Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 27.01.2008., 12:25   #1
Kuhanje za psa

Želim sama pripremati hranu svom psu (maltezer). Uskoro će imati tri godine i do sada je bila na Hill'sovim d/d hipoalergenskim 'kuglicama' + Hill'sove t/d kuglice za čišćenje zubića + razni gotovi keksići (uglavnom Eukanuba). Uz to sam joj tu i tamo nešto znala skuhati (dva do tri puta tjedno).

Nakon silnih uvjeravanja veterinara da je njezino neprestano curenje iz okica 'pasminska odlika', i da će acidi borici sve riješiti, a nakon što je prije pola godine krenulo i češanje i glodanje šapica, napokon je dr. Ljolje potvrdio moju sumnju u alergiju na hranu. Zadnja tri tjedna je isključivo na Hill'sovom z/d Ultra i okice suhe k'o barut. A dlaka bijela oko očiju... A oči tužne..., jer nema ničeg finoga za papicu.

Zbog svega navedenoga, odlučila sam joj početi sama pripremati hranu. Ali... prema onome što čitam, ispada da joj kuhanjem ne mogu nadomjestiti sve ono što ima u gotovoj hrani. Te da bih joj obavezno morala davati i vitamine.

Kako prilično brinem i svojoj prehrani i izbjegavam uzimanje bilo kakvih dodataka (ako nije nužno potrebno), a i zbog povijesne činjenice da su psi dogurali do današnjih dana bez 'briketa', vjerujem da postoji zadovoljavajuća receptura po kojoj bih mogla spremati hranu svojoj ljepotici, a da ova ipak preživi i doživi duboku starost što zdravija.

Zato bih molila da ovdje napišete svoja iskustva, uputite me/nas na linkove s kvalitetnim savjetima.

I molila bih da se na ovom topicu ne kreće u raspravu pro & contra home-made hrane za pse.

Hvala!
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:13.