Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2017., 12:23   #41
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Bolje se osjeca ako je druga strana ta koja radi probleme pa je on idealan partner?
Vozacka, u kurac.

A ne vidi kolko je lose i plitko to da njoj smeta neimanje vozacke.
Pa nemam pojma kak on radi probleme.To je u njenoj glavi.
Lik je,sama kaže,dobar.Očito vrijedan.Radi fizički posao.
Svaki dan busom dolazi kod nje,jer njoj smeta cimer.
Upisao je taj vozački zbog nje.
I onda ona ulaže u tu vezu jer već od prije ima auto i stan.
Taj dio mi nikak nije jasan.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 12:31   #42
Quote:
Glas Istine kaže: Pogledaj post
Za mene je vrlo bitno da čovjek ima vozačku, jer se on nekako valja otkotrljati do posla ujutro, i vratiti se doma s posla bez da stoji na kiši i vjetru sat ili dva do sljedećeg busa, ako živimo dalje od centra grada. Ako do toga ne dođe, mi nećemo nikada moći živjeti zajedno iz pukog razloga što je on nemobilan. Možemo tako da se ja preselim u grad i plaćam stanarinu zajedno s njim u centru grada, i onda opet trošim za stanarinu (nepotrebno jer imam svoj stan) + za odlazak na posao (ukupni troškovi prijevoza bi se znatno povećali)
Nije uopće bitno što je tebi bitno nego to što vas dvoje sa 30+ godina živite u vezi kao da vam je 15.
Nije on tebe pitao da živite u gradu, ali nisi ni ti njemu ponudila da ne plaća podstanarstvo nego da živite u tvom stanu pa imate samo režije. Nije uopće povučena tema je li njemu to opcija (vjerojatno nije jer netko tko je naviknut na centar grada teško može na selo, pa i u predgrađe)... Ti govoriš o braku, obitelji, djeci, mislim da on uopće o tome ne razmišlja. Voli tebe (možda mu samo odgovara redovit seks) pa ne želi prekidat niti išta ozbiljnije povlačit, ali mislim da ako odlučiš uskoro stavit karte na stol, nećeš imat o čemu razmišljat jer će ti sve bit jasno.

I inače, tvoja uvodna rečenica "Nema puno, živi kao podstanar s cimerom. Nema vozačku, nema auto, i to je ok, jer to se kroz život može stvoriti". Oprosti, ali da su mu 23 i ja bi se složila, ali muškarac od 33g koji živi kao student, nema kinte u džepu, živi od plaće do plaće i problem je kad ista kasni par dana (kamo li da ostane bez posla na par mjeseci)... s vozačkom ili bez nje nije opcija za brak ni budućnost. Ako se u to i upustiš uskoro će ić tema kako ga uzdržavaš, kako si nezadovoljna itd. Nije uopće problem što on nema vozačku ako si može priuštit uber ili cameo kad vam zatreba, al je problem ako on nema prebijene pare na računu kamo li kakvu pričuvnu ušteđevinu, makar u visini dvije, tri plaće.

S tipom je sve ok, ako je dobar prema tebi i sve ostalo uživaj dok ide i to je to. Ali ne razmišljaj ni o zajedničkoj budućnosti niti ičemu vezanom dok on ne stane stabilno sam na svoje noge i uozbilji se, ako mu je to uopće želja i interes. Na silu ne ide.

Što se tiče imanja/nemanja vozačke, pa eto možeš se pohvalit na si u feminističkom snu, ti voziš, on ne vozi. Bravo za tebe... da je obrnuto on ne bi smio riječ reć jer bi bio ovakav, onakav...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 12:41   #43
Quote:
Glas Istine kaže: Pogledaj post
.....

Stvar je u tome da me voli, i znam da mu je stalo do mene, i znam i vidim da se jako trudi, ali se možda boji, nema sigurnost koju imam ja i plaši se vjerojatno moguće budućnosti, jer nema ni majku ni oca blizu pa da bi mogao kad bi se posvađali negdje otić. On živi u centru grada, navikao je da svugdje ide pješke, a ja živim na selu. Razumijem ga, samo ne znam kako dalje.
Quote:
Glas Istine kaže: Pogledaj post
....

Mislim, priče o tome ima li ljubavi meni su osobno smješne, jer ljubav mi ne stavlja kruh u usta. Ona je bitna, ali nije najbitnija. Uvjeti života su podjednako bitni.

....
Quote:
Glas Istine kaže: Pogledaj post
....


Hm. Može mi se jedino gaditi neodgovorno ponašanje i nepoduzimanje akcija da bi se poboljšali uvjeti. Od same ljubavi se ne živi.

...
ljubav ti možda ne stavlja doslovno kruh u usta ali ti daje snagu i volju da skupa s voljenim radiš i stvaraš kruhove, stanove, auta...
oprosti na direktnosti ali ti zvučiš kao razočarani roditelj, a ne kao partner koji voli
kako je netko rekao, trenutno je problem vozački, kasnije ćeš već naći gdje je tanak....

btw, da ga razumiješ, ne bi bilo "možda" u tvom prvom postu
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 12:48   #44
A kak to vozacka dozvola stavlja kruh u usta?

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 12:53   #45
odeš s autom u dućan po njega
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 13:01   #46
Mislim da si nijedna seljača ne bi trebala dozvolit da bude s frajerom bez auta. Ako makar traktor ne zna vozit, pusti ti to ćeri moja.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 13:14   #47
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Mislim da si nijedna seljača ne bi trebala dozvolit da bude s frajerom bez auta. Ako makar traktor ne zna vozit, pusti ti to ćeri moja.
Traktor obavezno.
Pa se skupa dovezu pred vatrogasni dom, on za volanom, a ona ponosna na svojeg sofera na blatobranu.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 13:16   #48
Quote:
Glas Istine kaže: Pogledaj post
Hm. Može mi se jedino gaditi neodgovorno ponašanje i nepoduzimanje akcija da bi se poboljšali uvjeti. Od same ljubavi se ne živi.

I to ti je to, to je tvoja dvojba - je li on neodgovoran i inertan čovjek s kakvim ti dugoročno ne bi mogla.

Je li?

Mislim da si napisala da ste zajedno godinu dana, a onda negdje da se ne poznate baš dovoljno, tako nešto - to mi je dosta čudno, nije to tak malo vremena za uspostavit dobar i blizak odnos.



I ne znam što su svi zajašili kak je plitka jer tip nema vozačku, nije tak teško shvatit da se ne radi samo o tome jel on kasni vječno na bus il ne nego što joj se ne čini siguran i stabilan za dalje.
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 13:17   #49
Quote:
Ro_ kaže: Pogledaj post
I to ti je to, to je tvoja dvojba - je li on neodgovoran i inertan čovjek s kakvim ti dugoročno ne bi mogla.

Je li?

Mislim da si napisala da ste zajedno godinu dana, a onda negdje da se ne poznate baš dovoljno, tako nešto - to mi je dosta čudno, nije to tak malo vremena za uspostavit dobar i blizak odnos.



I ne znam što su svi zajašili kak je plitka jer tip nema vozačku, nije tak teško shvatit da se ne radi samo o tome jel on kasni vječno na bus il ne nego što joj se ne čini siguran i stabilan za dalje.
Onda je nesvjesna ako ne moze sama sebi objasniti sto ju muci.

Ne znas kaj je bolje od plicine ili nesvjesnosti.

Koje je bolje tebi?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 13:19   #50
Ostavi ga! Nikada on neće moći zadovoljiti tvoje kriterije.. danas je vozački, sutra će biti nešto drugo!
I ja sam prošla 30, nemam vozačku i fućka mi se živo za to hoće li me odbiti za posao jer ju nemam, odbili su me do sada samo jednom iako je u natječajima bilo navedeno! Moja je struka lajanje, a ne vožnja, sve terene za posao, a bilo ih je gro, obavljala sam pješice ili se služeći javnim prijevozom.
Živim na području gdje mi je apsolutno sve dostupno, u doslovno par minuta pješice/tram i potreba za polaganjem vozačkog nije nikada bila prioritet.

On je u centru, nije mu bilo potrebno, dok nisi došla savršena ti, zbog koje je na kraju krajeva i krenuo polagati vozački... (bio bi bivši taj koji bi to od mene tražio danas, pored ubera i ostalih...)

Ti samo želiš idealnu sliku muškarca, koji te razvozi okolo, skakuće oko tebe, imate savršenu obitelj, sjedate u auto i odlazite u šoping centriće dok sviraju božićne pjesmice happy happy, perfect life!

Učini mu uslugu i ostavi ga, a ti nađi nekog s kime ćeš stvarati takve trenutke jer mi djelujete kao dva različita svijeta!
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 13:36   #51
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Onda je nesvjesna ako ne moze sama sebi objasniti sto ju muci.

Ne znas kaj je bolje od plicine ili nesvjesnosti.

Koje je bolje tebi?

Loše je i jedno i drugo, mozda je gore bit nesvjestan jer je to mučenje za tebe i sve oko tebe dok skužiš koji ti je k, netko ne skuži nikad.

Ovdje mi se čini da se ne radi o plicaku zato kaj u prvom postu pise o tome kak lik razvlaci taj vozacki - iz cega ja zakljucujem da joj se ne svidja nacin na koji on to hendla - pa hoce li onda tako hendlat i druge stvari?

Prepoznaje u njemu osobine koje ne cijeni, tak mi se čini.
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 13:38   #52
Quote:
Ro_ kaže: Pogledaj post
Loše je i jedno i drugo, mozda je gore bit nesvjestan jer je to mučenje za tebe i sve oko tebe dok skužiš koji ti je k, netko ne skuži nikad.

Ovdje mi se čini da se ne radi o plicaku zato kaj u prvom postu pise o tome kak lik razvlaci taj vozacki - iz cega ja zakljucujem da joj se ne svidja nacin na koji on to hendla - pa hoce li onda tako hendlat i druge stvari?

Prepoznaje u njemu osobine koje ne cijeni, tak mi se čini.
Osobina da ne radi ono sto ona inzistira da radi?

A ne znam.
Ja vezu tak ne vidim. Moji najcesci prigovori su na to da se previse prigovara.
Ako joj ne pase, nek ode ili neka promijeni stav.

Jedini dio svemira koji se isplati mijenjati smo mi sami
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 13:40   #53
Lakše malo, otperjat će vam sugovornica
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 13:42   #54
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Lakše malo, otperjat će vam sugovornica
To ce meni biti jos jedan dodatak na napisano, a vezano uz mogucnost sagledavanja same sebe.

Konstruktivni uglavnom ne bjeze.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 13:52   #55
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
To ce meni biti jos jedan dodatak na napisano, a vezano uz mogucnost sagledavanja same sebe.
Ali Flat, povezalo ih je nešto, u početku. Nešto je njega privuklo ženi koja je samostalna i odlučna, jel tak? I ona je u njemu vidjela nešto što joj se svidjelo.

E sad, u odnosima poprilično različitih ljudi ili uđu u neku simbiozu, za koju ne mogu reći da je često zdrava, ali šljaka ili bude ovak nekak. Jer u onim dnevnim banalnostima, gubiš kontrolu nad životom koji si do sad vodio. Taj efekt ne bi baš podcjenjivala.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 13:54   #56
Jel' zna on da ćete imati potomke?
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 13:56   #57
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Ako joj ne pase, nek ode ili neka promijeni stav.
Jedini dio svemira koji se isplati mijenjati smo mi sami
Slažem se.


Mislim gle, možemo mi zaključiti da je autorica tuka i da hoće upravljati čovjekom, prigovarati, općenito je neupotrebljiva kao žena - ali to je prvoloptaški, ne generira dublju raspravu i ono, nije konstruktivno
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 13:57   #58
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ali Flat, povezalo ih je nešto, u početku. Nešto je njega privuklo ženi koja je samostalna i odlučna, jel tak? I ona je u njemu vidjela nešto što joj se svidjelo.

E sad, u odnosima poprilično različitih ljudi ili uđu u neku simbiozu, za koju ne mogu reći da je često zdrava, ali šljaka ili bude ovak nekak. Jer u onim dnevnim banalnostima, gubiš kontrolu nad životom koji si do sad vodio. Taj efekt ne bi baš podcjenjivala.
Onda nek ne mijenja onog u kojeg se zaljubila.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 14:03   #59
Quote:
Ro_ kaže: Pogledaj post
Slažem se.


Mislim gle, možemo mi zaključiti da je autorica tuka i da hoće upravljati čovjekom, prigovarati, općenito je neupotrebljiva kao žena - ali to je prvoloptaški, ne generira dublju raspravu i ono, nije konstruktivno
A njena dublja rasprava je to da smatra da ljudi bez vozacke ne mogu stavljati kruh u usta?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 14:05   #60
Ma dublja rasprava ekipe na ovom topicu, ne njena

Što se ima više reći ako zaključimo da je plitka?
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:25.