Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2016., 08:26   #5901
VMP paste izgleda više nema nigdje, kao ni Stronghold ampula. Kad sam ih tražila prije mjesec dana, u vet.ljekarni Vet.stanice grada Zagreba mi je prodavačica rekla da Pfizer više ne isporučuje u Hrvatsku, ali možda negdje imaju još starih zaliha. Naravno, u Sloveniji se može nabaviti, mogućnost online narudžbe nisam još istraživala. Umjesto VMP paste može se koristiti i Calopet, ali moje ga mačke tako vole da ga više završi na podu i zidovima nego u ustima...
syrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 10:54   #5902
Kaj se macjeg strongholda tice
Rekao mi je nekidan vet da ga trenutno nema u nabavi, sto ne znaci da se nece pojaviti

Uzela sam pseci stronghold od 240mg (u 2ml) i izracunali smo dozu za macke, razdijelila u sprice i to je to... Samo oprez, nek vam vet izracuna tocno, jer pseci je u dvostrukoj koncentraciji.
Za primjer, taj veliki pseci od 240mg i 2ml kosta oko 90kn, doza teoretski ispadne za 5 macaka od 5kg (0,4ml po macki). Obzirom da se iz ampulice ne moze izvuci sve jer je duboka i mora se iglom doci do dna, izvukla sam 4 sprice s po 0,4ml svaka = doza za 4 macke od 5kg tezine, ono sitno kaj je ostalo sam likvidirala.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 10:56   #5903
U Sloveniji se ampule više ne mogu kupiti u pet shopovima nego samo kod veterinara, bude li tko tražio.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 11:02   #5904
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Koje trave mi macama kupujete? Meni to sve ugine nakon mjesec dana. Pokupovala sam im za Božić hrpetinu pšenice i čini mi se sve sporije treba da nikne, zna mi se često i usmrditi, ne znam koji se vrag događa. Ne znam jel pretoplo pa kako natopim to se usmrdi ili je sada već prestaro sjemenje (al ne bi trebalo biti).

Inače ona neka trava za mačke iz peveca je užas, to su toliko tanke travke da je moji nisu htjeli ni pogledati. Bila bi dobra za spavanje na njoj.


Iva, pitala si me odakle mi da ona klopa ima 50 posto pa ti malo objasnim na primjeru te linkane carnilove.

Ovo je sastav one za mačiće:
SASTAV: lososovo brašno 25%, pureće brašno 24%, žuti grašak 18%, pileća mast konzervirana tokoferolima 11%, hidrolizirane pileće bjelančevine 9%, pileća jetra 3%, lososovo ulje 3%, škrob tapioke 2%, jabuka 1%, mrkva 1%, laneno sjeme 1%, slanutak 1%, hidrolizirani račji oklopi (izvor glukozamina 0,028%), ekstrakt hrskavice izvor kondroitina, 0,017%, pivski kvasac (izvor mananoligosaharida 0,017%), korijen cikorije (izvor voćnih oligosaharida 0,014%), ekstrakt juke (Yucca schidigera) 0,01%, alge 0,01%, indijski trputac 0,01%, timijan 0,01%, ružmarin 0,01%, origano 0,01%, brusnice 0,0008%, borovnice 0,0008%, maline 0,0008%.

Ja si pozbrajam tamo di piše dehidrirano meso, mesno brašno i hidrolizirani proteini/bjelančevine mesa. Znači 25 losovog brašna + 24 purećeg + pileće bjelančevone 9 posto da 58 posto mesa unutra. Piše da ima i 3 posto pilećih jetra unutra al ne piše jel svježa ili ne pa to ne računam.

Sad, kako skontati koja je klopa kvalitetna a koja ne. Na tabeli se uvijek navode sastojci po redosljedu od one koja je najviše zastupljena u klopi pa do najmanje. Ako pogledaš i ovaj sastav to se fino vidi. U prvih 5 sastojaka treba biti što više sastojaka koji uključuju meso ili masnoće. Ima i tu caka, znaju napisati puretina ili svježa puretina 40 posto i staviti je na prvo mjesto i na taj način muljaju kupce. Kod suhe klope meso se mora dehidrati i dehidracijom mu se otklanja 70-80 posto pa čak i više vlage. Onda tako napisano svježe meso kada se dehidrira više nije 40 posto nego je umanjeno za onu svu vlagu koju su isisali iz mesa i definitivno onda meso nije najzastupljenije u hrani i na prvom mjestu (često se zna dogoditi kad se preračuna sve da nije ni u prvih 5 sastojaka). Zato se gleda da piše ili dehidrirao ili brašno ili izolirani proteini (ili šta već znaju napisati). Brašno nisu samljevene kosti, to je meso koje je obrađeno i usitnjeno u brašno. Šta oni unutra stavljaju e to je već pitanje, al to je pitanje i kad stoji dehidirano meso bubam govedine. Mi svi volimo misliti da u tim klopama bude onako fini komad mesa koji je obrađen, a to je najčešće meso koje je staro, nije za ljudsku uporabu (čitaj ugine pile, stoji dan-dva pa se fino to da za hranu za kućne ljubimce ), razno razne iznutrice, kljove, papci, koža, oči, testisi i tak.

Znači kad kupuješ klope trebala bi paziti da u prvih 5 sastojaka bude što više navedenog dehidriranog mesa/brašna/proteina mesa i životinjske masti, što manje žitarica i ostalog povrća (po mogućnosti bi bilo najbolje da nema uopće žitarica jer su oni mesožderi, u prirodi unesu svojom prehranom samo par posto toga a mi ih sa ovakvim klopama nakrcavamo i tjeramo njihov probavni sustav da prerađuje nešto za što nije predviđen, to ko da kravu koja je biljojed šopamo sa mesom).
Eto mi kad pitam :zubo

Hvala ti leeloo. Budem još jednom pogledala sve skupa...iako si sve mislim a da joj jednostavno počnem kuhati
-Iva- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 11:30   #5905
Zar nije mačja trava baš ovo

Mačja metvica (lat. Nepeta cataria), catnip, mačja menta ili mačja trava, biljka je koja potječe iz Europe, a raširena je na gotovo svim kontinentima. Kao što naziv sugerira, catnip je biljka koju mačke vole svježu u prirodi, ili sušenu u vašem domu. Poslastica je to u kojoj će vaše mace uživati, bilo da su kućne ili dvorišne.

Mačja menta baršunasta je višegodišnja biljka iz porodice Lamiaceae, koja izgledom podsjeća na svog rođaka, metvicu. Naraste do oko jednog metra, ima sitne bijele i ružičaste cvjetove, blag i aromatičan miris, a cvate od kasnog proljeća sve do početka jeseni. Raste posađena u vrtovima, a u prirodi je nalazimo u jarcima, na rubovima polja i zapuštenim površinama. U rodu Nepeta ima preko 250 vrsta, pa se naziv Catnip može odnositi na više biljaka, iako je uvriježeno da se koristi naziv Nepeta cataria ili mačja metvica.

Ova biljka privlači spolno zrele domaće mačke oba spola, ali nema utjecaja na mladunčad i starije mačke koje slabo reagiraju na miris. Također, djeluje i na kastrirane mačke, što dovodi do zaključka da nema veze sa seksualnom ekstazom kako se pretpostavljalo. Catnip nije jedina biljka na koju mačke reagiraju. Poznato je da se slično ponašaju i s valerijanom ili odoljenom (lat. Valeriana officinalis), a i s mnogim drugim biljkama iz porodice Lamiaceae. 3/4 ili do 80% mačaka reagira na catnip. Neke mačke nikada ne reagiraju na ovu biljku, iako su u istraživanjima reagirale na neke druge slične biljke. Još nije utvrđeno što je tome razlog.
............
ostatak teksta

http://www.macke.hr/macja-metvica/
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 22:36   #5906
Macja metvica je nepeta cataria, da, porodica mente; kolko znam nema je kod nas, godinama vec narucujem izvana sjeme
Kod nas se pod 'macja trava' prodaju razne vrste psenice

@-Iva- nemas kaj macki kuhati, das sirovo
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 09:37   #5907
Mačja trava su različite trave koje mace klopaju, i koje bi klopale da mogu same u dvorište ili na livadu, a ova mačja "trava" ili catnip, mislim da se kod nas to zove mačja metvica. Moja ne reagira na to.

Hm..nije te malo strah parazita ryell?
-Iva- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 10:32   #5908
Ajmo po tko zna koji put: kupiš meso, razdijeliš na porcije, smrzneš na dva tri dana i onda odmrzneš na sobnu temperaturu i daš mačkama
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 11:33   #5909
@-Iva-
Svinjetinu ne dajem posto smo u HR (hint: aujeszky)
Govedina, junetina - min.72h u zamrzivac i nema straha
Piletina, puretina, jaja - salmonelu su ionako sposobni prezivjeti bez posljedica
Divljac - povremeno dobiju zeca ili vepra (ne vole bas), ali to vec bude par mjeseci smrznuto

Dakle, kojih to tocno parazita me treba biti strah?
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 11:47   #5910
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Ajmo po tko zna koji put: kupiš meso, razdijeliš na porcije, smrzneš na dva tri dana i onda odmrzneš na sobnu temperaturu i daš mačkama
Hvala kaj smo ponovili, nisam uhvatila nikad taj dio.

Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
@-Iva-
Svinjetinu ne dajem posto smo u HR (hint: aujeszky)
Govedina, junetina - min.72h u zamrzivac i nema straha
Piletina, puretina, jaja - salmonelu su ionako sposobni prezivjeti bez posljedica
Divljac - povremeno dobiju zeca ili vepra (ne vole bas), ali to vec bude par mjeseci smrznuto

Dakle, kojih to tocno parazita me treba biti strah?
Nemam pojma, mene sirovo uvijek asocira na svježe. Nisam znala za ovo sa zamrzivačem, a i moram priznat ne bi mi palo na pamet.
Nisam sigurna kak će nam to ići jer dama ni tunu koja je neobrađena ne jede. Zadnji put sam joj dala prije nego sam stavila komad na roštilj i ništa, al kad otvorim konzervu je urnebes ak ne dobije.
Budem probala pa ću vidjet.

Uglavnom hvala na info.
-Iva- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 14:14   #5911
@ryell Ja svog isto hranim sirovim odmrznutim mesom, ali nedavno je frendicu jedan veterinar splašio da meso mora biti kuhano zbog antibiotika.
__________________
Ginger Rogers did everything Fred Astaire did, but she did it backwards and in high heels.
sugababe156 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 10:14   #5912
Ne baš.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2134130/
http://pubs.rsc.org/en/Content/Artic...i#!divAbstract
https://www.researchgate.net/publica...uction_process

Uostalom kuhanjem se uništavaju i sve one dobre stvari tako da ne vidim smisao. Recimo koliko sam skontala taurin se kuhanjem podosta uništava a njega mace ne mogu same proizvesti. Koja korist od toga što će se možda smanjiti postotak nekog antibiotika za neku siću, a usput uništiti i taurin.
Što se tiče savjeta s čime hraiti mačke, ja vetove uzimam sa velikom dozom rezerve. Većina njih je totalno nezainteresirana za prehranu, znaju ono što su nekad negdje naučili i to je to. Nikakvih interesa da se malo proširi znanje u tom smjeru (jebat ga, imaš svoju vet. praksu, u gradu si, ljudi ti uglavnom dovode pse i mačke da ih liječiš pa barem bi se mogao malo zainteresirati malo šire o prehrani kućnih ljubimaca, koje dodatke smiju a koje ne i sl)
Meni je recimo rečeno da je hills najbolja klopa koja postoji i da ne valja ništa drugo davati. Od tog veta sigurno neću slušati savjete o hrani, samo ću klimnuti glavom i reći da je u pravu i hraniti po svome.


Iva ako budeš macu hranila sa sirovim dobro to sve prouči. Imaš hrpetinu savjeta i recepata na netu, ima i tema o sirovoj prehrani pa pročitaj to sve. Tu treba dobro paziti šta se daje i u kojoj količini jer ako ne hraniš u odgovarajućim omjerima može doći do deficita određenih stvari i onda tek imaš pizdariju.

A što se tiče kuhanja, ne valja ako im se cijela prehrana bazira na tome jer se kuhanjem uništava podosta toga pa moraš dodavati unutra dodatke prehrani da im nadoknadiš sve što se uništilo.


Ja opet imam mačku koja ne želi ništa osim suhe hrane, a sa ovom sam se baš trudila da jede sve. Nisam joj prvih 2-3 mjeseca ni davala suhu, nije ona to mogla žvakati kako spada pa je dobivala mokru klopu i mačje mlijeko i davala sam joj kasnije i sirovo i kuhano, ma džabe, ždere sada samo suhu. Druga mačka mi isto preferira suhu, ali tu i tamo pojede nešto od mokre, hoće i sirovo i kuhano ali to pojede pokoji komadić i dosta. Mici jedino jede sve i u svim oblicima, on čak posrče i onu juhu kad prokuham jetrice ili bijelo meso u vodi (to bez začina i soli pa mu onda dam), ove dvije frknu nosom.
Ne znam o čemu ovisi šta će mačka rađe jesti. Mislila sam da je stvar u meni i što sam ih od malena naučila i baš sam se trudila sa ovom od početka, nudila raznoliko čim je počela jesti nešto osim mlijeka, suhu pokušavala što kasnije uvesti u prehrani i svejedno nije upalilo.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 10:32   #5913
Je, i moji su zadnjih par dana dok nas nije bilo zderali suhu (nisu htjeli konzerve, a meso nisam ostavila zbog x razloga).
Kad smo se vratili, suha jok, ukinula sam, ali bojkotirali su dva dana i konzerve.... pojeli bi malo i otisli. Sve u nadi da ce dobit suhu...Ali ja sam nemilosrdna. Treci dan su dobili meso i sad opet normalno jedu samo meso.
Da im dam suhe, davili bi se u njoj...al ne dam.

Taurin "ode" i u zamrzivacu (ne samo kuhanjem), ja dodam jos oko 2g po kili mesa kad ide na smrzavanje i povremeno jos nadodam i direktno u zdjelicu. Ovo sve ostalo leeloo dobro pise
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 10:38   #5914
I meni se čini da se većina veterinara uopće ne interesira za ikakve detalje osim onoga što liječe. I meni su, kad je bio mali, nahvalili Hills (već počinjem misliti da im Hills plaća da ga reklamiraju). Sada jede Orijen i to mi je ok samo zato što ga pokušavam hraniti samo mesom, a suha hrana mu uvijek stoji vani da ne bude gladan ako se negdje zadržim.

Osjećam se užasno krivo što sam ga 2 mjeseca hranila Gourmet pašteticama jer je bio bolestan pa mi ništa drugo nije htio jesti. Sad opet jede i želi jesti i meso koje prije nije htio (npr. kad mi oslić ispadne malo gumenasto ).

Stvarno se primijeti razlika u njegovom ponašanju kad jede smeće (davala sam mu Oasy i Schesir konzervice) i kad ga počnem hraniti samo mesom. Baš živne, aktivniji je i sretniji. Kao i mi kad se prestanemo hraniti slatkišima i jedemo više voća i povrća.

Sad mi je jedini problem što se opet počeo debljati. Nakon pada s 4. kata i operacije pao je sa 7 na 4,8 kg i sad se kilaža opet penje, a čini mi se da mu je oko 5 kg bilo taman. Mislim da se još uvijek nije skroz oporavio jer još uvijek ne može skočiti na visinu stola i ne bih mu htjela uskraćivati hranu (jako je ljut kad ga ne nahranim svaki put kad traži, a čini mi se da ipak jede malo previše). Kako da osiguram da ima dovoljno svega što mu treba za oporavak, a da se opet ne udeblja previše?
__________________
Ginger Rogers did everything Fred Astaire did, but she did it backwards and in high heels.
sugababe156 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 11:35   #5915
Pa neki u svojim ordinacijama drže klopu, normalno je da će hvaliti onu koju imaju tamo. Moj je morao biti na medicinskoj, hills je počeo bojkotirati nakon 2 mjeseca i ja ga prebacila na rc jer je to jeo. Pa sam dobila jezikovu juhu, kak je rc smeće i jedino hills valja. Iskreno te vet klope su sve smeće po sastavu, samo je pitanje koju žele jesti.

A koliko ga puta dnevno hraniš? Ja sam ti svome rascjepkala obroke jer je to bio jedini način da me ne maltretira cijeli dan. Inače sam ga bila hranila 2 puta dnevno, kad sam ga stavila da mršavi podijelila sam mu na 4 obroka i rasporedila tokom dana. Naviknuo se u neko doba, sada i kad mu stavim malo veću količinu uredno ostavi dio, ne može i dođe nakon sat-dva i pojede.

Što se tiče kvalitetne-nekvalitetne klope, ja najviše vidim promjenu po dreku. Što je kvalitetnije klopa to su manja govanca, valjda više iskoriste iz te klope pa ima manje otpada za izbaciti. Ja svojima znam povremeno uzeti whiskas u bijelom umaku, to im je nekakav fetiš svima pa ih počastim. Miciju nakon takvih izleta može čovjek pozaviditi koliku hrpicu izbaci iz sebe.

Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Je, i moji su zadnjih par dana dok nas nije bilo zderali suhu (nisu htjeli konzerve, a meso nisam ostavila zbog x razloga).
Kad smo se vratili, suha jok, ukinula sam, ali bojkotirali su dva dana i konzerve.... pojeli bi malo i otisli. Sve u nadi da ce dobit suhu...Ali ja sam nemilosrdna. Treci dan su dobili meso i sad opet normalno jedu samo meso.
Da im dam suhe, davili bi se u njoj...al ne dam.

Taurin "ode" i u zamrzivacu (ne samo kuhanjem), ja dodam jos oko 2g po kili mesa kad ide na smrzavanje i povremeno jos nadodam i direktno u zdjelicu. Ovo sve ostalo leeloo dobro pise
Vidiš, moj mici opet dok ima mesa ili mokre suha mu nije ni najmanje napeta. Ovim dvijema kad stavim ako nema suhe neće ništa ni jesti, ostave po cijeli dan netakuto da se sve posuši i onda samo bacam hranu.

Problem mi je sa malom što mi je ona stalno mršava, nikako da je zdebljam kako spada. Čim malo ne jede kako spada krenu joj viriti kosti kod zdjelice. A i ona ima problema sa facom, njoj je cijela desna strana face u klincu. Ne vidi se toliko na slikama, ali ona ne može to oko kako spada zatvoriti, brkovi joj strše u vis u odnosu na drugi dio face i usna joj je blago podignuta toliko da joj je očnjak stalno vanka. Ima osjeta u tom dijelu jer vidim da normalno diže i pomiće brkove. Ne znam šta joj se dogodilo, jel se rodila takva ili ju je negdje pala, netko ju nagnječio ili šta već al pretpostavljam da je zbog toga i bila tako mala i mršava za svoje tjedne. Imala je oko 3-4 tjedna kad sam ju dopeljala doma, a kilažu mačeta od tjedan dana. Ne znam jel nije mogla cicati ili je bila odbačena ili koji vrag se tu dogodio, nisam mislila da će uopće preživjeti.

Tako da me prpa i zbog svega toga inzistirati da jede nešto što ne želi, sva mi ej neka sjebana. Nisam je još dala ni sterilizirati jer mi je sva neka mršava.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 11:44   #5916
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Je, i moji su zadnjih par dana dok nas nije bilo zderali suhu (nisu htjeli konzerve, a meso nisam ostavila zbog x razloga).
Kad smo se vratili, suha jok, ukinula sam, ali bojkotirali su dva dana i konzerve.... pojeli bi malo i otisli. Sve u nadi da ce dobit suhu...Ali ja sam nemilosrdna. Treci dan su dobili meso i sad opet normalno jedu samo meso.
Da im dam suhe, davili bi se u njoj...al ne dam.

Taurin "ode" i u zamrzivacu (ne samo kuhanjem), ja dodam jos oko 2g po kili mesa kad ide na smrzavanje i povremeno jos nadodam i direktno u zdjelicu. Ovo sve ostalo leeloo dobro pise
Kako radiš mješavinu sirovog mislim na omjere i što sve stavljaš?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 12:11   #5917
Merlina imaš ovdje temu: Sirova prehrana za mačke, ima stvarno kvalitetnih savjeta, linkova pa ako ti se da malo je pročitaj.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 13:14   #5918
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Pa neki u svojim ordinacijama drže klopu, normalno je da će hvaliti onu koju imaju tamo. Moj je morao biti na medicinskoj, hills je počeo bojkotirati nakon 2 mjeseca i ja ga prebacila na rc jer je to jeo. Pa sam dobila jezikovu juhu, kak je rc smeće i jedino hills valja. Iskreno te vet klope su sve smeće po sastavu, samo je pitanje koju žele jesti.

A koliko ga puta dnevno hraniš? Ja sam ti svome rascjepkala obroke jer je to bio jedini način da me ne maltretira cijeli dan. Inače sam ga bila hranila 2 puta dnevno, kad sam ga stavila da mršavi podijelila sam mu na 4 obroka i rasporedila tokom dana. Naviknuo se u neko doba, sada i kad mu stavim malo veću količinu uredno ostavi dio, ne može i dođe nakon sat-dva i pojede.

Što se tiče kvalitetne-nekvalitetne klope, ja najviše vidim promjenu po dreku. Što je kvalitetnije klopa to su manja govanca, valjda više iskoriste iz te klope pa ima manje otpada za izbaciti. Ja svojima znam povremeno uzeti whiskas u bijelom umaku, to im je nekakav fetiš svima pa ih počastim. Miciju nakon takvih izleta može čovjek pozaviditi koliku hrpicu izbaci iz sebe.
Kako kad. Zavisi koliko sam doma. Ne mogu mu ostaviti cijelu konzervu vani jer ne pojede sve i onda nakon 3 sata više neće ni jesti ako je stajalo vani na toplom pa dosta toga moram baciti. Mislim da ga hranim u prosjeku oko 5-6 puta dnevno (s tim da me 1-2 puta probudi po noći). Prije je preko noći spavao s nama i jeo suhu hranu. Sad ne spava s nama u sobi jer mu je omiljeno mjesto za gledanje kroz prozor visoko uzglavlje kreveta s kojeg je uvijek silazio direktno dolje (a navodno ne smije skakati do jeseni pa ga ne puštamo u spavaću sobu da se ne ozlijedi) pa mi stalno grebe po vratima.

Hranim ga svaki put kad počne vikati na mene ili ako počne jesti suhu hranu. Onda mu kažem "čekaj" pa on čeka da mu dam nešto finije.

Baš sam nedavno probala novi pijesak http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...grudajuci.aspx pa mi je tjedan dana kakao nasred hodnika, a sve ostalo obavljao u wc-u. Kad bih mu dala neku konzervu, ostavio bi mi hrpicu kao da je biljožder, a kad ga nahranim mesom hrpica je bar triput manja. Ako nečije mace žele koristiti taj drugi pijesak, dajem ga jeftino jer sam nažalost kupila više vrećica.

Sve ti je jasno čim vidiš da bi trebala trošiti bar 50 kn dnevno na hranu za jednog mačića http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...erom-140g.aspx , a ako kupiš jedan pileći file jest će ga danima i bit će sit.
__________________
Ginger Rogers did everything Fred Astaire did, but she did it backwards and in high heels.
sugababe156 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 21:16   #5919
A nije bas da jedan file jedu danima moji jedu prosjecno oko 5% svoje tezine svaki (a 5kg imaju)
File je inace tak...nis. Bijelo meso. Generalno sto tamnije meso to bolje
Dakle batak, zabatak... Lidl zna imati otkosteni file zabatka, moji to klopaju, s kožom
Krila isto jedu skupa s kostima (onu najvecu ustvari maknem)
Moze se kupiti prah sa suplementima koji se dodaje mesu (ili mesu + jetri, kako koji)
Generalno je balans 80% mesa - 10% kosti - 10% organa (od cega polovica mora biti jetra). Srce se racuna pod meso, ne pod organ, jer je cisti misic. Da ne idem sad u detalje...za to imamo drugu temu
Treba vidjeti kako kojoj macki odgovara, moji mogu i vise kostiju a da se ne zastopaju
Taurin dodajem iovak ionak, nekad dodam Bvit, nekad kosti zamijenim ljuskama jajeta, nekad sa bone powderom...
Najvise se vidi na dreku: kad su na suhoj, to je nuklearka od kolicine i smrada
Na losijim konzervama isto tako, zna se desiti i dvaput dnevno kenjanje
Na mesu jednom dnevno do jednom u dan i pol... Divne male tvrde kobasicice bez jako neugodnog mirisa


Jedu dvaput dnevno posteni obrok. Ako bas zajebavaju onda sredinom dana tj popodne kasnije dobiju i treci ali manji
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 09:42   #5920
Nas dvoje + micek jedno pile za 16-20 kn jedemo 2-3 dana.

ryell stvarno ne znam kaj bismo bez tebe. Mislim da bi već mogla otvoriti savjetovalište za nas s micekima. Nepresušan si izvor informacija.

Imaš li možda ideju kako da držim svog miceka na istoj težini dok se oporavlja od pada, a da mu ne usfali ništa bitno? Imao je 7 kg, pao na 4,8 kg i danas sam ga vagala i već ima 5,4 kg (a čini mi se da mu je oko 5 kg taman). Nažalost, većinu težine je vratio dok se nezdravo hranio i sad napokon opet jede normalno (meso).

Baš sam neki dan vidjela pileća jetra i srca u Konzumu za 10 kn/kg, ali nisam mogla kupiti jer nisam išla direktno doma. Znaju imati i pureća prsa za 30 i nešto kn/kg. Koliko mu toga smijem davati? To je još suše od pilećeg filea.

Metro isto zna imati jako jeftino smrznuto meso, ali u zadnjem katalogu su filei uglavnom bili posoljeni.
__________________
Ginger Rogers did everything Fred Astaire did, but she did it backwards and in high heels.
sugababe156 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:28.