Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2012., 16:30   #1
Trudnoća nakon svega

Prosle ste jedan, dva, tri, pet, deset... postupaka i napokon ste trudne!!!
Kako se osjecate?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 17:07   #2
10.10.2011. Sam vadila betu nakon svog 4. Ivf-a
Skamenjeno sam (kao i uvijek prije) sjedila za mailom i cekala nalaz
Beta 146
Samo su mi suze potekle i zvala sam muza i on siroce nije znao sta je kad je cuo da placem
Dobre vijesti su rastrubljene samo najblizima, cekam drugu betu
12.10.2011. druga beta 295 - jeeeeeeeeeeeeeeeeeee - pravilno se dupla
Sluzbeno je - trudna sam
E sad mogu rastrubit svima pa i mojim suborkama na forumum
Sreca, samo sreca mi je u srcu. I nevjerica jos uvijek.
Pa malo iscekivanja - hoce srceko prokucat, pa je prokucalo, pa docekat 12 tt da prode kriticno razdoblje, pa je proslo, pa kombinirani, pa je i to proslo u redu, uglavnom stalno neki strah i oprez i iscekivanje... Jos 4 mjeseca

Danas mi je tocno 21 tt i presretna sam, mali pisonja lovi leptireke u mom trbuhu i ja jos uvijek - ne vjerujem da mi se to desilo, iako je trbuh svaki dan sve veci i veci
Osjecaj je nenadjebiv

Svima vama koje se jos borite zelim ovaj osjecaj sto prije
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 17:54   #3
Jedna ruka je stalno na trbuhu. Da slucajno ne propustim koji udarac. Jedva cekam da upoznam svoje male vanzemaljce
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=t99KH0TR-J4
kordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 00:09   #4
nisam više trudnica, ali moram priznati da sam većinu trudnoće provela u nekom strahu
MPO ostavlja ožiljke i traume koji se na većini nas očituju i tokom trudnoće.
žao mi je što nisam uživala u tih osam mjeseci. moram priznat da sam najsmirenija bila nakon što mi je doktor rekao "danas idete na carski"
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 09:49   #5
Život zaista piše priče.
Donedavno sam bila dio mpo priče, mm i ja smo se borili s neplodnošću 5 godina, i napokon smo uspjeli, što stoji i u potpisu.

Život je dobio sasvim drugi smisao, i kada smo uhvatili ritam s našim blizankama koje uskoro pune 9 mjeseci, mislila sam da sam ušla u kol,otečinu i potpuno zaboravila na dane ciklusa, i to da m kasni, pripisujući to zbrčkanim hormonima, jer sam nedavno prestala dojiti.

I u jednom trenutku mi sine, odjurim u apoteku....
Jedan test pozitivan, drgi test pozitivan, na uzv se još ništa ne vidi.

Jutrops sam vadila betu i čekam rezultate....
Teta iz laba je rekla da je trudnoća sigurno, jer je beta toliko visoka da su morali razrijediti krv i ponoviti pretragu, pa čekam točnu brojku.

Zm je bila 7.3., znači danas je 27 dpo, pod uvjetom da je ovulacija bila 14.dan


Ne moram n i spomenuti da imam genetske predispozicije za blizanačku trudnoću......
__________________
18.7. 2011.stigle princeze T. i L.
irena33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 11:51   #6
Irena
Iako vjerujem da tebi nije bas svejedno
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 18:43   #7
Irena!

javi kolika je beta mora da ti je poprilični šok
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 20:03   #8
irena, čestitam

(btw, to je meni najveći strah, da bum prirodno ostala trudna nakon moja dva gremlina )
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 20:23   #9
Irena cestitke
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 21:19   #10
jaoooo irena,živiš moj san

svu srecu želim!!!
__________________
Najveca mi je zelja da se probudim s 2 muske osobe u krevetu: 1. da mi kaze "Dobro jutro ljubavi",a 2. "Dobro jutro mama! ♥
dalia28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 22:57   #11
irena
znam da si trenutno sokirana..ali zivot pise najneobicnije price! neka s mrvom (ili mrvama!!) bude sve u redu
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 08:34   #12
Jučer je beta bila 3266!

Sad čekam kad ću ovaj tjedan na uzv, da se vidi kakva je situacija.

Ma šok je premala riječ, za ovo što proživljavam.

Da stvar bude bolja i mm i ja imamo dijagnoze. On asthenoteratozoospermiju, a ja endometriozu. Kad sam bila na prvom uzv nakon poroda, ginekolog mi kaže, endometrioza se smanjila, ali jajnici izgledaju skoroz loše i nekako su zljepljeni za maternicu, ne moraš ništa očekivati.

Još sam ja nabavila i Mirenu da stavim radi endometrioze i čekala ovaj ciklus da dobije da ju stavim

Eto ti svih dijagnoza....

[SIZE="3"]Ne moram vam ni reći koliko trtam od onog terato u mm-ovoj dijagnozi
__________________
18.7. 2011.stigle princeze T. i L.
irena33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 09:29   #13
Irena33..koja priča

Znam da ti je šok,ali neka bude sve ok
__________________
08.2011.
lili36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 09:46   #14
Irena samo nek bude zivo i zdravo
Ti si nase cudo
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 14:28   #15
Irena predivna priča
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 00:32   #16
Irena sretno!!!

iako smo osam godina pokušavali dobiti bebu i to je sve sada nekako iza nas ja i danas rado provirim na mpo forume, naša prva beta (iz 13 transfera) je bila skoro 9000 tako da mi je osim što sam skoro umrla od sreće,straha,šoka šta znam čega bilo odmah jasno da nije samo jedna beba. Cijela trudnoća mi je prošla u nekakvom strahu,mirovanju,oprezu,kontrolama ... ali na kraju se sve zaboravi i prodje. I da,nedavno smo puhali svječice za prvi rođendan što sam mislila da nikad neću doživjeti... svim curama koje čekaju svoju bebicu želim isto to!!
bubamara1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 08:35   #17
evo cure, ja ne znam smijem li uopce pisati na ovoj temi. danas smo 6+1.
da, beta se lijepo i po treci put uduplala, vidi se gestacijska vrecica i nazire se 'nesto'..unutra..mrva? od pocetnih simptoma su se neki izgubili i posebno me nervira sto su mi grudi sve neosjetiljivije, a kao i da su se smanjile. ok nisu na velicini koju sam imala u 'normalnom' stanju. dolje me zateze kao da cu svaki cas dobiti. od ostalih simptoma mogu navesti povremeni umor, gladna cim se probudim..ajde de.
u sljedecu srijedu imam UZ i naravno strijepim da li je mrva porasla. da li je uopce tu...i uopce. tolika me paranoja hvata da bi da se olaksam naradije svaki dan pisnula test. mozda jos nabavim kojih iz neta

ukratko, bojim se najgorega. da T ipak ne ide u pravom smjeru. paranoja.
da li su vam neki simptomi vremenom nestali? npr. osjetljive grudi? mene u zadnjoj trudnoci koja je zavrsila s missed grudi nisu ni boljele, jedino mi se spavalo. to sam pripisivala dojenju, a sad opet vucem paralele s ovim kako mi je sad.
__________________
Moje cure..L i N

Zadnje uređivanje zoro007 : 20.04.2012. at 08:55.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 10:48   #18
Zorro mene su sise izluđivale... stalno bi se napuhale pa ispuhale.... stalno sam ih pipala

onda su me cure na trudnicama tješile

znam da te strah, loše iskustvo, dugo vremena dok se ostvarila trudnoća, na kraju si s nama završila u MPO priči...

ali ako ti mogu nešto savjetovati... iz mojeg iskustva.....probaj prevladati svoj strah ako je ikako moguće..meni je sada jako žao što nisam više uživala u trudnoći... do 12tt se nisam mogla pomaknuti od straha... doslovce... loše sam spavala... pred preglede sam bila katastrofa...još sam imala hematom koji je u 2 navrata uzrokovao lagano krvarenje i povukao se negdje u 10,11tt


pred kraj znaš koje sam probleme imala...a u međuvremenu od tog 12tt do 22tt sam se staln osluškivala... brinula

naravno da mi je sada ova pamet bi drugačije, ali je kasno...

imam predivnu curu...zdravu ,veselu, ali nekada sjetim onog osjećaja kako mi je uvijek jedna ruka bila na trbuhu dok sam bila trudna, kako sam ga nesvjesno stalno mazila... i tako


tebi, ali i svim curama koje će uskoro ostati trudne želim samo reći da uživaju... da brinemo se, svašta smo prošle, nije nam lako zbog toga...ali ta trudnoća na kraju tako brzo prođe a vrijeme vam nitko ne može vratiti

drži se... postavi neki tjedan (npr 12tt) kao psihološku granicu i onda probaj ići dan po dan i uživati što više
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 15:37   #19
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
u sljedecu srijedu imam UZ i naravno strijepim da li je mrva porasla. da li je uopce tu...i uopce. tolika me paranoja hvata da bi da se olaksam naradije svaki dan pisnula test. mozda jos nabavim kojih iz neta

ukratko, bojim se najgorega. da T ipak ne ide u pravom smjeru. paranoja.
da li su vam neki simptomi vremenom nestali? npr. osjetljive grudi? mene u zadnjoj trudnoci koja je zavrsila s missed grudi nisu ni boljele, jedino mi se spavalo. to sam pripisivala dojenju, a sad opet vucem paralele s ovim kako mi je sad.
kod mene pišanje testova je bilo samo kidanje živaca, jedva vidljivi plusići, pišane trakice različitih proizvođača po 3-4 puta dnevno i tako 7 dana. na kraju je beta bila preko 2000...da sam vjerovala sebi i svom instinktu /i debelom pms-u/ ne bih betu niti išla vaditi.

sisa nisam imala i nemam, jedino su bradavice tamnije i veće. inače, u prvoj neuspješnoj trudnoći su odmah bile veće za dva broja.

i ne, neće ti biti lakše nakon 12-tog tjedna...sad su nove paranoje....prijevremeni porod i tako neka slična veselja

uglavnom, dan po dan...nema nam druge
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 11:15   #20
zorro meni je u drugoj T bilo slično, cice malo pune malo normalne, malo imam mučnine malo nemam....ludila sam a sve je bilo u redu
držim fige da u srijedu vidiš svoje srčeko
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:34.