Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2017., 11:17   #3841
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
Krenem razmišljati zašto mi se Farseer trilogija nije svidjela i skužim da se praktički ničega ne sjećam.
Nitko od likova nije ostavio neki dojam, a niti zaplet mi nije bio zanimljiv. Sjećam se da je tempo bio ubitačno spor, a generalno raspoloženje na granici depresije. Ne volim inače čitati mračni fantasy, ali ima knjiga u kojima to dobro funkcionira jer je barem tempo brži. Ova trilogija je bila mučenje za čitati, ali je bila dobro napisana i nisam htjela odustati.


To je, glavni lik baš ima mučaljiv i grozan život, napati se kao Isus, ali Hobb mi je nešto kao Kay - ostavi taj gorko-slatki okus nakon čitanja. Nešto na ovu foru.

__________________
We've all got both light and dark inside us. What matters is the part we choose to act on. That's who we really are.

Drugarica iz komiteta
đezminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 18:34   #3842
Joj, Kay mi je puno draži, nekako je više liričan i nema problema sa izazivanjem simpatija prema likovima. Kad se sjetim koliko sam cmizdrila čitajući Fionavarsku tapiseriju...
Dugo ga već nisam čitala, ali Children of Earth and Sky mi je na rasporedu odmah nakon Oathbringera. Trenutno utvrđujem gradivo s rereadom Words of Radiance.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 13:38   #3843
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
Joj, Kay mi je puno draži, nekako je više liričan i nema problema sa izazivanjem simpatija prema likovima. Kad se sjetim koliko sam cmizdrila čitajući Fionavarsku tapiseriju...
Dugo ga već nisam čitala, ali Children of Earth and Sky mi je na rasporedu odmah nakon Oathbringera. Trenutno utvrđujem gradivo s rereadom Words of Radiance.
Ja sam najviše plakala na Lavove Al-Rassana i na Sarantinski mozaik. Ajme kad se sjetim.
__________________
We've all got both light and dark inside us. What matters is the part we choose to act on. That's who we really are.

Drugarica iz komiteta
đezminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 15:44   #3844
Carlos Ruiz Zafón: "Princ Magle" - iako je svjetsku slavu stekao tek svojim petim romanom, "Sjena vjetra", ja se s nekim autorom volim upoznavati kronološki, tako da sam krenuo s njegovim prvim romanom. Radi se o dječjem romanu u kojem pratimo jednu obitelj koja se, za vrijeme Drugog svjetskog rata, seli iz grada u kuću na obali, gdje sin Max otkriva brojne neobične i zastrašujuće stvari... Moram priznati da me ovo nije pretjerano oduševilo. Najveći problem romana je što ne znam za koga je napisan. Zafón kaže da je htio napisati roman za djecu u kojem će podjednako uživati i odrasli. E sad, nit' je ovo roman za djecu (za njih je možda malo premračan), nit' za odrasle (za njih/nas je malo "predječji"). Radnja je čak pomalo zbrzana, ne bi romanu škodilo da je za još 50-tak stranica dulji (čitav roman možete bez problema pročitati za 2 i pol sata). Ajde, likovi su dobro napisani, ima par zgodnih/jezivih scena i sama radnja jest zanimljiva i od nje se dao napisati puno, puno bolji roman. Bilo kako bilo, neću se obeshrabriti, već se odmah bacam na slijedeći roman, "Ponoćna palača".
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 15:55   #3845
Quote:
đezminka kaže: Pogledaj post
Ja sam najviše plakala na Lavove Al-Rassana i na Sarantinski mozaik. Ajme kad se sjetim.
Ah, da, Lavovi su i mene dotukli. Ne znam jel to imalo veze s godinama, ali takve stvari mi se više baš ne događaju.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 11:55   #3846
Quote:
Nur Gatrhan kaže: Pogledaj post
Iskreno, nisam nikada mogao da shvatim tu pomamu za Brettom na našim prostorima. Pročitao sam prvu knjigu Demonskog ciklusa i to mi je uvjerljivo najlošija knjiga epske fanstastike koju sam u životu pročitao. A karakterizacija pojedinih likova je smijurija, a sve se nešto kao išlo na moralno sivilo, al izgleda nije se uspjelo. Jest da je srpski prijevod koji sam čitao bio očajan, možda bi mi original ostavio bolji utisak. Divim se svakome ko je došao do petog dijela. Ja ne znam da li je taj Brett uopće popularan u Americi?
Brett je solidan pisac sa dobrom idejom za seriju, ali brate mili, sve je uništio sa četvrtom knjigom u kojoj gotovo da i nema nema dva glavna lika i gdje se čitatelji pitaju koje je svrha ove knjige i zašto je to čitam? Nekakav setuup za finale koji je totalno nepotreban. Izgubiš volju za čitanjem zadnjeg dijela.
Ne znam da li ću ga uopće pročitati.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 13:54   #3847
john scalzi: old man's war
uzeo ovo jer su hvalili ovaj serijal ko odličnu space operu. prva polovica knjige je solidna, ali nakon toga katastrofa... postalo mi je previše neozbiljno i neuvjerljivo.. sad sam na zadnjoj trećini knjige, čini se malo bolje. ako kraj bude solidan možda se prisilim pročitat drugu knjigu u serijalu (the ghost brigades) da dam scalziju još jednu šansu.
Relinquished is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 13:34   #3848
Nakon što su tu nahvalili Abercrombieja, počela sam ga čitati, i sada sam pri kraju treće knjige Smrskanog mora
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 13:38   #3849
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Nakon što su tu nahvalili Abercrombieja, počela sam ga čitati, i sada sam pri kraju treće knjige Smrskanog mora
Ajd kad završiš treću daj svoj dojam, oko treće se pomalo dvoumim jel najbolja ili najslabija, pa dam i ja svoj dojam oko završetka.

Može na temi o Abercrombieu
https://www.forum.hr/showthread.php?t=582575
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 12:23   #3850
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Nakon što su tu nahvalili Abercrombieja, počela sam ga čitati, i sada sam pri kraju treće knjige Smrskanog mora
Bravo! Meni su njegove knjige super, prešla sam skoro trećinu Best Served Cold. Dobra je, brzo se čita, ali ja nažalost nemam toliko puno vremena kao prije za čitanje.

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ajd kad završiš treću daj svoj dojam, oko treće se pomalo dvoumim jel najbolja ili najslabija, pa dam i ja svoj dojam oko završetka.

Može na temi o Abercrombieu
https://www.forum.hr/showthread.php?t=582575
Meni je ta treća (kao i Last Argument) bila

Kad na kraju objasni tko gdje šta kako zašto.
__________________
We've all got both light and dark inside us. What matters is the part we choose to act on. That's who we really are.

Drugarica iz komiteta
đezminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 13:38   #3851
Pročitao Dinu ( ono , život od sada brojim u vremenu prije i poslje Dine ) i odmah bris po Mesiju. Znači , skoro sam se rasplakao kad sam vidio da je samo 300 stranica u knjizi.
__________________
..onaj tko mačeve pretopi u plugove -za drugog će orat!..
p3ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 12:32   #3852
Quote:
p3ro kaže: Pogledaj post
Pročitao Dinu ( ono , život od sada brojim u vremenu prije i poslje Dine ) i odmah bris po Mesiju. Znači , skoro sam se rasplakao kad sam vidio da je samo 300 stranica u knjizi.
Ja taman počeo čitati. Znači zadovoljan si?
Jackie10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 14:04   #3853
Danas završio Terminal World od Alaister Raynolds, prva knjiga u kojoj se srećem sa njim. Izuzetno sam zadovoljan, stvarno odličan roman sa dobrom pričom i likovima, stil pisanja mi se jako svidja. Upravo sam počeo da čitam njegov roman Pushing Ice, djeluje još bolje. Pitam se samo kako nisam ranije naišao na njegove knjige.
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 17:54   #3854
Quote:
đezminka kaže: Pogledaj post
Ja sam najviše plakala na Lavove Al-Rassana i na Sarantinski mozaik. Ajme kad se sjetim.
Meni je sve od njega super, osobito Fionavarska tapiserija i Lavovi Al- Rassana.
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 22:23   #3855
Quote:
Zombie_666 kaže: Pogledaj post
Danas završio Terminal World od Alaister Raynolds, prva knjiga u kojoj se srećem sa njim. Izuzetno sam zadovoljan, stvarno odličan roman sa dobrom pričom i likovima, stil pisanja mi se jako svidja. Upravo sam počeo da čitam njegov roman Pushing Ice, djeluje još bolje. Pitam se samo kako nisam ranije naišao na njegove knjige.
Preporuka Revelation Space. Mozda poceti sa Chasm City.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 00:32   #3856
Quote:
UrchinStar47 kaže: Pogledaj post
Preporuka Revelation Space. Mozda poceti sa Chasm City.
ako nekoga zanima, prva je izdana na srpskom - "Oblast otkrovenja"
krbo is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 17:57   #3857
Mrzim čitati na regionalnim jezicima. Kao da čitam nepismen tekst na hrvatskom.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 20:52   #3858
Pročitao "A sunce izlazi" od Hemingwaya. Solidan roman koji prati pripadnike "Izgubljene generacije" na provodu u Parizu i Španjolskoj dvadesetih godina 20.stoljeća. Glavnik lik boluje od impotencije i svjedoči kako njegova bivša ljubavnica ulazi u seksualni odnos s nekoliko njegovih prijatelja. Gadno jel. Ali radnja nije toliko bitna nit je fokus na njoj. Puno su dragocjenjiji opisi kavana i krajolika.

Također dovršavam Stepski vuk od Hessea. Dosta težak roman. Prikladan je samo za one koji vole razmišljati o složenosti ljudskog uma i njegovoj čestoj dualnosti.
__________________
“When I think of asses, a woman’s ass, somethin’ comes outta me.”
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 21:03   #3859
Planiram početi sa Revelation Space čim završim Pushing Ice, malo se to oteglo jer zbog obaveza nemam vremena da čitam. U zadnjih desetak godina čitam samo na engleskom i njemačkom, bukvalno se ne sjećam šta sam poslednje (od romana naravno) pročitao na nekom od ex-Yu jezika. Znam da me od čitanja na domaćim jezicima odvratio ni manje ni više nego Harry Potter serijal. Krenuo sam izadnjima na srpskom jer su mi jedina bila dostupna, posle zbog školovanja prešao u drugu državu gdje su mi bila dostupna samo izdanja na hrvatskom. Trebali su mi dani dok sam povezao ko je ko i šta je šta, nisam do tada ni bio svjestan koliko su ti jezici postali različiti, o iživljavanju nekih prevodilaca u drugim romanima da i ne govorim. Posle toga sam počeo sve više prelaziti na engleski i povremeno i na njemački koji sam tada tek učio.

Ponajveća prednost čitanja na engleskom je u tome što su vam romani odmah dostupni i ne morate da čekate godine dok se neki domaći izdavači ne smiluju i prevedu ih. Na primjer, kada bi dočekao da pročitam oko 30 romana iz serijala Horus Heresy (Warhammer 40k) i još oko 200 romana iz istog univerzuma? Kod nas to nikad neće biti prevedeno. Ako volite da čitate, učite jezike, to vam daje nezamislivu slobodu.
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 13:40   #3860
ajde baš javi dojmove od pushing ice, i revelation space kad ga dovršiš. meni je isto na listi za pročitat pa me zanimaju dojmovi
ja sam počeo drugu knjigu u old man's war serijalu, the ghost brigades od john scalzija. nakon toga je na redu reality dysfunction od hamiltona.
Relinquished is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:17.