Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2018., 01:16   #61
Kako to da je dete kod nje, a ne kod oca, ako je vec takva?
Ne znam zasto si uopste isla tamo?
Oni nesto kriju!
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 01:31   #62
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
Ukratko da opisem situaciju - partner(34 g) ima mladju sestru (30 g) koja pravi probleme otkad smo zajedno. Prije par godina otac je umro i oboje su se vratili u roditeljski dom da pomognu majci koja se dosta borila s parama. Sestra ima dijete iz prethodne veze. Ispocetka je sve bilo OK, popricale bi, nasmijale se i sve 5. U medjuvremenu smo se mi uselili skupa i zaista bez pretjerivanja imamo prekrasnu vezu. Kad bih ja dosla na vikend kod njega prije nego smo uselili, znala je stupati po stepenicama i lupati vratima ako sam ja tamo, ocigledno nezadovoljna time, ali nije tako bilo svaki put.

Za bozicne praznike smo dosli kod njegovih, sve je bilo lijepo, dok sestra nije usred noci uletjela u sobu bez kucanja i zatekla nas, jelte. Nas to nije odvec smetalo, je****, sama pala sama se ubila, mislim sta si mislila da ces zateci kad bez kucanja u pol noci uletis paru u spavacu sobu

Nakon toga... pakao. On je ostao par dana, ja sam morala poslom dalje, i u tih par dana fizicki ga je napala - jednom je morao na hitnu jer je izgledalo da mu je slomila ruku (zalupila je vratima sobe dok je on drzao vrata), drugi put je uletjela u sobu i pocela bacati stvari okolo, a danas je pozvala policiju s laznim optuzbama o ilegalnim aktivnostima.

Ja sam prema njoj uvijek bila ljubazna, a tako cu i nastaviti, nema sanse da joj dajem municije. Moj partner je 100% na nasoj strani, medjutim kad god joj se suprotstavio, njene "osvete" su bivale sve gore, kako sam navela gore. Bojim se njenog divljanja i koliko je daleko spremna otici. On kaze da je uvijek bila malo posesivna na brata, ali da ovo ni on nije ocekivao. Tu razgovora nema jer kad se pokusalo, bacila se na pod vristeci da ju je nogom opalio u glavu, dok su njeno dijete, mama i moj partner razrogaceno gledali sa strane

Imate li ikakav savjet? Ko sto sam vec rekla, ja cu prema njoj i nadalje ljubazno, ne mislim uopce da je losa osoba, rado bih pomogla, ali mislim da je najbolje da se zasada ne mijesam. On je ucinio sve moguce sa svoje strane. Sestra nikad nije otvoreno rekla da ju nasa veza smeta, niti je sa mnom ikada sjela i obratila mi se sa stvarima koje ju muce.

Pobogu milomu, dajte mi obasnite sto se tu dogadja
To što si opisala nije ljubomora već žena ima ozbiljnih zdravstvenih problema i hitno je treba hospitalizirati, da situacija ne bi eskalirala.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 01:55   #63
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
Vrlo brzo u nasoj vezi, i to dok sam jos radila kao dadilja, ostala sam trudna. Obzirom na okolnosti nije dolazilo u obzir i odlucili smo se na prekid trudnoce. Kod lijecnika se ispostavilo da imam urinarnu infekciju, a kako se prekid ne moze raditi dok postoji ikakva upala, morala sam uzimati antibiotike par tjedana. Za to vrijeme smo se ipak predomislili i odlucili zadrzati, pa sto bude. Nazalost, trudnocu sam spontano izgubila i to me ubilo i slomilo mi srce, ali i na neki nacin ojacalo da poduzmem sve moguce da se izvucem s tog posla.
Quote:
U medjuvremenu sam zavrsila kod lijecnika zbog totalne premorenosti i izmucenosti, malo smo prokopali po uzrocima i razlozima, napravili par pretraga i tu se sve promijenilo za mene, naime, trudna sam 10 tjedana


I tu kao da mi je pala roleta. Shvatila sam da me ni najmanje vise nije briga za tudju djecu, tudje probleme, ma nema tog boga ni vraga koji bi me natjerao da me i bude briga vise. Ja sam tip osobe koji uvijek sebe krivi i smatra da je bilo kakva maltretaza mene sigurno zato jer ja nesto radim krivo, nedovoljno, lose... Ove vijesti su mi bile velika samarcina i budjenje.

Decko i ja smo presretni, ja imam u pripremi drugi posao koji je sjedilacki, sto ce mi super pasati, a s ovom obitelji se finalno oprastam na kraju ovog mjeseca.
Ovaj, ako si bila presretna kad si ostala trudna, a onda "nije dolazilo u obzir", a onda ipak jest, je li moguće da imaš kreativno zapamćenu tu situaciju s ciljem trpanja nečeg pod tepih?

I meni reakcija njega i njegove obitelji dok ga sestra zlostavlja smrdi do neba, a i različite verzije tvoje priče malo izgledaju kao da nešto ne valja.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 03:04   #64
Nadam se da si troll, jer smrdi mi nešto u odnosu tvog dečka i njegove sestre, a i ovaj komentar:

Quote:
A je li tu bilo kakvog "istrazivackog" pipkarenja u predpubertetu ili koga vec vraga, ja to zaista ne znam.
Jer ako ga ovako lijepo nazoveš, onda nije incest.
asdfgh is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 05:33   #65
Definitivno nije normalno ponašanje.
Niti je on dužan trpiti njene agresivne ispade(sto li tek radi svome djetetu? ).
Osobi se može pomoći tek kad sama pristaje da joj se pomogne..
Ne ide tek tako lako prisilno.
Tko je to prošao s psihički bolesnim osobama,zna o čemu govorim.
To je borba unedogled,a često bez pozitivnog ishoda.
On svakako po meni bi trebao biti izvan njenih videokruga i bez pretjeranog kontakta s njom.
Ionako od mame može saznati sto se sa sestrom zbiva,kako se ponaša..
Ali ako sestra živi s mamom ne može je izbjeći ako npr posjećuje mamu(osim da dolazi u vrijeme kad sestre nema?)

Poslano sa mog Moto E (4) koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 07:42   #66
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Kako to da je dete kod nje, a ne kod oca, ako je vec takva?
Ne znam zasto si uopste isla tamo?
Oni nesto kriju!
Otac je malo-malo u zatvoru i nije podoban za biti samohrani roditelj.

Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ovaj, ako si bila presretna kad si ostala trudna, a onda "nije dolazilo u obzir", a onda ipak jest, je li moguće da imaš kreativno zapamćenu tu situaciju s ciljem trpanja nečeg pod tepih?
Ne, nego je doista bllo tako. Kad sam saznala kod doktora, odmah sam rekla da zelim prekid. Doma kad sam nazvala decka sam bila sretna. Sljedeci dan sam opet htjela prekid. Za vrijeme antibiotske kure sam plivala na oblacima da zelim bebu. Nakon kure sam zvala kliniku da vidim kad je prekid. Citavo vrijeme sam tako bila vamo-tamo i jesam li bila sretna oko trudnoce je ovisilo o tome koji dan me zateknes, ali na kraju je ispalo tako kako je i pogodilo me daleko vise nego sam mislila.


A sad, njegova reakcija... ne znam. On se micao, nije joj vratio, ne mislim da je to losa reakcija. Meni je jasno da ljudi imaju zazor od pojedinaca koji su nepredvidljivi u reakcijama i ne prezaju ni od cega, od toga da te izudaraju pa do toga da ti naprave problem na poslu. Ali dosli smo do zakljucka na kraju da vise tamo necemo odlaziti, on ce se naci s mamom van kuce, a ako sestra u ikojem trenutku zeli kontakt i pomoc, nek zove.
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 08:52   #67
Ne mora nužno biti da nešto skirvaju, možda se jednostavno boje da će joj oduzeti dijete ako pozovu policiju ili socijalnu službu pa puštaju to.
Slična stvar je bila i sa sestrom moga dečka, drogirala se, nestajala na par dana, smucala se s čudnim tipovima, imala ispade agresije, ali nikad nisu zvali policiju ni socijalnu službu jer su se bojali da će joj oduzeti dijete.
Ne znam jel to slučajnost, ali u zadnje vrijeme primjećujem da ako su dvoje braće ili sestara, jedno je uvijek super, a drugo je često sjebano do daske.
Ne povjeruješ da su iz iste obitelji.
Prajapati is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 10:10   #68
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
Otac je malo-malo u zatvoru i nije podoban za biti samohrani roditelj.



Ne, nego je doista bllo tako. Kad sam saznala kod doktora, odmah sam rekla da zelim prekid. Doma kad sam nazvala decka sam bila sretna. Sljedeci dan sam opet htjela prekid. Za vrijeme antibiotske kure sam plivala na oblacima da zelim bebu. Nakon kure sam zvala kliniku da vidim kad je prekid. Citavo vrijeme sam tako bila vamo-tamo i jesam li bila sretna oko trudnoce je ovisilo o tome koji dan me zateknes, ali na kraju je ispalo tako kako je i pogodilo me daleko vise nego sam mislila.


A sad, njegova reakcija... ne znam. On se micao, nije joj vratio, ne mislim da je to losa reakcija. Meni je jasno da ljudi imaju zazor od pojedinaca koji su nepredvidljivi u reakcijama i ne prezaju ni od cega, od toga da te izudaraju pa do toga da ti naprave problem na poslu. Ali dosli smo do zakljucka na kraju da vise tamo necemo odlaziti, on ce se naci s mamom van kuce, a ako sestra u ikojem trenutku zeli kontakt i pomoc, nek zove.
Pa nitko ne kaže da ju je tada trebao izlemati!
Ali ako ste već išli u centar se raspitivati, znači da se, kao, nešto želi poduzeti oko nje. Navodno.
Pa ako se već želi, zašto se nije poduzelo onda kad postoje šanse da se nešto i obavi: odmah onda kad je fizički napala brata?
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 10:13   #69
Quote:
Prajapati kaže: Pogledaj post
Ne mora nužno biti da nešto skirvaju, možda se jednostavno boje da će joj oduzeti dijete ako pozovu policiju ili socijalnu službu pa puštaju to.
Slična stvar je bila i sa sestrom moga dečka, drogirala se, nestajala na par dana, smucala se s čudnim tipovima, imala ispade agresije, ali nikad nisu zvali policiju ni socijalnu službu jer su se bojali da će joj oduzeti dijete.
Ne znam jel to slučajnost, ali u zadnje vrijeme primjećujem da ako su dvoje braće ili sestara, jedno je uvijek super, a drugo je često sjebano do daske.
Ne povjeruješ da su iz iste obitelji.
Je, nisu ništa poduzeli do sada jer se boje da joj oduzmu dijete, ali im nije bio problem ići u centar za socijalnu skrb i pričati tamo kako se ženska opija, drogira i ima agresivne ispade.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 10:15   #70
Ma sto se tih prijava tice, nismo se bili odlucili na to i iz razloga sto se ona u stanju odmah pribrati kad treba, kao da bi policiju docekala divljajuci, pa nije blesava. To mi je jos i najgore u svemu, sto se ona bratu ispricala, rekla da razumije sto je uradila i da joj je uzasno neugodno - i sutra opet po starom. Valjda su se svaki put ponadali da je zaista shvatila, ne znam

A zamislite tek kurslusa da je recimo dosla socijalna, popricala s djetetom, donijela zakljucak da je sve u okvirima i ne poduzela nista. Mogu si samo zamisliti na sto bi nakon toga licio zivot toj baki koja zivi s njima, a i ne samo njoj. Nije sve tako crno-bijelo, to su veliki koraci s bogzna kako dalekoseznim posljedicama. Nismo zvali socijalno niti isli tamo nego se nesluzbeno raspitali preko posrednika, bas iz tih razloga. Nju nitko nigdje nije gadio niti ista takvo.
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 10:20   #71
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
Ma sto se tih prijava tice, nismo se bili odlucili na to i iz razloga sto se ona u stanju odmah pribrati kad treba, kao da bi policiju docekala divljajuci, pa nije blesava. To mi je jos i najgore u svemu, sto se ona bratu ispricala, rekla da razumije sto je uradila i da joj je uzasno neugodno - i sutra opet po starom. Valjda su se svaki put ponadali da je zaista shvatila, ne znam

A zamislite tek kurslusa da je recimo dosla socijalna, popricala s djetetom, donijela zakljucak da je sve u okvirima i ne poduzela nista. Mogu si samo zamisliti na sto bi licio zivot toj baki koja zivi s njima, a i ne samo njoj. Nije sve tako crno-bijelo, to su veliki koraci s bogzna kako dalekoseznim posljedicama
Kad te netko fizički napadne odmah zoveš policiju, a ne mozgaš o tome kako će ih agresivac dočekati.
Ako je bilo kako pišeš, njen brat je imao vidljive ozljede taj tren i to je bila prilika za akciju.
Daleko bolja od one da se odlazi u centar i samo priča priče na neviđeno.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 10:25   #72
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Kad te netko fizički napadne odmah zoveš policiju, a ne mozgaš o tome kako će ih agresivac dočekati.
Ako je bilo kako pišeš, njen brat je imao vidljive ozlijede taj tren i to je bila prilika za akciju.
Daleko bolja od one da se odlazi u centar i samo priča priče na neviđeno.
Pa ja se slazem! Odmah sam mu rekla da cu ja pozvati policiju iduci put ako on vec nece, ako se boji, ako mu je neugodno, bilo sta. Otisao je na hitnu snimiti ruku i to je sve sto je poduzeo. Po meni nedovoljno, ali ja tad nisam bila tamo i za cijelu situaciju sam saznala na kraju dana. Zasto zapravo nije pozvao policiju nego dozvolio da opet bude agresivna prema njemu je nesto o cemu trebamo detaljnije razgovarati, ne treba se "izvlaciti" na dijete i ostale stvari, u dubini duse i ja mislim da postoji neki drugi razlog i nadam se da cu saznati, cisto da sljedeci put mozemo primjerenije reagirati
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 10:30   #73
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
Pa ja se slazem! Odmah sam mu rekla da cu ja pozvati policiju iduci put ako on vec nece, ako se boji, ako mu je neugodno, bilo sta. Otisao je na hitnu snimiti ruku i to je sve sto je poduzeo. Po meni nedovoljno, ali ja tad nisam bila tamo i za cijelu situaciju sam saznala na kraju dana. Zasto zapravo nije pozvao policiju nego dozvolio da opet bude agresivna prema njemu je nesto o cemu trebamo detaljnije razgovarati, ne treba se "izvlaciti" na dijete i ostale stvari, u dubini duse i ja mislim da postoji neki drugi razlog i nadam se da cu saznati, cisto da sljedeci put mozemo primjerenije reagirati

Nije na tebi da to rješavaš i zoveš policiju/centar/koga god.
To je stvar članova njene obitelji ili osobe koja je od nje ugrožena, a ne tvoja.
Druga stvar je da tebe napadne.
Ili dijete.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 10:38   #74
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Nije na tebi da to rješavaš i zoveš policiju/centar/koga god.
To je stvar članova njene obitelji ili osobe koja je od nje ugrožena, a ne tvoja.
Druga stvar je da tebe napadne.
Ili dijete.
Slazem se djelomicno, ali s druge strane ne vidim zasto ne. Anonimno nazvati i reci na toj i toj adresi se odvija obiteljsko nasilje. Tako su nasi susjedi nazvali dok sam ja bila dijete i dogadjala se sranja u nasoj kuci, a mama nije htjela nazvati policiju.
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 11:44   #75
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
Slazem se djelomicno, ali s druge strane ne vidim zasto ne. Anonimno nazvati i reci na toj i toj adresi se odvija obiteljsko nasilje. Tako su nasi susjedi nazvali dok sam ja bila dijete i dogadjala se sranja u nasoj kuci, a mama nije htjela nazvati policiju.
Ako ne vidiš zašto ne, onda napravi to.

Ja ne bih.
Jer znam što se događa kad policija osvane punoljetnim ljudima koji nisu spremni na akciju.
Jer znam kako se teško može tuđi problem srediti na silu.

Plus pišeš o anonimnom pozivu, a on u biti i neće biti toliko anoniman s obzirom da si dečku već rekla da ćeš zvati policiju drugi puta, ako on neće.
I sad zamisli da to dođe do te sestre. Ili majke. Da npr. zbog tvoje samovoljne intervencije dođe do nekih daljnjih komplikacija koje trenutno ne možeš pojmiti. Ti ćeš ispasti glavni krivac, jer si išla kontra njihove volje u vezi s problematikom koja te se u biti ne tiče.
E sad da si ti susjeda, jebe ti se.
Ali nisi.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 11:47   #76
Ja sam isto jednom zvala policiju zbog frendičine sestre koju je muž zlostavljao i mlatio, a zlostavljao je i djecu i premlatio psa na mrtvo ime.
Policija je došla, dočekala ga happy familiy koja je bila u šoku da je netko i pomislio da se tu nešto čudno događa.
Žena vesela, djeca se igraju u dnevnom boravku, psa je malo trknuo auto.
Dobro kažeš, nema tu pomoći ako se pomoć ne potraži unutar obitelji.
I znat će da si ti zvala jer si jedina osoba koja ima uvid u to što se događa, a da nije član obitelji.
Prajapati is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 13:18   #77
Većina ljudi su idioti.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 14:08   #78
Koliko se može iščitati iz napisanog, ovdje je riječ o dubokoj patologiji, a koliko je tvoj dečko nevin u svemu tome ne znam. Ni za koga ne bih mogla staviti ruku u vatru...mislim da je za tebe najbolje da se makneš (pogotovo zbog toga što i sama imaš trume zbog zlostavljanja u svojoj porodici), a na njemu je da riješi ili ne riješi situaciju. Ako je uopće to moguće riješiti.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 14:42   #79
ili je bolest ili teška zapuštenost i razmaženost.
ako je bolest bit će sve gore i opasnije, a mene bi brinulo i šta je točno.. ima gadarija koje su nasljedne.
ako ste si vas dvoje stvarno neizbježni razmislite da se odselite što dalje.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 19:18   #80
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
Slazem se djelomicno, ali s druge strane ne vidim zasto ne. Anonimno nazvati i reci na toj i toj adresi se odvija obiteljsko nasilje. Tako su nasi susjedi nazvali dok sam ja bila dijete i dogadjala se sranja u nasoj kuci, a mama nije htjela nazvati policiju.
Ako se nešto nasilno opet dogodi i ti nazoveš policiju, hoćeš li moći živjeti s tom odlukom (bilo da se razabere tko ih je pozvao, ili ne -- vjerojatno će istina izaći na vidjelo, to joj je tendencija)?
Ako se nešto nasilno opet dogodi i ti ne nazoveš policiju, hoćeš li moći živjeti s tom odlukom?
Razmisli, zamisli, odluči nešto unaprijed i ostani fleksibilna: smiješ se u bilo kojoj konkretnoj situaciji predomisliti, bez obzira koje rješenje sad, unaprijed, vidiš kao bolje.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
__________________
Je.
CodeName is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:01.