Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2014., 17:00   #1
Otvoreno pismo

OTVORENO PISMO O BOLNICI VUKOVAR
(KAKO SAM UBILA SVOJU MAJKU!)
Moram zahvaliti,nažalost u manjini,medicinskom osoblju intenzivne njege i
kirurgije,koji su bar pokušali pomoći-spasiti život moje voljene majke ili olakšati njene
teške boli i patnje,sa ljudskim pristupom: dr.Begović, dr.Kamal, dr.Šumski (koja je uložila
nadljudski napor u spašavanju majčina života,ali u toj iskrenoj borbi je bila usamljena!),
dr.Lazić;medicinske sestre i tehničari:Jasna,Ksenija,Dušanka,Vlatka,Darijo,Tomi slav
i Hrvoje(Intenzivna njega),Elvira i Željka(Kirurgija).
Ovo je moje gorko i tragično iskustvo u "mojoj" bolnici,u koju sam sa velikim
povjerenjem jurila po pomoć mojoj majci,koja je bila u strašnim bolovima (20 dana) do:
opće hitne službe,hitne kirurške ambulante,odjela kirurgije,jedinice intenzivnog liječenja,
što je od njih svaka za sebe neugodna priča.
Imam ružnih iskustava i sa drugih odjela,međutim ovo je točka na "I".Za moju
majku prekasno i sada nevažno ,a za mene ništa utješno.
Moja majka nije umrla od bolesti koja se zove:"78 godina"!!! Kod nje je učinjen
teški ljudski propust i nemar u toj bolnici.Ove komplikacije su se razvijale godinama!
Osim što je stručnjacima promakao razlog njenog lošeg zdravstvenog stanja,uredno su bili
fascinirani njenim godinama i tako se prema njoj i ophodili.Dakleve što se s njom dešava
i nije tako hitno,a ono što boli i nije tako bolno!
Kada se toliko iskompliciralo njeno stanje i kada je počela umirati u mukama (3
tjedna je bila na kirurgiji i 4,5 mjeseca na intenzivnoj),svi su se divili kako se snažno bori
za život. NEVJEROJATNO!!! Dakle:nikako da umre!-to je sada moj zaključak.
Mislila sam da je dobro to što je moja majka željela živjeti i da će,ako oni nisu u
mogućnosti pomoći ,tražiti pomoć dalje.Kako sam samo naivna bila! "Pa,ona je stara!"-
NEOPROSTIVO! Zašto je morala umrijeti ovakvom smrću,izazvanu ljudskim nemarom?!
Njeno je tijelo u roku 24 sata bilo "unakaženo",tako da nisam imala snage dati je da mi je
režu kao svinju (obdukcija)!
GOSPODO! USPJELI STE ME BACITI NA KOLJENA!
Nemam pravo govoriti o stručnosti,niti želim,jer za to nisam adekvatna.A na koncu
-tko sam ja?! Ali mogu i moram govoriti o ljudskom pristupu,od prvog dana i nadalje,koji
je bio zastrašujući i ponižavajući,prvo u prijemnoj hitnoj kirurškoj ambulanti prema majci
koja je bila u teškim bolovima,prema meni koja sam bila uplašena i u panici,te istjerana iz
ambulante.Isto sam doživila i na intenzivnoj.To je ispod svakog ljudskog dostojanstva!
Na intenzivnoj,dok joj još nisu ugurali tubus u pluća,majka mi se požalila nebrojeno
puta da se jako boji velikog broja "sestara",tehničara i nekih doktora.Posebno se bojala
dr.Šipek,doktorice Marjanović,"sestre" Evice Paulenka,i Ljiljane Vračar.Užasno iskustvo
ima i sa kirurgije.
Na intenzivnoj sam osobno prisustvovala kada je moja majka(sa tubusom u
plućima-nije mogla ni zvati,pričati niti jaukati,potužiti) grčevito uhvatila za ruke sestre
Dušanku i Kseniju,te pokušala izmoliti da je ne ostavljaju nadolazećoj smjeni! STRAŠNO!
Kako da protumačim ovu majčinu traumatičnu vapaj gestu?!
Gospodo,jednostavno ne razumijem po kakvom to protokolu radite i odakle Vam
pravo da se tako ružno ponašate osobito prema starijim pacijentima,a od nas koji smo u
pratnji ili rodbina,tražite neko razumijevanje?!
O,kako bih željela da osjetite tu nemoć i poniženje prema mukama voljene osobe
kojoj je život uništen i osjetite nedostatak ljudske topline i razumijevanja,baš Vi koji ste
se odlučili raditi tako težak i odgovoran posao!Kako je moguće da gore navedeni ,sestre i
tehničari rade isti posao,u istim uvjetima,za istu plaću (kao i ostalo medicinsko osoblje u
većini),pomažusa puno ljubavi,topline i razumijevanja za patnje bolesnika,bez prepotentnosti
prema bilo kome?! Odakle pravo ovoj većini da svojim bahatim,hladnim i neljudskim
ponašanjem kaljaju obraz i rad vrsnih ljudi u "mojoj" bolnici Vukovar?!
Moja je majka prošla pakao prijema,liječenja i raznih protokola.Za mene sada
bolan i nesretan završetak,a za moju majku sa smrtnim ishodom! Nema veze,ima dosta
godina-tako gledaju naši stručnjaci ! SRAM VAS BILO!!!
GOSPODO U VEĆINI(doktori,sestre i tehničari),od srca Vam želim:
1.što duži život
2.da obolite od ovakve "starosne" bolesti kao moja majka
3.da budete "hitno" zbrinuti kao ona-bilo je za to potrebno 20 dana!(da nije bilo dr.Begović
liječili bi je dan prije po zadnjoj danoj dijagnozi:upala mokraćnog mjehura)
4.da dobijete liječenje Vukovarskog timskog rada,ljudski pristup,skrb i njegu što ste je
Vi osobno dali (što bi tek bilo da se nije zauzela dr.Šumski,ne smijem ni zamisliti,jer
i ovako je majci bila agonija!)
5.da Vaši najmiliji dobiju privilegiju prisustvovati i promatrati tijek Vašeg liječenja,tako da
proživite agoniju,doslovce agoniju,što je moja majka proživila
6.da ishod liječenja bude kao kod moje majke!
Samu sebe ću prisiliti,kada mi bude potrebna zdravstvena usluga,prihvatiti Vas kao
kaznu,jer si ne mogu oprostiti gdje sam ja to zatražila pomoć i tako gurnula moju voljenu
majku Vama u ruke (kada je ona morala proći pakao,ne liječenje,i ja ću)!Imat će te priliku
iživljavati se i na meni!
Moje silno povjerenje u profesionalnost ovih "ljudi" rezultat je smrti moje majke.
Eto,tako sam ubila svoju voljenu majku!
OSOBNA PORUKA JAVNOSTI:
NEMOJTE ŠUTITI NA UČINJENU VAM NEPRAVDU MA GDJE GOD JE DOŽIVJELI!
KAD-TAD MORAT ĆEMO POTRAŽITI NJIHOVU "POMOĆ",JER KADA ZAISTA
ZABOLI,NEĆEMO IMATI VREMENA "OTIĆI NEGDJE DRUGDJE".SIGURNA SAM
DA ĆE TE ME TEK TADA RAZUMJETI.
VAŠA JE ŠUTNJA BLAGOSLOV NA NJIHOV RAD!
Vesna Balog
vesna balog is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 17:27   #2
Draga Vesna, uzasno mi je zao
Imate pravo, ne treba sutjeti, samo glas treba pustiti puno ranije na prvi grcevit i agonican stisak ruke. Na zalost ste tu lekciju naucili na najgori moguci nacin. Nemojte se iznenaditi da ce ovo vase otvoreno pismo rezultirati jos pokojom teskom lekcijom na vas racun.Prozvali ste ljude no posto ste odbili obdukciju majke (po meni razumljivo) nemate nikakvih dokaza a ni realno nacina da takve nemarne ljude maknete iz sustava.Ovako je vasa tuzna prica samo jos jedna u masi, samo jos jedan pucanj u magli.
Zao mi je, izgubila sam majku u agoniji i znam kakva je to bol, a mogu samo zamisliti kako je to kad se na ocigled radi o sustavnom grijesenju lijecnika i sestara.
Zelim vam da nadjete nekako mir u srcu.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 19:31   #3
Tužno,jadno i žalosno!

Nedavno sam doživjela da me sestra na prijemu hitne skorom poslala doma usljed jakih bolova,jer je njezin odgovor bio da lijeku treba 10 dana da počne djelovati,da sam se okrenula i otišla,možda me nebi bilo više.
Nakon obavljenih pretraga po brzom postupku,i hitnom ,te lošom dijagnozom,šutila je,nije znala kako bi mi udovoljila, da nisam bila shrvana bolešću,reagirala bih.Trebamo svi koji možemo pričati radi ovih nemoćnih kao što je Vaša majka!

Iskrena sućut,i zaista tužno!
Luna L is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 21:38   #4
Draga Vesna,isto sam doživjela,i moja majka je prošla kao i vaša,samo u našem slučaju doktori su prebacivali krivnju jedan na drugog ne činivši ništa da ju isprave....na kraju je umrla od septičkog šoka i multiorganskog zatajenja...imala je 42g......držite se
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 09:36   #5
I moja mama je umrla od septičkog šoka. Imala je 68 godina. Septički šok je došao nakon više dana temperature, pa unatoč mojim upozorenjima nisu uopće reagirali. Samo tako su dopustili da uroinfekcija preraste urosepsu i septički šok. Ne znam zašto nisu ništa poduzimali. Koliko sam vidjela i kada su imali nalaz antibiograma urina niti onda nisu dali adekvatnu antibiotsku terapiju. Iako u toj Kliničkoj bolnici Sestre Milosrdnice očito nemaju Infektologa, pa valjda ne znaju to uopće liječiti. U tom slučaju su nam trebali reći pa bi je mi sami prebacili u Kliniku za infektivne bolesti sa privatnim sanitetom. Samo tako pustiti nekoga da umre i dopustiti da joj CRP progresivno raste danima a da oni ništa nisu poduzimali. Čak su i razrijeđivali antibiotik u fiziološkoj otopini i to su mami dali intravenozno. To joj uopće nije djelovalo ili nije niti bio antibiotik i CRP joj je slijedeći dan porastao sa 300 na čak 400. Tada je reagirala samo na grube podražaje i tada su joj dali Medazol u infuziji. Nakon toga je CRP pao na 200, ali bilo je sve gotovo jer je sa CRP 400 pala u septički šok. Nisu je htjeli prebaciti niti na intenzivnu njegu.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 09:48   #6
Ovaj prijašnji post sam napisala jer sam u posjedu svih maminih nalaza i pogreške su sasvim očite u maminom liječenju. Pa oni čak nisu znali ili nisu htjeli dati mami ispravnu terapiju niti kada su imali nalaz antibiograma iako tamo sve piše na tom nalazu na koje antibiotike su osjetljive bakterije Eschericia coli i Klebsiela. Znam da ste rekli da ne smijem više spominjati tu bolnicu ne znam iz kojih razloga je toliko štitite. Očito jedan od liječnika moderatora tamo radi. Ja sam se samo nadovezala na prijašnji post u vezi septičkog šoka. Po kojoj to logici bi se bolnica u recimo Vukovaru smjela spominjati, a neka druga bolnica ne smije se uopće spomenuti. Da se hvali onda bi vama odgovaralo da se spominje.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 10:28   #7
Prilika,rekla si u vise navrata koja je bolnica, s toga dopusteno ti je. Zabranili su ti da se ponavljas poput spema po raznoraznim temama,po meni, iz onih razloga koje sam ti ja na jednoj temi istaknula.Radi se o kbc u koji gravitira jako puno ljudi kojima se stvara averzija i strah.Ovakvih stvari ima u svim bolniicama, a u njima rade ljudi koje treba prijaviti ako su nesto krivo ucinili. Nije uredu da prozivas modove jer korektno ovdje rade svoj posao.
Tvoja ogorcenost s obzirom na to sto se dogodil je razumljiva,al nemoj dozvoliti da ti zatomi racionalno razmisljanje, jer za razliku od foruma koje je lijevo mjesto, na sudu bi te moglo kostati zeljeno ishoda.
Drzi se!
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:12.