Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2016., 18:18   #41
Nisi dobro shvatila moj upis, tu smo

Cilj tog upisa bio je odgovor na sličan, ali sa suprotnom tezom. Ne mogu baš tu na sporom kompu nešto previše tražiti (posao), ali mislim da je bilo u stilu kako će dijete učiti da poštuje narod zbog kojeg su mu roditelji imali prekinutu mladost...

Dakle zamjenom teza svaki narod nekom je drugom narodu prekinuo mladost, je li? Osim možda Islanda Dobro, ne znam previše o Islandu i ratovima (sad moram guglat :d)

Budimo iskreni, moj post bio je čisti sofizam
MMovca is offline  
Old 12.04.2016., 23:50   #42
Ne mislim ni ja usadivat svom usadivat, strahove mrznju i rasizam i nacijonalizam na bilo kojoj osnovi.

Ali kad me bude pitao o ratu, necu lagat, Hrvatska nijr vodila osvajacki rat, nikog napala, nikog ostetila, a Srbija i srbi jesu. Zasto bi rekla da to nijr istina? Zar da lazem? Radi koga?
Ljudi koji su dali zivote za domovinu u kojoj on zivi zasluzuju da se istina zna.

Nadam se da u ratu nikog niste izgubile, toplo se nadam.
Nazalost odrasla sam s osobom kojoj su ubijena oba roditelja, zar bi ta osba trebala rec, poklonimo se zrtvama 5.8 a ostalih dana se nista desilo nije. Jer bi trebao pazit na osjecaje agresora?

Ne kazem da su svi srbi isti, ni hrvati, ali je previse zla ucinjeno da bi svom djetetu rekla da nije bilo nista.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Old 13.04.2016., 00:12   #43
@MajaMama

Ako te vec toliko zulja sukob u Lasvanskoj dolini i sjevernoj Hercegovini,dodji slobodno na pdf povijest..

Pa onda mozes do kraja otkriti karte da tisucu i prvi puta se dokaze crno na bijelo tko je izvukao deblji kraj i tko je imao kakve namjere..
Kao i kako je djelovala cija politika na terenu..
Najlakse je na ovakvim temama bacati udice..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Old 13.04.2016., 12:56   #44
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Navedi mi jedan grad koji je RH bobmardirala u svrhu okupacije?
Mostar, Gornji Vakuf... googlaj malo o ulozi RH i HV-a u ratu u BiH.
peggy-nely is offline  
Old 13.04.2016., 14:06   #45
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
@MajaMama

Ako te vec toliko zulja sukob u Lasvanskoj dolini i sjevernoj Hercegovini,dodji slobodno na pdf povijest..

Pa onda mozes do kraja otkriti karte da tisucu i prvi puta se dokaze crno na bijelo tko je izvukao deblji kraj i tko je imao kakve namjere..
Kao i kako je djelovala cija politika na terenu..
Najlakse je na ovakvim temama bacati udice..
Ne pada mi na pamet, nisam luda niti sam glupa, a bogme ni mazohizam ne volim.
MMovca is offline  
Old 13.04.2016., 14:11   #46
mostar su zauzele snage JNA, početkom 92, HVO je branio okupirani teritoriji. toliko o tome da u dubinu i datume ne ulazim.
molim te ako nisi u nešto 1000+% sigurna ne piši to. ne prolivaj se.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Old 13.04.2016., 14:33   #47
Hrvatska vojska zajedno sa HVO-om je kazetnim i napalm bombama bombardirala istočni dio Mostara nakon što je JNA istjerana, sa ciljem osvajanja cijelog Mostara i njegovog pripojenja RH skupa sa ostalim teritorijama koje su trebale tvoriti tzv. Herceg Bosnu.
Moj pokojni otac je u Zagrebu mobiliziran i poslan u BiH da sudjeluje u napadima na Gornji Vakuf tj. Bošnjake sa ciljem zauzimanja istog. Bila je na tportalu ispovjest vojnika hrvatske vojske (ne HVO-a) o tome kako je bio čuvar u LOGORU za Bošnjake u Hercegovini. Jel ti uopće znaš razliku između HV-a i HVO-a?
peggy-nely is offline  
Old 13.04.2016., 16:03   #48
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
Hrvatska vojska zajedno sa HVO-om je kazetnim i napalm bombama bombardirala istočni dio Mostara nakon što je JNA istjerana, sa ciljem osvajanja cijelog Mostara i njegovog pripojenja RH skupa sa ostalim teritorijama koje su trebale tvoriti tzv. Herceg Bosnu.
Moj pokojni otac je u Zagrebu mobiliziran i poslan u BiH da sudjeluje u napadima na Gornji Vakuf tj. Bošnjake sa ciljem zauzimanja istog. Bila je na tportalu ispovjest vojnika hrvatske vojske (ne HVO-a) o tome kako je bio čuvar u LOGORU za Bošnjake u Hercegovini. Jel ti uopće znaš razliku između HV-a i HVO-a?
Svjedocio je i vojnik koji je ubijao hrvate i muslimane, i o snimkama koje su se podvaljivalje kao hrvatski zlocini nad srbima a ubiti je bilo obrnuto.
Mog djeda su vodili da gleda kako srbi pale svoje i poslje se zale da smo mi palili.
Ok ratgovor mozemo nastavit na politici ode nije misto.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Old 13.04.2016., 17:30   #49
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
Hrvatska vojska zajedno sa HVO-om je kazetnim i napalm bombama bombardirala istočni dio Mostara nakon što je JNA istjerana, sa ciljem osvajanja cijelog Mostara i njegovog pripojenja RH skupa sa ostalim teritorijama koje su trebale tvoriti tzv. Herceg Bosnu.
Moj pokojni otac je u Zagrebu mobiliziran i poslan u BiH da sudjeluje u napadima na Gornji Vakuf tj. Bošnjake sa ciljem zauzimanja istog. Bila je na tportalu ispovjest vojnika hrvatske vojske (ne HVO-a) o tome kako je bio čuvar u LOGORU za Bošnjake u Hercegovini. Jel ti uopće znaš razliku između HV-a i HVO-a?
Ovo bi moderator sve trebao grupno brisati jer nije tema i sluzi za glupe rasprave..Za ozbiljne rasprave,narocito nekoga tko poziva da se gugla nesto,postoji za to predvidjen pdf..Ali vas nikada nema tamo niti imate namjeru sudjelovati u raspravi,ali sve znate..
Zato i tebi poziv na sudjelovanje na pdf povijest,narocito nakon tvrdnji o takozvanoj Herceg-Bosni i utapanju i Hrvatsku..

Dok ne dodjes,malo o svemu..

Herceg-Bosna nije takozvana..Usla je u federaciju i priznata Washingtonskim sporazumom..
Uostalom na sastanku u Livnu 1992 godine,bila je sredstvo Bosnjaka da privole Hrvate na referendum..
Jer i danas se prica o legitimitetu tog referenduma i kako u drzavi gdje su tri konstitutivna,treci se moze dogovorom preglasati..

Kak se trebalo spojiti Hrvatskoj kada se potpisao svaki medjunarodni sporazum koji je garantirao cjelovitost BiH..Mi smo jedini potpisali Cuhtilera,Vance-Owena i Owen-Stoltenberga..Niti Srbi,niti Bosnjaci nisu..

U Zenevi 1993 je bila ponuda na stolu da sve juzno od Uskoplja uzme Hrvatska i formalno i to je Alija stavion na stol,a nasi su odbili..Ako je cilj bilo pripajanje,zasto je odbijeno?..

U Zagrebu i Rijeci su obuceni i opremljeni Krajisnici koji nisu dana proveli na liniji prema Srbima,vec su etnicki cistili Hrvate srednje Bosne..

Preko Hrvatsje im je isao sav MTS..zbrinjavani ranjenici i prognanici,sve u jeku najzesceg rata sa Bosnjacima..

Pobogu,ljudi iz Irana,Jemena,Katara,Omana,Saudije,Egipta itd su usli preko Hrvatske..Vjerovatno borit se za multi-kulti BiH..

Nadalje,Mostar i Uskoplje se moglo uzeti za pol sata,doslovno..Nije zbog Lasvanske doline..Osim sto smo radili debilne kampanje granatiranja..

U kojoj ti je postrojbi bio otac?..Jer na Uskoplju su bile doslovno ojacane satnije profi gardijskih,a oni nisu mobilizirani..Dakle saka ljudi u smislu da je HV bio na Uskoplju..Da se HV doista angazirao,pala bi i Zenica za tjedan dana,a vraceni Travnik i Bugojno..
HV nikad nije bio ni u primislima da napravi koridor za srednju Bosnu prek Uskoplja..

HV je jedina jedinica sa HVO-om koja se pocetkom srpske agresije zestoko suprostavila na svim linijama gdje su bili..Toliko o pripajanju..A kasnije su zauzimanjem Kupresa,Grahova,Glamoca,Drvara,Mrkonjica,Sipova stavili za stol Srbe i privolili ih na Dayton..

Armija BiH nema niti jesnu usojesnu ofanzivnu akciju,da nije Hrvatske do danas bi ratovali..A MZ bi odavno izgubila zivce i poslala u povijest BiH..
Uostalom imas kasnije izvore americke koji govore kak je jedina sansa Badinterovih granica BiH da HV ih vrati na mjesto..

Cudno kak nigdje na portalima nema vijesti kako je armija etnicki ocistila Travnik,Bugojno,Konjic,Jablanicu,Vares,Kakanj..Kak su otvarali logore za Hrvate u Bugojnu i Zenici..
Nema vijesti o masovnim grobnicama u Doljanima,Uzdolu,Trusini,Grabovici,Krizancevu selu,Dusinu itd..

Rezultat svega kad podvuces crtu je nemjerljivo veci broj protjeranih Hrvata..ubijenih takodjer..
Etnicka slika u opcinama u odnosu na 1991 se nije mijenjala u Hrvatsku korist,ali jest drasticno u Bosnjacku..

I nakon svega uvijek prica o Mostaru,Uskoplju i Ahmicima..Da,usrali smo motku..Nas grijeh i sramota..Ali u Mostaru i Uskoplju i danas zive Bosnjaci..na zapadnoj strani tokom citavog sukoba je zivjelo preko 3000 Bosnjaka..Hrvata vise nema gdje je armija zakoracila cizmom..

Paradoks je u tome da ak se netko moze buniti na ulogu agresora Hrvatske u BiH i HV-a,to su Srbi..A to su radili od borbi za koridor jos od ljeta 1992 godine..

A onda dodji na pdf povijest pa mozemo o armiji BiH koja koristi vjersko znakovlje i tekbira prije svake akcije..
O krnjem predsjednistvu gdje se Alija nikad nije rotirao sa drugim clanovima..
O dogovorima Bosnjaka sa Srbima u Beogradu i simpaticnim tonovima Sarajeva i Beograda..

O tome kak za Bosnjake to nije njihov rat u Hrvatskoj,dok BiH sluzi da se napada istocna i zapadna Slavonija i kak je to njihova vojska dok korpusi odlaze iz Banja Luke i Tuzle prema Hrvatskoj..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Old 13.04.2016., 17:42   #50
U nekim zemljama stav mirno i pjevanje himne svako jutro u vrticu i skoli dok se gleda u zastavu je patriotizam kao i ratovi za sirenje demokracije - SAD.

U nekim zemljama tako nesto se zove nacionalizam. Dakle nesto lose i pogrdno.

Dvostruki standardi i licemjerje.
europe2seoul is offline  
Old 13.04.2016., 21:15   #51
koja je svrha ove teme na RiDu?
mislim da bolje pase politici
nadam se da klince ne opterecujete ovakovim pricama
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:03.