Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2012., 16:52   #1
Mačka u ulju - help!

Maca je upala u maslinovo ulje i sva se zamastila. Oprali smo je njezinim šamponom, no to nije puno pomoglo - ostala je masna i pas je cijelu noć i dan progoni, njuši i liže.

Molim savjet, što bi još mogao napravit da bi je barem malo očistio, a da joj ne naškodim?
RyanZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 17:48   #2
Operi je ponovo ako treba i tri puta i dodaj octa u zandju vodu ili čak u šampon
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 18:11   #3
Octa ili limuna, što je bolje?
RyanZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 19:30   #4
Limun ti baš i neće pomoći, ocat bi mogao. Mi smo mačoru leđa čistili čarlijem, svega par kapi u vodi, jer ništa drugo nije pomoglo (a vjeruj mi na riječ, masna mačka nakon tjedan dana uopće nema ugodan miris)
pollyanna~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 19:58   #5
Ona već sad nema ugodan miris, a najgore je što pas burno reagira na taj miris.
Okupao sam je ponovno, upotrijebio ocat, a i sutra ću...
RyanZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 21:17   #6
Morat ćeš je vjerojatno više puta oprat i ne dopusti da se ulje zasuši, pa ako treba peri je i pet puta za redom...ocat a ne limun, ocat neutralizira masnoću iz ulja a s druge strane dobar je za dlaku...
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 21:57   #7
ne trebaš prati octom, natopi spužvicu i prelazi joj preko dlake. no neki psi poput moje svejeduše vole okus octa.
ja se ne bi puno opterećivala, tj. samo bi je odmakla od psa ako njoj smeta. polizat će ona sama ostatke ulja.
čarli i slične preparate bolje ne koristiti jer su preagresivni.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 22:03   #8
Nisam nikad imala nauljenu mačku ali prvo što mi je palo na pamet (i što bih ja probala) je brašno. Natrljaš je i ispereš. Brašno dobro upija ulje inače (kad ti, recimo, padne boca ulja na pod).
Sad kad pročitam što sam napisala zvuči mi ko neki recept za pohanu mačku
Pinlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 22:46   #9
samo ti fali jaje i prezlo
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 23:04   #10
Jaje je isto dobro za dlaku...ne znam baš da bi upilo ulje al dlaka bi bila sjajna (prezle neću komentirati)
Grozno, više mi nitko neće dat mačku na čuvanje nakon ovog
Pinlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 23:19   #11
Quote:
Pinlu kaže: Pogledaj post
Nisam nikad imala nauljenu mačku ali prvo što mi je palo na pamet (i što bih ja probala) je brašno. Natrljaš je i ispereš. Brašno dobro upija ulje inače (kad ti, recimo, padne boca ulja na pod).
Sad kad pročitam što sam napisala zvuči mi ko neki recept za pohanu mačku
meni je prvo palo na pamet soda bikarbona iako nemam pojma

a maslinovo ulje, jaje i limun - to su inače žene radile "pakunge" za kosu pa kak ulje već ima, limun i jaje su ti već predložili - imati će super dlaku

sorry, nisam mogla odoliti, ali soda bi možda mogla pomoći, i inače izvlači mirise, ak niš drugo
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 03:04   #12
Quote:
Pinlu kaže: Pogledaj post
Jaje je isto dobro za dlaku...ne znam baš da bi upilo ulje al dlaka bi bila sjajna (prezle neću komentirati)
Grozno, više mi nitko neće dat mačku na čuvanje nakon ovog
ma ništa to ne treba, maslinovo ulje je topivo(u ovom slučaju) u toploj vodi, samo treba malo više šampona i ponoviti dva tri puta, a najvažnije od svega, treba macudobro namočiti, da šampon dođe svagdje gdje treba
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 15:12   #13
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
samo ti fali jaje i prezlo
Znam da bi kujica s užitkom popapala pohanu macu...

Zapravo nju osobno ulje najviše smeta i cijelu noć sam slušao furiozno lickanje.
Problem je u tom da ne da dirati stražnje noge i guzu (a tu je najmasnija), dok sam leđa fino očistio octom i sad ću je ponovno okupati.
RyanZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 19:32   #14
Ovo je kao kad se stavlja pakung od maslinovog ulja na kosu... maci prvo po čitavom tijelu utrljati šampon (mačji) a tek onda dodati malo vode da se napravi pjena. Iza toga isprati i trebala bi biti čista i sjajna.
sijamka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 21:24   #15
I kad to sve obaviš i dobro je okupaš daj molim te ispričaj kako je završila u kupki od maslinovog ulja
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 22:57   #16
Quote:
Pinlu kaže: Pogledaj post
Nisam nikad imala nauljenu mačku ali prvo što mi je palo na pamet (i što bih ja probala) je brašno. Natrljaš je i ispereš. Brašno dobro upija ulje inače (kad ti, recimo, padne boca ulja na pod).
Sad kad pročitam što sam napisala zvuči mi ko neki recept za pohanu mačku
a joj, pa meni se čini da bi joj se sva dlaka zgrudala i zapetljala brašnom i uljem

zamisli da je maci stavljen pakung na kosicu.
umuti jaje , al ozbiljno i time je našamponiraj pa isperi, a poslije mačjim šamponom još malo i voila

a šta ste napravili s uljem od mačke?
__________________
I put a piece of paper under my pillow, and when I could not sleep I wrote in the dark.
Sorei is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 23:34   #17
Quote:
sijamka kaže: Pogledaj post
Ovo je kao kad se stavlja pakung od maslinovog ulja na kosu... maci prvo po čitavom tijelu utrljati šampon (mačji) a tek onda dodati malo vode da se napravi pjena. Iza toga isprati i trebala bi biti čista i sjajna.
Ovo sam uradio, ali nije sjajna - još je masna i slijepljena (dobro da nisam brašno dodao). Ali nakon raznih mirisa šampona, octa, limuna barem je kujica više ne dira.

@Pimpinela,
maca ima problem s mjehurom, živi na strogoj dijeti Hillsovih granula i poludi od sreće kad vidi nešto što ne smije jesti. A netko je zaboravio skloniti ulje, i tako...
RyanZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 23:36   #18
nemam ništa pametno za reći, samo da mi je jako simpatičan ovaj topik

mogu točno zamisliti kako kujica ide za umašćenom macom i pokušava je polizati a ova šizi
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 23:52   #19
A čuj, nema ti druge nego toplu kupku s puno šampona i octa istovremeno..i macu držati u tome da otapa ulje, što dulje stoji od toplline tijela više će se sušit na dlaci i sljepljivati...

samo šamponiranje i tuširanje ti neće pomoć

ajme, jadna mica maca

p.s.niej ovo valda bio neki pladanj s maslinovim uljem, kad joj je i na guzicu završilo ??
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 00:18   #20
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
A čuj, nema ti druge nego toplu kupku s puno šampona i octa istovremeno..i macu držati u tome da otapa ulje, što dulje stoji od toplline tijela više će se sušit na dlaci i sljepljivati...

samo šamponiranje i tuširanje ti neće pomoć

ajme, jadna mica maca

p.s.niej ovo valda bio neki pladanj s maslinovim uljem, kad joj je i na guzicu završilo ??
Vidim da treba kupku. I jučer i danas sam griješio tuširajući.

Je, bio je pladanj, ona je sjela unj i lickala. Stradale su stražnje noge, rep, guza, stomačić i pola leđa. Rep i leđa sam dobro očistio spužvicom, a ovo drugo je umašćeno.

Kujica je tvrdoglavi terrier i da nema mirisa octa i danas bi je gnjavila.
RyanZG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:17.