Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2018., 17:59   #41
Quote:
coma black kaže: Pogledaj post
Samo što joj je njegova žena jedna od boljih prijateljica.
Pričaj s njim ako nastavi jednako.

My time
to je to radije bi da se to ne odvija ispred mene....ako to znači da sam uštogljena baba on da jesam...
MARYPOPINS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 18:46   #42
Quote:
MARYPOPINS kaže: Pogledaj post
to je to radije bi da se to ne odvija ispred mene....ako to znači da sam uštogljena baba on da jesam...
Drži se sive zone neznanja.
Jer u biti ni ne znaš što se stvarno događa između to dvoje.

Inače ne mislim da si uštogljena jer ti je palo na pamet nešto reći rođaku.
Te babe crkvenjače koje su ga na kraju pozvale na red...njihovi motivi su diskutabilni. Ali tvoji, s obzirom na odnose u kojima si s rođakom i njegovom ženom, vidim u drugom svjetlu.
Nema gore nego kad si vezan bliskim odnosima s ljudima koji te zbog vlastitog neobzira učine nevoljkim svjedokom svog neprimjerenog ponašanja.

Zadnje uređivanje choupette : 02.01.2018. at 19:56.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 19:25   #43
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Lik ima dvoje male djece, ima malu plaću, žena mu ne radi, a on ide par puta na dan u kafić sa tom fufom na kavu?
Odakle mu novci ili to plaća fufa?
On se očito zatreskao u nju i to mu podiže ego, a dosta mu je brige oko žene i djece. Sad bi malo uživao... tipično muški - napravi djecu i odi se malo zabaviti jer ti kod kuće žena kuha, pere, pegla i odgaja djecu.
Koji se kurac uopće žene kad znaju da će im to dosaditi kroz par godina. Neka ostanu vječni neženje i neka jebu sve što hoda, neka si dižu ego s kim god hoće, a ne ovako. Jad i bijeda muškog roda sve dok ne postanu impotentni, a onda im je dobra i žena koji ih je cijeli život trpila i čekala.
Točno tako :
A s obzirom na to kolko kafeniše, plaća mu je i više nego dovoljna za posao koji (ne)obavlja :kafa:
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 19:54   #44
Quote:
MARYPOPINS kaže: Pogledaj post
Kao što ni moja buduća reakcija nije tvoj zar ne? hvala za your 2 cents na ovoj temi.......niko nije rekao da ću skočiti na čovika zato i pitam savjet ti si svoje rekao, savjet mi ne paše i to je to, move along... a najmanje mi se ulazi mi se boys vs.girls teme.....
Ja sam zensko btw.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 20:35   #45
pusti rođaka nek napokon malo uživa. nije retardiran pa da ne zna da je u braku i da ga djeca čekaju doma, a i njegovu ženu je bolje poštedjeti cirkusa bar dok si ne nađe kakav posao da se može maknuti s djecom. teško da ćeš nečiju aferu prekinuti tako što ćeš mu očitati bukvicu, ako uopće i ima nečeg između njih.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 20:41   #46
Quote:
seskal kaže: Pogledaj post
pusti rođaka nek napokon malo uživa. nije retardiran pa da ne zna da je u braku i da ga djeca čekaju doma, a i njegovu ženu je bolje poštedjeti cirkusa bar dok si ne nađe kakav posao da se može maknuti s djecom. teško da ćeš nečiju aferu prekinuti tako što ćeš mu očitati bukvicu, ako uopće i ima nečeg između njih.
Da si čovjek želi poštedjeti ženu cirkusa ne bi se motao s ovom pred kolegama i ljudima koji prijateljuju s njom. Malo/puno diskrecije bi mu dobro došlo.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 20:41   #47
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ja sam zensko btw.
MARYPOPINS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 20:55   #48
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Da si čovjek želi poštedjeti ženu cirkusa ne bi se motao s ovom pred kolegama i ljudima koji prijateljuju s njom.
true. ali ako je već sada u toj fazi da ga nije pretjerano briga ni za vlastitu ženu ni za osude poznanika, objektivno, teško da autorica tu može nešto napraviti.

nekako ne vjerujem da je zaista toliko mutav da je u potpunosti zaboravio da sve to promatraju i oni koji su mu bliski sa ženom. ako išta, postoji šansa da će ih bukvica samo natjerati da sve to prenesu negdje gdje se neće morati suzdržavati.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 21:20   #49
Quote:
seskal kaže: Pogledaj post
nekako ne vjerujem da je zaista toliko mutav da je u potpunosti zaboravio da sve to promatraju i oni koji su mu bliski sa ženom.
A možda se nada da će drugi odraditi njegov dio posla, to jest otvoriti oči njegovoj ženi pa da ne mora on sam.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 21:44   #50
Quote:
seskal kaže: Pogledaj post
ako išta, postoji šansa da će ih bukvica samo natjerati da sve to prenesu negdje gdje se neće morati suzdržavati.
Ima tu nekaj.Mogli bi se počet poskrivečki družit.

Za marypopins je malo škakljiva situacija.Žena joj je frendica,ovaj rođak.
Dal reć ili ne.Kome reć...
Ak kaže nije dobro,ak ne kaže,a žena sazna drugim putem,opet ne bu dobro...
Nikak ne bu dobro izgleda.

Ja bi malo pričekala kak će se on ponašat sad kad je dobio do znanja kak to zgleda(ak već sam nije kužio).
Ak se ne smiri,rekla bi ženi.
Iskreno bi voljela da mi se kaže u takvoj situaciji,a ne da cijela firma i svi znaju sve,a ja u "blaženom neznanju".
I nije mi to neka sreća kad je lažna sreća jbg.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 21:54   #51
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Ak se ne smiri,rekla bi ženi.
Iskreno bi voljela da mi se kaže u takvoj situaciji,a ne da cijela firma i svi znaju sve,a ja u "blaženom neznanju".
I nije mi to neka sreća kad je lažna sreća jbg.


Je, ali ima jedna druga stvar, zapravo već klasika - ti kažeš, oni to izglade, a onda te žena počne izbjegavati jer kad god te vidi podsjeti se da ti znaš kako je oprostila "kretenu" i da ti znaš da je njihova sada ponovno nađena sreća zapravo lažna.

Ljudi ne vole kad im nepozvan upadneš u intimu.
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 22:08   #52
Quote:
Ro_ kaže: Pogledaj post
Je, ali ima jedna druga stvar, zapravo već klasika - ti kažeš, oni to izglade, a onda te žena počne izbjegavati jer kad god te vidi podsjeti se da ti znaš kako je oprostila "kretenu" i da ti znaš da je njihova sada ponovno nađena sreća zapravo lažna.

Ljudi ne vole kad im nepozvan upadneš u intimu.
Ma znam da ima i takvih.Zato sam i napisala da nikak nije dobro.Ni reć,a ni prešutit.Jer onda bi bilo kaj mi nisi rekla?

Ovo sam pisala za sebe.Da bi voljela da mi se kaže,pa bi ja sama odlučila jel to mogu tolerirat (ne mogu).
A ne da me se iza leđa pravi budalom.
I ja npr.nikad ne bi izbjegavala tu osobu koja bi mi rekla,nego bi bila baš zahvalna.To bi značilo da me ta osoba poštuje i da je iskrena.
Znači,porasla bi mi u očima.

Sad kakva je ta žena/frendica i kakav je njihov brak.I kak bi ona uopće reagirala na to ja nemam pojma.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 01:32   #53
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Ima tu nekaj.Mogli bi se počet poskrivečki družit.

Za marypopins je malo škakljiva situacija.Žena joj je frendica,ovaj rođak.
Dal reć ili ne.Kome reć...
Ak kaže nije dobro,ak ne kaže,a žena sazna drugim putem,opet ne bu dobro...
Nikak ne bu dobro izgleda.

Ja bi malo pričekala kak će se on ponašat sad kad je dobio do znanja kak to zgleda(ak već sam nije kužio).
Ak se ne smiri,rekla bi ženi.
Iskreno bi voljela da mi se kaže u takvoj situaciji,a ne da cijela firma i svi znaju sve,a ja u "blaženom neznanju".
I nije mi to neka sreća kad je lažna sreća jbg.
Tuđa sreća ili nesreća je u pitanju, a u njih se, podjednako, nije niti pametno, niti poželjno, miješati. To je zlatno pravilo koje uprkos manama ima puno više prednosti i puno manje mogućnosti da pokušamo svijet uređivati po svom. Pametovati drugima. Otvarati oči i tako slično. Možda, ali i to s krajnjim oprezom, samo kada nas netko blizak izravno zatraži savjet ili informaciju. Ostalo nije naš život i točka!!!
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 07:37   #54
Čak i ako nema fizičke prevare, za mene je takvo očijukanje i ispijanje 4-5 kava dnevno s kolegicom nasamo jedan vid prijevare. Ustvari, to je i gore nego da su se opalili negdje jednom da nitko ne zna i krenuli svatko na svoju stranu, ovo je već i emocionalna prevara.
E sad, reći ili ne......prije nekih 4-5 godina srela sam u jednom susjednom gradu dečka od moje sestrične kako se drži za ručicu s nekom curom. Znala sam da im je odnos u to vrijeme bio klimav, ali nisu bili službeno u prekidu. Moja prva odluka je bila šutiti, jer nije moje da se miješam (da napomenem, sestrična je mlađa od mene 10 godina, odrastale smo zajedno u istoj kući i kako smo obje jedinice, kao sestre smo). Moj dragi mi je rekao da misli da ona ima pravo znati i da bi joj on, na mom mjestu, rekao, neka zna da radi budalu od nje.
Uglavnom, jednu večer sam je uhvatila nasamo, nekako sam joj uspjela reći u što kraćim crtama, bez nekih detalja i ona mi je bila izuzetni zahvalna za to. Rekla je da joj je drago da sam joj rekla i da bi mi zamjerila da je kasnije otkrila da sam znala i šutila. Da skratim, oni su i dalje zajedno, sve se smirilo, planiraju vjenčanje. Osobno mislim da ne bi prešla preko toga, ali ja njoj nisam ništa sugerirala, samo iznijela činjenice. Do dana današnjeg mi nikada nije prigovorila zbog toga, dapače, imam osjećaj da mi je zahvalna na tome. A što i kako dalje je njena odluka u koju se nemam pravo miješati.
Zubicaljubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 13:00   #55
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Mogla bi mu natuknuti da bi bilo dobro da jebe malo diskretnije, da.
Prekasno. Cijela firma ih je vidjela da se ližu. Kad prestanu s tim, mislit će da je to zato što su završili s predigrom i prešli na stvar. Jebo ili nejebo, najebo je.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 13:17   #56
Quote:
MARYPOPINS kaže: Pogledaj post
Niko se ne može zalipit za nikoga ako i drugoj strani to ne paše...vjerojatno su i tebi pasala ta druženja, povjeravanja i sl. i dizala ti ego, ništa loše u tome (za tebe jel)....meni je malo veći problem jer se sve događa ispred mene i malo je teže doć njegovoj ženi (mojoj prijateljici) s pričom: "Hm ništa nisam primjetila iako 8 sati sidim s njih dvoje i cila firma priča o tome.."....tako da ne bi baš rekla da nije moja stvar jer bi ja njemu rekla ko što bi rekla vlastitom bratu pa di puklo da puklo...bar bi mi savjest bila mirna...
Kad sam bila solo i svidali su mi se decki, da, na neki nacin sam se malo i zacopala. Kada nisam dostupna, nema ni takvog ponasanja.... Decko ili cura koji je vjeran i zauzet se ponasa kako si opisala u prvom postu- nema vremena za kave, ne fokusira se na jednu osobu, ne flertuje... Spominje zenu ili curu na neki nacin namjerno da se druga strana udalji...

Ja da sam na tvom mjestu bi a) rekla mu na kavi kako se izvana cini njihov odnos, bez moralnih sudova, b) pitala ga da li bi njemu bilo ugodno da zena ima takvog prijatelja... Jednom, ne pet puta...

Zena ako pita nesto, rekla bih cuj, najbolje s njim vidi, nisam s njim na pauzama pa mi je tesko reci. Nemam sve informacije, jedino on to ima....

Kuzim te, razumijem da nije jednostavno. Par puta kad sam bila mlada sam pokusala spasavati ljude ili odnose... stvari su se odigrale najcesce neocekivano stetno po sudionike, a ja sam se nepotrebno petljala i uzrujavala...

Ono sto pokusavam reci je da ljudi koji varaju s namjerom, rade to ne na sva zvona. Oni koji se ponasaju kao oni su ili zacopani, ili prijatelji.... to samo oni znaju. I njihovi partneri to vide ili osjete, ali i trebaju znati. Moralna policija iz tvog ureda nece nista sprijeciti, vec samo na neki nacin namece svoj moralni autoritet....
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 14:32   #57
Ma što ima više govoriti ljudi božji?
Pa babe crkvenjače su sve odradile za autoricu.
Tip je dobio čitabu i sad će biti valjda diskretniji.
Što autoricu briga jebe li taj rođak tu Ivanu. Bitno je da sad on zna da cijela firma zna da nitko ništa ne zna.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 14:43   #58
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Ma što ima više govoriti ljudi božji?
Pa babe crkvenjače su sve odradile za autoricu.
Tip je dobio čitabu i sad će biti valjda diskretniji.
Što autoricu briga jebe li taj rođak tu Ivanu. Bitno je da sad on zna da cijela firma zna da nitko ništa ne zna.
ma njegova žena je moja prijateljica bez obzira na njega budalu glupu...
a vidit ću vjerojatno pored moralne kontrole neću morat ništa poduzimat jer su ga babe uzele na zub...
MARYPOPINS is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 15:53   #59
Quote:
MARYPOPINS kaže: Pogledaj post
ma njegova žena je moja prijateljica bez obzira na njega budalu glupu...
a vidit ću vjerojatno pored moralne kontrole neću morat ništa poduzimat jer su ga babe uzele na zub...
Sad si presretna kaj ne ? Kaj je netko drugi obavio stvar. Nisi se morala ah nikome zamjeritijer kao ah stalo ti je do negova dobra.
Hvala ti Bože na pametnim i flegma starijim kolegicama koje ti zoveš "crkvenjačama". Njima jer ti nemaš cojones razgovarati sa kakti jaaaako bliskim rođom kojega voliš a ženi si mu silna prijateljica.
Nda.
Do čije ti je sreće stalo. Do negove male obitelji. Nda.
Ti se ne bi zamjemerila vidim , da nije tih teta, pustila bi ga da izgubi posao a i brak.
Bitno je samo danima tu filozofirati ah što da radim ah da radim što, ah kaj da mu kažem, ah hoće li to pliz netko drugi jer meni trebaju za to pripreme od 60 dana.
"Čuj ne zanima me ničiji život ali primjetila sam da malo prečesto ideš na kave i motaš se stalno oko nove,mlade kolegice a to su počeli primjećivati i ostali radne kolege pa daj se saberi prije nego dobiješ otkaz. Prije nego ga dobijete oboje. Sad se ljuti i reci da to nije moja stvar ali to ti moram reći jer smo si bliski. Stalno i svaki dan po par puta kafenišete i to nije normalno ni poželjno. Ti si oženjen, kužiš?"
Taaaa daaaa ! Nek se ljuti. To ti je rođak a ne no name kolega i susjed.
Bome taj bedak ima "sreće "sa tako iskrenim sestričnama kojima je važniji on i njegovo dobro. Ajajaj!
Kada se sjetim koliko su mi pomogli nepoznati i stranci a koliko " bliski" , "prijatelji" i familija prednost dajem prvima.
Zato ga nemoj više opanjkavati tu jer nisi bila iskrena i dobra sestrična. Neka se bedak zahvali starijim kolegicama kaj se flert nie pretvorio u nešto gore.
Prazno lamentiranje tvoje o njemu, na još 90 strana, sada je potpuno beskorisno.

Nisi ti njemu iskrena prijateljica a nisi ni njegovoj ženi, to su gluposti.

Dobro kaj se ovaj tzv Rade nije utapljao u bazenu jer bi "prijateljima" bio "spašen" kao ovaj Pervanov susjed iz bunara.

https://youtu.be/37K5l8VUL2s

Ode Rade!
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 15:56   #60
Quote:
MARYPOPINS kaže: Pogledaj post
ma njegova žena je moja prijateljica bez obzira na njega budalu glupu...
a vidit ću vjerojatno pored moralne kontrole neću morat ništa poduzimat jer su ga babe uzele na zub...
Ma i da ti je rođena sestra; nisi ništa konkretno vidjela i nemaš pojma da li je taj rođak vara ili ne.
Ok, bila si u dilemi oko neprimjerenog ponašanja i oko toga hoćeš li mu reći da firma bruji o njemu, ali to je sad sređeno.
Dalje neka te ne briga.
Jer ti je valjda jasno da je rođo možda već jebao tatrane neku drugu za koju ni ne znaš. Ili možda i Ivanu. Ili će Ivanu tek kresnuti. Ili neku drugu.
Dok god te ne čini direktnim sudionikom svog škakljivog ponašanja, na sigurnom si i nije tvoje mjesto da se petljaš u tuđe brakove i ljubavne eksapade. Barem ne dok ništa konkretno ne znaš. A ne znaš.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:31.