Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2014., 17:51   #961
Molim ako mi netko moze ukratko odgovoriti na slijedece:
Danas sam dobio poruku da je moguce raskinuti ugovor u Vipu od 11.06. do 10.07. i ja to uistinu zelim napraviti i za sebe i za suprugu, ali nisam siguran hoce li to biti moguce buduci smo se i supruga i ja odlucili na pretplatu zbog povoljnije cijene mobitela? Moj ugovor istjece krajem listopada, a njezin u lipnju iduce godine. Kod kupnje mobitela uz pretplatnicki ugovor iznos s popustom zbog istog odavno smo isplatili.
__________________
Na tom poslu sam se susreo i s time da me čovjek laže u oči, i to prilično uvjerljivo. Jedan radnik nije došao na posao i ja pitam što je s njime. Kaže drugi radnik Mirko."Ti ne znaš? On je umro.""Umro??" pitao sam."E, je. Ja sam bio posljednji put ispratit svog prijatelja. Sklupčo se mali, kao crnac mali. Puno je on pio, znaš."Dr Diego
Almah is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 20:13   #962
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
potpisala sam ugovor s vipom za trio paket, i ugovor traje do veljače 2015.
imam li pravo raskinuti ugovor obzirom da od 01.07.2014. vrijede novi uvjeti polsovanja?
Ako se ne varam, promjena se cijena odnosi samo na mobilnu, ne i fiksnu mrežu. Odnosno, cijene fiksnih usluga ostaju nepromijenjene i ugovori se ne mogu prekinuti bez naknade.
Quote:
Aal_Mahmud kaže: Pogledaj post
Danas sam dobio poruku da je moguce raskinuti ugovor u Vipu od 11.06. do 10.07. i ja to uistinu zelim napraviti i za sebe i za suprugu, ali nisam siguran hoce li to biti moguce buduci smo se i supruga i ja odlucili na pretplatu zbog povoljnije cijene mobitela?
Možete, naravno.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 20:30   #963
Quote:
Miss Hyde kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam, promjena se cijena odnosi samo na mobilnu, ne i fiksnu mrežu. Odnosno, cijene fiksnih usluga ostaju nepromijenjene i ugovori se ne mogu prekinuti bez naknade..
hvala
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 18:21   #964
Quote:
Zbrkamon kaže: Pogledaj post
ma zbrka sam jer pišem kako saznajem informacije.mali updateić:
Došao je danas odgovor mojoj baki,prigovor joj se odbija,no došao je i ugovor.

Ugovor je riješio priču.Naime,na ugovoru ima "kontakt broj" te zagrebački broj.Nazvao sam taj broj,te mi se je javila žena koja se isto zove kao moja baka,te ta gospođa živi na adresi Braće domany 8 zagreb. Pošto je gospođa poprilično stara,nisam snjom uspio razriješiti dali je ona radila ugovor s H1.
"platežno odgovorna osoba:Gospođa u zgu(njezina adresa)
"podatci o korisniku i priključku":moja baka(njezina adresa)
"adresa na koju se šalju računi i obavijesti":gospođa u zgu(njezina adresa)
OIB na ugovoru je od moje bake.
Broj osobne iskaznice je prazan,premda oni tvrde da imaju presliku osobne,te također piše u odgovoru na bakin prigovor da preslika osobne bi trebala biti priložena uz dokumentaciju Zahtjeva za zasnivanje pretplatničkog odnosa,a nije.

Mjesto sklapanja ugovora stoji :Zagreb,4.3.2014 ,a ne njezino selo ili obližnji grad.

Nadalje,potpis nije potpis moje bake,tj,ona se tako ne potpisuje.ili može biti od one gospođe u zgu,ili su ga ovi krivotvorili.

Traži da ti pošalju sve od A do Ž, a time i presliku te osobne koju oni navodno imaju - NOVE! Napiši im da ukoliko žele da ih se shvati ozbiljno i profesionalno, neka ozbiljno shvate tvoj zahtjev i zaprijeti i da ukoliko to ne naprave, da ćete ih tužiti za krivotvorenje (jer potpis nije potpis tvoje bake jel). Ugl, malo ih na fini način stisnite pa neka drugi puta budu oprezniji s tim zahtjevima. I sama sam radila u službama za korisnike pa znam koliko puno tu propusta zna biti.
lanastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 14:13   #965
Čitam na Tele2 stranici da će korisnici bonova od 12.7. plaćati 10% više vrijednost bona. Npr. bon od 25 kn će koštati 27,50 kn.
Je li netko upućen ako do toga datuma kupim 10 bonova bilo kojeg iznosa pa ih nakon 12.7. utipkam, da li će se s tih bonova skidati 10% ili ne?
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 22:04   #966
Ne. Vrijednost bona (25, 50, 100, 200kn) ostaje jednaka, samo se cijena povećava. Što znači da, ako bon kupiš prije 12.7., plaćaš staru cijenu, neovisno o tome kada ga iskoristiš (unutar roka valjanosti).
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 22:18   #967
Nazovem T-com da pitam sto trebam uciniti da se odjavim sa te mreze i predjem u Tele 2. Operater mi priopcava da imam jos godinu dana placati pretplatu. Na moju konstataciju da to sada vise ne vrijedi posto su se promijenili uvjeti ugovora i da stoga ne moram placati penale, ljubazni operater mi je rekao "mmmm..... pa da... moze i tako".
Ono, oni ce pokusati da te preplase da ostanes, po onom starom app - ako prodje-prodje!
Sonntag is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 11:22   #968
HAKOM je izašao u javnost s time da operateri ipak moraju omogućit korisnicima otplatu uređaja na rate. Je li to zaživjelo?
__________________
"Glumiti, dozirati, biti distanciran ili hiniti emocionalnu hladnoću ne znači biti mističan. To naprosto znači biti pozer."
Dark Dizkober is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 04:07   #969
Quote:
Miss Hyde kaže: Pogledaj post
U T-comu nije dopušteno odavanje osobnih podataka o agentima szk, jedino njihov alias. Za druge operatere ne znam. A ne znam što točno misliš pod pismenim odgovorom. Njega možeš dobiti jedino ako im pošalješ pismeni prigovor.
To je ako i kada konačno dođeš do službe za korisnike, mnogi odustanu pa zovu druge brojeve dok nekog ne dobiju na telefon. Onda onom sretniku koji se javi sve po spisku.
Pod pismeni odgovor mislim na odgovor koji nije u skladu s zakonom i pravima korisnika. Takav odgovor se traži napismeno uz napomenu neka se prije toga savjetuju s nekim. Da ne nadrapa nesretnik koji je samo dobio takve upute/ ima ograničen pristup sustavu.

Zato se piše vrijeme poziva i svi mogući podaci, jer korisnik često postupa na temelju onih informacija koje su mu dane usmenim putem. Trebao bi na to imati pravo, zato i zove. Ponekad kriva informacija previše košta, a mail se zagubi..
U pismenom obraćanju trebale bi stajati informacije o usmenom razgovoru, da ne bi bilo rekla kazala. Razgovor se snima, koliko znam. Prvo pitanje prilikom bilo koje ozbiljnije pritužbe je: Jeste li zvali našu službu za korisnike?

Quote:
Edit. To što su vam usmeno rekli da se prigovor ne uvažava ne mora nužno značiti ništa. Tko zna s kime ste i koliko upućenim pričali u tom trenutku. Prigovore rješavaju ipak više instance.
Upravo o tome govorim. Nije kriv onaj koji se javlja na telefon, ali stanje je poražavajuće.
Edgarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 02:31   #970
Molim vas za pomoc ako netko zna.
Kaj se dogada u slucaju nakon sto istekne ugovor od 24 mjeseca a ukoliko isti nije produzen?
Kako se i po kojoj tarifi placa sljedeci racun?
Zapravo da li tada prestaje ugovorna obveza i prekida se postojeca tarifa ili sto
Mozda nije pitanje najbolje objasnjeno ali nadam se da cete shvatiti
josipa232 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 12:21   #971
Tarifa ostaje ista i nakon isteka ugovorne obveze.
Istekom ugovorne obveze se ne mijenja ništa, osim činjenice da više niste "obvezni" ostati kod tog operatera, tj. možete prekinuti ugovor bez naknade za prijevremeni prekid.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 17:42   #972
Trebala bi mi pomoc. Pod ugovorom sam Bneta do 15.3.2015. medjutim stjecajem okolnosti sam morala izici iz podstanarskog stana i preseliti se u mjesto gdje Bnet nema svoju infrastrukturu. Zamrznula sam liniju na 3 mj. jer se namjeravam vratiti u isti grad iz kojeg sam otisla, ali je pitanje hocu li biti u mogucnosti (ali ne i u isti stan). Cura koja se uselila u stan ima Bnet, ali drugaciji paket (ona ima telefon i internet, a ja tv i internet)i ne zeli preuzeti moju ugovornu obvezu jer njoj treba njezin paket kojeg ne moze uvesti dok je moj paket u tom stanu. Ako zeli promijeniti paket trebala bi potpisati ugovor na 2 g. sto ne zeli jer je njezin istekao i ne zeli se vezivati. Bnet mi kaze da moram platiti 1500 kn za raskid ugovora ili naci nekoga tko ce preuzeti moj ugovor i ma koliko trazila nisam nikoga uspjela naci. Malo mi je nevjerojatno da ne mogu raskinuti ugovor ako se selim u grad u kojem iz tehnickih razloga ne mogu uvesti Bnet. Zvala sam Udrugu za zastitu potrosaca u kojoj su mi rekli da bi morala postojati mogucnost uvodjenja druge linije u stan, ali u Bnetu ne zele o tome niti cuti. Postoji li kakva mogucnost da se izvucem iz placanja 1500 kn za raskid ugovora?
__________________
Za Velikog Vezira, sa stitom ili na stitu © Plitko
It's about how much freedom you can take away from somebody before they either fold or fight.
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 18:38   #973
Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
Trebala bi mi pomoc. Pod ugovorom sam Bneta do 15.3.2015. medjutim stjecajem okolnosti sam morala izici iz podstanarskog stana i preseliti se u mjesto gdje Bnet nema svoju infrastrukturu. Zamrznula sam liniju na 3 mj. jer se namjeravam vratiti u isti grad iz kojeg sam otisla, ali je pitanje hocu li biti u mogucnosti (ali ne i u isti stan). Cura koja se uselila u stan ima Bnet, ali drugaciji paket (ona ima telefon i internet, a ja tv i internet)i ne zeli preuzeti moju ugovornu obvezu jer njoj treba njezin paket kojeg ne moze uvesti dok je moj paket u tom stanu. Ako zeli promijeniti paket trebala bi potpisati ugovor na 2 g. sto ne zeli jer je njezin istekao i ne zeli se vezivati. Bnet mi kaze da moram platiti 1500 kn za raskid ugovora ili naci nekoga tko ce preuzeti moj ugovor i ma koliko trazila nisam nikoga uspjela naci. Malo mi je nevjerojatno da ne mogu raskinuti ugovor ako se selim u grad u kojem iz tehnickih razloga ne mogu uvesti Bnet. Zvala sam Udrugu za zastitu potrosaca u kojoj su mi rekli da bi morala postojati mogucnost uvodjenja druge linije u stan, ali u Bnetu ne zele o tome niti cuti. Postoji li kakva mogucnost da se izvucem iz placanja 1500 kn za raskid ugovora?
A šta si mislila da će se dogodit, o tome si nažalost trebala ranije razmišljat, ja si zato nikad nisam uzimala ništa na ugovor dok sam bila u podstanarskom stanu u biti bilo gdje gdje postoji ikakva mogućnost selidbe.
Ugovori su za ljude koji žive desetljećima u istom stanu, što mene jako frustrira jer mislim da bi teleoperateri trebali promijenit politiku ali jbg.
Moraxella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 08:48   #974
Problem s VIPnetom

Pozdrav,
kao firma smo kod VIPneta vec nekih 15tak godinai imamo 5 prikljucaka.
Dakle ovako, kada je u javnim glasilima krenula prica i kada sam na privatni tel. (kcerkin) te 11.7. na sluzbene telefone pod ugovorom dobio poruku da je moguc raskid ugovora zbog dizanja cijena kontaktirao VIP receno mi je da je raskid ugovora moguc ukoliko OTPLATIM RAZLIKU U CIJENI SVIH POPUSTA KOJE SAM DOBIO KADA SAM SKLAPAO UGOVORE.
Cijene su napuhane do neba tako da bi taj trosak bio fenimenalkan i totalno NEISPLATIOV te sam u potpunosti (bazirano na informaciji iz VIPa ODUSTAO OD RASKIDA UGOVORA)

28.6. SUBOTA susjeda mi objasnjava kako je RASKINULA UGOVOR s VIPOM BEZ IKAKVIH TROSKOVA???

Zbunjen, zovem 0917700 gdje mi ljubazna gospodicna objasnjava da mogu BEZ IKAKVIH TROSKOVA RASKINUTI SVIH 5 UGOVORA gdje mi APARATI OSTAJU BEZ IKAKVE NAKNADE.

Ponedjeljak ZADNJI DAN AKCIJE u VIPu (ne ulazeci u to da su nove tarife takve dace opet povecati fiksne troskove poslovanja, mobiteli na rate skrivaju nova povecanja racuna... i bez tih malim slovima ispisanih dodatnih 15K) na INTERNETU u cijeniku provjeravam sta mi se nudi, odabirem 5 tarifa te 5 uredaja. Zovem VIP, gdje mi sve objasnjavaju da ne moram ici u prodavaonu vec sve rijesiti s njihovim partnerima na 08009165.
Dogovaram svih 5 pretplata i 5 aparata... istice se Samsung Galaxy S4 ACTIVE odmah za platiti 63KN te mjesecno 64KN isucih 24 mjeseca te narucujem ljubaznoj gospodi 2 komada.
Kaze da mora provjeriti u skladistu jer nije sigurna da ih ima. Javlja mi popodne da ih nemju u VIPovom skladisu te da izaberem neki drugi zamjenski aparat. Uocavam da se na VIP cijeniku cijena tog aparata sa 63 kn odmah dize na 199 te sa 64 kn mjesecno dize na 100kn.
Saljem reklamaciju. Nitko ne odgovara.
U meduvremenu produzuju akciju do 10.7.
Primjecujem da su mi jos dva telefona digli cijene (koji idu uz jeftinije preplate)
Dakle ISTA akcija, cijene se dizu i ijako sam narucivao po STAROJ cijeni, rekli su mi da ih nemaju sada kada su digli cijene ce ih imati?!

Ponavljam, ZBOG VIPOVE DEZINFORAMCIJE, nisam nista poduzimao 29 dana.

Danas mi se jos uvijek nisu javili iz REKLAMACIJA u VIPU (ijako su mi priljepili HITNO na reklamaciju.
Indirektno sam saznao da je moguce i potpisati ugovor bez da dobijes odmah u ruke telefon (ako imas veze).
Cak i da imam pravo na 100KN popusta jer sam 15 g u VIPU????

No... Samsung Galaxy Active mogu dobiti SAMO PO NOVIM CIJENAMA (ijako je to ista ona akcija od pocetka price) dakle odmah 250% vise a mjesecno 75% vise.

Zar stvarno VIP moze tako poslovati u HRVATSKOJ?
Evo zadnje mi savjetovali da idem do poslovnice jer tamo "gravitiram" pa da tamo pokusam... sta vec...
30tak poziva, idi tu i tamo, javi se, svaki puta objasnjavaj cijelu pricu...

PRESTRASNO a 1 godinu smo u EU
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 11:25   #975
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
kao firma smo kod VIPneta vec nekih 15tak godinai imamo 5 prikljucaka.
Dakle ovako, kada je u javnim glasilima krenula prica i kada sam na privatni tel. (kcerkin) te 11.7. na sluzbene telefone pod ugovorom dobio poruku da je moguc raskid ugovora zbog dizanja cijena kontaktirao VIP receno mi je da je raskid ugovora moguc ukoliko OTPLATIM RAZLIKU U CIJENI SVIH POPUSTA KOJE SAM DOBIO KADA SAM SKLAPAO UGOVORE.
Cijene su napuhane do neba tako da bi taj trosak bio fenimenalkan i totalno NEISPLATIOV te sam u potpunosti (bazirano na informaciji iz VIPa ODUSTAO OD RASKIDA UGOVORA)

28.6. SUBOTA susjeda mi objasnjava kako je RASKINULA UGOVOR s VIPOM BEZ IKAKVIH TROSKOVA???

Zbunjen, zovem 0917700 gdje mi ljubazna gospodicna objasnjava da mogu BEZ IKAKVIH TROSKOVA RASKINUTI SVIH 5 UGOVORA gdje mi APARATI OSTAJU BEZ IKAKVE NAKNADE.

Ponedjeljak ZADNJI DAN AKCIJE u VIPu (ne ulazeci u to da su nove tarife takve dace opet povecati fiksne troskove poslovanja, mobiteli na rate skrivaju nova povecanja racuna... i bez tih malim slovima ispisanih dodatnih 15K) na INTERNETU u cijeniku provjeravam sta mi se nudi, odabirem 5 tarifa te 5 uredaja. Zovem VIP, gdje mi sve objasnjavaju da ne moram ici u prodavaonu vec sve rijesiti s njihovim partnerima na 08009165.
Dogovaram svih 5 pretplata i 5 aparata... istice se Samsung Galaxy S4 ACTIVE odmah za platiti 63KN te mjesecno 64KN isucih 24 mjeseca te narucujem ljubaznoj gospodi 2 komada.
Kaze da mora provjeriti u skladistu jer nije sigurna da ih ima. Javlja mi popodne da ih nemju u VIPovom skladisu te da izaberem neki drugi zamjenski aparat. Uocavam da se na VIP cijeniku cijena tog aparata sa 63 kn odmah dize na 199 te sa 64 kn mjesecno dize na 100kn.
Saljem reklamaciju. Nitko ne odgovara.
U meduvremenu produzuju akciju do 10.7.
Primjecujem da su mi jos dva telefona digli cijene (koji idu uz jeftinije preplate)
Dakle ISTA akcija, cijene se dizu i ijako sam narucivao po STAROJ cijeni, rekli su mi da ih nemaju sada kada su digli cijene ce ih imati?!

Ponavljam, ZBOG VIPOVE DEZINFORAMCIJE, nisam nista poduzimao 29 dana.

Danas mi se jos uvijek nisu javili iz REKLAMACIJA u VIPU (ijako su mi priljepili HITNO na reklamaciju.
Indirektno sam saznao da je moguce i potpisati ugovor bez da dobijes odmah u ruke telefon (ako imas veze).
Cak i da imam pravo na 100KN popusta jer sam 15 g u VIPU????

No... Samsung Galaxy Active mogu dobiti SAMO PO NOVIM CIJENAMA (ijako je to ista ona akcija od pocetka price) dakle odmah 250% vise a mjesecno 75% vise.

Zar stvarno VIP moze tako poslovati u HRVATSKOJ?
Evo zadnje mi savjetovali da idem do poslovnice jer tamo "gravitiram" pa da tamo pokusam... sta vec...
30tak poziva, idi tu i tamo, javi se, svaki puta objasnjavaj cijelu pricu...

PRESTRASNO a 1 godinu smo u EU

Nikad neću kužit ljude poput tebe koji su voljno toliko si skomplicirat i izmrcvarit život samo zato da bi došli do boljeg mobitela.
Živi u skladu sa svojim mogućnostima, ja ne volim te nikakve sheme, ili imaš novaca za nešto ili nemaš, ovo između je samo gnjavaža.
Moraxella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 12:42   #976
Quote:
Moraxella kaže: Pogledaj post
Nikad neću kužit ljude poput tebe koji su voljno toliko si skomplicirat i izmrcvarit život samo zato da bi došli do boljeg mobitela.
Živi u skladu sa svojim mogućnostima, ja ne volim te nikakve sheme, ili imaš novaca za nešto ili nemaš, ovo između je samo gnjavaža.
Ne radi se o mrcvarenju, radi se o pravima kupca i trzistu. Moje vrijeme ja biram gdje cu ga potrositi i za sta cu se boriti. Nemam vremena, ali ne dam da me nitko J... u glavu. Ja zivim u skladu s mogucnostima i trenutnim pravilima. No nisam ovo napisao da saznam tvoje misljenje o sebi vec da cujem ako netko ima kakav pametan prijedlog i savijet, ako ne meni da pomogne sljedecemu koji upadne u slicne uzitke.
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 14:16   #977
Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
Trebala bi mi pomoc. Pod ugovorom sam Bneta do 15.3.2015. medjutim stjecajem okolnosti sam morala izici iz podstanarskog stana i preseliti se u mjesto gdje Bnet nema svoju infrastrukturu. Zamrznula sam liniju na 3 mj. jer se namjeravam vratiti u isti grad iz kojeg sam otisla, ali je pitanje hocu li biti u mogucnosti (ali ne i u isti stan). Cura koja se uselila u stan ima Bnet, ali drugaciji paket (ona ima telefon i internet, a ja tv i internet)i ne zeli preuzeti moju ugovornu obvezu jer njoj treba njezin paket kojeg ne moze uvesti dok je moj paket u tom stanu. Ako zeli promijeniti paket trebala bi potpisati ugovor na 2 g. sto ne zeli jer je njezin istekao i ne zeli se vezivati. Bnet mi kaze da moram platiti 1500 kn za raskid ugovora ili naci nekoga tko ce preuzeti moj ugovor i ma koliko trazila nisam nikoga uspjela naci. Malo mi je nevjerojatno da ne mogu raskinuti ugovor ako se selim u grad u kojem iz tehnickih razloga ne mogu uvesti Bnet. Zvala sam Udrugu za zastitu potrosaca u kojoj su mi rekli da bi morala postojati mogucnost uvodjenja druge linije u stan, ali u Bnetu ne zele o tome niti cuti. Postoji li kakva mogucnost da se izvucem iz placanja 1500 kn za raskid ugovora?
Imam vrlo sličnu situaciju i nakon više telefonskih razgovora s B-netom nismo se uspjeli dogovoriti. Tražila sam zato savjet na stranici zaštite potrošača kod Ministarstva gospodarstva i danas mi je došao ovaj odgovor:
Savjetujemo da pokrenete pisani reklamacijski postupak (poštom, preporučeno s povratnicom) Odjelu za reklamacije B-net-a. Reklamaciji priložite potvrdu o prebivalištu tj. novoj adresi.
Odgovor trebate zaprimiti u roku 15 dana.

Ukoliko usluga ne može biti pružena na novoj adresi, operator ne smije zaračunati penale u slučaju raskida ugovora.

U slučaju negativnog odgovora, podnesite prigovor Povjerenstvu za reklamacije potrošača B-net-a.
Odgovor trebate zaprimiti u roku 30 dana.

Ako i odgovor Povjerenstva bude negativan, postupak nastavite prema HAKOM-u, Ul. R.F.Mihanovića 9, 10110 Zagreb.
http://www.hakom.hr/default.aspx?id=61


Evo ja pišem reklamaciju. Sretno i tebi!
Sharon Boots is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 14:05   #978
Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
Trebala bi mi pomoc. Pod ugovorom sam Bneta do 15.3.2015. medjutim stjecajem okolnosti sam morala izici iz podstanarskog stana i preseliti se u mjesto gdje Bnet nema svoju infrastrukturu. Zamrznula sam liniju na 3 mj. jer se namjeravam vratiti u isti grad iz kojeg sam otisla, ali je pitanje hocu li biti u mogucnosti (ali ne i u isti stan). Cura koja se uselila u stan ima Bnet, ali drugaciji paket (ona ima telefon i internet, a ja tv i internet)i ne zeli preuzeti moju ugovornu obvezu jer njoj treba njezin paket kojeg ne moze uvesti dok je moj paket u tom stanu. Ako zeli promijeniti paket trebala bi potpisati ugovor na 2 g. sto ne zeli jer je njezin istekao i ne zeli se vezivati. Bnet mi kaze da moram platiti 1500 kn za raskid ugovora ili naci nekoga tko ce preuzeti moj ugovor i ma koliko trazila nisam nikoga uspjela naci. Malo mi je nevjerojatno da ne mogu raskinuti ugovor ako se selim u grad u kojem iz tehnickih razloga ne mogu uvesti Bnet. Zvala sam Udrugu za zastitu potrosaca u kojoj su mi rekli da bi morala postojati mogucnost uvodjenja druge linije u stan, ali u Bnetu ne zele o tome niti cuti. Postoji li kakva mogucnost da se izvucem iz placanja 1500 kn za raskid ugovora?
Quote:
Sharon Boots kaže: Pogledaj post
Imam vrlo sličnu situaciju i nakon više telefonskih razgovora s B-netom nismo se uspjeli dogovoriti. Tražila sam zato savjet na stranici zaštite potrošača kod Ministarstva gospodarstva i danas mi je došao ovaj odgovor:
Savjetujemo da pokrenete pisani reklamacijski postupak (poštom, preporučeno s povratnicom) Odjelu za reklamacije B-net-a. Reklamaciji priložite potvrdu o prebivalištu tj. novoj adresi.
Odgovor trebate zaprimiti u roku 15 dana.

Ukoliko usluga ne može biti pružena na novoj adresi, operator ne smije zaračunati penale u slučaju raskida ugovora.

U slučaju negativnog odgovora, podnesite prigovor Povjerenstvu za reklamacije potrošača B-net-a.
Odgovor trebate zaprimiti u roku 30 dana.

Ako i odgovor Povjerenstva bude negativan, postupak nastavite prema HAKOM-u, Ul. R.F.Mihanovića 9, 10110 Zagreb.
http://www.hakom.hr/default.aspx?id=61


Evo ja pišem reklamaciju. Sretno i tebi!
Ne bih znao uvjete pod kojima je potpisan ugovor i vaše mogućnosti jer nije moje područje.
Ali ono što 100% znam je da će Vas nakon 3 mjeseca zamrzavanja linije operater bez vaše suglasnosti uključiti i naplatiti ponovno uključenje prema cjeniku svojih usluga + standardni račun. Za T-Com isti iznosi 70, kn. Stoga zamrznite liniju na malo duže ali brinite o tome da Vas ne bi iznenadilo i po mogućnosti porodužavajte ako se može. Operater nije dužan obavijetiti vas o isključenju odnosno ponovnom uključenju.
knedlaugrlu is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 19:18   #979
Susjed totalno popizdil!
Otkazao "žicu" u HT-u još 2012. godine - sve piše kak bi rekli "črne na bele".
Sad dobio opomenu o ovrsi od oko 1000 kuna za period 2013-2014.!
Ja mu savjetovao da uzme brusilicu i odreže dolazni i odlazni kabel na kući - tada je sigurno da nema "žičanog" telefona
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 11:03   #980
Pozdrav,

razmisljam o promjeni mobilnog teleoperatera.

Situacija je ovakva: prije 3 mjeseca sam radio prijenos broja u simpi i trenutačno sam na toj mreži. nemam nikakvu ugovorenu tarifu tj. imam prejaku

Zanima me da li mogu prenjeti broj sada kod drugo operatera jer mi je u sjećanju nešto da su me pitali kod prijenosa broja da li sam mijenjao teleoperatera u zadnju godinu dana.
Zutko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:40.