Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2011., 14:15   #1901
Quote:
dostavapoklona kaže: Pogledaj post
Iskreno ne, jer sve je stvar uma, misli i energije. Ako si podložan sugestijama, lako te netko može ubediti da su ti bačene uroke, te i ti sam počneš se loše osječati.
Zato za neke osobe kažu da se njima ne mogu "bacit čini" - jer jednostavno ne vjeruju u to i nemože se tako lako na njima utjecati
bila sam na duhovnoj obnovi i izmedju ostalog taj pater je govorio i o ovome negativnom..ako postoji dobro postoji i loše.samo da se ne treba njemu prepustiti.ali nije negirao postojanje zloga jer rekao je to bi značilo da ne postoji ni dobro.oni ne vjeruju u to -ali se bore i mole protiv toga.
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 14:41   #1902
Quote:
smile4 kaže: Pogledaj post
bila sam na duhovnoj obnovi i izmedju ostalog taj pater je govorio i o ovome negativnom..ako postoji dobro postoji i loše.samo da se ne treba njemu prepustiti.ali nije negirao postojanje zloga jer rekao je to bi značilo da ne postoji ni dobro.oni ne vjeruju u to -ali se bore i mole protiv toga.
Da, al to ne nužno znači odma i "magija, čarolija, uroke" več da netko pokušava nešto sa negativnom energijom, a na tebi je kolko si ti sam podložan tim stvarima.

Primjer, moja mama je pušila cigarete preko 20 god, oboljela je i imala probleme sa visokim tlakom, kako nije imala dovoljno jaku volju da ih se sama riješi odlučila je pomoč potražit kako su je uputili kod bionergetičara il nešto sl. Čovjek nakon prve seanse joj je jasno rekao: Ja Vam ne mogu pomoč, jer vi jednostavno ne vjerujete u to, a kada netko u nešto ne vjeruje, onda se ne može "utjecati" na njega. Isto važi i za magije ili čini. Ukoliko ne vjerujete, ne može vam nitko napraviti zlo na taj način.
PS. na koncu ona je sama sebe ubedila da ima dovoljno jaku volju i da može ostaviti cigarete, na što je i uspjela, tek tako i odjedanput
Autosugestija (al to je totalno druga tema)
__________________
Kako oblikovati potpise
dostavapoklona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 14:53   #1903
dostava poklona

neke stvari su jednostavno nekad jače i ne može ih se objasnit.a nažalost se svejedno dese neke loše stvari koje ne možeš spriječit.

super za tvoju mamu.

ja želim nać svoj mir i put jer se jako dugo vrtim i lutam..tražim znakove neke..kao da sam u začaranom krugu..a od srca želim svoj mir.to traje godinama..a sad se pojačalo..postanem autodestruktivna..dakle mislima prema sebi loše i pokušavam se riješit toga..zašto mi se to dešava i kako da nadjem svoj put jer sam na svim poljima iscrpljena i emocionalno i psihički i fizčki..i ružno sanjam zadnje vrijeme ponekad.
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 16:31   #1904
Quote:
dostavapoklona kaže: Pogledaj post
Isto važi i za magije ili čini.
Ne važi. To o čemu ti govoriš je stvar autosugestije. Ako netko zna kako se mađija uzalud je drugoj strani da u to vjeruje ili ne vjeruje. Možeš ti nevjerovati u gravitaciju ali ćeš opet opako tresnuti ako skočiš kroz prozor.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 01:54   #1905
Nisam sigurna jesam li na pravoj temi, no ova je definitivno bila najbliže mom problemu, ako je problem.
nadam se kako ćete imati razumijevanja i pročitati post do kraja, te me pametno savjetovati, na čemu vam unaprijed zahvaljujem.

Dakle prije 40 dana sam naletjela na jednu ciganku, točnije ona je naletjela na mene i pitala da li mi može gatati iz dlana. reko, što da ne- ispružim dlan i nakon par sekundi se sledim. Žena je iz mog dlana isčitala sve (ili gotovo sve) bitnije događaje koji su obilježili moj dosadašnji život i usput mi je predvidjela budućnost. E sad, rekla mi je da sam već tri godine "zaleđena", odnosno da me netko urekao i to preko odjeće. Rekla je također kako se radi o ženskoj osobi koja je imala pristup mojoj odjeći i koje već neko vrijeme nema u mom životu, ali je ona bacila čini na mene iz zavisti i ljubomore. osoba koja je to, po svemu sudeći učinila jest moja bivša najbolja prijateljica, osoba kojoj sam ja bezgranično vkerovala i koja me na kraju povrijedila kao nitko u životu ( a nije da me nisu povrijedili). da pokušam maksimalno skratiti, ciganka mi je rekla kako mi može pomoći i pitala koliko sam spremna dati za to. dala sam joj 50 kn, koje sam u tom trenutku imala uz sebe i ona mi je vratila komadić, kako je rekla hodžinog drveta umotan u papir, protrljala ga o moj dlan, nešto izgovorila u stilu neka ode sve što te zaustavlja vodom (ili tako nekako) i rekla da ga nosim blizu sebe 40 dana, nakon čega ga obavezno moram baciti u vodu. sutra ističe tih 40 dana.
iako je sve što je ciganka rekla bilo više- manje točno i pozitivno strah me cjelokupne te situacije. naime, u proteklih 40 dana veza u kojoj sam je dosta klimava (postoje i brojni objektivni uzroci za to). E sada, ne znam radi li se o tome da mi je ciganka tada, možebitno nabacila urok, ili stvarno skida urok koji sam imala prije ili se ja samo zamaram glupostima.
Odluka jest da sutra odem i bacim u vodu to što mi je dala, no zanima me ima li itko od vas ovde slično iskustvo? Također, voljela bih čuti i vaša mišljenja o mom slučaju.

Hvala
MajaMarijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 09:16   #1906
Ne vidim logike ni razloga u tome da ti je ona nabacila urok.

Zamaraš se glupostima. Nit ti je skinula urok nit ti ga je nabacila ali je zaradila 50 kuna
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 09:43   #1907
Quote:
MajaMarijana kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna jesam li na pravoj temi, no ova je definitivno bila najbliže mom problemu, ako je problem.
nadam se kako ćete imati razumijevanja i pročitati post do kraja, te me pametno savjetovati, na čemu vam unaprijed zahvaljujem.

Dakle prije 40 dana sam naletjela na jednu ciganku, točnije ona je naletjela na mene i pitala da li mi može gatati iz dlana. reko, što da ne- ispružim dlan i nakon par sekundi se sledim. Žena je iz mog dlana isčitala sve (ili gotovo sve) bitnije događaje koji su obilježili moj dosadašnji život i usput mi je predvidjela budućnost. E sad, rekla mi je da sam već tri godine "zaleđena", odnosno da me netko urekao i to preko odjeće. Rekla je također kako se radi o ženskoj osobi koja je imala pristup mojoj odjeći i koje već neko vrijeme nema u mom životu, ali je ona bacila čini na mene iz zavisti i ljubomore. osoba koja je to, po svemu sudeći učinila jest moja bivša najbolja prijateljica, osoba kojoj sam ja bezgranično vkerovala i koja me na kraju povrijedila kao nitko u životu ( a nije da me nisu povrijedili). da pokušam maksimalno skratiti, ciganka mi je rekla kako mi može pomoći i pitala koliko sam spremna dati za to. dala sam joj 50 kn, koje sam u tom trenutku imala uz sebe i ona mi je vratila komadić, kako je rekla hodžinog drveta umotan u papir, protrljala ga o moj dlan, nešto izgovorila u stilu neka ode sve što te zaustavlja vodom (ili tako nekako) i rekla da ga nosim blizu sebe 40 dana, nakon čega ga obavezno moram baciti u vodu. sutra ističe tih 40 dana.
iako je sve što je ciganka rekla bilo više- manje točno i pozitivno strah me cjelokupne te situacije. naime, u proteklih 40 dana veza u kojoj sam je dosta klimava (postoje i brojni objektivni uzroci za to). E sada, ne znam radi li se o tome da mi je ciganka tada, možebitno nabacila urok, ili stvarno skida urok koji sam imala prije ili se ja samo zamaram glupostima.
Odluka jest da sutra odem i bacim u vodu to što mi je dala, no zanima me ima li itko od vas ovde slično iskustvo? Također, voljela bih čuti i vaša mišljenja o mom slučaju.

Hvala
napravi već kad si krenula u to do kraja..a ako si vjernik, odi u crkvu i pomoli se, uzmi blagoslovljene vode i tamijana da imaš sa sobom..ponekad ti svećenik da u obliku kamencica tamijan..pomoli se za frendicu i zaželi joj dobro samo..
ja sam jako oprezna s tim..mislim na uroke..jer nije za igrat se s tim...ali sve nekako ima svoj razlog...

drži se
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 17:24   #1908
Quote:
MajaMarijana kaže: Pogledaj post
nije da me nisu povrijedili).
Odluka jest da sutra odem i bacim u vodu to što mi je dala, no zanima me ima li itko od vas ovde slično iskustvo? Također, voljela bih čuti i vaša mišljenja o mom slučaju.
Hvala
Kako sam pročitala ti prije susret sa cigankom si imala normalan život i klimavu vezu. Nakon nje sve je sotalo isto
Jedino što je ona napravila jest da ti je utuvila u glavu kako si "začarana" kako bi ona imala razlog tebi "prodat" nešto da bi te oslobodila "magije"

Vidi, gatarama, bez razlike što oni bile (ciganke, kriščanke...) njihov posao je "prodat" standard priču koju su tako dobro uvježbali da doista deluje kao da te "čita" ona u stvari čita tvoje reakcije na njene riječi te vješto zna u kom smjeru da odnese priču. Ukoliko si mlada cura, sigurno ti je pomenula ljubav, probleme, pa ljubomorne frendice... tko to nema?!

Nemoj tako lako padat na te fore. al da imaš mirnu savjest, ništa te ne košta te baci tu granu u vodu.

Dok sam bila malo mlađa, jako sam vjerovala u takve stvari (magije, uroke i sl) al to je posledica i utecaj sredine u kojoj si odrasla.
__________________
Kako oblikovati potpise
dostavapoklona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 20:53   #1909
Baci to kako ti je rekla ali u neku rijeku i okreni se leđima kada budeš bacala---sada će me netko sigruno popljuvati ovdje, već znam tko...
__________________
ljubav je možda slijepa, no svejedno uvijek nađe put.
visoka_peta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 00:11   #1910
Quote:
visoka_peta kaže: Pogledaj post
Baci to kako ti je rekla ali u neku rijeku i okreni se leđima kada budeš bacala---sada će me netko sigruno popljuvati ovdje, već znam tko...
Ako misliš na mene, neču
Vidi, čovjek se uči i uči dok je živ, to što danas ne vjerujem u takve stvari, ne znači da nekada nisam... samo što danas na sve to gledam na drugaciji nacin.
Ukoliko mi netko kaže da je na meni baceno "nešto" te iz tih razloga ne napredujem, vec se samo vrtim u krug, i ako vidim da niti jedan racionalan nacin mi nije pomogao, možda bih potražila savjet ili riješenje i tog tipa - nikad ne reci nikad
__________________
Kako oblikovati potpise
dostavapoklona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 00:17   #1911
Evo me. Drvce bačeno u Savu, voljela bih da sam vidila prije post da se okrenem leđima, ovak je bačeno, mislim bočno, jer je dosta puhalo i bilo me užasno strah da uopće neće past u vodu. Uz to, nije baš bilo ugodno stajati na mostu, samo sam gledala oće li netko mislit da se pokušavam bacit .
Moja misija je završena, obavila sam sve kako je ciganka rekla...

hvala vam što ste imali volje, vremena i živaca pročitati moju priču. Lakše mi je kada sam dobila potvrdu da se ne zabrinjavam... A što se 50kn tiče, e pa ako se ostvari ono što je rekla, vrijedilo je i deset puta više...
MajaMarijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 10:03   #1912
Quote:
dostavapoklona kaže: Pogledaj post
Kako sam pročitala ti prije susret sa cigankom si imala normalan život i klimavu vezu. Nakon nje sve je sotalo isto
Jedino što je ona napravila jest da ti je utuvila u glavu kako si "začarana" kako bi ona imala razlog tebi "prodat" nešto da bi te oslobodila "magije"

Vidi, gatarama, bez razlike što oni bile (ciganke, kriščanke...) njihov posao je "prodat" standard priču koju su tako dobro uvježbali da doista deluje kao da te "čita" ona u stvari čita tvoje reakcije na njene riječi te vješto zna u kom smjeru da odnese priču. Ukoliko si mlada cura, sigurno ti je pomenula ljubav, probleme, pa ljubomorne frendice... tko to nema?!

Nemoj tako lako padat na te fore. al da imaš mirnu savjest, ništa te ne košta te baci tu granu u vodu.

Dok sam bila malo mlađa, jako sam vjerovala u takve stvari (magije, uroke i sl) al to je posledica i utecaj sredine u kojoj si odrasla.
ja ne vjerujem u te stvari ali čini mi se da se jako loše može tim napravit..čovjek ima izbor a ne odluče se svi za dobro..ovih stvari se bolje kloniti ..ali kad stvar uzme maha treba potražiti pomoć samo na pravoj adresi..nažalost kolikogod je dobro dobro, toliko ono drugo čak i više je jače..
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 13:13   #1913
Pa ovo sa jajima i zmijom... znimljivo..
da postupak kada se nađe takvo nešto je..
prvo uzeti vrečicu ( ne golim rukama )
staviti u nju nađeno...zatvoriti i zavezati.
doći do vode tekucice jednim putem i baciti to nešto preko ramena u vodu u smjeru toka..da ode od Vas...
vratiti se drugim putem da se ni ne okrenš za tim što si bacio...
Plava gusarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 22:07   #1914
Jel mogu ja na neki način saznat ako je netko bacio urok na mene???
Tillea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 09:54   #1915
Molim vas ako netko zna... dakle nebih htjela ić nikakvom "vraču", nego dali se može to po nečemu vidjeti...????
Tillea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 15:35   #1916
Prije nekih 10ak godina kada smo prvi put preuređivali stan iza bračnog kreveta mojih roditelja (koji prije toga nije mican godinama) našli smo ''lopticu'' od vune...iznutra je bilo nešto bijelo,neki materijal,a preko crvena vuna sa malim rupicama...

mama je uzela kliješta i pokušala to zapaliti..jedva je uspjelo,a onda je prvih par min plamen bio potpuno plav,a tek je nakraju počinjalo izgledati kao normalna vatra...

da li netko zna što taj grumen vune može značiti? na netu nigdje nisam našla

samo da napomenem,prvi smo vlasnici stana,dakle,nije netko ''ostavio'' za sobom,a i kako bi završilo iza kreveta?
__________________
Be careful who you save, you might be interrupting their karma.
Sany Enola is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 08:55   #1917
ASTRO TAROT CENTAR - Nevjerojatni su

Slucajno sam naisla na stranicu www.TAROTOMANIJA.com i nazvala njihov SOS centar i nevjerojatno je sto oni mogu vidjet...nije mi jasno kako oni znaju moju proslost?
ivanazg25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 20:55   #1918
možda je netko od bliže obitelji to ubacio,tko dolazi često u kuću,ili netko tko ima pristup ili ključ odstana samo se nije stvorilo
vikypavic22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 10:07   #1919
Nekidan smo pronašli jaje na otiraču ispred vrata. Da je nekome slučajno ispalo, razbilo bi se. Da li je na nas bačen urok? Ako je, WWJD? Čuo sam da je jaje potrebno ili zapaliti, ili baciti u rijeku?
__________________
By the power of Grayskull...I HAVE THE POWER!!!
The humans are dead (sniff this one, it's dead)
He-Man is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 10:41   #1920
Quote:
ivanazg25 kaže: Pogledaj post
Slucajno sam naisla na stranicu www.TAROTOMANIJA.com i nazvala njihov SOS centar i nevjerojatno je sto oni mogu vidjet...nije mi jasno kako oni znaju moju proslost?
pitanje koliko si sama odala u startu?...hm ja sam dosta sumnjičava prema tim stvarima jer puno para uzmu...
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:19.