Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2008., 15:03   #181
Quote:
gottcha kaže: Pogledaj post
ja zaista nisam naisla ni na jedan clanak, niti sam kad cula o tome da prijatelji dizu glas za miseve i zohare.. ali stalno vidim za pse i macke...?
to je zato sto mnogi od nas - a osobito u urbanim sredinama- imamo najcesce pse ili macke za kucne ljubimce. dakle, ne iz koristi, ne iz materijalne potrebe - nego iz duhovne potrebe da ih usrecujemo. zato smo jako senzibilizirani na upravo te zivotinje. a sto se tice stakora, takodjer mislim da postoje kemijski nacini sterilizacije za kontrolu populacije. a kaj se tice zohara i ostalih clankonozaca, iako znam da oni nemaju osjet bola, niti samosvijest, cesto nalazim sebe nesposobnim ubiti ih.
__________________
Stop making unboxing videos
Default_user is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 15:13   #182
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Gladni?
gladni cega?
mucenja zivotinja? hm
 
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 02:12   #183
Životinje nisu objekti i predmeti. One su živa bića sposobna osjećati bol i ne postoji nikakvo moralno opravdanje da u odnosu prema životinjama to ne uzima u obzir. Zato osuđujem odnos Kine prema mačkama i psima.
rrrastaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 14:59   #184
Quote:
Strašno mi je to . Isto i kad se sjetim pokolja malih truljančića.gamad jedna, onak male, mekane, prekrasne pahuljice ubijaju...
Je li se tako sažališ kada ubiješ muhu ili komarca? Naravno da je ovo generaliziranje, ali zanimljivo je kako se ljudi uvijek sažalijevaju nad slatkim, malim mekanim životinjicama, a guštere, zmije, kukce itd ko njih je** !

Quote:
Island mi se cinio kao jedno lijepo mjesto za zivjeti ali kad sam vidjela razne stvari sto rade...... katastrofa!
Znači zato što se tipa 5% Islanđana bavi kitolovom, to je automatski grozna zemlja za živjeti! Mislim da se onda slobodno možeš iseliti iz Hrvatske, samo ne znam di bi ti preporučio da odeš! To je isto ko da kažeš gle u Hrvatskoj zadnji tjedan ubijeno 10 ljudi, 20 ih poginulo u nesrećama - katastrofa! To znači da je cijela zemlja otišla kvragu ( dobro, možda sam uzeo loš primjer lol! )

Seventin, jesi ti sam njima poslao peticiju? Svaka čast što se zalažeš aktivno!
Mixal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 17:07   #185
Quote:
hungry_heart kaže: Pogledaj post
gladni cega?
mucenja zivotinja? hm
Gladni kitovog odreska. Skroz su mi nejasne ove bedastoće, zar se bi "ljubitelji" životinja zapravo trebali zalagati za klanje kitova za hranu? Pa u jednom kitu ima mesa valjda koliko i u 10000 svinja. I što je tu manje mučenja, zaklati jednu životinju ili 10000?
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 18:36   #186
Quote:
Mixal kaže: Pogledaj post
Seventin, jesi ti sam njima poslao peticiju? Svaka čast što se zalažeš aktivno!
Mislim da je danas poslati peticiju bilo kome na ovom svijetu najmanji problem, čak i Kinezima po pitanju njihove brutalnosti spram ljudi i životinja.
No, problem je u tome da dok većina ne promijeni pogled na svijet oko sebe i u sebi od pojedinačnih pokušaja uglavnom neće biti velikih rezultata.

Link je i dalje aktivan za sve koji imaju pet minuta vremena a nemaju problem sa slanjem potpisane gotove poruke ministru ribarstva Islanda.
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 18:43   #187
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Gladni kitovog odreska. Skroz su mi nejasne ove bedastoće, zar se bi "ljubitelji" životinja zapravo trebali zalagati za klanje kitova za hranu? Pa u jednom kitu ima mesa valjda koliko i u 10000 svinja. I što je tu manje mučenja, zaklati jednu životinju ili 10000?
ludilo čovječe

''ljubitelji'' ili ''prijatelji'' životinja bi se trebali zalagat za ubijanje istih.....ne znam da li da plačem ili da se smijem......oke,odabrao sam ovo
ili ti zaista vjeruješ da bi se povećanjem broja ubijenih kitova smanjio broj svinja(i ostalih životinja) u industriji mesa?
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 18:57   #188
Naravno da bi se smanjio. Da prijatelji životinja pokrenu propagandnu kampanju "Jedite kitove, a ne svinje i piliće", sigurno bi hrpa emo tinejdžerki prešla na kitovinu, pa bi se prodaja i proizvodnja svinjetine i piletine smanjila.

Štoviše, kitovina je više vegansko jelo čak i od žitarica te grahorica. Od samo jedne ubijene živine možeš nahraniti omanji grad, a pri sjetvi/žetvi iste količine žitarica pogine na tisuće poljskih miševa, voluharica, zmija, krtica, te divljih svinja koje bi uništile usjev.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 20:26   #189
Quote:
skyon kaže: Pogledaj post
kitovina vegansko jelo,zakon čovječe....izjava za top ten misli ovog eona
Pa ako za proizvodnju 10 tona kitovine ubiješ jednu životinju, a za proizvodnju 10 tona žitarica ubiješ 15 poljskih miševa, 20 voluharica, 3 zmije, divlju svinju koja je omastila brk u polju, te još 20 štakora koji su napali silos, onda je lako zaključiti koje je jelo više vegansko. Da imaš elementarnog pojma o agronomiji, i samoj proizvodnji žitarica, bilo bi ti jasno, ali eto - nemaš...
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 23:17   #190
Da je tebe naganjao sob u sumi mislim da bi drugacije gledao na ovo. Kad divlje zivotinje zalutaju u urbana podrucja treba ih ukloniti. To se moze raditi ili strelicama za uspavljivanje ili smrtonosnim sredstvima. U prvom redu dolazi zastita ljudi.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 08:28   #191
A vi, ako želite da svi podrže vaše stajalište i prihvate vaše iracionalne argumente, dopisujte se u krugu svojih istomišljenika, a ne na forumu...

Edit: Moj komentar se odnosio na postove koji su bili iznad mojeg, a koji su obrisani, da ne bude zabune.

Zadnje uređivanje crni puž : 13.07.2008. at 09:57.
crni puž is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 10:44   #192
Quote:
Mixal kaže: Pogledaj post
Je li se tako sažališ kada ubiješ muhu ili komarca? Naravno da je ovo generaliziranje, ali zanimljivo je kako se ljudi uvijek sažalijevaju nad slatkim, malim mekanim životinjicama, a guštere, zmije, kukce itd ko njih je** !

Definitivno je generaliziranje i kolko znam guštere, zmije, kukce itd niko ne ubija organizirano i tako masovno kao tuljane ili kitove. Kad čujem za tako nešto sažalit ću se, bunit ću se i pisati peticije, naravno.
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 11:53   #193
Interesantno je to... kako se neki uvredljivi (spram drugih - koji nemaju pojma o prehrani i agronomiji!? čudo kako smo svi još i živi ) i besmisleni postovi (o kitovini kao veganskom jelu?!?) ostavljaju - dok se drugi brišu. OK, sve je to demokracija, zato i postoji forum i zato postoje oni koji dolaze na postove koji ih ne zanimaju a da bi provocirali. Super
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 13:41   #194
Mene ovo ubijanje kitova podseca na onu epizodu Simpsonovih kada Homer ubije dva zadnja bizona i pokaje se govoreci : What have I done!Zatim vidi jos dva preostala bizona,i njih ubije,i opet se pokaje...Takav je covek.
__________________
Pain is an ilusion...
Trent Reznor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 13:47   #195
U prvom redu dolazi zastita bogatih.Ovo je cini mi se bio cuvar u bogatom delu grada...Sacuvajte njih,oni su najvazniji,njih i njihove pare.
__________________
Pain is an ilusion...
Trent Reznor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 13:56   #196
Za svaku osudu.
__________________
Pain is an ilusion...
Trent Reznor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 16:56   #197
Quote:
Seventin kaže: Pogledaj post
Interesantno je to... kako se neki uvredljivi (spram drugih - koji nemaju pojma o prehrani i agronomiji!? čudo kako smo svi još i živi ) i besmisleni postovi (o kitovini kao veganskom jelu?!?) ostavljaju - dok se drugi brišu. OK, sve je to demokracija, zato i postoji forum i zato postoje oni koji dolaze na postove koji ih ne zanimaju a da bi provocirali. Super
ma nek brišu,ta valjda im je tako naređeno ne mogu oni izbrisat koliko ja mogu napisat ali nikad tolike gluposti kao što je ovo : kitovina = hrana za vegane,...no nekima je sve dopušteno......

p.s. molio bih moderatora da i ovo izbriše
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 17:11   #198
Quote:
nyla kaže: Pogledaj post
Definitivno je generaliziranje i kolko znam guštere, zmije, kukce itd niko ne ubija organizirano i tako masovno kao tuljane ili kitove. Kad čujem za tako nešto sažalit ću se, bunit ću se i pisati peticije, naravno.
Kukce se ne ubija masovno i organizirano? Što je sa zaprašivanjem močvara?
__________________
Mr. Herbert Garrison: Stanley, gay people, well, gay people are evil. Evil right down to their cold black hearts, which pump not blood like yours and mine, but rather a thick, vomitous oil that oozes through their rotten veins and clots in their pea-sized brains which becomes the cause of their Nazi-esque patterns of violent behavior. Do you understand?
9ak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 17:31   #199
Quote:
skyon kaže: Pogledaj post
ma nek brišu,ta valjda im je tako naređeno ne mogu oni izbrisat koliko ja mogu napisat ali nikad tolike gluposti kao što je ovo : kitovina = hrana za vegane,...
Da počnemo s osnovnim brojevnim relacijama; je li ti jasno da je 1<60? Primjer: Jedan krumpir je manji broj krumpira od 60 krumpira. Jedna životinja je manji broj životinja od 60 životinja.

Javi kad shvatiš, da prijeđemo na sljedeću lekciju.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 18:08   #200
Quote:
9ak kaže: Pogledaj post
Kukce se ne ubija masovno i organizirano? Što je sa zaprašivanjem močvara?
a šta ćemo onda s ovim zaprašivanjem - nas samih?!

Danger In The Sky

http://www.carnicom.com/
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:20.