Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2017., 19:31   #1321
Da.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 19:01   #1322
Imam jedno pitanje. Nakon mamine smrti sestra i ja smo prodali njen stan na cijoj adresi sam ja imao prijavljeno prebivaliste. Onda sam prijavio prebivaliste na sestrinu adresu(koja je u istom gradu) i napravio novu osobnu. Otisao sam radit u Njemacku i na mupu prijavio privremeni odlazak u inozemstvo(na 5 godina). U medjuvremenu mi sestra javlja da je na mupu podnijela zahtjev za mojom odjavom sa njene adrese. Mene zanima sta je meni sada ciniti i da li sam u kakvom prekrsaju kad me odjavi?
mukiklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 08:50   #1323
Jesi jer nećeš imat prebivalište a i poništit će ti osobnu "na daljinu" i uzet kad se budeš vraćao.Ako si tamo na istom mjestu možeš napravit novu sa njemačkom adresom.Kad dođeš na godišnji prijaviš prebivalište kod kakvog dobrog prijatelja ili rođaka i opet privremeni odlazak.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 09:45   #1324
Nisam ovo shatio. Mogu napravit osobnu u Hrvatskoj na kojoj ce biti njemacka adresa ili?
mukiklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 11:19   #1325
Točno,bio sam na mobu pa ne mogu davat linkove ni kopirat.

"Hrvatski državljanin koji nema prijavljeno prebivalište u Republici Hrvatskoj može ishoditi osobnu iskaznicu u koju se upisuje podatak o njegovom prebivalištu izvan Republike Hrvatske i u tom slučaju osobna iskaznica ne služi kao dokaz prebivališta u Republici Hrvatskoj."

"Osoba koja nema prijavljeno prebivalište u Republici Hrvatskoj zahtjev za izdavanje osobne iskaznice podnosi bilo kojoj policijskoj upravi, odnosno policijskoj postaji."
http://www.policija.hr/main.aspx?id=42
http://www.policija.hr/1160.aspx
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 13:20   #1326
Super. Tako cu i napravit. Nisam pojma imao da se to moze. Moram bas podnijet zahtjev u Hr. na mupu ili mogu i u hrvatskoj ambasadi u Minhenu?
mukiklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 13:46   #1327
Putovnicu možeš napravit vani (nakon osobne) a osobnu samo u PP u RH.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 13:51   #1328
Ok, zahvaljujem.
mukiklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 22:18   #1329
Prijavila bi boravište za sebe, muža i maloljetnu djecu u stanu kojem sam ja vlasnik, 1/1. Trebam li vlasnički list i mora li suprug doći osobno samnom u MUP ili je dovoljno priložiti njegovu potpisanu izjavu?
dulcinea131 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 22:54   #1330
Ti moraš ionako ići zbog djeteta.Ovjerenu izjavu može priložit samo stanodavac tj.vlasnik stana.Vlasnički nije potreban.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 22:49   #1331
meni je bio potreban vlasnički..
__________________
"The difference between stupidity and genius is that genius has its limits" Albert Einstein
sheldooon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 08:41   #1332
prije koliko godina?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 09:50   #1333
trebam prijaviti boraviste ali vlasnik stana zivi u svicarskoj i ne dolazi tako brzo nazad u RH.
moze li on sastaviti punomoc ili izjavu o suglasnosti gdje ce pisati da on meni omogucuje prijavu boravista.
moze li se ta izjava ovjeriti u hrvatskom konzulatu u svicarskoj?
ili bi trebao prvo kod javnog biljeznika u svicarskoj pa apostille pecat?
koja je najjeftinija i najbrza opcija?
na stranici konzulata u svicarskoj http://ch.mvep.hr/veleposlanstva/ch/...gk-zurich/#a11 sam nasao sljedece:
OVJERA POTPISA
U Konzulatu Republike Hrvatske u Zürichu hrvatski državljani mogu ovjeriti svoj potpis na dokumentu (punomoći, izjavi, ugovoru i sl.). Dokument se mora potpisati pred konzularnim službenikom ili pred istim potpis priznati kao svoj. Osoba čiji se potpis ovjerava treba predočiti važeću hrvatsku putovnicu ili važeću hrvatsku osobnu iskaznicu kako bi se utvrdio njezin identitet i državljanstvo. Za ovjeru potpisa naplaćuje se zakonom propisana konzularna pristojba i to za svaki potpis koji se ovjerava.
Ovjera potpisa u veleposlanstvu nije moguća stranom državljaninu ili hrvatskom državljaninu koji ne posjeduje valjanu hrvatsku putovnicu ili osobnu iskaznicu.

vrijedi li tako ovjereni potpis u RH?
SEYOboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 10:34   #1334
Normalno da vrijedi,zato je i napisano.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 10:46   #1335
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Normalno da vrijedi,zato je i napisano.
znaci po tebi bi trebalo biti dovoljno izjavu ovjeriti samo u hrvatskom konzulatu. izjava bi onda bila na hrvatskom jeziku.
SEYOboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 12:25   #1336
Normalno.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 13:11   #1337
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
Imam par pitanja.

Ovo mi je treca godina da moram prijavit boraviste, u policijskoj su mi prosle godine rekli da cu trecu godinu morat prijaviti prebivaliste u zg sta meni nema smisla jer sam tu podstanar.
Ja sam u istoj situaciji, jesi saznala što?
Sivoskuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 15:06   #1338
Boravište se prijavljuje na razdoblje od godinu dana, a nakon proteka godine dana može se produžiti na još godinu dana. Iznimno, ako građanin mora u mjestu prijavljenog boravišta ostati duže od godinu dana zbog obrazovanja, obavljanja poslova koji nisu trajnog karaktera ili ako je smješten u nekoj ustanovi, boravište može trajati koliko traje obrazovanje, zaposlenje ili smještaj u ustanovi, o čemu građanin mora priložiti odgovarajuću dokumentaciju. I u tim slučajevima boravište se mora produžavati nakon svakog proteka razdoblja od godinu dana od prve prijave boravišta.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 21:24   #1339
Istjece mi dvije godine privremenog boravka i trebala bih prijaviti prebivaliste na toj adesi (gnjavaza). Mogu li jednu godinu ne imati prijavljen boravak pa se nakon godinu dana opet prijaviti na istoj adresi?
Liberata is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 21:38   #1340
Ne.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:24.