Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2012., 16:14   #1
Poremećaj estradiola i progesterona

Pozdrav svima!

Imam 22 godine i nakon niza pretraga ustanovili su mi poremećaj progesterona i estradiola...naime,estradiol mi je duplo nizi u od najnize granice u folikulinskoj fazi (iznosi 56 a referentna vrijednost je od 110-1100) a progesteron je duplo veci od najvise granice u toj fazi (iznosi 6,5 a mora biti nizi od 3,2)...osjecam konstantan umor,imam ubrzan rad srca,cesto me lovi vrucina cak kad je i hladno. Doktorica mi je dala kontracepcijske pilule lindynette 20 pa me zanima jel se koristenjem pilula mogu hormoni vratiti u normalu? Ako netko ima iskustva s ovime neka mi se javi Hvala
tonkica17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 07:08   #2
da li ti je doc vadila FSH i LH, a ostale spolne hormone? koliko su ti dugi ciklusi?

umor, ubrzan rad srca itd mogu biti uzrokovani i drugim stvarima. da li si cekirala stitnjacu?
no i manjak zeljeza isto moze izazvati gore navedene simptome. cekiraj ferritin.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 14:23   #3
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
da li ti je doc vadila FSH i LH, a ostale spolne hormone? koliko su ti dugi ciklusi?

umor, ubrzan rad srca itd mogu biti uzrokovani i drugim stvarima. da li si cekirala stitnjacu?
no i manjak zeljeza isto moze izazvati gore navedene simptome. cekiraj ferritin.
Jesam...provjeravala sam i zeljezo i feritin vise puta i sve je u redu...obavila sam sve moguce pretrage za stitinjacu i sve je u redu,jedino sto su pronasli velika odstupanja estradiola i progesterona...ostali spolni hormoni su mi u redu,ciklus mi je oko 28-29 dana redovan...doktorica mi je rekla da su ti simptomi izazvani zbog odstupanja ovih hormona...nasla sam na jednoj američkoj stranici sve o tome pa je to valjda to http://www.tubal.org/HormoneHealthPR.htm...
tonkica17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:43.