Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2007., 11:19   #61
Eto da i ja podijelim svoja iskustva...

Pijem Cipralex, 10 mg, sad ce polako biti pola godine kako ga pijem.

U pocetku su bili veliki problemi, proces navikavanja je bio dosta los. Imao sam problema s nesancom, gubitkom apetita, anksioznoscu, i bilo mi je uzasno hladno po cijele dane (uglavnom sa drhtao od hladnoce i cvokotao zubima).

Nakon mjesec dana sve je to prestalo, i pocelo je poboljsanje sto se tice depresije.

Sad je prilicno OK, imam svojih boljih i svojih losijih dana. Uglavnom, vec vidim psihicku ovisnost - kad razmisljam o tome da cu jednog dana morati prestati s njim, odmah mi dodje zlo... Kad se sjetim da bi se sve moglo vratiti na staro...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 14:12   #62
Quote:
xanas kaže: Pogledaj post
Imam kćer od 16 godina kojoj je doktor prepisao Citolan i Helex. Ima li netko na forumu tko je to pio, kakva su iskustva, koliko je trebalo da počne djelovati, koliko ste ga pili, i u kojim godinama života?
ja sam pila helex za anksioznost i paniku, ali rijetko i u malim dozama (2x dnevno 0,25). nisam osjećala baš neku promjenu, osim što mi se stalno spavalo.
ostavila sam ga nakon samo par tjedana kad sam skužila da je pametnije pozabavit se psihom nego si navlačit još jedno opterećenje na glavu.
cherryblossomgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 17:23   #63
prozac
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 17:25   #64
Quote:
up99 kaže: Pogledaj post
Molio bih vas za pitanje jedno/

Koji antidepresiv da uzmem?

Toliko sam depresivan da me mrzi da progovorim!
a nemogu da se ne nasmijem na ovog upa....
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 19:55   #65
pijem zoloft vec neko vrijeme i fakat se super osjecam.

trebala sam poceti daaavno prije, a nisam. zasto? zato sto sam mislila da ce me proglasiti ludom, da ce ispasti da sam nesposobna sama rijesiti svoje probleme... no, odjednom sam shvatila da me bas briga za druge i za njihove price... JA se ne osjecam dobro i JA zelim pomoc. ta je odluka definitivno bila prekretnica u mom zivotu. mozda moja najbolja odluka ikad

poruka svima koji su skloni samoubojstvu ili su (pocinju biti) depresivni: idite lijecniku. mozda vam i nije tako lose da ce vam dati tablete, ali pravovremena reakcija sprjecava katastrofu. RAZGOVOR NE MOZE SKODITI!!!
__________________
"It's always a sad thing when sperm comes between people."
Queen Llewelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 20:25   #66
Quote:
Queen Llewelyn kaže: Pogledaj post
trebala sam poceti daaavno prije, a nisam. zasto? zato sto sam mislila da ce me proglasiti ludom, da ce ispasti da sam nesposobna sama rijesiti svoje probleme... no, odjednom sam shvatila da me bas briga za druge i za njihove price... JA se ne osjecam dobro i JA zelim pomoc. ta je odluka definitivno bila prekretnica u mom zivotu. mozda moja najbolja odluka ikad
izgleda da svi prolazimo kroz te faze, i slične nam se misli motaju po glavi prije nego se odlučimo potražit stručnu pomoć...
a ja...sad pijem (samo) Zyprexa-u navečer od 10 mg 2 tjedna + nešto još u bolnici. i dobro se osjećam, naravno uz male oscilacije ali ok. očito je dobar lijek,a čuo sam da ima vrlo malo nuspojava. i bude ti lakše kad znaš da ti se lijek proizvodi u engleskoj,a ne u makedoniji kao eglonyl na primjer. sve pohvale zyprexi!
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 22:47   #67
Ovo sve je zanimljivo, jer prema istraživanjima, masa svih tih lijekova koje ste nabrojali, antidepresiva, uopće nema efikasnije djelovanje od placeba. Jednostavno nema... ma koliko vam tesko vjerovat u to.

To je dokazano tisuću puta, u mnogim ispitivanjima. A to sam bas (ponovno) doznao prevodeći na hrvatski knjigu od Bruca Liptona, The Biology of Belief...

In a nut shell, čudni su putovi ljudskog uma.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 22:50   #68
Quote:
up99 kaže: Pogledaj post


A od kad se duhan žvače?
Duhan se žvače od kajboja i indijanaca

A žvače se i lišče koke.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 22:53   #69
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Ovo sve je zanimljivo, jer prema istraživanjima, masa svih tih lijekova koje ste nabrojali, antidepresiva, uopće nema efikasnije djelovanje od placeba. Jednostavno nema... ma koliko vam tesko vjerovat u to.
zoloft sadrzi serotonin (ili potice njegovo lucenje?)... uglavnom, otkad sam na zoloftu, ne zderem cokoladu ko nespasena

i bas me briga ako je placebo - dobijem ga na recept
__________________
"It's always a sad thing when sperm comes between people."
Queen Llewelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 22:53   #70
Quote:
up99 kaže: Pogledaj post
Nisam znao da i u tome pomaze. Ostavljanje pusenja?

Ja pijem antidepresiv koji nema sedativno dejstvo (ni malo), tako da ne znam koliko mi pomaze u vezi produktivnosti.
Ma da. Pusenja i kave. tevibi bi vjerojatno pomogla i masa prirodnih preparata - mogao bi da se posavjetujes s nekim dobrim strucnjakom (da si u RH mogao bi ti preporuciti). No mozes si i nabaviti neku knjigu o ljekovitom bilju pa vidjeti.

Ima čajeva i drugih priporavaka koji imaju takvo djelovanje.

Da da ne govorim o homeopatskim ljekovima, koji nemaju ama baš nikakve nusposljedice. Toplo ti preporučam da se takvim stvarima okreneš. Al posavjetuj se sa pravim stručnjakom za te stvari ako ikako možeš takvog pronaći...
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 00:22   #71
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Ovo sve je zanimljivo, jer prema istraživanjima, masa svih tih lijekova koje ste nabrojali, antidepresiva, uopće nema efikasnije djelovanje od placeba. Jednostavno nema... ma koliko vam tesko vjerovat u to.

To je dokazano tisuću puta, u mnogim ispitivanjima. A to sam bas (ponovno) doznao prevodeći na hrvatski knjigu od Bruca Liptona, The Biology of Belief...

In a nut shell, čudni su putovi ljudskog uma.
ne budali. AD jasno i dokazano djeluju na mozak te izazivaju pojačano lučenje serotonina, koji se iz poznatih ili nepoznatih razloga ne izlučuje dovoljno. ja pijem pa znam. možda je kod nekih ljudi i dovoljan učinak placeba,a li kod nekih (među koje i ja spadam) očito nije.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 01:02   #72
Quote:
jurajj kaže: Pogledaj post
Da to ti je vrlo pametno pitat na forumu.hr koji da si antidepresiv uzmem.
Kad sutra ujutro odeš u dučan po kruh i mlijeko lijepo pitaj prodavačicu koji bi ti AD preporučila, stoje ti tam na blagajni uz orbit, čokoladice i kondome.
Zezam te malo neduhovito.nemoj se ljutit.
To če ti morat doktor odredit koji češ AD pit.
Nemam pojma, puno ljudi kaže da je prozac broj 1 protiv depresije.Meni npr jako pomaže seroxat.Možeš i pit nekaj biljno npr Aktivin H.
Covece Jurijj, pa jel ti vidis koliko su ovde ljudi iskusni sto se tice lekova..

Neka se javi ko je str8! Tu sam.. Dobro uzmem tu i tamo neki bensic, kao sada npr.. ili zveknem pivo radi trenutnog poboljsanja socio elementa. i to je sve..

Toliko iskusnih, a ti mene saljes doktoru. Ne budi smesan...

Prozac kazes, a zoloft? Ne, ne, ne interesuju me biljna sranja, osim gandze..
up99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 01:04   #73
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
ne budali. AD jasno i dokazano djeluju na mozak te izazivaju pojačano lučenje serotonina, koji se iz poznatih ili nepoznatih razloga ne izlučuje dovoljno. ja pijem pa znam. možda je kod nekih ljudi i dovoljan učinak placeba,a li kod nekih (među koje i ja spadam) očito nije.
De si care!?

Kakav si? Nema te nesto..

Sta to bi sa malim budom, opet neko lecenje, neka sranja..? Nece se on nikad smiriti..
up99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 03:47   #74
Quote:
dr. diego kaže:
ne budali. AD jasno i dokazano djeluju na mozak te izazivaju pojačano lučenje serotonina, koji se iz poznatih ili nepoznatih razloga ne izlučuje dovoljno. ja pijem pa znam. možda je kod nekih ljudi i dovoljan učinak placeba,a li kod nekih (među koje i ja spadam) očito nije.
Dobro, ja samo kazem da na isti način djeluju i šećerne tablete. Dokazano

Evo samo da pridodam izvadak iz knjige Bruca Liptona, Biologija vjerovanja

Quote:
Jedna indikacija snage placeba dolazi iz izvještaja američkog Ministarstva zdravlja i socijalne skrbi . Izvještaj je ustanovio da se stanje poboljša polovici depresivnih pacijenata koji uzimaju lijekove i trideset i dva posto pacijenata koji uzimaju placebo. [Horgan, 1999.] Čak i taj impresivni pokazatelj možda podcjenjuje moć placebo učinka jer su mnogi sudionici istraživanja shvatili da uzimaju pravi lijek jer su iskusili popratne učinke koje nisu iskusili oni koji su uzimali placebo. Jednom kada pacijenti shvate da uzimaju pravi lijek, to jest jednom kada povjeruju da dobivaju pravu pilulu, tada su znatno više podložni učinku placeba.
S obzirom na moć placeba, nije čudo da se 8,2 milijarde dolara teška industrija antidepresiva našla pod napadom kritičara koji farmaceutske kompanije optužuju za napuhavanje podataka o djelotvornosti njihovih tableta. U članku 2002. godine objavljenom u časopisu Američkog psihološkog udruženja, Prevention & Treatment, pod naslovom »Carevi novi lijekovi«, profesor psihologije s University of Connecticut, Irving Kirsch, otkrio je da bi se, kao što su utvrdila klinička ispitivanja, osamdeset posto učinka antidepresiva moglo pripisati placebo učinku. [Kirsch, et al., 2002.] Kirsch se 2001. godine morao pozvati ma Zakon o slobodi informiranja kako bi iznio podatke o kliničkim ispitivanjima glavnih antidepresiva: Agencija za hranu i lijekove nije željela objaviti te podatke. Podaci pokazuju da u više od polovine kliničkih istraživanja šest vodećih antidepresiva lijekovi nisu nadmašili placebo, šećerne tablete. Kirsch je u intervjuu za Discovery Health Channel zamijetio: »Razlika između reakcije na lijekove i reakcije na placebo je u prosjeku bila manja od dva boda na kliničkoj ljestvici koja ide od pedeset do šezdeset bodova. To je vrlo mala razlika. Ta razlika je klinički beznačajna.«
Još jedna zanimljiva činjenica o djelotvornosti antidepresiva je da su oni tokom godina postizali sve bolje i bolje rezultate u kliničkim ispitivanjima, što sugerira da su njihovi placebo učinci jednim dijelom rezultat jakog marketinga. Što je više čudo antidepresiva propagirano u medijima i reklamama, to su oni postajali djelotvorniji. Vjerovanja su zarazna! Danas živimo u kulturi u kojoj ljudi vjeruju da antidepresivi djeluju, pa stoga i djeluju.
Dizajnerica interijera iz Kalifornije, Janis Schonfeld, koja je sudjelovala u kliničkom testiranju djelotvornosti Effexora 1997. godine, bila je jednako »zapanjena« kao i Perez kada je saznala da je uzimala placebo. Ne samo da su je tablete oslobodile depresije koja ju je mučila trideset godina – i snimke njezinog mozga rađene tokom čitavog ispitivanja pokazale su izrazito pojačanu aktivnost u njezinom prefrontalnom korteksu. [Leuchter, et al., 2002.] Poboljšanje njezinog stanja nije »sve je to samo u njezinoj glavi«. Kada se mišljenje promijeni, to apsolutno utječe na vašu biologiju. Schonfeld je također patila od mučnine, čestog popratnog učinka Effexora. Ona je tipičan primjer pacijenata koji ozdrave uz terapiju placebom i kasnije saznaju da ne uzimaju pravi lijek – bile je uvjerena da su liječnici napravili pogrešku pri označavanju, jer »znala« je da koristi lijek. Insistirala je da istraživači ponovno provjere svoje bilješke kako bi bili apsolutno sigurni da ona nije uzimala lijek.
Nitko ne tvrdi da netko tko ima tešku depresiju nije bolestan, nego se radi o tome da ljudski um ima dosta veliku moć.
Postoje još mnogo drastičniji primjeri moći placebo učinka nego što su ovi povezani s depresijom. (A postoji i nešto što se naziva nocebo, moć negativnog vjerovanja)

Quote:
Up99 kaže:
Prozac kazes, a zoloft? Ne, ne, ne interesuju me biljna sranja, osim gandze..
Onda si zacijelo potpuno spreman i na nusefekte korištenja gandže.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 06:22   #75
ljudi stvarno nisu svjesno kolko je placebo MOCAN...
goranbo nemoj trosit vrijeme objasnjavajuci neke stvari kad si svjestan da jednostvano ljudi ne vjeruju...da im pred cima izvedes neki exp nece vjerovat..
pa to je uvijek tako bilo...
da je suprotno taj efekt se ne bi javljao...
pa i ti se sam mozda nedzes u situaciji das ne vjerujes...
kako bilo ljudovi drago mi je da vam je bolje...uz placebo efekt ili stvarno djelovanje lijekova...

pozz
__________________
Theatrical, dramatical...
13Lilly13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 08:04   #76
Ljudovi, ovaj topic se zove KOLIKO DUGO I KOJI ANTIDEPRESIV PIJETE.

Zato ako zelite srati o placebu i prirodnim terapijama, otvorite si svoj topic i tam serite o tome, a nas tabletomane pustite da raspravljamo o svojim stvarima. HVALA!!!
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 08:42   #77
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Ljudovi, ovaj topic se zove KOLIKO DUGO I KOJI ANTIDEPRESIV PIJETE.

Zato ako zelite srati o placebu i prirodnim terapijama, otvorite si svoj topic i tam serite o tome, a nas tabletomane pustite da raspravljamo o svojim stvarima. HVALA!!!
ej nukac šta te briga jel placebo ili nije ako ti pomaže...ja sam sebi rekla i govno bi popila da mi bude bolje...eto ako ti govno pomogne jebe ti se evo još jednom za prozac iliti placebo
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 09:08   #78
Ma nije me briga kaj je, glavno da pomaze. Ali idu mi na zivce s tim kaj sole pamet i prave se pametni... Nek si otvore svoj topic i seru o homeopatiji... A nas tabletomane nek puste na miru da uzivamo u svojim malim bijelim tableticama srece...

Jos ce mi netko reci da su extasy i alkohol placebo??? Mos si mislit...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 09:14   #79
ozujsko , 2x2
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 09:15   #80
Quote:
up99 kaže: Pogledaj post
De si care!?

Kakav si? Nema te nesto..

Sta to bi sa malim budom, opet neko lecenje, neka sranja..? Nece se on nikad smiriti..
ej..bio sam u bolnici tri tjedna a sad sam bolje tu sam ja al uglavnom na drugim forumima. ubacim se tu i tamo kad upecam nešt zanimljivo
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:22.