Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2008., 23:50   #1
Chat: Bolnička 34 - naselje Ris

Link na staru temu : https://www.forum.hr/showthread.php?t=167669&page=180 .
Ona je poslužila svojoj svrsi i odlazi u zasluženu mirovinu.

I što drugo reći, osim UŽIVAJTE .

Edit: primam sve sugestije o promjeni naziva ove nove teme. Trenutno nisam inspirativna.

Zadnje uređivanje laella : 19.06.2008. at 00:31.
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 00:33   #2
Ni meni nije jasno ovo zatvaranje teme- taman kad se dvije velike zgrade useljavaju, a još par će uskoro Meni nije smetao chat "starosjedioca".

Eeeenivej, ovih dana sam dosta surfala i napravila sebi sažetak za primopredaju stana (sažetak je ustari copy- paste raznih postova sa forum.hr )

- provjeri svaku roletu (mehanizam, moguća ispadanja iz ležišta pojedinih 'letvica')
- provjeri sva vrata i prozore (da li negdje zapinju)
- sve brave na vratima i prozorima
- ako je parket zmazan, na njemu se neće vidjeti 'greške', pa ili traži da ga očiste prije nego daš komentare, ili ga očisti sam
- provjeri fuge na keramici
- ako si imao nekih izmjena, naravno, provjeri da li su dobro napravljene
- bravu kao i ulazna vrata, svakako ('sjedaju' li dobro, 'spadaju' li)
- ako ti se da, izlij poprilično vode po balkonu (ako ga imaš), pa provjeri nagib...da li ti se voda zadržava negdje gdje ne bi trebala
- otvoriti toplu/hladnu vodu u kadi
- otvoriti toplu/hladnu vodu u umivaoniku
- provjeriti je li vodokotlić za wc radi
- provjeriti rasvjetu da li radi
- da li štimaju prozori (otvaranje/zatvaranje)
- da li štima dizanje/spuštanje roleta
- da li dihtaju balkonska vrata
- provjeriti jesu li utičnice prema nacrtu
- provjeriti radi li rampica na ključ na parkirnom mjestu
- imaju li sva unutarnja vrata ključeve
- rade li poklopci odvoda na umivaoniku
- da li i kako radi portafon,zvono
- koji je naš poštanski sandučić
- o mogućnost izmjeriti sve prostorije i vidjeti da li se kvadratura slaže sa ugovorom
-radijatori,sve ih otvoriti,da li su ravno postavljeni
-kakav je prijelaz između parketa i pločica
-provijeriti utičnice i štekere(ponijeti npr. fen)
-bojler uključiti,da li treba zvati majstora za dimnjak i za namijestiti bojler
-pustiti vodu u kadi i lavabou i vidjeti da li je ujednačeni mlaz

- zapiši si stanja svih brojila
- dok svi popravci nisu gotovi ne potpisuješ primopredaju

E, sad, laella ako ovo nije OK, ti briši.

Ili nas vrati na stari thread.
savannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 08:36   #3
A jel smijemo onda pisati i o naselju?

Ja sam se malo šetala, pa sam špijunirala prezimena u A3-A4. Nije mi niti jedno poznato, osim od mojih roditelja .
U A3 nema nekih 10 prezimena (neprodani stanovi?), a u A4 nekih 21.

Nemam inspiraciju. Potpuno me ova promjena naslova teme zatekla...

A vidjela sam i da su se neki susjedi ponovili sa veeelikim suncobranom (tamnoplavim)
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 08:39   #4
Quote:
dubac kaže: Pogledaj post

A vidjela sam i da su se neki susjedi ponovili sa veeelikim suncobranom (tamnoplavim)
A hvala. A suncobran je toliko velik da izlazi iz gabarita bolničke, pa je dobro da si ga spomenula ovdje a ne na prošlom topicu, da se vlasti nebi naljutile.
Nick Fallin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 08:41   #5
Svi smo se prikvačili istovremeno...

A koliki su vam došli računi za vodu?
Nama je 300 kn. Početno stanje su uzeli 0 (kubika vode). U stanu smo od 21. veljače. Iznos mi je čito prihvatljiv.
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 08:42   #6
savannah dobri savjeti za primopredaju

inače ima li netko informaciju da li su počeli stavljati vodomjere u A4 sukladno onim papirima koje smo potpisali nedavno
RO-TA IZ A4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 08:45   #7
Quote:
Nick Fallin kaže: Pogledaj post
A hvala. A suncobran je toliko velik da izlazi iz gabarita bolničke, pa je dobro da si ga spomenula ovdje a ne na prošlom topicu, da se vlasti nebi naljutile.
Bitno da je u gabaritima naselja Ris. Hm... A da otvorimo temu Naselje Ris? Da li bi nas prokužili?
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 08:45   #8
Quote:
dubac kaže: Pogledaj post
Svi smo se prikvačili istovremeno...

A koliki su vam došli računi za vodu?
Nama je 300 kn. Početno stanje su uzeli 0 (kubika vode). U stanu smo od 21. veljače. Iznos mi je čito prihvatljiv.
450kn. Krenuli su od 0 isto. Dođe mi da se bunim kod Nivogrdanje, ali neću.

Kako je glupo ovdje raspravljat o ovakvim stvarima.

Mislim da ću odbojkotirat ovo. Nema smisla. Kakva nova bolnička? kaj to znači uopće?

Žao mi je novih stanara, ali j.. ga.

Forum.hr se ponaša kao Vlada, ali ne kuže da ovdje glasači imaju izbor. U svakom slučaju par stotina hitova manje s moje strane. Zrno po zrno pogača.
Nick Fallin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 09:08   #9
Mislim da sam skužila- ovdje (tamo) se jako malo kuka i nariče. Da u hrvatskom prosjeku plačemo i zapomažemo vjerojatno nam ne bi zatvorili temu. Ili bi je samo preimenovali u chat. Ne razumijem baš kakve veze ima da li se tema zove Chat Nešto ili samo Nešto?
Neka nova Bolnička? Di mi je kvart otišao?

Rastjerat ćete nam starosjedioce sad kad ih najviše trebamo. Ovo je moglo pričekati do kraja godine kad će naselje biti gotovo.

Admini i modovi, zar ovo nije bzvz?
OK, demonstrirali ste snagu, sad nas možete vratiti. Bar do kraja godine.
savannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 09:08   #10
Eh, ne znam kaj bih sad rekla o ovom vezano za temu...imam filing ko da su me izbacili iz omiljenog mi kafica u kojem nema Pepsi

Jos cu razmislit o tom kak da odreagiram.

Nego, ja jos nisam bila prijavit one komunalije i to, al budem. jel netko bio za tu prijavu u Sigetju? To je kakti u kvartu? Ver d fak je to? Opet bum morala trazit izlaz s posla jer im je radno vrijeme od 7,30 do 15,30h ...

A na vodovodu sam bila i zakaj ono zapravo nismo vec dobili racune? :nemre se sjetit: :demencija:
Mozda je i meni sad neki stigao, nisam bila par dana kod postanskog kaslica
oscar13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 10:10   #11
Haj, znam da je starosjediocima teško zbog topića, a kako je nama koji smo ostali na pola puta (neuseljeni u A3 i A4), baš bezveze...mislim da bi trebali svi nastaviti pisati njima za inat...kaj me briga za naslov i ambalažu, glavno da je se ljudi "skupljaju" na poznatom mjestu i razmjenjuju misli...ne mogu oni toliko tema zabraniti koliko nas ima...inače cijelo postojanje ovog foruma gubi svaki smisao...
luce23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 10:58   #12
Quote:
oscar13 kaže: Pogledaj post
Nego, ja jos nisam bila prijavit one komunalije i to, al budem. jel netko bio za tu prijavu u Sigetju? To je kakti u kvartu? Ver d fak je to? Opet bum morala trazit izlaz s posla jer im je radno vrijeme od 7,30 do 15,30h ...
Ma kakvo ti je to radno vrijeme? Ja imam bolje od 8,00 do 16,00 baš kao pravi državni, pardon, javni službenik.

Nije mi jasno kaj trebaš prijavljivat u Sigetju? Btw. to su ti Gajnice, zgrada bivše Općine Susedgrad. Ako znaš gdje su Gajnice, lako ćeš to naći. Sigetje je cesta u Gajnicama prva ispod Bologne, paralelna s njom, samo je malo problem s parkingom, jer se moraš parkirati u ulici iza općine, a tamo su sva događanja pa je uvijek gužva s mjestima, a ulica uska.
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 11:42   #13
Tenks za objasenjenje za Sigetje i prometnu guzvu. Ja jos ne dobivam racune za pricuvu, cistocu i gskg (preuzela stan u travnju) pa bih se trebala javit u komunalno. Pa sam zvala broj koji nam je dala nasa predstavnica stanara i gdja (mislim da je Vesna) koja se javila mi je rekla da trebam to doc prijavit ne u Savsku kak sam ja mislila nego u Sigetje, skup s ugovorom za stan i jos necim (ne znam vise cim, al ponijet cu sve papirice koje imam).

Da je bar u Savskoj, to bih izletila s posla jer radim u centru jos uvijek, a ovak mi je koma jer moram trazit izlaz s posla s obzirom da i ja radim 8-16h. Okej, sef mi je fleksibilan, al vec sam tolko put imala izlaz zbog stana da mi je vec neugodno
oscar13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 11:54   #14
Quote:
luce23 kaže: Pogledaj post
Haj, znam da je starosjediocima teško zbog topića, a kako je nama koji smo ostali na pola puta (neuseljeni u A3 i A4), baš bezveze...mislim da bi trebali svi nastaviti pisati njima za inat...kaj me briga za naslov i ambalažu, glavno da je se ljudi "skupljaju" na poznatom mjestu i razmjenjuju misli...ne mogu oni toliko tema zabraniti koliko nas ima...inače cijelo postojanje ovog foruma gubi svaki smisao...
Da, slazem se da bi trebali nastavit pisat. Mozda su bili ljubomorni kak nam je super na nasem topicu pa nas htjedose eliminirat? But we will be back :terminator:

Uglavnom,
ajmo probat nac ipak neko novo ime, ovo s "neka nova bolnicka" mi zvuci ko neki hit od Novih fosila

Pocet cu s prijedlozima pa se slobodno nadodajte

1. Bolnicka is not dead

2. Free Bolnicka

3. Dajmo im da Bolnicare

4. Imagine all the Bolnicka sharing all the world...

5. Bolnicka - we did it our way

6. Obracun kod O.K. Bolnicke

7. Bolnicka u srcu - nema predaje

8. Bolnicka treck - deep space 34A-L

9. Moja Bolnicka, moji snovi

10. Tko je u Bolnickoj, zlo ne misli
Ozbiljni prijedlozi su takodjer dobrodosli
oscar13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 11:59   #15
Quote:
oscar13 kaže: Pogledaj post
Da je bar u Savskoj, to bih izletila s posla jer radim u centru jos uvijek, a ovak mi je koma jer moram trazit izlaz s posla s obzirom da i ja radim 8-16h.
Najbolje da odeš prije posla, odmah se nacrtaš u 7,30 i onda "malo" zakasniš na posao...
I ja radim u centru

Glede naziva topica, još jednom iskazujem ideju da otvorimo novu temu: Naselje Ris. Sigurno nitko neće skužiti da smo to mi
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 12:34   #16
Quote:
oscar13 kaže: Pogledaj post
8. Bolnicka treck - deep space 34A-L
ak ne prošire cestu ili ne naprave obilaznicu ovak ce i bit

Quote:
oscar13 kaže: Pogledaj post
9. Moja Bolnicka, moji snovi
kod ovog treba pripazit da ne ispadne Moja Bolnica, moji snovi
savannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 13:23   #17
Ma meni je već oscar13 počeo davati pozitivne vibre koje će doći, pa nemoj biti malodušan...dići ćemo topić opet...drugi...BOLJI I VEĆI i još ćemo chatat...
luce23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 13:37   #18

P.S. ja sam curka

P.P.S Ak ima jos nekog sa "only true topica" - kak ste rijesili problem s fugama/plocicama u kupaonici? Da sad ne kopam po staroj temi 8 a i ne sjecam se jel netko napisao kako je to rijeseno), sjecam se da je bilo receno, da su nivo-ovci dolazili kod ljudi koji imaju standardne plocice zbog onog sivila u kupaonici. Daklem, kako su vam to rijesili? Stavili nove fuge/silikon, ili nove plocice ili kaj? Naime, ja ih kanim pozvat kod sebe poradi istog, pa da znam kaj me ceka. Tenk ju, Bolnicari!
oscar13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 17:35   #19
Jaooooooo



Zapravo, ja volim chat.

Ja bila jučer u naselju, i vid'la da je moj stan dobio vrata.
Ali su bila zaključana, pa nisam mogla ući.

Baš je ovo super, mo'š pisati bez poante k'o ona Maruška iz češkog romana.
__________________
Nije loše...
olivera0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 21:31   #20
Cool Hitan slučaj - gdje da u ovo vrijeme ...

... u ovo vrijeme (21:28h) kupim kondome???

P.S. Je li ovo sad forum stanara Bolničke 34? Malo me zbunilo ono zatvaranje teme.

A STVAR JE SAD HITNAAAA!
Frosch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:33.