Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2018., 20:00   #21
Imaś svoju spiku i to je sasvim okej {bez straha, samo hrabro furaj}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 20:54   #22
@MissMusica
kad opet dođeš u sličnu dilemicu slušaj ovaj pjesmuljak

https://www.youtube.com/watch?v=dIOH8Trfas4
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 09:27   #23
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
I sam sam takav. Ja želim imati nešto svoje i ne ovisiti o nekome,sam bi sebe zaposlio a zapošljavanje više ljudi uvijek dobro dođe. Često kažu,nema posla,no zašto si ga ne stvoriš? Da bi to postigao,moram otkantati sve smetnje koje me koče u tom cilju i ne živim kao ostali. Moj čitav dan prođe u odmaranju i meditaciji nakon što obavim svoje,unutarnji mir mi je važniji od društva.,spreman sam se isključiti na nekoliko sati i uopće zaboraviti gdje se nalazim da bi se bolje osjećao. Zvuči glupo ali nakon razmišljanja,proučavanju nečega u slobodno vrijeme,stvari koje se čine nebitnim na tržištu tipa knjiga mi je donjela znanje da napravim profit od toga (nisam mislio da ću imati takvu korist od knjiga,pogotovo kada sam si sam odabrao što ću čitati a nema veze sa školom već čisti hobi,više sam to proučavao iz dosade al isad vidim da to znanje koristim u praksi),dok neke osobe idu na kavu,troše slobodno vrijeme na društvo,ja gledam nešto na youtube što nije glupost ili čitam. I kako vrijeme odmiče,uopće mi nije žao,tako živim jer trenutno nisam zadovoljan društvenim statusom obzirom na plaću i svaka lipa mi je bitna,ne bi bio zadovoljan niti službenom prosječnom plaćom. Uglavnom,to su osobine pametnijih ljudi,imaju manje prijatelja,trebaju barem nekoliko sati mira,mačke bi izabrali prije nego pse za kučne ljubimce jer su neovisne (uopće nisam osječao brigu kada su me zadužili da se brinem za mačku par dana a društvo bi me iscrpilo) i s obzirom da su oni koji nemaju nikakve ciljeve ljubomorni na nečiju pamet,događa se to da si čudak pa tu trebaš primjeniti druge osobine inteligentnih ljudi kao što je sarkazam,ignoriranje,flegmatičnost u pristupu onih koji te žele zakočiti. Meni bi otvaranje biznisa bila tek početna faza jer bi onda bio jači da nešto radim sam,da si sam rapsoređujem vrijeme kad ću raditi i td. jer teško je i raditi sa takvima.
Totalno te razumijem, dosta smo slični. Naime prepostavljam da razumiješ da kad si takva osoba da je dosta teško sebe opisati ili prikazati u pravom svjetlu, mnogi te onda obilježe na neki njihov način iako znaš da su u krivu.
Inače sam stalno na pozitivnoj frekvenciji, optimist i kada osjetim samo malo negativne energije jednostavno se moram maknuti, u protivnom me to psihički jako izmori.
Primjer takvih izjava bi bilo npr. "Možeš mislit kako baš svi čekaju na tebe"
Život nije savršen i ne ide uvijek sve po planu ali tko je negativnim stavim igdje ikada dogurao? Obično su to ljudi ogorčeni životom koji se nisu maknuli sa mrtve točke već dosta dugo. Možda sam još mlada i "zelena" ali čemu predaja?

Mačke ili psi? Ja sam uvijek za mačke

Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
@MissMusica
kad opet dođeš u sličnu dilemicu slušaj ovaj pjesmuljak

https://www.youtube.com/watch?v=dIOH8Trfas4
Ta mi je pjesma guilty pleasure
MissMusica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 04:28   #24
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Kako tema napreduje, ja sve manje kužim u čemu je točno problem.

Sjetilo me to na neki film u kojem je cura rekla roditeljima da je lezba, a oni njoj okej, dobro. I onda petnaest godina kasnije ona njih maltra pred kamerama da kako su mogli tako. Jer ona je njima rekla da je lezba, a oni njoj samo okej dobro. I pita nju mater što si htjela, da napravimo proslavu? A cura (sad već žena, redateljica) kaže da, htjela sam da napravite proslavu.

I što reći, koju posluhu porati?
Autorica teme je introvert.

Bjezi u posao i najsigurnija je sama u sobi.

Ali ju nervira kad joj obitelj ukazuje na to.

O tome se radi.

Sta bi bilo da ju frendovi nazovu da ode s njima na neki koncert il festival? Ili neku situaciju gdje mora iskocit iz svoje "introvert zone komfora"
ona bi im rekla "Sorry, radim na projektu, ne mogu" i zavukla bi se u svoju zonu komfora.

Ja sam sigurna da ona posao voli ---- ali voli i komfor koji joj nosi, ne mora se suocavat s neugodnim situacijama i izlagat ljudima.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 08:08   #25
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Sta bi bilo da ju frendovi nazovu da ode s njima na neki koncert il festival? Ili neku situaciju gdje mora iskocit iz svoje "introvert zone komfora"
ona bi im rekla "Sorry, radim na projektu, ne mogu" i zavukla bi se u svoju zonu komfora.
E ovo sam baš htio pitat.
Naime, koliko sam skužio, autorica se druži s frendovima, doduše puno manje nego "normalni" ljudi ali druženja ipak ima.

Mene zanima je li to druženje uvijek planirano i pomno ugurano u raspored ili se dogodi da neki frend/ica iz vedra neba pozove na cugu, kino, itd... i totalno spojebe raspored?

Btw. ako ustaješ u 5, u koliko ideš spavati? 21? 22?
~R/\>< is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 08:18   #26
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Autorica teme je introvert.

Bjezi u posao i najsigurnija je sama u sobi.

Ali ju nervira kad joj obitelj ukazuje na to.

O tome se radi.

Sta bi bilo da ju frendovi nazovu da ode s njima na neki koncert il festival? Ili neku situaciju gdje mora iskocit iz svoje "introvert zone komfora"
ona bi im rekla "Sorry, radim na projektu, ne mogu" i zavukla bi se u svoju zonu komfora.

Ja sam sigurna da ona posao voli ---- ali voli i komfor koji joj nosi, ne mora se suocavat s neugodnim situacijama i izlagat ljudima.
Istina to je moja zona komfora ali u isti tren imam dosta dobro razvijene komunkacijske vještine. Nemam problema sa izlaganjem radova, pričanjem sa nepoznatim ljudim štoviše ja sam uvijek prva koja započinje razgovore bez obzira na "nepoznanje" sugovornika, također nemam napadaj ansksioznosti ako je predamnom 1 ili 100 ljudi.
Bavim se glazbom i sportom od malih nogu i nikada nisam imala napadaj pred sam nastup ili što već.
Znam da odlazak na koncert ili tako nešto isključivo radi komfora nije razlog.
Treniram taekwondo cijeli život, 2 puta sam bila na bungee jumpingu itd. (tamo baš i nema mjesta za komfor)

Kao što sam rekla imam problem da od jedne krajnosti odlazim u drugu (introvert-ekstrovert)
MissMusica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 09:34   #27
Quote:
MissMusica kaže: Pogledaj post
Kao što sam rekla imam problem da od jedne krajnosti odlazim u drugu (introvert-ekstrovert)
Tvoj problem je to da tražiš problem tamo gdje ga nema.
Život nije kalup, ljudi isto nisu.
Funkcioniraš, zarađuješ, radiš stvari koje te čine zadovoljnom i toga se drži.
Koliko se tvoj način života uklapa u nečija očekivanja manje bitno. Bitno je da je tebi dobro.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 19:38   #28
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Tvoj problem je to da tražiš problem tamo gdje ga nema.
Život nije kalup, ljudi isto nisu.
Funkcioniraš, zarađuješ, radiš stvari koje te čine zadovoljnom i toga se drži.
Koliko se tvoj način života uklapa u nečija očekivanja manje bitno. Bitno je da je tebi dobro.
Potpisujem!
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 07:50   #29
Pa hmm ne znam rekao bih da te u nesvijesti to ocito malo kopka ipak si u godinama kad se jos trazis i istrazujes, ne partijas to je super. Al ne znam zasto netko nebi trosio pare na putovanja, ne postoji nista bolje od toga barem meni. 😎

No dobro 100 ljudi, 100 čudi i nebih to uzeo kao nesto sto rade normalni ljude ne moze si nazalost svatko to priustit. Hmm, ne znam kazes da te ne dira bas misljenje drugih, al vidis onda opet ovdje si dosla po neke odgovore ( da znam napisala si retoricko pitanje. ) na kraju si opet upitala sta mislimo o svemu tome.

Ne znam sad bas dali te toliko zale koliko misle da moras mozda malo vise uzivat u zivotu sta god to po njihovom misljenju bilo. No stignes se jos u glavi izokrenut za 360, neki ljudi se posvete karijeri i to je apsolutno u redu i prihvatljivo. Hmm, sto si htjela reci primjerom perfekcionizma treningom za bozic ne znam, mozda da ti je toliko stalo do savrsene figure da si na blagdan isla trenirat ne znam, no trebala si navesti neki pa relevantniji primjer. No dobro.

Ako znas gdje ides i sta zelis od zivota onda je apsolutno nebitno misljenje svih nas ovdje, a i ljudi iz tvog RL. A sa godinama ce se zasigurno neke stvari u tvojoj glavi i promijenit. Ako si zasad sretna i zadovoljna zivi prema tome i uzivaj sto vise reci. 😎
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 11:41   #30
Quote:
MissMusica kaže: Pogledaj post

Bas sam se nasmijala.

Uglavnom ispada da je problem u tome što nisam otvorena prema bliskim ljudima tj. jedino bliskim članovima obitelji. Vrtila sam si po glavi da može biti tisuću stvari. Određene stvari me vesele a drugi me žale radi toga onda bi bilo logično probati bit otvorenija i reći njima to je to, to radim i to je tako i točka.
mozda je problem sto kuzis da si nadrasla svoje poznanike, sto imate drugacije poglede na zivot, nemate zajednicke interese, drzi te uz njih mozda nesigurnost, potreba da ipak ne budes sama, cudna..po meni trebas neka nova poznanstva, s ljudima blizim tvom svijetu. a za to trebas prvi ove otpustiti. a to je izlaz iz zone komfora i malo te plasi.

Sent from my NOA N2 using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:05.