Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2008., 13:24   #1
Ježevi

ovako, na livadi nam se motaju ježevi, mala bodljikava obitelj.
psima je zabavno tražiti ih, ne kužim to, ali redovito ih stvarno nađu. bez brige, ne bismo dali da ih diraju. i nije nam na kraj pameti držati ih doma ili slično.
ali, moj otac ima potrebu nahraniti sve živo, što je zapravo ok, i htio bi nešto dati i tim ježevima kad ih već pas nađe.

zna li itko postoji li nešto što bi se smjelo dati ježu? naravno, da je to sigurno za njih, jer nema smisla ako im naškodimo time.
znači ne samo što oni jedu, već što bi im čovjek smio dati.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 14:03   #2
Ježevi su svejedi i poznato je da jedu razne beskralješnjake, među kojima posebno kišne gliste, puževe golaće, puževe s kućicom i razne kukce. Također se povremeno hrane sitnim kralješnjacima poput žaba, malih gmizavaca i miševa, te ptičjim jajima i ptićima vrsta koje se gnijezde na tlu, ali isto tako i šumskim plodovima. U našem se primorju u doba zrenja murve rado hrani opalim plodovima. Glavni razlog zašto su ježevi noćne životinje je taj što se uglavnom hrane plijenom koji je također noćni. To su mali beskralježnjaci koji su aktivni noću radi izbjegavanja drugih grabežljivaca ili oni koje se klone sunca kako bi izbjegli gubitak tjelesne tekućine.


pogledaj ovo
sivi_machor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 16:57   #3
Daj mu mlijeka...Imala sam ja jednog malog u vrtu...Cijelu zimu je bio tamo...
iva :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 19:36   #4
Quote:
iva :) kaže: Pogledaj post
Daj mu mlijeka...Imala sam ja jednog malog u vrtu...Cijelu zimu je bio tamo...
meni su rekli da mlijeko baš ne, a i mlijeko ne mogu nosati okolo, pa ako nađem super, ako ne, nema veze

inače znamo što ježevi vani jedu, ali pitanje je što im čovjek može dati, pa ako netko zna još nešto...
šumski plodovi? jagode ili gljive? koliko sam vidjela na clipovima, daju im mrkvu i krastavac.
hvala na odgovoru, pokušat ćemo
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 20:26   #5
jabuku?
sivi_machor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 20:43   #6
mi smo jezevima na moru znali dat tanko narezanog speka i davili bi se u tome. takodjer jabuke, mrkve.. sve je dobro islo. [SLIKA OBRISANA]
Yava is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 08:16   #7
Odnesite im konzervicu mačje hrane. To smiju i vole. .
Na stranicama o podizanju ježeka-siročića piše da ih se time može hraniti.. Napominjem, MAČJA hrana, ne pseća.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 21:10   #8
Moji u dvorištu (dvoje ih je) uvijek dolaze klopat baš tu mačju hranu...konzerve...
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 21:23   #9
Quote:
pikastar kaže: Pogledaj post
Moji u dvorištu (dvoje ih je) uvijek dolaze klopat baš tu mačju hranu...konzerve...
Na mojem dvorištu motaju se 2 komada...
Jedu hranu za mačke, one kolačiće...
JackBauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 08:49   #10
pitanje

mi u vrtu 3-4 x godisnje nađemo jeza, ogroman je , ja uvijek mislim daje skotna jezica , bas je velika
i to uvijek nocu , imamo dva psa i vec po lavezu znam da je jež vanka, mi ga onda lijepo sklonimo na sigurno od pasa,
sinoc opet jez
mislim , ma posve sam sigurna da je to uvijek isti jez, zivi kod nas u vrtu, sinoc je bio u krastavcima
muz nije bio doma pa sam ga ja sa velikim strahom premjestila na sigurno , preko ograde u susjedovo dvoriste ( ne zivi nitko ) trava visoka , ne znam di cu s njim zbog pasa, to je show kako laju na nj.
posto je velika susa, nema kise, kontam dali taj jez treba vode jadnicak
kad bi barem znala di on zivi u vrtu da mu mogu posudu vode ostavit
__________________
Prodaja robice
frkalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 08:58   #11
frktalo; nebitno je gdje živi, očito da je vaše dvorište dio njegove rute. Kod nas je ista situacija, svake godine ježevi dolaze, prolaze, odlaze........
Vodu u neku posudu uopće ne škodi staviti; kod nas je takvih posuda svuda naokolo preko ljeta; žao nam svih tih životinjica. I sami imamo pšsa koji burno na ježa reagira ali osim te reakcije, nasreću ne mogu mu psi ništa. Ajd, vidjela sam jednog psa kako nosi ježa u gubici ali taj pas je "kamikaza" kako ga volim zvati; prekaljen do zadnje svoje koske. Eto, znaći može voda, može neka voćka u tu visoku travu, može i neko meso, mačja hrana ako baš želiš........iako, klopa im nije problem. Kad premještaš ježa samo uzmi vrtne rukavice i nemaš nikakve frke, on će se sklupčat u loptu i onda ga je lako nosat.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 16:42   #12
ok, budem veceras stavila vode , ipak na vecer izlaze a preko dana se i onak voda ugrije .....vidis meni se nije skupio kad sam ga digla, vec se vrpoljio u mojim rukama bilo mi je ajme ajme, nekako cudno
samo sam si govorila nikad nije nikog jez ujeo i ubo nikad
__________________
Prodaja robice
frkalo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:52.