Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2013., 20:59   #1
Bijeg od kuće?

Bok. Zovem se Anja. Imam 15 godina. Ovako trebam savjet ljudi koji su "roditelji". Naime u depresiji sam. :'( Isla sam na Psihoterapiju, ali ne pomaze. Mislim. Mozda bi pomoglo da moja mama to prihvaca. Naime ja sam otisla kriomice kod psihologinje. Ona to nije razumjela. Doslovno sam joj morala crtat kako se osjecam. Kad sm krenula na terapiju govorila je "to ti ne treba, to je za lude, tebi nije nista" cujete te rijeci. Tako me bole. Toliko da razmisljam o bijegu. Da me vise nikad ne nađu. Jer stvarno ovo vise nemogu podnjet. Znam da je to jadno. Zelim nastacit terapiju ali nemogu joj rec. Nemogu vise. Jednostavno nemofu! Molim vas nemojte me osudjivat. Samo pomozite. Hvala vam!!
pomoc dep is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 21:10   #2
U čemu je problem?
Događa se nešto konkretno u tvom životu ili si depresivna bez nekog posebnog razloga?
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 21:19   #3
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
U čemu je problem?
Događa se nešto konkretno u tvom životu ili si depresivna bez nekog posebnog razloga?
Razlog je bio prekid dugogodisnjeg prijateljstva. Prijateljstvo sam vratila, ali i dalje sam u depresiji. Svaku vecer placem. A razlog je i moja obitelj također koja ne vidi da se samnom događa nesto ozbiljno. Jako, jako ozbiljno !!
pomoc dep is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 22:24   #4
Nikako nemoj bježati od kuće što ti je. Povrijedila bi i roditelje i sebe samo još više zapamti nebi ti bilo bolje nego gore. To su ti sad takve godine, pubertet i sad bi trebala uživat i imat pozitivan stav a ne se uništavat poslje će ti biti žao.
Ionako kažeš da si vratila prijateljstvo, pa no u ćemu je onda problem?
Jednostavno odi k roditeljima reci kako ti je, popričaj o svojim osjećajima s njima i to ti je to ipak su oni tvoji roditelji a roditeljska ljubav je najljepša, najčistija i najiskrenija
.. Hajde sretno, nemoj niti pomisljat na gluposti samo pesimisitično
__________________
The moment when you can actually feel the pain in your chest because your heart breaks down.
zecic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 11:33   #5
pretpostavljam da si otisla psihologu na savjetovanje u skoli (to nije psihoterapija) ili ti je doktorica opce prakse dala uputnicu za nekog od psihologa unutar zdravstvenog sustava za pregled i obradu kod psihologa.
ili si odnekud skupila novce za privatnog psihologa-psihoterapeuta?


mislim da je jako tesko sa 15 godina ici kriomice kod psihologa, oni imaju obavezu obavijestiti roditelja, a isto tako uzeti neke od podataka od roditelja o razvoju djeteta, roditeljskim postupcima i tako....
prijaviti sumnju na zanemarivanje/zalostavljanje ako postoji...

na kraju, po meni najvaznije, rad sa roditeljima nerjetko ima vise efekta na mlado bice, nego samo rad sa adolescentom....jer su cesto roditelji ti koji se moraju mijenjati. moze on/a tebe osnaziti i pomoc ti da probavis razne emocije, al ako se vracas u istu atmosferu doma, gdej si i dalje financijski ovisna o roditeljima, a oni duzni skrbiti o tebi, onda ce ti, nakon terapije biti i teze sa njima, pogotovo ako ne vide tvoje probleme.

zao mi je sto mama ne prihvaca, mozda i ne vidi da imas problem, tako da vjerujem da taj strucnjak kod kojeg si isla, bi trebao roditelju objasniti vaznost tvog savjetovanja i/ ili psihoterapije, mozda i upucivanja na pregled kod psihijatra i svakako pomoci roditeljukako da se nosi sa tvojim problemima i da ti bude adekvatna podrska.



mislim da bijeg nije nikakvo rjesenje, imas li baku/dedu, tetu, sestricnu, kumu, nekoga sa kime bi mogla razgovarati?
kako je tata sa svime time?
koliko dugo sve to traje?


ako zaista pobjegnes, vrlo je lako moguce da te policija uhvati i "privede" u npr.prihvatnu stanicu u domu u Dugavama (ak si u zagrebu)
il u postaju pozove dezurnog socijalnog radnika, i tada krece cijela obrada cjelokupne obitelji....moguce i tvoje izdvajanje u neki od Domova za dejcu bez adekvatne roditeljske skrbi ili dom za odgoj....
ili odgojni dom ako imas kaznenih djela...

mislim da ti je svakako povoljnija varijanta da strucnjak kojem si se sama obratila, pozove tvoje roditelje i objasni vaznost tvog ukljucivanja u tretman, upozori na tvoje stanje, navede koje bi to pozitivne ucinke moglo imati.... nego da cijela obitelj udje u proces socijalne skrbi....
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 13:02   #6
Hvala vam na svemu sta ste gore napisali.Bila he to skolska psihologinja da. Ali kasnije i psihoterapija. Prestala sam jer mama ne prihvaca. Tata za to i neezna!! Iz Ljubuskog sam. Iz Hercegovine. Ova moja muka i bitka s ovim trane oko pola godine! :O. Pomagali su mi uglavnom nepoznati ljudi sa facebooka. A moja obitelj to ne vidi. Zalosno zar ne?! Sad se pitate vjerovatno kako moji provode vrijeme. Uglavnom na kompjuteru i igricama!!! Nemogu vise!!!!!!! :'(

Zadnje uređivanje pomoc dep : 27.01.2013. at 13:12.
pomoc dep is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:19.