Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2010., 19:27   #21
Thumbs down slomljen zglob

Pozdrav,
ja sam nova na forumu,
pala sam sa rola i imam slomljen zglob, pa pretražujem po forumu sve o svojoj
DIJAGNOZIrijelom radijusa na tipičnom mjestu s pomakom ulomaka
Ljeto je i čula sam da ima nekakav plastični gips, doktor mi ga nije dao na ovu dijagnozu,ali je tehničar u gipsaoni rekao da se može dobiti nakon dva tjedna cirkularnog gipsa ima li netko iskustva vezano na to.
Da li je nakon gipsa nužna fizikalna terapija ili se to može odraditi i kod kuće ako oporavak teče normalno?
pozdrav
sabu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 21:39   #22
Quote:
sabu kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
ja sam nova na forumu,
pala sam sa rola i imam slomljen zglob, pa pretražujem po forumu sve o svojoj
DIJAGNOZIrijelom radijusa na tipičnom mjestu s pomakom ulomaka
Ljeto je i čula sam da ima nekakav plastični gips, doktor mi ga nije dao na ovu dijagnozu,ali je tehničar u gipsaoni rekao da se može dobiti nakon dva tjedna cirkularnog gipsa ima li netko iskustva vezano na to.
Da li je nakon gipsa nužna fizikalna terapija ili se to može odraditi i kod kuće ako oporavak teče normalno?
pozdrav
Pozdrav, tvoj prijelom je jedan od najcescih ortopedskih povreda i dogadja se prilikom pada na ispruzenu saku. Leci se imobilizacijom u trajanju od 4-6 tj. Plasticni gips je otporan na vodu i laksi, ali se kupuje i ima ga u raznim bojama.
Fizikalna terapija jeste nuzna zbog povratka ruke u prvobitnu funkciju. U dogovoru sa fizijatrom moze se obaviti i kod kuce.
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 01:01   #23
Quote:
sabu kaže: Pogledaj post
Da li je nakon gipsa nužna fizikalna terapija ili se to može odraditi i kod kuće ako oporavak teče normalno?
pozdrav
Nije nužna, pogotovo kod mlađih osoba, možeš dobiti upute i vježbati sama. Mlađe osobe to riješe bez pol frke.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 22:08   #24
Quote:
sputnyk kaže: Pogledaj post
huh, znaci vrisnula i ulna, kvragu..
hvala vam..

na desnom zglobu sam imala napuknuće palčane kosti sto nije dobro sraslo, na kraju su mi sa kuka skidali kost i koštanu srž da bi napravili klin za radius..pločice, šipke, šarafi..ko kiborg sam bila..i sad nemam 100%pokretljivost desnog zgloba..

nadam se da ce sa lijevom sve ok
imam istu dijagnozu...i meni ce vaditi kost iz kuka i presadjivati....a neznam puno o cjelom postupku,oporavku...koliki su savovi...molio bih te da mi napises nesto vise o tome,posto neznam sta me ceka,pa da se pripremim,hvala unapred

e ovako,palcana kost mi je pukla i nije zarasla(sam sam kriv za to)i sad jedino mi preostaje operacija,moraju mi vaditi kost iz kuka i presaditi....e sad to je sve sto znam o tome..zanima me dali je neko imao ovakav slucaj?koliko traje oporavak.....svaka informacija je korisna

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 03.01.2012. at 10:01. Reason: spajanje postova
badboy1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 16:09   #25
Quote:
Termination kaže: Pogledaj post
Krivo!

fractura radii loco tipico sine dislocatione et processus stylodei ulnae sinistrae

dakle, prijelom palčane kosti na tipičnom mjestu bez pomicanja i prijelom gornjeg kraja lakatne kosti (ulna) lijevo
U Republici Hrvatskoj sluzbeni jezik je Hrvatski jezik, osim ocito u medicini, gdje se pise nekad Hrvatski, a nekad Latinski. Ne kuzim zasto medicinari jos uvijek tupe s latinskim, Krlezina vremena su davno prosla i latinski ne koristi u svemiru vise nitko.
katra46 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 26.10.2012., 00:06   #26
Bok, i prije svega isprika jer bezveznim pitanjem maltretiram na možebitno pogrešnoj temi.

Nakon skidanja gipsa zbog napukle kosti lakta, kada dolazi terapija, smije li se ruka na silu gurati da se ispravi i savije ako ona sama ne može?
__________________
netrijeznost rula.
Dreama is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 16:26   #27
dobar dan slomljena mi je ulna kost na pola nosija sam longetu 6 tjedana 4 tjedna sam nosija nadlaktnu i išlo je ok po slikama onda mi umjesto nadlaktne stavljaju cirkularnu do lakta i tad đava nosi salu zadnja slika nakon 6 tjedana je pokazala da ne ne ide u redu krivo zarasta,operiran sam i stavljena mi je titan pločica i sad jel može info kako to funkcionira i šta jer me ovo sad vratilo u prvobitno stanje kad sam slomija slabo mičem prstima trenutno doksam u longeti pomicao i dobro i sad ruka stoji instiktivno savinuto u laktu naslonjeno na stomak uz tjelo ,jel to ok i šta mogu očekivat .hvala
masograd is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 22:36   #28
evo opet ja ima sam operaciju prošli poned navedeno je u postu poviše ,dns sam primjetija sam dns da je otecena
masograd is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 13:20   #29
triquertrum

jel mi mozete pojasniti znacenje dijagnoze. Fractura ossis triquetrum l.sin. Naime na treningu ( kosarka ) sam pao i ruzno se docekao na saku tako da mi je napukao ovaj triqutrum..
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
dakle,imaš tipični prijelom palčane kosti koji je uredno saniran....trebalo bi bit uredu
Inssane is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 14:56   #30
Quote:
Inssane kaže: Pogledaj post
jel mi mozete pojasniti znacenje dijagnoze. Fractura ossis triquetrum l.sin. Naime na treningu ( kosarka ) sam pao i ruzno se docekao na saku tako da mi je napukao ovaj triqutrum..
Prijelom triquetrum-a lijeve ruke, prijelom jedne od kostiju rucja (sitnih kostiju zgloba sake).
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:34.