Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2011., 20:09   #161
Quote:
Fleurdefeu kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje, ili hrpu povezanih, vidjet ćemo.
Mama mi ima već 10 god kvržicu na preponi. Prije 2 mjeseca je narasla na veličinu jajeta, i nakon nekog vremena pukla, da bi iz nje iscurio gnoj jako neugodnog mirisa. Prošli tjedan opet je nateklo, i otišla je na hitnu gdje joj je doktorica to probušila iglom, mama dalje nije dala, dobila je antibiotik. U ponedjeljak se to sve upalilo, neizdrživa bol, ponovno na hitnu gdje joj je doktorica opet s iglom to malo bušila. Sad se jače otvorilo, iz toga curi gnoj, nju ne boli nego peče. Okolno tkivo je jako crveno. U utorak je imala i temperaturu pa se to smirilo. Doktori na hitnoj kažu da je aterom a ona sumnja. Zna da mora to pokazati kirurgu ali se boji i kaže da neće bez opće anestezije dati. Po opisu, čini li vam se da je to aterom, kud da idemo s njom?
Pripadajuća bolnica,hitan kirurški prijem.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 10:42   #162

moje dijete ima aterom na glavi, prilično je velik i na nezgodnom mjestu, na početku glave gledano od čela i to na sredini
neko vrijeme je bio stalno iste veličine no primijetila sam da je narastao, prilično je velik, recimo ko trešnja... do sad ga nismo vadili, doktori su govorili da ga ne treba dirat ako ne raste.
šta sad? ona je jako mala, ima 2 i pol godine...
ako se uklanja, da li se treba brijati kosa na tom mjestu? i nakon pročitanih postova na ovoj stranici jako se brinem da joj tu više kosa neće rast, a to će bit jako jako nezgodno obzirom da je na takvom mjestu da će se teško sakriti drugom kosom.
__________________
bebuška
carrie23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 14:03   #163
ateromi na uhu... prošla sam obje verzije. prije 2-3 godine rezali su mi ga na živo, na uški, bio je jako upaljen. boljelo je ali sam preživjela. budite u takvoj situaciji malo kreativniji: prije zahvat jedna tabletica za smirenje i jedan ketonal za bolove (preporučila doktorica) i lakše se podnese. čemu drama!?
prije 2 mjeseca ispod uške drugog uha mi se upalio aterom. pila sam anitibiotike i pozvali me na zahvat kad se upala smiri. dobila sam lokalnu anesteziju, ništa nisam osjetila.
oba zahvata radila sam u bolnici u Vinogradskoj, odjel ORL, i doktori i sestre na koje sam naišla (svaki put drugi) su stvarno super, ako im kažeš da se bojiš i da ti je niski prag boli sigurno će ti izaći u susret, biti pažljivi, ohrabriti..ili, kao danas, toliko su me nasmijavali da sam zaboravila da sam na operacijskom stolu..presimpatični doktori i sestre!
zato ljudi nemojte ništa čekati i oklijevati nego riješite to što prije.
ono što mene zanima je U Z R O K!
i sad imam još 2 veća atroma na preponi koje ću uskoro vaditi van, a iza oba uha imam još podosta malih neaktivnih.
zašto se te žlijezde začepe? zašto se luči taj višak masnoće?
jedem zdravo, raznovrsno, mršava sam, aktivna, održavam higijenu normalno ili malo više od normalnog. hormoni možda? netolerancija na neku vrstu hrane? molim pomoć ako imate kakve spoznaje. želim raditi na uzroku a ne na simptomu. hvala!
Chellee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 17:44   #164
Jel može aterom sam od sebe puknuti i iscuriti?
Da li pomaže crna mast?
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 23:43   #165
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Jel može aterom sam od sebe puknuti i iscuriti?
Da li pomaže crna mast?
Moze puknuti sam, ali se opet pojavi jel ne iscuri sve i onda se opet ta cahura napuni! Meni je puknuo jedan nakon vise od pola godine evo ga opet! Ujedno moja glava ih je puna, upravo se pripremam psihicki da ih odemizvaditi, jer nazalost kosa mi se uzasno prorjedila. Prije nekih deset godina operirala sma tri, sad ih imam sedam i to od velicine graska do jednog velicine oraha! Imam uzasan strah jer prva operacija je bila grozna, imala sma osjecaj da ce mi iscupati mozak a ne mo cahuru. Ali kod mene nicu ko gljive poslije kise
U familiji svi imaju problema s tim, ali ja ih imam najvise!
Mast nisam probala, prvi puta cujem za to!
Desertrose22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 11:05   #166
meni se prije cca 3tj napravio kao pristic na glavi i nakon 2tj postao je velicine graska i svako malo napravi se krastica na toj kvrgici i otpadne pa mi je sve crveno i sad nakon 3tj presla ja kod dermatologa i napisala mi je u vlasistu lijevo parijetalno nodularna ruzicasta tvorba dijelom inflamirana te mi je dala tyrosur gel da mazem dva puta dnevno 8-10 dana i da dodjem na kontrolu da vidi sta je to
tinca81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 20:21   #167
Dermatologia mi napisla da je to aterom ali moja dr opce prakse kaze da po njoj to nije to da je za mje i po dosta naraslo i skroz je upaljeno te me poslala u zagreb kod otorinolaringologa koji je samo napisao na kapiliciju egzofiticna tvorba te je reko da to treba operirati te sam dobila termin u 3mj i sad ja jos uvijek ne znam jel to aterom ili nije i ono sto mene zanima kako to da meni ta upala nikako ne prolazi i skroz me boli i dali je normalno da taj ako je to aterom naraste za mj i po na sirinu skoro cent i nesto i u visinucca 3mm help
tinca81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 20:29   #168
Aterom može i više narasti u tom,pa i kraćem, vremenskom periodu.
Bilo bi mudro što manje dirati izraslinu.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 17:08   #169
puknuo je,istisnula sam koliko se dalo,sada ću ga tretirati s crnom masti ili nešto bolje ako nađem...
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 01:06   #170
pozdrav ekipi,
Odlican topic za sve nas nesretnike koji muku mucimo sa ateromima fistulicama i ko zna kakim benignim izraslinama nepotrebnima na tjelu.

Godinama se vec mucim sa ateromima na ušima, i jednu fistulu sam na uhu operirao i to mi vise ne predstavlja problem naviko sam i na bol kad se pojavi i na bol kad osječani režu, damn čak bi mi i falilo da svakih par mjeseci ne obidjem doktoricu na uho grlu nos u osijeku, zena bi pomislila da sam se nest naljutio.

Unazad godinu dana su mi se pojavili ateromi i na preponama, pa sam i to isao kasapit na kirurgiju, gdje mi je jedan mladi doktor i to solidno odradio.

No moj problem je nastao neku vece, naima reci cu samo da mi je stara med sestra, i da mi je taj doktor na kirurgiji rekao da nije problem i da si sam sa dobro sterilizranom iglom i tako to medicinski uvjeti ovo ono i sam mogu rijesit pa stavit zavoje od onog crvenog joda stali je to vec i rivanola i sta vec stara donese sa posla. no kazem neku vece su mi se odjednom nakon prelezane gripe na dijelu pubicne kosti desno od pupka recimo u visini noge pojavila tri ogromna ateroma. Izbusio sam ih ko venecuelanci naftu i stavljao sto rivanol sto spomenuti jod i upala je vidno nestala no kada predjem preko tog djela osjetim da ima nekog tkiva koje sigurno nije koza na podrucju jedno centimetar sa centimetar,tamo gdje su bili ti ateromi, to me vise ne boli oziljci su minimalni i mogu to dirati bez problema. zanima me lijecnicko misljenje dali se radi o ostatcima nekima koji ce se ponovno upaliti ili je riječ o čemu drugom, i moze li se ikako izbjeci da se ponovno provlacim po kirurgiji... hvala na odgovru... i svaka pohvala za temu...
shoneos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 11:35   #171
Negdje od nove godine imam aterom na lijevom obrazu , polako se povecava, ima oko 1cm, trebala bi ga operirati na jesen. Do jucer ga uopce nisam osjecala, i sad ko za inat, 2 dana prije odlaska na put, vrag je otekao, stvrdnuo i bolan je na dodir. Zapravo vise tkivo oko njega nego on sam. Kaj sad? Ocito ce se upaliti. Ne stignem kod lijecnika ni nis, sutra putujem u inozemstvo i nema me 2 tjedna. Pa me sad muci koliko je hitno i bitno u slucaju da se upali otici cim prije kod lijecnika. Nije mi problem toliko ako ce me bolit, samo me muci da se ne zakomplicira ako cu cekat 2 tjedna da ga saniramo. Jel moze to cudo stajat tako 2 tjedna? I hoce li izlaganje suncu pogorsati situaciju? Stvarno se ne bi htjela dovesti u situaciju da se moram prijevremeno vratiti doma zbog tog.
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 14:19   #172
Quote:
Ida Bauer kaže: Pogledaj post
Negdje od nove godine imam aterom na lijevom obrazu , polako se povecava, ima oko 1cm, trebala bi ga operirati na jesen. Do jucer ga uopce nisam osjecala, i sad ko za inat, 2 dana prije odlaska na put, vrag je otekao, stvrdnuo i bolan je na dodir. Zapravo vise tkivo oko njega nego on sam. Kaj sad? Ocito ce se upaliti. Ne stignem kod lijecnika ni nis, sutra putujem u inozemstvo i nema me 2 tjedna. Pa me sad muci koliko je hitno i bitno u slucaju da se upali otici cim prije kod lijecnika. Nije mi problem toliko ako ce me bolit, samo me muci da se ne zakomplicira ako cu cekat 2 tjedna da ga saniramo. Jel moze to cudo stajat tako 2 tjedna? I hoce li izlaganje suncu pogorsati situaciju? Stvarno se ne bi htjela dovesti u situaciju da se moram prijevremeno vratiti doma zbog tog.
Često se zna upaliti, posebice na licu.
Ekscesivno izlaganje Suncu može pospiješiti proces upale, dakle, nije baš poželjno biti previše na suncu.
Često se kreće u slučaju ozbiljnije upale sa nekakvim antibiotikom, npr. Ospamax 1g 2x1 tbl. kroz 10-ak dana.
Može se razmotriti i uporaba KlindamicinSolutio lokalno.
Lokalna bolnost, povećanje otekline, crvenilo i lokalno je taj dio topliji u usporedbi sa suprotnim obrazom- to su nekakvi znaci upale.
Bez uvida u sliku, bilo bi neozbiljno dati precizniji sud, je li baš nužan antibiotik.
Probaj naći kakvog liječnika nek to pogleda i da nekakvu procjenu.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 16:06   #173
hvala na odgovoru...moguce da je "ozivio" bas zbog par dana suncanja
zvala sam danas sve moguce privatne dermatologe za pregled, nisam uspjela dobiti termin, zato mora izdrzat ova 2 tjedna bez da podivlja
evo vraga ...ko da nekog alien nametnika nosim na licu, jedva cekam da ga iscupaju...dermatologinja mi je rekla da ce ga vaditi pocetkom listopada, kaj nije to zapravo posao kirurga? je li najpametnije otic estetskom kirurgu posto se radi o licu?
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 16:19   #174
Hm, tako sam nekako i mislio...
Daklem, što manje čeprkanja po tom. Ozbiljno. Ignoriraj. Osim ako se ne pojave znaci upale
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Lokalna bolnost, povećanje otekline, crvenilo i lokalno je taj dio topliji u usporedbi sa suprotnim obrazom- to su nekakvi znaci upale.
Kirurg sigurne i mirne ruke, minuciozno sitnog veza.
Otorinac bi po meni bio izvrstan kandidat za operatera.
Plastičar isto dolazi u obzir.

Dojavi rasplet situacije
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 16:38   #175
oke, thx na savjetima ...kontroliram se da ga ne diram, ni ne gledam ...iako me puca neka cudna zelja da uzmem noz i izvadim ga sama ...btw: pod bradom mi vec raste drugi, mozda 2mm ima, inzistirat cu da mi i to odmah izvade...
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 22:50   #176
evo samo da javim da sam na moru skuzila da se povlaci , povezala sam to s morskom vodom pa sam se trudila sto vise roniti i vrag se povukao sasvim unutra, izbocine gotovo da više nema, nema ni boli, moze se opipati nesto malo tvrđe pod kozom, ali i to polako nestaje...a ovaj drugi mini aterom pod bradom je pukao i nema ničeg više...vidjet ću na jesen kaj bude rekao dermatolog, al ok, ako i bude trebalo vaditi barem neće ostati takva rupa u licu
eto, ne znam koliko stvarno ima veze s morskom vodom, niti gugl izbacuje kakav podatak, al možda je pomoglo
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 13:31   #177
Operacija ateroma

imao sam danas operaciju dva ateroma na leđima, sve je super proslo, samo kada sam uzeo nalaz pitam sestru kada treba doci na kontrolu, kaze ona meni ja ne citam nalaze, sve pise tamo, ja onako ok, budem procitao ako pise, sada gledam nalaz i nista ne pise pa da li netko zna kada bi se trebao javiti doktoru da to pogleda i da promjenim zavoj.
Jakov86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 13:58   #178
ja sam išla nakon 2 dana kod svoje LOMe na previjanje i tako svaki 2.dan dok mi nije izvadila šavove. Nazovi svog LOMe i pitaj.
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 21:37   #179
Imam unatrag 5 godina, manji aterom iza uha u onoj udubini, veličine nešto manji od zrna graška. I uzduž one kosti od uha još se proteže kao pipac. Dal da to uklonim ili da ne diram? Kolika je vjerojatnost da će se upaliti?
Bettinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 12:32   #180
ukloni, niko ne može reći koje su šanse da će se upaliti ali kod mene se to dogodilo baš na tom istom mjestu (isto je bio malen jedva zamjetan). ukratko popila sam dvije ture klavocina, natekli su mi svi limfni čvorovi na vratu, i sad imam 8 šavova na tom mjestu. Prilično neugodna zgoda koja se razvukla na mjesec dana.
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:23.