Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2011., 13:45   #2001
Quote:
Ser Mark kaže: Pogledaj post
Ja ne koristim zeleni caj, vec caj od koprive pijem i nanosim ga u kosu. Tako sam cuo da treba, nisam jos cuo za zeleni caj. Koja je razlika?
Zeleni navodno smanjuje konverziju testosterona u dht, iako se spominje da je crni čaj za to još bolji, samo što onda naiđem na informacije da je to neznam koji tip dht ovo-ono i da ne pomaže crni/zeleni čaj kod toga, ali onda opet kontradiktorne inf da pomaže i tako u nedogled... Ako netko zna neke detaljnije informacije o ovome bio bih mu zahvalan da napiše...

Na koji način bi kopriva trebala pomoći?
abcd1247 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 19:39   #2002
Quote:
abcd1247 kaže: Pogledaj post
Zeleni navodno smanjuje konverziju testosterona u dht, iako se spominje da je crni čaj za to još bolji, samo što onda naiđem na informacije da je to neznam koji tip dht ovo-ono i da ne pomaže crni/zeleni čaj kod toga, ali onda opet kontradiktorne inf da pomaže i tako u nedogled... Ako netko zna neke detaljnije informacije o ovome bio bih mu zahvalan da napiše...

Na koji način bi kopriva trebala pomoći?
Crni i zeleni čaj su jedno te isto, razlika je samo na području gdje rastu, i sukladno tome imaju nešto različit sastav. Zeleni ima kofein, crni mislim da nema. Ima još nekih razlika.

Mislim da gubiš vrijeme na takve stvari, niti zeleni čaj niti kopriva niti drugi pripravci koje kod kuće možeš konzumirati neće zaustaviti ispadanje kose.

A ako ti je bitno da 'ne mogu odmoći', onda nastavi, al imaj na umu da sve to u nekontroliranim količina i načinu uzimanja šteti organizmu više nego pomaže.
Problemsolver is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 20:22   #2003
da vas obavjestim i ja.vec par mjeseci koristim slicne stvari kao i intercepts (momak sa 96. stranice) koristim dakle merz tablete(2 dnevno) za jacanje kose,dosta sam zadovoljan, iako se i ja planiram prebaciti na twinlabowe jer sam cuo da su bolje. te uz to uzimam dodatne komplekse cinka, biotina i b kompleksa (sve po 1 dnevno). e da, i kosu perem sa fidiketozolom (2%-tni ketokenozol). ispadanje se gotovo potpuno zaustavilo, eventualno 20-30 dlaka tokom pranja, a to je kao normalno.
alavak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 12:48   #2004
Zna li netko ima li u šamponu od koprive bar 0,1% koprive ili je to sve samo ekstrakt? Planiram sa njime početi prati kosu, negdje sam naišao na neki recept da mu se dodaje još par sastojaka (kapi koprive, ricinusovo ulje itd), i na nekim forumima je taj recept za "domaće pripremljeni šampon" dosta hvaljen...

Planiram uz minoxidil početi korisititi i neki prirodni pripravak, pa ako netko ima neki recept koji mu je pomogao bar 1% nek napiše...

Prije nekih 10mjeseci prije početka korištenja minoxa koristio sam pripravak vruće maslinovo ulje/cimet/med, ali ne dovoljno dugo da bih mogao zaključiti ima li bar nekih malih koristi od njega...
abcd1247 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 14:54   #2005
Imas i cickovo ulje i sampon od cickovog ulja ali meni nije nesto puno pomogao, kao i sampon od koprive osim sto lijepo mirise nista bolje od bilo kojeg blagog sampona.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 17:45   #2006
Jel minoxili zaista pomažu, i dali oni imaju kakve nuspojave?
stateoftrance is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 00:25   #2007
Kopriva nece odmoc jer prokrvljuje tjeme.Najbolje vam je ubrat koprive (barem to nije tesko naci) i onda u vrucoj vodi napravit caj.Nakon sto operete kosu nanosite koprivu na tjeme i neka se susi.Ja kada sam stavljao koprivu cak nisam ni ispirao kosu poslje,ne osjeti se.
Mr.Bean is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 00:25   #2008
jel netko probao ovo http://www.marbo-kosa.com/marbo-proizvodi/ ?
čitam ovdje i ne znam šta je najbolje protiv ispadanja kose? po mogućnosti da potiče rast na mjestima gdje je ispala...
WilliamsF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 02:13   #2009
400 kuna za onaj losion nisu normalni skuplje od seruma vegf i minoxidila zajedno! a cisto sumnjam da ni to pomaze vise od ova dva navedena.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 10:06   #2010
Malo svježih novosti.

http://www.replicel.com/media/videos/
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 11:19   #2011
Quote:
WilliamsF1 kaže: Pogledaj post
jel netko probao ovo http://www.marbo-kosa.com/marbo-proizvodi/ ?
čitam ovdje i ne znam šta je najbolje protiv ispadanja kose? po mogućnosti da potiče rast na mjestima gdje je ispala...
Ma oni se koriste kod alopecije areate. To je vrsta bolesti (imune ili postoji negdje upalno žarište u organizmu). Nisi vidio slike? Ćelavi krugovi na glavi. Jel to imaš?

Ne treba mješati alopeciju areatu sa androgenom alopecijom koja je više estetski problem (a ne bolest) te joj je glavni uzročnik muški hormon DHT odnosno razni upalni procesi na vlasištu.
Fedon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 01:10   #2012
ne kužim se u to uopće, pa zato pitam ovdje. znači to ne valja?
nedavno sam primjetio da mi je kosa malo slabija i rjeđa, pa mi treba nešto da potakne rast i ojača...
WilliamsF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 02:19   #2013
Radje uzmi neke vitamine za kosu koristi sampon na bazi koprive, i sl.
Sumnjam da ce ti ovi megaskupi preparati bas pomoci oko volumena.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 12:35   #2014
Kolagenoza i ispadanje kose

Imam nediferenciranu sistemsku bolest vezivnog tkiva i trenutno nisam na nikakvoj terapiji (osima Aspirina za antifosfolipidni sindrom); ali nije bilo razlike ni kad sam primala lijekove. Kosa mi se u zadnjih 10 godina skroz promijenila: poslužiti ću se komparacijom: nekad mi je bila kao kod S-J.Parker (Carrie,Sex i grad), lavlja griva, kovrčava, a sad je bijedna hrpica skoro ravne kao kod one crvene iz "Sexa i grada".
Ima netko isto iskustvo?
Probala sam s minoxidilom (Gradska ljekarna Zagreb ima uvjerljivo najjeftiniji, oni ga sami rade); i sa svakakvim biljnim preparatima (nisam taj Marbo, preskup mi je, a kak nemam tu vrstu alopecije, činilo mi se bez veze trošiti toliku lovu,ali ak netko ima neku od kolagenoza,a pomogli su mu ti preparati, voljela bih to doznati), ali niš ne koristi.
Znam da to nije isto kao kod, nazovimo to tako, uobičajenih uzroka ispadanja, jer ima veze s bolešću; ali ipak, možda netko ima dobar savjet/iskustvo.
gigi29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 17:43   #2015
Quote:
stateoftrance kaže: Pogledaj post
to se događa kod mene, nakon 2 dana mi je kosa dosta masna i primjetio sam kad mi je masnija da mi više kose ispada..
rekao si da koristiš Kirklandov Minoxidil i da si zadovoljan, pakoliko ga dugo koristiš i kad si vidio promijene..
ti si još dobar...ja sam znao ujutro oprat kosu i do navečer mi je bila masna do te mjere da je izgledalo kao da sam uzeo kuhinjsko ulje i prolio ga po glavi...možeš mislit kako kosa opada pod takvim uvjetima...

pa da bi vidio promjene s minoxom, treba nekih tri-četiri mjeseca da bi rezultati bili vidljivi... u početku bi ti skalp mogao bit malo nadražen, ali to uglavnom prođe s vremenom kad se koža navikne na minox...to traje dva-tri tjedna...
da li sam zadovoljan s minoxom? pa to ti mogu ovako opisat... prije nego što sam počeo koristit minox, frendovi su me zezali s forama tipa: "di si ćelavi", pa onda komentari tipa: "kosa ti je skroz prozirna", i da sad ne nabrajam... onda sam se ošišao na nulu i počeo koristit minox...nakon pet mjeseci redovitog korištenja dva puta na dan i nakon što je kosa u međuvremenu opet narasla, pitanja su išla u stilu: "jesi ti to išao potajno na transplantaciju kose?!"

i da, minox ima tu nuspojavu da jako isušuje tjeme, što nekima zna stvarat probleme...no kod mene ta "nuspojava" skroz pozitivna. minox mi je uvelike usporio mašćenje kose. perem kosu jednom dnevno i izgleda sasvim normalno(a ne kao prije, kad je već u roku 12h izgledala kako sam gore opisao). nadam se da sam ti malo pomogao sa svojim vlastitim iskustvom
dadinho0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 20:11   #2016
Ma ja se neželim predati dok god još imam barem malo kose na glavi, bar dok se ne oženim
Inaće imam oduvijek zaliske veće, ali mi se unazad 3 godine počela kosa prorijeđivati na prednjem dijelu glave, ali sa time da ne toliko na čelu nego više onako kružno kao da se zalisci spajaju, ali na samom dijelu iznad čela nije toliko puno prorijeđeno već poslije tog dijela...

Minox sam koristio dva puta dnevno prije, pa pantexol+minox 1 dnevno, a sad opet kroz par tjedana planiram minox početi 2x dnevno bar svaki drugi dan...

Stavljam ga navečer nakon pranja i sušenja kose fenom, tjeme kad bude izrazito suho (inače po prirodi imam suhu kosu i kožu) i tada imam osjećaj da se najbolje upije jer po nekoj logici takvo isušeno tjeme vapi za nekom tekućinom...

Pokušat ću učiniti puno stvari da makar usporim taj proces bar još 3-4 godine i nadam se da ću uspjeti, a ako ne bar ću znati da sam sve pokušao i neću žaliti ni za čime, friz na nulu mašinicom!

Dali je tko u zadnje vrijeme naručivao sa minoxidildirect.com i dali sve stigne uredno? negdje sam pročitao prije cca 2 mjeseca neki post da navodno s naše carine vrate nazad zbog toga što je to lijek, ali neznam koliko je ta informacija točna pa me zanima dali je tko naručivao u zadnje vrijeme...

Zadnje uređivanje Sashica : 07.11.2011. at 12:09. Reason: spajanje postova
abcd1247 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 22:12   #2017
Quote:
dadinho0007 kaže: Pogledaj post
ti si još dobar...ja sam znao ujutro oprat kosu i do navečer mi je bila masna do te mjere da je izgledalo kao da sam uzeo kuhinjsko ulje i prolio ga po glavi...možeš mislit kako kosa opada pod takvim uvjetima...

pa da bi vidio promjene s minoxom, treba nekih tri-četiri mjeseca da bi rezultati bili vidljivi... u početku bi ti skalp mogao bit malo nadražen, ali to uglavnom prođe s vremenom kad se koža navikne na minox...to traje dva-tri tjedna...
da li sam zadovoljan s minoxom? pa to ti mogu ovako opisat... prije nego što sam počeo koristit minox, frendovi su me zezali s forama tipa: "di si ćelavi", pa onda komentari tipa: "kosa ti je skroz prozirna", i da sad ne nabrajam... onda sam se ošišao na nulu i počeo koristit minox...nakon pet mjeseci redovitog korištenja dva puta na dan i nakon što je kosa u međuvremenu opet narasla, pitanja su išla u stilu: "jesi ti to išao potajno na transplantaciju kose?!"

i da, minox ima tu nuspojavu da jako isušuje tjeme, što nekima zna stvarat probleme...no kod mene ta "nuspojava" skroz pozitivna. minox mi je uvelike usporio mašćenje kose. perem kosu jednom dnevno i izgleda sasvim normalno(a ne kao prije, kad je već u roku 12h izgledala kako sam gore opisao). nadam se da sam ti malo pomogao sa svojim vlastitim iskustvom
koliko sam skužio tebi je pomogao minox (sječam se da si rekao da koristiš kirklandov)..samo mi nije jasno jesi li s njim koristio i skalp?

što se tiče nuspojava, pročitao sam, sad jel na ovom il na kojem drugom forumu da minoxili imaju nuspojave i to se javljaju problemi sa tlakom i srcem, dali je to istina? Jer radije bih bio ćelav nego imao takve probleme.
stateoftrance is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 03:52   #2018
Quote:
stateoftrance kaže: Pogledaj post
koliko sam skužio tebi je pomogao minox (sječam se da si rekao da koristiš kirklandov)..samo mi nije jasno jesi li s njim koristio i skalp?

što se tiče nuspojava, pročitao sam, sad jel na ovom il na kojem drugom forumu da minoxili imaju nuspojave i to se javljaju problemi sa tlakom i srcem, dali je to istina? Jer radije bih bio ćelav nego imao takve probleme.
da, minox mi je pomogao, tj. pomaže još uvijek .
misliš na skalproller? ne, to ne koristim.

što se tiče nuspojava kod minoxa...najčešće je ovo s iritacijom kože. da ti smeta za srce i krvni tlak, to je najčešće povezano sa slučajevima kada se minox koristi oralno(tablete na primjer). ali kod lokalne uporabe(tekućina na skalp) je ovaj problem jako rijedak.
nuspojave postoje kod svakog preparata...pitanje je samo da li tvoje tijelo reagira, ili ne. moraš probat da bi vidio, druge nema. iako, minox spada u kategoriju manje opasnih preparata. čak i da ti se pojavi određena nuspojava od njega, prestankom korištenja će problem opet nestat(neće bit trajnih oštećenja). naravno, kad bi mi minox uzrokovao probleme sa srcem i tlakom, istog bi ga trenutka prestao koristit, jebeš i ćelavost onda. ali ruku na srce, zasada je sve normalno.

u biti pogledaj na wikipediji šta piše o Minoxidil-u pa sam procjeni
dadinho0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 12:45   #2019
Quote:
abcd1247 kaže: Pogledaj post
Dali je tko u zadnje vrijeme naručivao sa minoxidildirect.com i dali sve stigne uredno? negdje sam pročitao prije cca 2 mjeseca neki post da navodno s naše carine vrate nazad zbog toga što je to lijek, ali neznam koliko je ta informacija točna pa me zanima dali je tko naručivao u zadnje vrijeme...

Ja sam naručivao već 4-5 puta, i svaki je put bilo ok. Samo pripazi do koje svote naručuješ, da ti ne oderu carinu. Ja obično uzimam devetomjesečnu dozu.
Colas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 19:58   #2020
Quote:
Champion_1 kaže: Pogledaj post
Zanimljiv pristup rješavanju ćelavosti. Nadam se da će uspjeti.
Problemsolver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:01.