Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2017., 11:43   #461
Mali ot na temu oglasa za posao i manjka radnika
Piše članak na portalu vlasnici prijevozničkih tvrtki očajni smo fali na 1300 vozača šlepera jedan veli od 10 kamiona 7 ih stoji nema ih tko voziti nudimo 12.000kn plaću , i moj frend ode na oglase ima kategoriju za šleper iskustvo KOD 94 prometnu srednju školu i neeeema oglasa lažejuuu mafija i kaj ima javiš se odjebu te ili su prevaranti koji nedaju plaću jer se opekao već s tim firmama ili ti daju 100kn za cijeli dan vožnje a kamioni u hurcu neispravni
Znači laži su da fali radnika

Zadnje uređivanje Loui : 26.10.2017. at 11:55.
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 11:51   #462
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Konkretno iskusio sam kako je biti u Skandinaviji i poput tebe u Mađarskoj. Skandinavija mi je recimo nekakav san da poslovno gore završim jer me privlači ta hladna klima i miris bogate zemlje. Budimpešta je zbilja super grad za mlade ljude. Ali da kad navršim 45. budem u nekakvoj jadnoj garsonijeri sam ko duh u nekoj švedskofinskonorveškodanskoj vukojebini, mislim da bi si radije mozak otpilio.
Estonija ne spada u Skandinaviju.

https://en.wikipedia.org/wiki/Scandinavia
Johnny Quid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 12:48   #463
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
@Brogan:

Nekoliko je razloga za to. Prvo, kod nas inzenjeri nisu cijenjeni, jer su u sustini oni - radnici. Kod nas si cijenjen ako si fiskal/odvjetnik, pa samo nesto potpisujes, dobar si u laganju, imas poznanstva od vrha vlasti do kriminalaca.
Drugo, cijenjen si ako si doktor... pokusaj nekoj curi u bircu reci da si lijecnik, pa da vidis reakcije..
dakle, kod nas se cijeni status, a inzenjeri nisu status. Oni su dobro placeni, oni mogu otici van, ali... ali... to nije nesto sto nase balkansko drustvo cijeni. Hebes radnike...

Drugo, negativan stav prema inzenjerima, narocito ITju je zato sto je to dobar nacin za spustiti cijenu rada. Neces nekoga drzati na niskoj placi govoreci mu kako je pametan i kako je ustedio firmi novaca, nego tako da je skup, glup, a ono sto je napravio kao ustedu si mogao i ti, ali su pustio njega, da barem nesto korisno napravi... a i to je mogao ranije napraviti, ne nakon toliko vremena... time si menagercici, narocito tamo kod tebe ona bulumenta daje na vaznosti...
to najvise prolazi kod ITjevaca, jer nisu prosli nikakvu socijalnu skolu u nekoj socio-formativnoj fazi, nego su kljucali nesto u VIMu, neke skripte slagali, pa kod njih prolaze svakakve pi**arije.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
ovo boldano - nisam više tamo.
molim ne referencirati stvari koje znaš sa pp ovdje na public...

Sad sam u drugoj firmi, gdje se bavim inženjerima i njihovim radom. U opis posla mi spada i proučavanje inženjera i (njihovog) posla kao takvog.
Čitanje literature o tim poslovima i sudbinama.
meta-inženjer

inženjering inženjera :klap:


Nema više pisanja na ovoj temi. Sad sam masno plaćen za ovakva razmišljanja, e da bih tu bezveze public đabalesku palamudio..


nakon pročitanih masu knjiga usko fokusiranih na ove teme (ogromnu širinu i dubinu već imam ), i još koju godinu iza sebe, ko zna...možda zaboravim na ovakve stvari, prihvatim ih kao dio života a možda budem gnojio na ovu temu u nekoj svojoj knjizi ili blogu. Prevelika sam ja manga da se spuštam na razinu nekakvih foruma....
__________________
solve et coagula

Zadnje uređivanje Brogan : 26.10.2017. at 13:57.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 13:13   #464
Quote:
Johnny Quid kaže: Pogledaj post
Estonija ne spada u Skandinaviju.

https://en.wikipedia.org/wiki/Scandinavia
I kakve točno Estonija ima veze sa navedenim upisom ?
Treba li ti detaljan životopis mojeg zbivanja i rada gdje sam sve bio ?

Pa eto jer si ti toliko pametan, gdje spada Helsinki ?
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 13:21   #465
Huhu hoho. Malo smo se zašestili, editiraju se postovi.

Nije ti nitko kriv kaj u svojim plahtama ispisuješ svoje privatne stvari osim samog sebe. A budući da jesi, to su odmah i poslovi svih forumaša.

Stoga sam morao sam ispraviti tvoju jubilarnu 1324. poluistinu. Ti jednostavno nemreš napisat post bez polusitina.

Ne, Estonija i Finska nisu Skandinavija tj. jesu utoliko koliko je Bosna Srednja Europa.
Johnny Quid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 13:28   #466
Quote:
Johnny Quid kaže: Pogledaj post
Huhu hoho. Malo smo se zašestili, editiraju se postovi.

Nije ti nitko kriv kaj u svojim plahtama ispisuješ svoje privatne stvari osim samog sebe. A budući da jesi, to su odmah i poslovi svih forumaša.

Stoga sam morao sam ispraviti tvoju jubilarnu 1324. poluistinu. Ti jednostavno nemreš napisat post bez polusitina.

Ne, Estonija i Finska nisu Skandinavija tj. jesu utoliko koliko je Bosna Srednja Europa.
Ne, ne smeta mene što dijeliš moje podatke, smatram debilnim da misliš automatski da sam mislio na Estoniju. U dodatku kojeg sam kasnije prebrisao (jer se nisam htio spuštat na tvoju razinu trollanja i vrijeđanja) napisao sam SAMO da Estonija je praktički isti drek ko Finska samo siromašnija i zato se može smatrat Skandinavijom u tom kontekstu. Apsolutno znam da službeno nije i nikad neće biti nego će ih se uvijek smatrati Baltičkom zemljom.

A u linku KOJEG SI TI STAVIO (iako wikipedia nije nikakav dokaz oko ovakvih stvari), piše čak jasno ovo:

Quote:
"Scandinavia" usually refers to Denmark, Norway, and Sweden.[5] Some sources argue for the inclusion of the Faroe Islands, Finland and Iceland,[3][6][7][8][9] though that broader region is usually known by the countries concerned as Norden (Finnish Pohjoismaat, Icelandic Norðurlöndin, Faroese Norðurlond), or the Nordic countries.[10]
To je kao da se sad prepiremo što je Hrvatska, a meni se u te diskusije stvarno ne ulazi na ovoj temi.
Uglavnom svako normalan se neće bunit ako kažem da je život u Finskoj život u Skandinaviji. A kad sam to pisao sam upravo na to i mislio. Za Estoniju sam tek kasnije ti htio replicirat da u kontekstu rečenoga svejedno je da li se radi o Helsinkiju ili Tallinnu, a čak i Stockholmu jer je to sve zajedno isti drek. U Stockholmu u javnom prijevozu obvezan je finski jezik recimo.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 14:12   #467
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Mali ot na temu oglasa za posao i manjka radnika
Piše članak na portalu vlasnici prijevozničkih tvrtki očajni smo fali na 1300 vozača šlepera jedan veli od 10 kamiona 7 ih stoji nema ih tko voziti nudimo 12.000kn plaću , i moj frend ode na oglase ima kategoriju za šleper iskustvo KOD 94 prometnu srednju školu i neeeema oglasa lažejuuu mafija i kaj ima javiš se odjebu te ili su prevaranti koji nedaju plaću jer se opekao već s tim firmama ili ti daju 100kn za cijeli dan vožnje a kamioni u hurcu neispravni
Znači laži su da fali radnika
Nisu, njima fali radnika koji ce raditi sa minimalnom placom, po mogucnosti bez place. Za sada ih ne mogu pronaci, ali intenzivno mole vladu da im uveze takve.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2018., 17:16   #468
evo zašto normalni ljudi budu nezainteresirani za ovakvu nenormalnu supkulturu kastriranih ili polukastriranih morona. nažalost, to je ponižavajuća supkultura, a ne neka normalna suvremena industrija.

IT firme tako najozbiljnije i najnormalnije komuniciraju sa svojim postojećim i budućim radnicima.

https://www.moj-posao.net/Posao/3964...-procesima-mz/


"Činjenica: Kad god administrator ručno instalira aplikaciju, jedan mačić umre."



takve si sumnabulne gluposti doma piši mami.
a ekipa kojoj je to normalno, očito nije normalna. i bolje nisu ni zaslužili. a firme očito očekuju da si imbecil bez elementarnog ukusa za normalno i za normalni humor odraslih ljudi...za non-toilet humor.
ako je već nužno pribjegavati humoru u korporativnom oglašavanju rada...



Naravno, ne treba navoditi da praktički niti jedna druga industrija tako kretenski ne tretira vlastitu radnu snagu kao IT industrija.
jer je nama "geekovima"... to kao krasno tako. da budemo i da jesmo takvi. upišani, usrani idioti. pa onda i volimo da nam se tako i komunicira. jer mi smo cat ladies u tijelima kilavih muškaraca
to je bio uopće i razlog što smo ušli u IT.
naprosto smo rođeni kao plain usranci sa ogromnom dioptrijom i trbušinom
simpletoni...volimo šarafiti.
brijemo na loš humor, i na mačiće. i na bracu sa Srerbnjaka. mhm.
i binganje netflix serija.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2018., 11:18   #469
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
evo zašto normalni ljudi budu nezainteresirani za ovakvu nenormalnu supkulturu kastriranih ili polukastriranih morona. nažalost, to je ponižavajuća supkultura, a ne neka normalna suvremena industrija.


Vidim da ovi rade i za bankarski sektor, u takvim su firmama obično oglasi i međuljudski odnosi nešto hladniji nego u cool softver tvornicama koje prave aplikacije za široku upotrebu.

Ovo je samo posljedica nedostatka kvalitetne radne snage, pa i ozbiljne firme pokušavaju ostaviti nekakav ležeran dojam da bi privukli IT crowd ekipu, s godinama se očekuje pravo na dolaženje u kratkim hlačama i japankama na posao, sa psom kraj radnog stola, craft pivama u hladnjaku i stolom za stolni tenis kao ustavna odredba.
Mingus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2018., 13:42   #470
Kad smo već kod radne snage u IT, ima li ovdje poslodavaca ili recruitera, kakvo je trenutno stanje na tržištu?

U zadnje vrijeme svatko nešto programira, svi pričaju o tome, izgleda mi kao da su svi iz moje generacije krenuli u IT vode. Dolazi li pomalo do zasićenja ili je i dalje kroničan nedostatak radnika?

Poslano sa mog LG-D722 koristeći Tapatalk
gigra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2018., 15:29   #471
Quote:
Mingus kaže: Pogledaj post


Vidim da ovi rade i za bankarski sektor, u takvim su firmama obično oglasi i međuljudski odnosi nešto hladniji nego u cool softver tvornicama koje prave aplikacije za široku upotrebu.

Ovo je samo posljedica nedostatka kvalitetne radne snage, pa i ozbiljne firme pokušavaju ostaviti nekakav ležeran dojam da bi privukli IT crowd ekipu, s godinama se očekuje pravo na dolaženje u kratkim hlačama i japankama na posao, sa psom kraj radnog stola, craft pivama u hladnjaku i stolom za stolni tenis kao ustavna odredba.
kaj dakle u pravu sam? IT-evci su pomaknuti cat ladies, dog people kojima psi naskakuju po uredima??

IT crowd ekipa je iluzija. To ne postoji u normalnim velikim IT kompanijama i ne znam zapravo kakvoj ekipi je cilj proizvodnja takve idiotske "IT crowd" atmosfere?

Firme koje podilaze svojoj radnoj snazi (i donekle ozbiljno komuniciraju, ionako ne baš sasvim ozbiljno.. ) to rade tako da to vidiš na uplati na tekućem svakog prvog u mjesecu.

to je daleko bitnije od kretenske proizvodnje gluparanja.

pa si onda sa velikim šoldima ako si lud možeš sam nakupovati 35 pasa te 5 hladnjaka craftova. i 10 sportskih điđa

a oni kojima je cilj proizvest leđero atmosferu to naprave tako da ti dopuste remote rad od kuće. to je kvalitetni pristup radniku...a ne "japanke na poslu", ili mačići koji umiru ako još jedan inženjer ne izgori u učenju beskonačnog niza Devops izdrkancija i alata
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2018., 20:05   #472
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post

IT crowd ekipa je iluzija. To ne postoji u normalnim velikim IT kompanijama i ne znam zapravo kakvoj ekipi je cilj proizvodnja takve idiotske "IT crowd" atmosfere?
Znam, ali postoji dio ekipe koja brije na silicon valley pa otud predrasude, čak sam i upoznao takve. Inače, nisam u IT-u.

Vidim ponekad i u oglasima nešto tipa: Nemamo stol za stolni tenis., kao iskaz otpora prema geek dojmu od svekolike javnosti.

Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
Firme koje podilaze svojoj radnoj snazi (i donekle ozbiljno komuniciraju, ionako ne baš sasvim ozbiljno.. ) to rade tako da to vidiš na uplati na tekućem svakog prvog u mjesecu.
Vjerujem da bi svi radije veću plaću nego članarinu u teretani i 10 vrsta piva na poslu koje piju u pidžami, ali sumnjam da su u takvim cool firmama plaće male, čak su vjerojatno dosta iznad prosjeka branše, a dobiješ i dodatne perkove. Dobro razmisli Brogane, možda ne dobivaš sve što zaslužuješ.
Mingus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2018., 21:09   #473
Quote:
Mingus kaže: Pogledaj post
Znam, ali postoji dio ekipe koja brije na silicon valley pa otud predrasude, čak sam i upoznao takve. Inače, nisam u IT-u.

Vidim ponekad i u oglasima nešto tipa: Nemamo stol za stolni tenis., kao iskaz otpora prema geek dojmu od svekolike javnosti.
u hrvatskim startupima je filozofija:
"Nemamo velike plaće, kao iskaz otpora prema geek dojmu od svekolike javnosti. "


Quote:
Vjerujem da bi svi radije veću plaću nego članarinu u teretani i 10 vrsta piva na poslu koje piju u pidžami, ali sumnjam da su u takvim cool firmama plaće male, čak su vjerojatno dosta iznad prosjeka branše, a dobiješ i dodatne perkove. Dobro razmisli Brogane, možda ne dobivaš sve što zaslužuješ.
nemam kaj razmišljat.
postoje javne liste naših IT kompanija prema prosječnim plaćama, i "cool firme" redovito nisu nigdje pri vrhu najboljih plaća..


Najbolje firme se zaista trude biti što manje "geek cool", a što bolje plaćati.

ali svejedno, postoji ta ogromna potreba svih poduzeća da ponižavajuće komuniciraju sa svojom IT radnom snagom...i ja znam da to normalnim ljudima u IT-u brutalno smeta..tako da stvarno ne kužim čemu ta ponižavanja ljudi. nisu svi rođeni deformirani, zato jer su htjeli ući u IT i mlatit lovu.
ekčuli su samo htjeli ući u IT i mlatit lovu. ono...normalni ljudi i te fore....


edit: pišem ovo dok u pozadini vrtim Kraftwerk. :geek:
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2018., 06:38   #474
Jos te more traume iz bivse firme?


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2018., 10:47   #475
Brogan, kad kažeš "niske plaće" u IT, jel se to odnosi na ostale plaće u IT branši u Hrvatskoj ili uspoređuješ s EU i ostatkom svijeta?
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2018., 11:00   #476
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Brogan, kad kažeš "niske plaće" u IT, jel se to odnosi na ostale plaće u IT branši u Hrvatskoj ili uspoređuješ s EU i ostatkom svijeta?
uspoređujem sa ostalim plaćama u IT branši u RH

postoje velike razlike unutar RH u IT sektoru.

ne trebamo previše dumati o inozemstvu...
ima se o čemu dumati i o stvarnosti IT-a kao takvog i doma...


a čitao sam da je slično i u svijetu. najveće IT kompanije bitno većim plaćama efikasno uništavaju kojekakve "cool" male konkurente posvuda...
kad se firma trudi biti "cool" i geek više nego ima smisla (a po meni nema uopće smisla) znaš da je nešto prilično trulo u igri..

nisu IT-evci više baš tolike nakaze..već standardna populacija. normalna.

ali trebat će domaćim IT kompanijama još kojih 10-ak godina dok ne uhvate taj trend i tu spoznaju...
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2018., 11:26   #477
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Jos te more traume iz bivse firme?

nije to vezano uz konkretno tog poslodavca. taj poslodavac je ionako bio dovoljno loš i bezličan sam po sebi....zajedno sa plaćama...da zapravo nije vrijedan analize i razmišljanja.

eventualno su vrijedni da im u budućnosti nešto prodam..
eventualno su kao klijent dobri. kao poslodavac su samo takav treš
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2018., 11:57   #478
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
nije to vezano uz konkretno tog poslodavca. taj poslodavac je ionako bio dovoljno loš i bezličan sam po sebi....zajedno sa plaćama...da zapravo nije vrijedan analize i razmišljanja.

eventualno su vrijedni da im u budućnosti nešto prodam..
eventualno su kao klijent dobri. kao poslodavac su samo takav treš
Cujem da je kod njih skrgut zuba radi pohlepnih ITjevaca koji (konacno) traze visoke place

Sent from my HTC One using Tapatalk
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2018., 23:01   #479
@Brogan
Nhf,ali ponekad zvučiš kao da su te neprimjereno dirali na zabranjena mjesta. Traume,patnje i boli mladog ITevca isijavaju iz tvojih postova. :P

Što se hrvatskog stema tiče,imam nešto poznanika iz srednje koji su otišli u druge grane. Najbolje su prošli ovi koji su završili farmaciju ili medicinu i uguzili se kao prodajni predstavnici farmaceutskih tvrtki ili se u neku ljekarnu uvalili. Biolozi koje znam nitko nema preko 6-7k kn. Kemičari isto,ako su se uvalili u farmaceutsku industriju,ok im je,ako nisu,predaju po školama ili rade po manjim firmama za ne baš bajnu lovu.

Ovo sa craft pivama i japankama na poslu je pizdarija koju su pokupili iz američkih startup firmi. Samo što taj američki ajtijevac koji dolazi u japankama,pije crafticu i slični bs radi u firmi koja ili se proda za fine milijune pa i on dobiva 120+ k $ godišnje ili propadne relativno brzo. Te "povlastice" su dodatak na poštenu plaću,ne zamjena za istu. Samo neki ljudi puše te fore.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2018., 00:18   #480
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
@Brogan
Nhf,ali ponekad zvučiš kao da su te neprimjereno dirali na zabranjena mjesta. Traume,patnje i boli mladog ITevca isijavaju iz tvojih postova. :P
pa gledaj...ja samo pišem analitički..
Quote:
Ovo sa craft pivama i japankama na poslu je pizdarija koju su pokupili iz američkih startup firmi. Samo što taj američki ajtijevac koji dolazi u japankama,pije crafticu i slični bs radi u firmi koja ili se proda za fine milijune pa i on dobiva 120+ k $ godišnje ili propadne relativno brzo. Te "povlastice" su dodatak na poštenu plaću,ne zamjena za istu. Samo neki ljudi puše te fore.
jer ti ovdje napišeš istu stvar samo ne zvučiš raspižđeno. a ne može se tako pisati. nije Lenjin bio Lenjin zato jer nije bio nadrkan.
IT-u treba jedno lenjinističko nasilno opismenjavanje primitivnog življa! i rušenje starih ideja o IT-u/STEM-u koje evidentno presporo evoluiraju..

dakle isto si naveo stvari ko i ja. s tim da ako jedan Croz (koji se broji među jače naše IT firme) idiotski tretira svoje ljude, onda ti sve može biti jasno otprilike u 2 i pol sekunde
(srećom pa radim u daleko boljoj firmi od Croza)


odnosno ja sam jako osjetljiv, i čim vidim da me neko smatra za brkatog stričeka majstora-inženjera, ili za šugavog geeka koji voli loše šale, ja se osjećam kao da me analno penetriralo. grubo.

ja sam bazično intelektualni muškarac, za razliku od geekova.
nisam geekovski white trash sumanuti (što je očito uzorak u IT-u...i bitan razlog za naslov ovog topica)
molim lepo.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:04.