Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2006., 23:01   #201
sad više ništ ne znam.... u dvojbi sam... kupit novi komp, ili nadograditi stari...
imam athlona XP 1800+ na 1,53 Gige i to mi je glavna dvojba jer mi se čini da ću trebati novi procesor...dosad me jako dobro služio, bog bogova!!!
to me najviše muči... što bi vi učinili? ima netko da ima isti procesor pa se igra? grafičke i ram mi nisu bitni. samo procesor.
ako bi išo na novi procesor, preporučite mi neke, po mogučnosti amd.
Bartol is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 08:48   #202
Quote:
justapixel kaže:
Meni na 7800GT radi ok, ali ne predobro. Ako mislim dulje vrijeme šetat se po divljini, smanjim rezoluciju na 1024x768. Postavke su sve na high. Malo sam testirao i na framerate najviše utječe HDR (20%), AF (10%) i trava (bez trave poveća se za do 50%), ali nijedno od toga ne želim isključiti.

Za vlasnike NVidia - preporuča se da si instalirate coolbits (mali registry tweak koji uključi dodatne opcije u postavkama drivera) i u Performance & Quality Settings -> Additional Direct3D Settings -> Max Frames to Render Ahead smanjite na 0. To je svima dosta pomoglo u igrivosti, povećalo framerate i smanjilo mouse lag.

Još jedan tweak koji svima pomaže je u oblivion.ini fajlu (onaj koji nije u game folderu, nego My Games), povećati recimo dva-tri puta iznose od parametara iThreads i iOpenMPLevel.

Vlasnicima Nvidia 5x serije preporučujem kupovinu novog hardvera. To je najlošija serija s katastrofalno lošom podrškom za pixel shadere koji se u Oblivionu masovno koriste. Tu su puno bolje recimo ATI 9xxx kartice iako su i one malo preslabe za Oblivion.

Postoje i tweakovi koji poboljšavaju udaljenost di se vidi trava i detalji, ali sumnjam da netko ovdje ima dovoljno jaku karticu koja bi mogla vrtit to.

.


lol.....Ja imam ovo 2Ghz 9600 Ati radeon 512.rama i ide odlično nemam primjedbi uopće
Lacha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 11:03   #203
mozda je stvar u meni, ali ne pada mi na pamet igrati oblivion na 640*480 sa minimalnim detaljima... pa kakva mi onda korist od toga sto su ga razvijali 4(?) godine?
mogu jos malo pricekat dok kupim novi.
BootBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 12:22   #204
Quote:
BootBoy kaže:
mozda je stvar u meni, ali ne pada mi na pamet igrati oblivion na 640*480 sa minimalnim detaljima... pa kakva mi onda korist od toga sto su ga razvijali 4(?) godine?
mogu jos malo pricekat dok kupim novi.
slažem se!!!
Bartol is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 08:51   #205
Meni ide neloše na 800x600 sa smanjenim detaljima, al se ipak mislim uzet još 500 rama jer ovu igru je šteta ne igrat na malo većim detaljima.
__________________
Sjebalo mi potpis.
Nesta mi haiku.
Seren vam se na forum.:rigo:
Krava is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 10:27   #206
Pitanje: Kako lockpickati brave ručnim putem?? Svaki put kada pokušam pukne mi pick bez obzira kako jednostavna brava bila.
__________________
Evo vam sig. Hebo vas sig.
yahoocom is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 10:34   #207
Quote:
yahoocom kaže:
Pitanje: Kako lockpickati brave ručnim putem?? Svaki put kada pokušam pukne mi pick bez obzira kako jednostavna brava bila.
Klikneš kad je tumbler na vrhu. Čim počne padati, ako klikneš, lockpick će puknuti. Možeš gledat ili tumbler na vrhu ili vrh od lockpicka.

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 10:53   #208
Mislim da ću ipak uzet još 1 GB rama.
__________________
Sjebalo mi potpis.
Nesta mi haiku.
Seren vam se na forum.:rigo:
Krava is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 11:00   #209
Sad kad ste se već lagano zasitli i ne igrate više 24 sata na dan, jel ima netko iz Zagreba da mi sprži? Javite mi se na PM...
Drogba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 21:23   #210
Oblivion (The Elder Scrolls IV)

Nastavak Morrowinda, izašao nekidan...

Instalirao sam...

Pokrenuo...



Sve mi radi....

I prejebeno je....

*i zahtjevno*

Detalji za odabir lika su detaljni, pošto sam tek počeo igrat mogu samo reć da je fight mnogo brži, a grafika

Svakako igrati...

Edit: Naslov je OBLIVION, bi li modovi mogli to ispravit...
__________________
"There are three kinds of lies: lies, damned lies and statistics." Mark Twain.

Zadnje uređivanje IL_Mamba_Negro : 28.03.2006. at 01:03.
IL_Mamba_Negro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 09:07   #211
Ima li tko kakvu taktiku kako razbiti likove u areni? Trenutno sa m5. nivo i bogme nije mi ih lako zatući. Probao sa začaranim mačem (damage fatigue 30 pts over 10 sec) i ništa, probao sa steel bowom+bježanje i opoet ništa. Konkretno radi se o drugoj fighti, rank: pit dog (neki tip sa mačem i štitom).
Koliko vidim ne valja samo napadati (ala Morrowind) već je potrebno i blokirati udarce, no svejedno iako ja blokiram udarac freak me dobrano zatrese te me još malo našamara dok se priberem. Inače ne koristim potionove.
__________________
Evo vam sig. Hebo vas sig.
yahoocom is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 09:24   #212
Quote:
yahoocom kaže:
Ima li tko kakvu taktiku kako razbiti likove u areni? Trenutno sa m5. nivo i bogme nije mi ih lako zatući. Probao sa začaranim mačem (damage fatigue 30 pts over 10 sec) i ništa, probao sa steel bowom+bježanje i opoet ništa. Konkretno radi se o drugoj fighti, rank: pit dog (neki tip sa mačem i štitom).
Koliko vidim ne valja samo napadati (ala Morrowind) već je potrebno i blokirati udarce, no svejedno iako ja blokiram udarac freak me dobrano zatrese te me još malo našamara dok se priberem. Inače ne koristim potionove.
Udaraj samo nakon sto ga blokiras. Inace ne. Cijelo vrijeme cekaj da on tebe prvi napadne. Ak se uspijes udaljit malo, healaj se. Budi strpljiv.
Ukratko, Block, brzo ga malo zaobidji i udarac-dva.

Ja sam drugi rank i moram se fajtat protiv 2 wood elf sisters odjendom
Jedna Bow, druga 2-handed sword. E..nemam sanse Al ok, tek sam lvl 1, pa ono

E da..ne znam dal to ista znaci, al ja ne drzim block cijelo vrijeme nego cekam da zamahne pa onda dignem stit. J*biga, pokusavam brijat na realnost
__________________
"Emancipate yourself from mental slavery, none but ourselves can free our minds"
NeVeR is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 10:43   #213
ma pokušao sam i to više od nekoliko puta. Čekam ja u bloku, čeka i on, i tako se gledamo. Ja se malo udaljim a on se zaleti i zviz zatrese cijeli ekran. Hm, skuzio sam da ako duže držiš miša pa ga pustiš kad ti se približi da ga oštetiš imao on blok ili ne. Tako me šupak zna zviznuti da se sav zatresem (ne reagira mi miš neko vrijeme ma što god ja pritiskao) pa mi uvali seriju 2-3 u nizu. Tako jedno tri puta i ja moram ponovo učitat (health mi padne na 1/6 dok je njemu možda 3/4). Zanimljivo je da sam ispucao 300 chargesa drain fatiguea na jednom claymoreu kojeg sam našao u nekoj špilji, no bastard i dalje stoji na nogama. Bow mogu slobodno zaboravit.
__________________
Evo vam sig. Hebo vas sig.
yahoocom is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 11:44   #214
vidim da bumo ja i buraz naizmjenice igrali cjele praznike 1igra drugi spava...
__________________
Mini Me is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 14:20   #215
Quote:
yahoocom kaže:
Inače ne koristim potionove.
A zašto ne deinstaliraš igru odmah?
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 14:27   #216
Quote:
Lacha kaže:
Ja nisam vido niti jedan bug...
Nekad ne želi skočit...na nekim kosim dijelovima (recimo kad skačeš oko nekog kamena ogromnog)
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 14:29   #217
Quote:
yahoocom kaže:
ma pokušao sam i to više od nekoliko puta. Čekam ja u bloku, čeka i on, i tako se gledamo. Ja se malo udaljim a on se zaleti i zviz zatrese cijeli ekran. Hm, skuzio sam da ako duže držiš miša pa ga pustiš kad ti se približi da ga oštetiš imao on blok ili ne. Tako me šupak zna zviznuti da se sav zatresem (ne reagira mi miš neko vrijeme ma što god ja pritiskao) pa mi uvali seriju 2-3 u nizu. Tako jedno tri puta i ja moram ponovo učitat (health mi padne na 1/6 dok je njemu možda 3/4). Zanimljivo je da sam ispucao 300 chargesa drain fatiguea na jednom claymoreu kojeg sam našao u nekoj špilji, no bastard i dalje stoji na nogama. Bow mogu slobodno zaboravit.
Koji si level uopće? Btw, neznam jesi li primijetio ali blok ti samo smanjuje damage, on ne sprečava nekog da te ozlijedi.

A da probaš šakama?
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 14:46   #218
Ma će da probam s power of the dark side. Imam staf koji baca strujicu.
__________________
Evo vam sig. Hebo vas sig.
yahoocom is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 08:13   #219
amd athlon 64 bitni 3000+, giga rama, ati radeon x800 256 mb

radi k'o urica na 1600x1200 (19 inča monitor)



__________________
"There are three kinds of lies: lies, damned lies and statistics." Mark Twain.
IL_Mamba_Negro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 09:10   #220
Quote:
IL_Mamba_Negro kaže:
amd athlon 64 bitni 3000+, giga rama, ati radeon x800 256 mb

radi k'o urica na 1600x1200 (19 inča monitor)




Damn you!

Ja igram na P4 2,5 512 (shitty)RAM i GeForce 4 Ti4200 128 MB

ForceShader 1.X
Tekstura prakticki i nema, u daljini nema nista, samo bijela boja , trava..lol...koja mrtva trava?
Al glavno da se likovi vide

Joj, bemti, jedva cekam da kupim novu grafu i jos RAMa
__________________
"Emancipate yourself from mental slavery, none but ourselves can free our minds"
NeVeR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:19.