lavor( zdjelu za pranje nogu) i namakao ruku 2 puta dnevno po 15 minuti i za desetak dana psorijaza mi se povukla sa ruku... onda sam probao sa vlasistem,,, tu mi je najbrze nestal u roku sedmice,,,i na kraju sam ocistio noge,,,isto za desetak dana!Malo sam pazio na hranu,,, Za dorucak voce,, rucak normalno kuhano jelo bez kruha,,, za veceru salate...ili nesto voca,,izbjegavao sam mljeko i mljecne proizvode.,
Psorijaza se povukla,,, i ako se ponekad pojavi neka tockica uklonim je za par dana,,,
Jel ima netko problem pa nek proba ova prehrana + mazanje urinom 2 puta po 15 minuta ili jednom 20 i vise minuta1
Vjerujte ima pomoci , pokusaj!
Pozdrav
IVAN 2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 22:37   #6453
Quote:
Tom55 kaže: Pogledaj post
belosalic, 60% beloderm u belobazi i daivonex, ja ti idem kod dermatologa na salatu, najbolje bi bilo da odes pa da vidis sto ce ti reci.

sto se tice tih krema meni uglavnom napisu otprilike ovako: belosalic dva puta dnevno jedan tjedan, potom 60% beloderm u belobazi dva puta dnevno dva tjedna, i sve se moze ponoviti nakon pauze od dva tjedna.
I to ti baš pomaže? Imaš neki konkretan savjet za vlastište možda?
sunceizora is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 00:03   #6454
Bok svima. Cura mi ima problema s licem. Jedino na njemu ima akne i crvenilo, nigdje dalje na tijelu. Ima li netko iskustva i koja krema bi joj eventualno pomogla.
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 01:21   #6455
Quote:
sunceizora kaže: Pogledaj post
I to ti baš pomaže? Imaš neki konkretan savjet za vlastište možda?
Da itekako pomaze, samo sto treba biti jako uporan, mazati dva puta dnevno.
Inace u onoj pauzi od najmanje dva tjedna koristim Daivonex.

Sto se tice vlasista, ja tu imam nesto malo ali buduci da se ne vidi ne smeta mi , postoje samponi za vlasiste ali ih nikad nisam koristio.
Tom55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 21:47   #6456
Quote:
Tom55 kaže: Pogledaj post
Da itekako pomaze, samo sto treba biti jako uporan, mazati dva puta dnevno.
Inace u onoj pauzi od najmanje dva tjedna koristim Daivonex.

Sto se tice vlasista, ja tu imam nesto malo ali buduci da se ne vidi ne smeta mi , postoje samponi za vlasiste ali ih nikad nisam koristio.

Meni je terapija promijenjena, a kupila sam dvije tube Daivonexa. Jedna mi je cijela ostala neraspakirana. Ako Vam treba, mogu vam je poslati. Imam i kremu Elidel koja je malo korištena. Inače košta oko 200tinjak kuna, ali ja imam dopunsko koje to pokriva pa i nju poklanjam.
crna.oliva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 13:04   #6457
Quote:
Newday kaže: Pogledaj post
Pozdrav, novi sam na forumu i zanima me da li je neko krenuo sa sistemskom cosentyx terapijom. Cosentyx je prije par mjeseci odobren kao prva linija sistemske terapije i ucinak mu je 100%.
Nije, Cosentyx ti je odobren tek u prosincu 2015 u Hrvatskoj. Imam sreće da mi je odobren, kao klinička studija, tj. potpisuješ ugovor sa firmom NOVARTIS koja proizvodi taj biološki lijek. Meni je to sredio moj dermatolog i krećem drugi tjedan. Razgovaraj sa svojim dermatologom o tome, makar su male šanse jer je lijek nenormalno skup cca. 1000eura jedna injekcija, a trebaju ti dvije svaki put, tako da nedaju svakom.
dendo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 13:16   #6458
COSENTYX-PSORIJAZA -BIOLOŠKI LIJEK

Zanima me da li je netko počeo sa biološkim lijekom Cosentyx za psorijazu u Hrvatskoj.
Naime to je trenutno najbolji biološki lijek na svijetu za psorijazu.
Rezultati skoro 100%.
Ja počinjem drugi tjedan, pa me zanima da li je već netko počeo sa njim, pošto je tek odobren kod nas u prosincu ili siječnju ove godine.
dendo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 16:16   #6459
Quote:
sunceizora kaže: Pogledaj post
I to ti baš pomaže? Imaš neki konkretan savjet za vlastište možda?
imam ja preporuku za vlasište.

neutrogena t-gel s katranom

naravno, ovisi od osobe do osobe, al vrijedi probati
something_new is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 03:49   #6460
Quote:
dendo kaže: Pogledaj post
Zanima me da li je netko počeo sa biološkim lijekom Cosentyx za psorijazu u Hrvatskoj.
Naime to je trenutno najbolji biološki lijek na svijetu za psorijazu.
Rezultati skoro 100%.
Ja počinjem drugi tjedan, pa me zanima da li je već netko počeo sa njim, pošto je tek odobren kod nas u prosincu ili siječnju ove godine.
conentyx,enbrel,humira....najnaprednije oruzje za borbu protiv ps.ALI procitajte i sitna slova pise fino da nije do kraja ispitano.Za 1 od ovih ne znam tacno koji stiglo je naknadno upozorenje...Ne znam tacno sta,ali moze se jako lose zavrsiti,ima na yt snimak gdje covjek oporavljao se neko vrijeme oko godinu dvije,sasvim nestalo,onda nakon 2-3-4-5 godina imao je stopu od 95%
Nije da obeshrabrujem ne shvatite me pogresno,to je mozda 1/1000 u najgorem slucaju,samo zelim da kazem da je udarac maximalni bilo pozitivno ili negativno
Pomak u napretku protiv auto_imunih bolesti je ostvaren tek nakon 2001,i dalje je neistrazeno podrucje,posebno za dnk sekvence jer ti bas to ciljaju
waque is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:31.