Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2005., 13:25   #41
Evo i ja sam dobio potvrdu od covjeka koji je kemicar da je Chromoden dobar, ali onaj koji se pravi od njemackih sastojaka.

Navodno postoji i neki od talijanskih kemikalija koji ni nisam primijetio u trgovinama.
LeoNT is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 00:52   #42
nema mjehurića, danas sam i namještaj vukla po njemu (jako pametno ) i ne vide se ogrebotine, dobar je lak, cijena ti je ona veća kutija za 20 kvadrata par kuna manje od 500 kn , moj majstor je potrošio za oko 45 kvadrata dva pakovanja
__________________
majstorica
majstorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 07:53   #43
vjerojatno ovisi na koju turu se naleti, ima pozitivnih iskustava, ali bogme i negativnih
ko i migra lak, jedna soba je ispala s mrvicama, druga je ispala super, a sve je isti majstor radio po istom postupku
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 11:34   #44
A je li tko čuo za ekološki lak, navodno je malo skuplji od navedenih, manje smrdi i boja parketa bude prirodnija, kao ne potamni, je li tko čuo za takvu vrstu laka?
__________________
Getting there is writing because you can´t stop writing.
Being here is not being able to start writing.
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 12:40   #45
vjerojatno mislis na vodeni lak, imas negdje topik o njima
uglavnom meni je to bilo porazavajuce iskustvo
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 12:45   #46
Zašto chani ? Pokusta cu potraziti topic, hvala
__________________
Getting there is writing because you can´t stop writing.
Being here is not being able to start writing.
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 15:50   #47
totalno se izlizao nakon par mjeseci,kao da nemas lak na parketu,parketi su poceli skripati, ovi nitro lakovi kad ih zalijes nekako naprave zastitni filc i kao da kroz pore bolje spoje stari parket
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2005., 16:48   #48
a koji je bolje uzeti, sjajni ili mat?
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2005., 17:40   #49
Quote:
Chloe kaže:
a koji je bolje uzeti, sjajni ili mat?
Sjajni, pa s njim mozes imat mat ako ne odrzavas parket
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2005., 18:24   #50


__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2005., 02:55   #51
hm,onda je idealan polusjajni
na sjajnom se sve zivo vidi, na matu ne toliko,ali brze poprimi nekakv muljavi look
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2005., 22:44   #52
Quote:
Vranjes kaže:
cuo sam da nas forumas maler radi s tim la cobra lakom i da ima dobro misljenje o njemu. sto se tice cromodena, navodno su u chromosu ponovno podigli kvalitetu tog laka jer se ponovno drze originalne recepture sa bayerovim komponentama (desmoden, desmodur, itd...).

ipak, to mogu znati samo parketari koji postavljaju velike kolicine parketa pa mogu dati objektivno misljenje. ovako se sve svodi na rekla kazala. maleru, daj nam strucno misljenje...
Cobra je daleko iznad chromodena, razlijevanje mrak, pokrivanje, nema potrebe za procjedivanjem, apsolutno nikakvih mrvica
jedino to je kiseli lak pa kad drugi stan lakirate s chromodenom to je kao praznik za oci,a kamoli za respiratorni sustav.
Jucer sam zavrsio jedan poslic s cobrom, samo fotke s mobitela nisu nekakve kvalitete, parket nije prva klasa, ali kad je polakiran izgleda mrak.

Ali chromoden daleko da drzi primat na trzistu nasih lakova, barem sto se tice kvalitete.
maler is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2005., 21:13   #53
hess lak za parket,
di to ima za kupit i po kojoj cijeni, navodno je lak bolji od kromodena za cijelu klasu,

visoki sjaj i uopce nema onih karakteristicnih mrvica za sjaj
bas jednu zgradu u Spanskom nasuprot moje gdje imamo podstanare rade s tim lakom i onim kromodenovim gelom za kitanje

kad se rijesimo ovih podstanara,
moramo tamo lamel polakirati
pa marljivo proucavam lakove
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2005., 11:51   #54
Chromoden i DD lak je napravljen od iste osobe i to injž.Galijan koja je prvo napravila chromoden a prije10-tak god. i DD u a-promi.Rađeni su po istoj recepturi sa malim modifikacijama sastojaka,baza im je ista.Chromoden ima veci sjaj a DD brže suši,o dugotrajno kvaliteti su isti ili chromoden ima malu prednost.Problemi sa chromodenom više se ne pojavljuju tj.ispravljena je greška i ne koristi se poljsko-talijanska sirovina več je vračena izvorna bayer-ova.U zadnje vrijeme je poplava novih lakova i cujem da ima jako dobrih ali ime je ime kao i sa jupolom.Majstori vole preporučiti ono s čim oni rade iz straha od novoga a mislim da danas nema jako nekvalitetnih materijala jer je tehnologija uznapredovala.Moj izbor je dd sa njihovim bajcom.
 
Odgovori s citatom
Old 07.07.2005., 14:07   #55
nemam pojma, ti stariji majstori su navodno iz kromoden kluba i zadovoljniji su tim Hessom,a za taj gel za kitanje kazu da se jako tesko brusi dolje

pretpostavljam da je dd bolji jer brze steze pa ne pokupi tu letecu prasinu, samo treba biti strucnjak za lakiranje vjerojatno da se ne vide sare od valjka ili penzla,
ustvari kako se on razlijeva u prosjeku?

btw koliko kosta taj kromodenov univerzalni gel za kitanje?
navodno s njim mozes kitati na vec postojeca 2 sloja laka
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 09:07   #56
kromoden glasam za njega ,
samo nemojte raditi propuh nakon lakiranja to stvara
mjehuriće naročito kod visokih vanjskih temperatura
tigar_c2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 09:33   #57
mjehurici mogu nastati radi prebrzog mazanja laka na parket,radi prastarog laka (istekao mu rok), radi preintenzivnog mijesanja komponenti laka pa odmah nanosenja tj. ne pustis da odstoji malo ,radi previsokih temperatura kako si vec naveo itd.
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 10:10   #58
evo mi smo mazali s kromodenom, i mjehurici su bili stvarno minimalni, jedva vidljivi na nekim mjestima, ali na to su nas upozorili, mi smo svejedno uzeli kromoden....danas se ni ne vide, stvarno! (nakon 2 mjeseca)
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 10:12   #59
Quote:
evo mi smo mazali s kromodenom, i mjehurici su bili stvarno minimalni, jedva vidljivi na nekim mjestima, ali na to su nas upozorili, mi smo svejedno uzeli kromoden....danas se ni ne vide, stvarno! (nakon 2 mjeseca)
obicno kad tepih dode na parket, zna se ponasati kao "polirka" pa se te mrvice prasine i mjehurici znaju izgubiti
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 12:05   #60
Quote:
chani kaže:
obicno kad tepih dode na parket, zna se ponasati kao "polirka" pa se te mrvice prasine i mjehurici znaju izgubiti
ne bi znala, ja nemam tepih, niti ga namjeravam imati...
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:41.