Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Pogledaj rezultate ankete: Jedete li kraj banane?
Uvijek! 25 28.74%
Nikad 30 34.48%
Ponekad 2 2.30%
Samo ako nije crn 25 28.74%
Jedem kraj ali ne početak (ozbiljno molim) 5 5.75%
Glasovatelji: 87. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2010., 13:17   #41
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Valjda baka zna (je l' rekla da je vidjela tu muhu, ili?)
E s tim podatkom nisam upoznata
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 13:21   #42
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
A kako to da ti je baš banana omiljeno voće? :dr.Gruden:
ima dosta energije, lako je probavljiva, dosta mi kalij poveća pa se dobro osjećan
a moram priznat dobro je dizajnirana, može se sterilno izist u situcijaman di nije blizu izvor tekuće vode za oprat ruke

o možebitnin frojdovskin asocijacijaman, e pa kume krivi potforun
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 14:43   #43
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Jedem sve ako nije gnjecava! Ako je postala gnjecava izbjegavam! Osobno, banana mi je najfinija kada je kora jako žuta, na granici da počinje smeđiti! Tada je banana najslađa, a ako nije stisnuta onda nije gnjecava!
potpis....i kad ima tockice po sebi...najukusnija je...ali naravno da nije gnjecava
__________________
Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?(M. Selimovic)
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 14:46   #44
Ne
__________________
It's always sunny in Zagreb
Betty D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 14:51   #45
Ne jedem blijedožute banane.
Mora biti ful žuta i imati točkice po sebi... onda je tek slatka.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 14:57   #46
Ja zivim od banane. Uglavnom biram one najbolje pa nemam crnoga, jedino kad stavim u frizider blizu rubova pa pocrni, ali pojedem i crno, uopce me ne dira to.
__________________
Sto me ne ubije nek mi po..si ku.ac!
Cain is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 15:11   #47
čičikita ili bonita bananas pitanje je sad?

amletova dvojba kuku men'
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 20:56   #48
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Do mene je doprla i informacija (onomad, u osnovnoj školi), kako je taj crni mali dio pri vrhu ustvari dio ličinki koje uštrca neki komarac, muha, štaveć.
Mislim.... stvaaarno.

A sad vidim da je ustvari- crf! Živio sam u neznanju.


Jedem bananu cijelu, makar ju jedem povremeno, ne baš često.
Enivejz, ti si svjestan da crv ne postoji? Ne postoji životinjska vrsta zvana crv. I da, u pravu su bili, ono što laici nazivaju crvom su ustvari kojekakve ličinke (u ovom slučaju), a u nekim slučajevima se misli na obliće, maločetinaše i sl. kako kod koga.

OT: Banane obožavam dok su zelene Ne jedem kraj.
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 21:25   #49
Quote:
awia kaže: Pogledaj post
Enivejz, ti si svjestan da crv ne postoji? Ne postoji životinjska vrsta zvana crv. I da, u pravu su bili, ono što laici nazivaju crvom su ustvari kojekakve ličinke (u ovom slučaju), a u nekim slučajevima se misli na obliće, maločetinaše i sl. kako kod koga.

OT: Banane obožavam dok su zelene Ne jedem kraj.
A jesi ti enivejzno primjetila smajlić fejspalma na kraju priče o crvima i inome? :ku-kuc:


Dakle, veliš da se radi o nekim ličinkama u banani? Tek da vide svi koji jedu to. :crvsumnje: ---> alrt- primjetiti da se radi o prenesenom znaćenju, ne doslovno!!!
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 14:59   #50
FFS, jedem cijelu bananu ako nema truleži. Znam na što mislite ali mi nije jasno to odvajanje. Čemu? Jel bacate i kožicu grožđa kad ga jedete, onako, pretenciozno pljuckajući okolo?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 15:26   #51
Možda bi sljedeće pitanje trebalo biti: jedete li bananu zajedno s korom?

ot: ja taj zadnji dio izostavim, nekak mi je gorko.
Inače banane jako volim,najbolje su nešto tvrđe, lijepo žute, a veličina u ovom slučaju nije bitna
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 22:00   #52
čikita banana

nikad ne jedem kraj banane
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 11:08   #53
meni je bratić kad sam bila mala govorio za taj crni kraj da se to mali majmun pokaka unutra.. i tako ja ni dan danas ne jedem taj kraj, jednostavno mi se gadi (znam da nije majmunsko govance)
__________________
::::ne mogu učiniti ništa veliko.. samo male stvari s velikom ljubavi::::
me3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 14:55   #54
Kraj banane jedem.
Al nikada ne jedem sam vrh banane .
Gulim ju tako da pritisnem noktom centimetar od vrha čime odmah otkinem vrh skupa sa korom.
Nisam čula nikakve priče ali kako se taj vrh lako skida, izgleda mi kao da i nije dio jestivog dijela banane pa ga jednostavno ne jedem.
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 14:57   #55
Trebalo bi skupiti sve te krajeve i pocetke banana koje ne jedete, pa nahraniti siromahe u puckoj kuhinji...
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 16:13   #56
Banana!

Da, banane su važne..ne jedem kraj nikad, volim tvrde, zelene skoro još...od zrelih mi se povraća, volim ih u kolačima, mrzim kad druge namirnice pokupe negdje miris banane, često je jedem kao marendu, jedino voće koje mogu jesti na tašte..tako.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 20:59   #57
Banane ne jedem, zbog mirisa kojeg ne podnosim. Izaziva mi užasnu mučninu. Majka kaže da sam kao mala jela banane, ali da sam jako brzo prestala. Kad bih baš morala pojesti bananu, da ono, nema nikakve druge hrane na pustom otoku jela bih samo ultra zelene, koje nemaju miris po banani
Ivy_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 11:59   #58
Quote:
NitkoPoseban kaže: Pogledaj post
Kraj banane jedem.
Al nikada ne jedem sam vrh banane .
Gulim ju tako da pritisnem noktom centimetar od vrha čime odmah otkinem vrh skupa sa korom.
Nisam čula nikakve priče ali kako se taj vrh lako skida, izgleda mi kao da i nije dio jestivog dijela banane pa ga jednostavno ne jedem.
Znači nas dvoje smo te budale iz ankete.
Radim istu stvar. Naravno, pazim da ne otkinem previše. Centimetar maksimalno s vrha (dio s peteljkom držim u ruci što osobno smatram pravilnim, doduše tu se radi o svojevrsnoj paradigmi koja je, sudeći po ovom članku, uzrokovala mnoge bračne muke i jade ) s kojim onda iščupam i tu "klicu".

Nemam pojma što bi taj komadić mogao biti, ali gorak je, ima svojstva adstringensa (poput onog alauna za zaustavljanje krvarenja ili jednog kolača kojeg smo kao mlađi doma žderali gledajući crtiće prije Dnevnika) i gadi mi se.
Možda se radi o zavrnutom tkivu koje je oksidiralo.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 20:50   #59
Nikada ne jedem.
Vidim da večina ovdje priča o crnim,gnjecavim bananama a ne o crnom vrhu koji je ,kako mi se čini, tema ovog topica
Adaminfo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 13:19   #60
ova tema mi je u rangu one di se diskutiralo jede li se ona vuna od naranđe.

__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:03.