Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2007., 19:10   #41
@kisikana

Gle kisikana. Žalosno je što se to događa tvojoj frendici, no nije jedina. Osobno znam nekoliko neugodnosti od strane profesora pa navodno i do jedne ucjene. To sve funkcionira na principu rekla-kazala. Ne opravdavam takve postupke postupanja prema studentima.
Vjerujem da takvih i još gorih situacija ima i na drugim fakultetima. Ja nisam imao nikakva loša iskustva (a konzultacije, ispite i kolokvije koje sam polagao imao sam kod tih dotičnih profesora koji su navodno opterećivali druge, jebali im mater, psovali, derali se na njih, rušili na ispitima ko idiote a navodno neke čak i ucjenjivali).
Ja nemam nikakvih loših iskustava, ali poznavajući sebe da mi se tako nešto više puta dogodi (jedanputa do dva puta opravdavam) sigurno ne bi na tome ostalo. Dokle god "to nešto" od strane profesora nije usmjereno direktno meni (naravno, više od 2 puta), uvijek ću preći preko toga.
Nije mi se teško postaviti i pobuniti za sebe. Imam svoj ponos preko kojega ne želim prijeći. Također mi se nije teško pobuniti niti za druge (i to javno) ali samo ako ja smatram da je profesor u krivu (bez obzira jesam li ili nisam položio ispit).
__________________
By: Simka
sinisa85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 16:06   #42
Eto na prijašnjoj starnici sam se javila kao studentica radiologije na zdr.veleučilištu... neću niti gledat kad sam postala zadnju poruku,ali evo tek sad predajem diplomski u potpunosti,pa si vi izračunjate koliko sam čekala.

Imam sad problem pa ako ima tko kakvih saznanja od pripravničkom stažu. Naime, do 14.02. bio je raspisan Javni natječaj za financiranje staža svim zdravstvenim djelatnicima,pa me zanima pošto nisam upala u taj krug da li je to sve za ovu godinu, i moram li čekat sljedeću godinu..ili će se taj natječaj raspisivati periodično tokom godine??

Molim helpajte, jer sve sam obišla na netu..mzt,hzzo,mzss....
__________________
*** EVERYTHING HAS IT'S BEAUTY, JUST NOT EVERYBODY CAN SEE IT ***

"you never know what you have till it´s gone, ..."

možda je istina da su muškarci inteligentniji od žena, ali ja još nisam vidjela ženu koja bi trčala za glupim muškarcem i samo se divila njegovim lijepim nogama
rebellious is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 14:20   #43
E pa dragi moji, ja imam velike zamjerke. Studiram vanredno fizio i trebala sam sad upisat treću godinu,ali je uvjet bio da su položeni svi ispiti iz prve. Mislim da ne moram spominjat šta je meni ostalo... Uglavnom, nekolicina nas je pisala molbe prodekanu za upis u treću što nam naravno nije omogućeno,ko zna jel molbe i pročitao uopće. "Ljubazna" gospođa u tajništu danas mi je rekla da u šestom mjesecu možemo ponovo upisat prvu godinu po bolonji i da će nam se "nekoliko" ispita priznat. I za koji k... smo onda studirali do sad,dali sve s prve (osim dotičnog) i skoro sve s druge da nam sad ništa nebi priznali??? Naravno, čula sam da se po bolonji skoro duplo više plaća. Da sam imala love i mogla studirat 10 godina upisala bi se redovno. Al ovako sam nezaposlena i bez love i starcima na grbači i nije mi jasno kojom logikom bi se sad išla ponovo upisivat u prvu godinu. Koja im je to fora i jel to uopće smiju radit? Nadam se da će gospodin ministar bit pametniji od njih svih i znat odgovore na ta pitanja.
anansie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 11:30   #44
Hej, jel ima tko možda pitanja s prošlih prijemnih za studij sestrinstva?
Bellona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 16:26   #45
Ima li tko tu da studira ili da je završia laboratorijsku dijagnostiku na zvu, pa da podijeli svoja iskustva s nama? Kakvi su profesori, koliko je faks težak, itd...
arco is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 21:20   #46
ja se pripremam u centru za poduku za taj fax.....al o njemu znam veeeoma malo.mene zanima kakve opcije imam poslije 3 plus 2 , kad završima,jel se mogu školovati još, dalje....nenazije kako mi je preslabo nakon mat gim byiti običan tehničar...ako tko zna više o tome...posebyno o smijeru za radiologa
electrogriz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 15:37   #47
A kako se i gdje zapošljavaju ovi kaj završe za sanitarne inženjere? Jel moraju onda ić polagati državni ispit, ili kako?
Jesu li oni u praksi u rangu sa dipl.sanitarnim inženjerima koji su u Rijeci na Medicinskom fakultetu to diplomirali?
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 22:38   #48
Talking Viša medicinska sestra

hello!! jel se netko upisao ili upisuje na visu medicinsku u ri?
iz cega ucite i jel imate neke pitanja sa prijemnog?
tnx
LOLA B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 03:54   #49
ahahahha,,, gledala sam neki dan u Ri rezultate..
Mora do moroni idu tamo.
Od 110 prijavljenih za redovan studij sestrinstva, prag ih je preslo samo 12!


Naravno , svi su upisali,i to bez placanja. Ocito je tamo bitno samo prag proc, jerbo se ni to ne prolazi a kamoli da je guzva...
Kvota za redovno bez placanja je 20, znaci da je ostalo jos 8 mjesta + vanredno 10 mjesta..
A za izvanredno je sve popunjeno...

Enivej..
Sestricna mi ide u Ri na jesen na prijemni..
A 2 frenda i kolegica su dotican studij upisali u ljetnom roku..

U zg je drugaciji prijemni, fizika-kemija-bilogija-anatomija, a iz ceg ucis... pa iz knjiga,jeboga..
Idi na pripreme. Ovi moji su isli.
A u ri je prijemni po starom, znaci opca informiranost iz zdravstva.. sve ono sto medicinari uce iz predmeta tipa Interna, ginekologija, farmakologija, anatomija, mikrobiologija itd... Moze bit bilo sto iz svih 4raz medicinske...
Tako da ti je propisana literatura medicinski program, knjige i to..
A u Zg je kem-fiz-bio po gimnazijskom.. pusiona..
Cak se divim ovima mojima koji su upisali, jedan frend i kolegica upali bez placanja i drugi frend uz placanje
Pametni moji malci
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 20:28   #50
Quote:
Dobra_losa_zla kaže: Pogledaj post
ahahahha,,, gledala sam neki dan u Ri rezultate..
Mora do moroni idu tamo.
Od 110 prijavljenih za redovan studij sestrinstva, prag ih je preslo samo 12!


Naravno , svi su upisali,i to bez placanja. Ocito je tamo bitno samo prag proc, jerbo se ni to ne prolazi a kamoli da je guzva...
Kvota za redovno bez placanja je 20, znaci da je ostalo jos 8 mjesta + vanredno 10 mjesta..
A za izvanredno je sve popunjeno...

Enivej..
Sestricna mi ide u Ri na jesen na prijemni..
A 2 frenda i kolegica su dotican studij upisali u ljetnom roku..

U zg je drugaciji prijemni, fizika-kemija-bilogija-anatomija, a iz ceg ucis... pa iz knjiga,jeboga..
Idi na pripreme. Ovi moji su isli.
A u ri je prijemni po starom, znaci opca informiranost iz zdravstva.. sve ono sto medicinari uce iz predmeta tipa Interna, ginekologija, farmakologija, anatomija, mikrobiologija itd... Moze bit bilo sto iz svih 4raz medicinske...
Tako da ti je propisana literatura medicinski program, knjige i to..
A u Zg je kem-fiz-bio po gimnazijskom.. pusiona..
Cak se divim ovima mojima koji su upisali, jedan frend i kolegica upali bez placanja i drugi frend uz placanje
Pametni moji malci
mora da ti nisi išla u med školu pa ne znaš kako je teška i opširna
prijamni je težak i nije opća informiranost(tada bi većina od 110 prošlo valjda prag),nije ni čudo da ih samo 12 prođe(btw 2 best frendice upale uz 2 mjeseca pripremanja a završile med u ri)
__________________
kamo sriće
manijaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 02:19   #51
Quote:
manijaci kaže: Pogledaj post
mora da ti nisi išla u med školu pa ne znaš kako je teška i opširna
prijamni je težak i nije opća informiranost(tada bi većina od 110 prošlo valjda prag),nije ni čudo da ih samo 12 prođe(btw 2 best frendice upale uz 2 mjeseca pripremanja a završile med u ri)
Stari, zavrsila sam zadnja dva razreda medicinske s 5.0, a ne da nisam isla u medicinsku.
Dragi mi je na Visoj u Zagrebu, sad ce bit zadnja godina.. di je puno teze upast nego u Ri.
I jos k tome, u Ri je ove godine prijemni ostao ''isti'' sto se tice predmeta, dok u Zagrebu je ova generacija prva koja je pisala po novome. Fiz,kem, bio i anatomija.
Frend je upisao bez placanja, i 5 mjeseci se pripremao tokom skole + tokom zimskih praznika ucio biologiju po gimnazijskom programu.
Frendica je isto upala bez placanja, polazila je intenzivne pripreme, no ona je imala odlican uspjeh tokom skole, tako da su joj ocjene dosta podizale ono sto nije znala na ispitu.
Dok recimo, treci frend je upisao s placanjem, no ispit je imo daleko bolje rijesen od nje, no imo je slabe ocjene.
I svi su u Zg upisali.
Moj dragi nis nije ucio unazad 2 god i nes za taj prijemni, samo je ponovio ono sto je znao
On se pripremao za filozofski, no ipak je odabrao Visu,mada je upao i na FF. S tim, da je onda jos prijemni na Visoj bio po starome - isto kao i u Ri.
Znaci, ako si sve 4godine ucio tokom skole a ne se zajebavao, ne vidim di je problem. Ima nekih glupih pitanja, tipa koje godine je bio prvi carski rez i slicno..
Al ak je vama tesko prepoznati koji lubanjski šav ne postoji, ja se pitam koji kurac ste opce ucili u srednjoj i vi bi na Visu, djizs...
tak da..
Vjeruj mi.. znam sve iz prve ruke.
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 02:29   #52
Quote:
Dobra_losa_zla kaže: Pogledaj post
Stari, zavrsila sam zadnja dva razreda medicinske s 5.0, a ne da nisam isla u medicinsku.
Dragi mi je na Visoj u Zagrebu, sad ce bit zadnja godina.. di je puno teze upast nego u Ri.
I jos k tome, u Ri je ove godine prijemni ostao ''isti'' sto se tice predmeta, dok u Zagrebu je ova generacija prva koja je pisala po novome. Fiz,kem, bio i anatomija.
Frend je upisao bez placanja, i 5 mjeseci se pripremao tokom skole + tokom zimskih praznika ucio biologiju po gimnazijskom programu.
Frendica je isto upala bez placanja, polazila je intenzivne pripreme, no ona je imala odlican uspjeh tokom skole, tako da su joj ocjene dosta podizale ono sto nije znala na ispitu.
Dok recimo, treci frend je upisao s placanjem, no ispit je imo daleko bolje rijesen od nje, no imo je slabe ocjene.
I svi su u Zg upisali.
Moj dragi nis nije ucio unazad 2 god i nes za taj prijemni, samo je ponovio ono sto je znao
On se pripremao za filozofski, no ipak je odabrao Visu,mada je upao i na FF. S tim, da je onda jos prijemni na Visoj bio po starome - isto kao i u Ri.
Znaci, ako si sve 4godine ucio tokom skole a ne se zajebavao, ne vidim di je problem. Ima nekih glupih pitanja, tipa koje godine je bio prvi carski rez i slicno..
Al ak je vama tesko prepoznati koji lubanjski šav ne postoji, ja se pitam koji kurac ste opce ucili u srednjoj i vi bi na Visu, djizs...
tak da..
Vjeruj mi.. znam sve iz prve ruke.
ajd nećemo se prepucavat kad nije potrebno,ne ljuti se toliko samo kažem da ono što smo mi naučili u srednjoj ne zna 2/3 pučanstva
do viđenja kolegice
__________________
kamo sriće
manijaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 02:37   #53
Joj
Pa nije ti to nikakvo prepucavanje, vjeruj mi.. Neznas ti kak se ja prepucavam odnosno svadjam (i bolje)
Nego, samo sam iznjela svoje stajaliste kaj se tice tog.. kao jedna medicinarka (koja nije ostala u struci )

Al i bolje da ovo sto smo mi ucili , neznaju recimo gimnazijalci.. Jer bi i na taj studij navalili.. Nazalost, u Zagrebu budu imali priliku. Posto su ''njihovi predmeti'' , no u Rijeci zasad jos ne..
Daj zamisli ak se na svim Visim uvede ko u Zg... Onda su medicinari spusili, i to naveliko... nece ih bit u Ri ni 12 upisanih medicinara.. nego gimnazijalci

Koji nemaju blage sta je to i kakav poso.. al neka im je.
Nebih ,hvala
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 02:45   #54
Quote:
Dobra_losa_zla kaže: Pogledaj post
Joj
Pa nije ti to nikakvo prepucavanje, vjeruj mi.. Neznas ti kak se ja prepucavam odnosno svadjam (i bolje)
Nego, samo sam iznjela svoje stajaliste kaj se tice tog.. kao jedna medicinarka (koja nije ostala u struci )

Al i bolje da ovo sto smo mi ucili , neznaju recimo gimnazijalci.. Jer bi i na taj studij navalili.. Nazalost, u Zagrebu budu imali priliku. Posto su ''njihovi predmeti'' , no u Rijeci zasad jos ne..
Daj zamisli ak se na svim Visim uvede ko u Zg... Onda su medicinari spusili, i to naveliko... nece ih bit u Ri ni 12 upisanih medicinara.. nego gimnazijalci

Koji nemaju blage sta je to i kakav poso.. al neka im je.
Nebih ,hvala
istina istina ne znaju oni našu praksu kad se samo sjetim koliko sam i što sam sve radila btw nisam ni ja ostala u struci jer bi u bolnici bila zadnji otirač a radila bi ko konj za mizeriju od plaće (na fpzg-u sam )
__________________
kamo sriće
manijaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 03:09   #55
^^ ah.. sva sreca, pa je to sve iza nas
dabog se nikada ne ponovilo vise

Nice, fpzg, mada tvoj potpis ispod nicka sve govori :rolf:
Hihi
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 13:17   #56
Quote:
Dobra_losa_zla kaže: Pogledaj post
^^ ah.. sva sreca, pa je to sve iza nas
dabog se nikada ne ponovilo vise

Nice, fpzg, mada tvoj potpis ispod nicka sve govori :rolf:
Hihi
pa moram nekako iskazat svoje mišljenje o tako važnoj stvari u Lijepoj našoj
__________________
kamo sriće
manijaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 12:29   #57
Exclamation

prva sam godina na ZVU, studij Fizioterapije ... i već mjesecima pokušavam saznati od svih mogućih da li je kolegij Osnove zdravstvene njege uvjet za upis na 2. godinu ... poslala sam mail i voditeljici kolegija koja mi je rekla da pitam njenu asistenticu .. a voditelj godine mi [nakon najmanje mjesec dana] veli da je odgovor na stranicama ZVU .. pretražila sam sva moguća mjesta gdje bi mogla ta informacija bit i nisam nasla NISTA!

ispiti su za par dana a ja jos ne znam dali mogu racunat na prijenos predmeta na drugu godinu ili ne!!!

ne znam vise koga da pitam! i bas me zanima koliko ce trebat da mi asistentica odgovori...


a rezultati ispita iz engleskog čekaju se po mjesec dana...mozes već prijavit idući rok a ne znas jesi li prosao ili ne..
vjezbe iz OMT-a saznas da nemas kad već dodjes do dvorane ..

i sl.

sto se tiće organizacije mi smo jos dobri u odnosu na druge fakultete [npr. PMF .. frendica na ekologiji prijavila se na izborni kolegij koji je bio među ponuđenima, da bi na kraju ispalo da taj kolegij ni ne moze slusat do 3.godine!! ...]


bUtteR. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 14:50   #58
Angry

odgovor od asistentice sam dobila.. čak u rekordnih par sati!! međutim ...

"Informaciju o uvjetima za upis na drugu godinu studija potražite kod
voditelja Katedre za Fizioterapiju"

a kako sam već rekla, od njega nikakve koristi...




i šta da ja sada radim???

bUtteR. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 21:50   #59
Fak bolonja fak skul fak fakultet. To je sve bagra pod mitom i korupcijom bez ikakvog pojma o normalnom obrazovanju. Ko i svi ovi naši političari. Ako ima ijedan pošten evo moje glave. Zvu je najneorganiziraniji fax na planeti. U Alžiru su bolje organizirani.
Killer Loop is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 21:54   #60
Quote:
Killer Loop kaže: Pogledaj post
Fak bolonja fak skul fak fakultet. To je sve bagra pod mitom i korupcijom bez ikakvog pojma o normalnom obrazovanju. Ko i svi ovi naši političari. Ako ima ijedan pošten evo moje glave. Zvu je najneorganiziraniji fax na planeti. U Alžiru su bolje organizirani.
Vidim da nisam jedina sa istim misljenjem.
Na kojem si smjeru?
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:24.