Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2018., 17:36   #1
Visoka kazna, prigovor ili ne?

Dakle sletio sam sa autom van kolnika i lagano si ogrebao ruku, uz materijalnu stetu na autu, sve bez ikakvog alkohola i drugih sudionika u prometu i bez ostecivanja ikakve tudje imovine.

Znaci kazna je ocekivana 500kn za prometni prekrsaj, medjutim oni su meni nadodali dodatnih 1000kn za materijalnu stetu na mom autu i 1000kn za lake tjelesne ozljede. Hitnu nitko nije zvao vec su usput prolazili i mene ipak radi sigurnosti pokupili.
Znaci ako kaznu platim u 8 dana bit ce 2/3 ili oko 1700kn, a opet ako budem pisao prigovor mozda mi ne uvaze i onda cu morat placat punu kaznu od 2500kn + 100kn troskovi.
Razveden sam i ne radim i samnom je dvoje djece, bivsa ne placa alimentaciju. Da li bi to pomoglo kod suca za prekrsaje da umanji kaznu na pola barem. Znaci ovih 2 puta po 1000kn da sreze na 500?
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 03:18   #2
Piši,i da ti sud ne smanji (a hoće iz navedenih razloga) opet imaš pravo na 2/3 plaćanja.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 17:55   #3
Zahvaljujem na odgovoru!

I ja sam mislio da ima smisla pisati prigovor, jer su mi stavili maksimalnu mogucu kaznu.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 03:30   #4
Nisu nikako mogli stavit manju jer je to minimum pošto su te kazne fiksne.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 10:17   #5
Da, tocno, imas pravo. Jedino sta je malo bezveze sta se ogrebotine racunaju kao ozljede, ustvari ista karakterizacija kao da je slomljeno nesto.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:03.