Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2017., 13:19   #21
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
Osobno ne vjerujem u žensko nasilje. Trebao si otići.
Argument da zensko nasilje ne postoji jer se zena ne moze odbranit a muskarac moze, je validan isto kao kad bi netko rekao ok je da muskarac bude nasilan prema zeni dok god ona redovno trenira u teretani.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 13:20   #22
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Pitajmo Anu Magaš
muskarac koji se i obrani, ispadne na kraju obiteljski nasilnik, a to i je.
problem je sto njegova zena ispadne zrtva iako je agresivna koliko i on.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 13:21   #23
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Žene vrše obiteljsko nasilje u skoro sličnom postotku kao i muškarci, samo što je to kod nas još uvijek "sramota" prijaviti ili se požaliti.
zato nam trebaju ovakve rasprave.

ne samo na forumu vec se opcenito treba dizati svijest da nasilje nema spol.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 13:22   #24
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
govorim o svim vrstama obiteljskog nasilja.
mislim da je uvodni post u kombinaciji sa clankom, poprilicno jasan i nema potrebe za umnim akrobacijama oko toga.

to sto te ja mogu nokautirati jednim udarcem, a ti mene ne, ne cini tebe manje nasilnom samo zato jer mozes napraviti manje stete, ako me isto udaris svom svojom silinom u lice.
cin je u istoj mjeri nasilan, razlika je samo u fizickoj snazi.
Gle, meni ona dva odlomka nisu bila jasna i zato sam pitala da mi pojasniš.

Moja molba za pojašnjavanjem nije imala nikakav skriveni komentar i žao mi je ako si to tako doživio. Vezano uz to, ja sam tvoj odgovor doživjela kao pomalo maliciozan.

S obzirom na to da mi nisi htio pojasniti ono što sam pitala, ja ću onda komentirati onako kako sam ja razumjela.

Ne, ne smatram NIKAKVO nasilje opravdanim.

Izazivaju li žene nasilje??? Nadam se da si to samo krivo formulirao. Jesi li ti izazivao nasilje koje si sam doživio?

Mislim da one žene koje su nasilne mogu biti nasilne u istoj mjeri ili većoj kad se radi o psihičkom nasilju. Kad se radi o fizičkom nasilju (bez upotrebe dodatnih rekvizita poput noža ili tome sličnog ) vjerujem da su muškarci ipak u stanju nanijeti veću štetu jer su prirodno fizički jači. Kad je riječ o onom najgorem, mislim da je stvar izjednačena. Ako žena ima pištolj , jednako je ubojita kao i muškarac koji ima pištolj.

Statistički, zasad mi se čini da sam ipak češće čula u vijestima i sl. da je muškarac bio nasilnik. E, sad... je li razlog neprijavljivanje ovih drugih slučajeva, to je sad pitanje, da budem fer.




Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 13:25   #25
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
vec imamo statistiku koju nam daju istrazivanja.

ne bih da se ovo svede na pretvaranje zena u nasilnice vec da se utvrdi da su neke zene nasilnice i da se pred time ne treba zatvarati oci.

i ja bi rado da se jave zrtve bilo kakvog obiteljskog nasilja, bez obzira na spol.
U krajnjoj liniji nebitno je ima li jednako nasilnika ovog ili onog spola. To ne mijenja cinjenicu da je to neprihvatljivo ponasanje.
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 13:26   #26
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
trebamo se obazirati jer notfunny ocito smatra da zene ne mogu vrsiti obiteljsko nasilje, a radi toga je tema i otvorena.
Ne. Ja samo mislim da se od njih se lako odmaknuti.
I da muškarcima nije potrebna pomoć sa strane da bi riješili situaciju.

Možda mi tema otvori pogled (ali, sumnjam )
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 13:28   #27
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Argument da zensko nasilje ne postoji jer se zena ne moze odbranit a muskarac moze, je validan isto kao kad bi netko rekao ok je da muskarac bude nasilan prema zeni dok god ona redovno trenira u teretani.
Ok. Imaš pravo vezano na validnost argumenta (samo prvi dio).
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 13:28   #28
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
muskarac koji se i obrani, ispadne na kraju obiteljski nasilnik, a to i je.
problem je sto njegova zena ispadne zrtva iako je agresivna koliko i on.
Imam jednog takvog doma...a čak se nije ni obranio, samo je čekao da završi.
Sramota
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 13:29   #29
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
U krajnjoj liniji nebitno je ima li jednako nasilnika ovog ili onog spola. To ne mijenja cinjenicu da je to neprihvatljivo ponasanje.
Apsolutno se slažem

Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 13:32   #30
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
Ne. Ja samo mislim da se od njih se lako odmaknuti.
I da muškarcima nije potrebna pomoć sa strane da bi riješili situaciju.

Možda mi tema otvori pogled (ali, sumnjam )
ovo je tema o nasilnicima, a ne o tome moze li se netko maknuti jer se i zene mogu maknuti od nasilnih muzeva pa ih to ne cini manje zrtvama.

ne znam zasto ti oci vec nisu otvorene i zasto imas bias oko toga?
gdje je problem?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 13:34   #31
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
ovo je tema o nasilnicima, a ne o tome moze li se netko maknuti
Ok. Pratim

Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
jer se i zene mogu maknuti od nasilnih muzeva pa ih to ne cini manje zrtvama.
Ovo ti nije točno, u najvećem broju slučajeva. Uglavnom se teško mogu odmaknuti. Ali, vratimo se na temu

Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
ne znam zasto ti oci vec nisu otvorene i zasto imas bias oko toga?
gdje je problem?
Nije u skladu s mojom slikom muškarca
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 13:36   #32
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Imam jednog takvog doma...a čak se nije ni obranio, samo je čekao da završi.
Sramota
jednom sam primio bivsu za ruke da me ne moze udarati pa je pocela vikati da ju zlosatvljam i da ce me prijaviti za zlostavljanje.
znao sam da ce institucije biti na njenoj strani pa sam radje stoicki podnosio udarce koji su zaista bili kilavi tak da me nisu nimalo ozlijedili, ali to taj njen cin ne cini manje agresivnim jer da je imala snagu koju ima muskarac, napravila bi mi ozbiljne ozljede.

glup sam da sam ostao u takvoj zajednici, ali to nije tema jer i zene ostaju sa zlostavljacima pa to ne cini te zene manje zlostavljanjima, a muskarce zlostavljace manje agresivnima.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 13:42   #33
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
Ok. Pratim



Ovo ti nije točno, u najvećem broju slučajeva. Uglavnom se teško mogu odmaknuti. Ali, vratimo se na temu



Nije u skladu s mojom slikom muškarca
mogu se odmaknuti u istoj mjeri u kojoj se muskarci mogu maknuti od nasilnih partnerica.

ili ti imas nesto sto ce nam dokazati da te zene ne mogu otici od muskih koji ih zlostavljaju?

nemoj spominjati ekonomske probleme nakon rastave jer ni muskarci ne seru novce vec vrijedno rade za njih bas kao i zene.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 13:43   #34
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
jednom sam primio bivsu za ruke da me ne moze udarati pa je pocela vikati da ju zlosatvljam i da ce me prijaviti za zlostavljanje.
znao sam da ce institucije biti na njenoj strani pa sam radje stoicki podnosio udarce koji su zaista bili kilavi tak da me nisu nimalo ozlijedili, ali to taj njen cin ne cini manje agresivnim jer da je imala snagu koju ima muskarac, napravila bi mi ozbiljne ozljede.

glup sam da sam ostao u takvoj zajednici, ali to nije tema jer i zene ostaju sa zlostavljacima pa to ne cini te zene manje zlostavljanjima, a muskarce zlostavljace manje agresivnima.
Ovaj moj nije ništa niti napravio, samo nije želio ostati u istom prostoru sa gđom i slušati njena pljuvanja...otišao je i došli su za njim nakon sat vremena.
Dobili su podjeljenu krivnju jer je dijete bilo blizu...i objašnjenje njegovo da je baš zato i otišao da mali to ne sluša, nije ništa značilo.
U principu nikad nismo saznali što je točno trebao napraviti, a da ne bude kažnjen kao i ona.
U braku je bio nemalo puta napadnut što verbalno što fizički...valjda je trebao to trpjeti do kraja života.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 13:48   #35
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ovaj moj nije ništa niti napravio, samo nije želio ostati u istom prostoru sa gđom i slušati njena pljuvanja...otišao je i došli su za njim nakon sat vremena.
Dobili su podjeljenu krivnju jer je dijete bilo blizu...i objašnjenje njegovo da je baš zato i otišao da mali to ne sluša, nije ništa značilo.
U principu nikad nismo saznali što je točno trebao napraviti, a da ne bude kažnjen kao i ona.
U braku je bio nemalo puta napadnut što verbalno što fizički...valjda je trebao to trpjeti do kraja života.
odlican primjer.

dakle, institucije su podijelile krivnju iako muskarac nije nista napravio vec je primao udarce od nasilne partnerice, a da je vratio, samo on bi bio kriv, a zena zrtva.

bas zato nam ovakve teme trebaju. stav drustva se treba promijeniti i svako nasilje se treba tretirati isto, a ne ovako kao do sada.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 13:53   #36
ako je za definiranje nasilja preduvjet da jedna strana mora biti osjetno fizički jača od druge kao što je to prosječan muškarac od prosječne žene, po toj logici ne postoji ni vršnjačko nasilje s obzirom da je jedno dijete na približnoj razini po pitanju razvijenosti s drugim djetetom iz istog razreda.

odnosno, prosječna sedmogodišnja djevojčica ima otprilike istu jačinu udarca kao njezina vršnjakinja, što po toj bizarnoj logici znači da je sposobna braniti se i da ne može biti zlostavljana od strane drugih djevojčica. odnosno, na prijave nasilja treba reagirati isključivo ako je riječ o slučaju gdje je zlostavljačica 20 kg teža i 20 cm viša od žrtve.

nasilje od strane žena prema muškarcima se uglavnom ne prijavljuje jer muškarci nemaju taj luksuz da ih se u takvom odnosu tretira kao sirote i vrijedne empatije već kao pičkice, papke i luzere koji kvare društveno prihvaćenu sliku muškarca koji ništa ne osjeća, kojeg ništa ne boli i kojeg ništa ne može istraumatizirati.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 13:54   #37
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
odlican primjer.

dakle, institucije su podijelile krivnju iako muskarac nije nista napravio vec je primao udarce od nasilne partnerice, a da je vratio, samo on bi bio kriv, a zena zrtva.

bas zato nam ovakve teme trebaju. stav drustva se treba promijeniti i svako nasilje se treba tretirati isto, a ne ovako kao do sada.
Ne daj Bože....policajci su mu rekli da je ovo najbolje što je moglo biti, iako on nikako nije shvaćao zašto bi i on bio kriv za to. I platili smo neku sitnu kaznu, no i dalje ne znamo zašto.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 15:25   #38
Nažalost, s obzirom na to da su mnogi u pokretu protiv obiteljskog nasilja skloni patrijarhalnoj teoriji obiteljskog nasilja marksističkog tipa i njezinoj korisnosti u uspostavi moćnog, isključujućeg žrtvovanja, lezbijke kao žrtve se ne spominju. Jeste li ikad vidjeli plakat ili oglas javne službe upućen žrtvama-lezbijkama? Čak su i jednostavne brošure rijetkost. Tako žene na kraju ne pomažu drugim ženama jer ne žele javno priznati da žene mogu biti nasilne prema svojim partnerima. Takvo priznanje moglo bi značiti gubitak moći. Ekskluzivni status žrtve pretvara se u kontrolu, i politički i s obzirom na namicanje sredstava. Mnogi u pokretu protiv obiteljskog nasilja boje se da će, ako neugodna stvarnost obiteljskog nasilja dopre do javne svijesti, izgubiti mogućnost održavanja obrasca – muškarci su uvijek počinitelji ili potencijalno zli, dok su žene uvijek žrtve. Čak i ako su žene loše, prema tom načinu razmišljanja, postoji opravdanje ili razlog zbog kojega je njihovo nasilje razumljivije i s njim se može suosjećati. A to donosi moć i novac. Na primjer, Violence Against Women Act napisan je tako da od fonda od pet milijardi dolara nema novca za programe namijenjene muškarcima, žrtvama obiteljskog nasilja.

S engleskoga prevela Suzana Kovačević.
Pod naslovom The Whole Truth about Domestic Violence objavljeno u Russ Kick, ur. Everything You Know Is Wrong; Disinformation Books, 2003.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 15:27   #39
Ni jedan program za borbu protiv obiteljskog nasilja neće biti učinkovit ako se ne prepozna prava priroda takva nasilja. Ako se ne uzmu u obzir svi čimbenici obiteljskog nasilja, žene koje traže pomoć za svoje probleme s ljutnjom, lezbijke i gejevi koji imaju problema s partnerom, heteroseksualni muškarci koji su zlostavljani i dalje će biti diskriminirani i govorit će im se da njihov problem nije stvaran. Činjenice govore drukčije; njihov problem je stvaran i utječe na milijune ljudi.

Gotovo 30 godina nudi nam se samo jedna strana jednadžbe. S obzirom na društvenu povijest diskriminacije i podčinjavanja žena u mnogim područjima, to je bilo prikladno, ali danas više nije. Postala je to bitka “mi protiv njih”. No, stvarnost obiteljskog nasilja govori nam da je ono znatno složenije od toga. Neki slučajevi mogu se pripisati mentalnim bolestima, no većina je povezana s odgojem u obitelji, slabim samopoštovanjem, zloporabom opojnih sredstava, i/ili nesigurnim poslom pomiješanim s lošim upravljanjem ljutnjom i slabim komunikacijskim vještinama. Obiteljsko nasilje je ljudski, a ne rodni problem.

Ako ne uspijemo uložiti sredstva i trud u bavljenje cjelokupnom stvarnošću obiteljskog nasilja, umjesto samo jednim dijelom toga fenomena, samo potičemo učinak grupa-protiv-grupe, što ne služi nikome. Ako možemo bolje razumjeti dobru i lošu stranu svakog spola, povećavamo mogućnost konstruktivnih, a ne destruktivnih odnosa.

S engleskoga prevela Suzana Kovačević.
Pod naslovom The Whole Truth about Domestic Violence objavljeno u Russ Kick, ur. Everything You Know Is Wrong; Disinformation Books, 2003.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 16:03   #40
Odlican je ovaj primjer sa lezbijkama.
Prije koju godinu sam negdje procitao da su lezbijske veze najagresivnije i da debelo prednjace u nasilju kad se usporedjuju sa pederskim i hetero vezama.

Zar su zlostavljane lezbijke zrtve onih koji se po svakoj logici trebaju boriti za njih i njihova prava?

Ima tu jos toga, a radi se o djeci, oni su zaista nevine zrtve.
Trebao bih potraziti, ali procitao sam negdje rezultate istrazivanja koja tvrde da majke vise tuku djecu od oceva i to mogu i osobno potvrditi prema svojoj okolini, ali ocevi koji tuku djecu su zlostavljaci sto je skroz tocno, a takve majcine postupke se uopce ne osudjuje, sto je skroz krivo jer batine su batine.

Koji nam je vrag, zasto smo takvi?

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:23.