Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2017., 12:05   #641
Do 6 mjeseci djetetova života plaća HZZO/država "punu" plaću, tj po izračunatoj satnici na ER1 obrascu koji si nosila za izračun naknade. A drugih 6mj, ako primaš plaću veću od 4000, dobivaš 4000kn.

Mene zanima sad kad sam otvorila rodiljni 45 dana prije termina, dal trebam više odlaziti po bilo kakve doznake i nositi ih sim tam?
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 12:31   #642
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Do 6 mjeseci djetetova života plaća HZZO/država "punu" plaću, tj po izračunatoj satnici na ER1 obrascu koji si nosila za izračun naknade. A drugih 6mj, ako primaš plaću veću od 4000, dobivaš 4000kn.
Jel to izglasano?

I jel netko zna kad sjeda naknada za opremu za novorođenče? Prošli mjesec predani svi papiri, ali još nema ništa...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 12:45   #643
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Do 6 mjeseci djetetova života plaća HZZO/država "punu" plaću, tj po izračunatoj satnici na ER1 obrascu koji si nosila za izračun naknade. A drugih 6mj, ako primaš plaću veću od 4000, dobivaš 4000kn.

Mene zanima sad kad sam otvorila rodiljni 45 dana prije termina, dal trebam više odlaziti po bilo kakve doznake i nositi ih sim tam?

Ček znači više nije ona mizerija od 2000 kn drugih 6 mjeseci?
Čula sam da se o tome naveliko pričalo a ne znam i dal je usvojeno
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 13:24   #644
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Ček znači više nije ona mizerija od 2000 kn drugih 6 mjeseci?
Čula sam da se o tome naveliko pričalo a ne znam i dal je usvojeno
Citiram (a proračun je usvojen)
...U proračunu su izdvojena sredstva za povećanje rodiljne naknade za nezaposlene rodilje s 1663 na 2328 kuna. Povećana je i naknada za drugih šest mjeseci rodiljnog dopusta s 2600 na 4000 kuna. Za to smo osigurali 150 milijuna kuna više u odnosu na postojeći iznos za ovu godinu – podsjetio je premijer.
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 09:59   #645
Možda sam fulala temu ali probat ću ipak: dobila sam posao kao zamjena za porodiljni u trajanju od tri godine. Zanima me, može li se ta žena predomisliti u vezi trajanja porodiljnog i vratiti na posao nakon npr. 6 mjeseci?
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 13:03   #646
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Možda sam fulala temu ali probat ću ipak: dobila sam posao kao zamjena za porodiljni u trajanju od tri godine. Zanima me, može li se ta žena predomisliti u vezi trajanja porodiljnog i vratiti na posao nakon npr. 6 mjeseci?
Moze. Ali ako je vec odlucila biti 3 godine valjda se nece predomisliti.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 19:54   #647
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Možda sam fulala temu ali probat ću ipak: dobila sam posao kao zamjena za porodiljni u trajanju od tri godine. Zanima me, može li se ta žena predomisliti u vezi trajanja porodiljnog i vratiti na posao nakon npr. 6 mjeseci?
Ugovorom si vezana za njen povratak na posao, dakle, bez obzira što je ona dobila rješenje o povratku na posao dana xy, ako se odluči vratiti ranije, ti ostaješ automatski bez posla ako ti poslodavac ne predvidi neko drugo radno mjesto.
Batiste is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 10:01   #648
Vjerojatno se o tome već pisalo, ali neda mi se tražiti :P
Zanima me, kada se treba otići u HZZO sa svim dokumentima potrebnim za rodiljni dopust?
Ići ću 28 dana prije, dakle 27.6. budući da mi je termin 24.7. pa me zanima koliko se ranije to sve treba porješavati?

Hvala unaprijed!
GretaLouise is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 13:24   #649
Pozdrav svima, nadam se da netko zna odgovor na ovo pitanje.

Na koji način se znanstvenim novakinjama produžava ugovor nakon povratka s porodiljnog? Da li se taj period koji je bila na porodiljnom računa kao dio ugovora ili se nakon povratka s porodiljnog ugovor produžava za vrijeme koje je bila odsutna?

Hvala!
Ricerca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 11:18   #650
Da li se zna što se događa sa naknadom drugih 6mj, ako firma ode u stečaj? Znam da prvih 6mj ide normalno naknada kao da si zaposlen...
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 09:22   #651
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Da li se zna što se događa sa naknadom drugih 6mj, ako firma ode u stečaj? Znam da prvih 6mj ide normalno naknada kao da si zaposlen...
mislim da to isplačuje HZZO a ne poslodavac tako da bi ti se trebalo normalno isplačivati lova
Mala Svemirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 09:23   #652
"Rodiljni dopust zaposlena ili samozaposlena trudnica, odnosno majka koristi od 28., odnosno najranije 45. dana prije dana očekivanog poroda, te isti traje do navršenih 6 mjeseci djetetova života, od čega obvezni dio rodiljnog dopusta obuhvaća razdoblje od 28. dana prije dana očekivanog poroda do 70. dana nakon rođenja djeteta. Dodatni rodiljni dopust, stoga obuhvaća razdoblje od proteka obveznog dijela rodiljnog dopusta do navršenih 6 mjeseci djetetova života."


E sad mene zanima slj.:

Gin mi je otvorio porodiljni tj. dao Izvješće o privremenoj nesposobnosti za rad od 29.04. do 26.10.

Termin mi je 13.6.

Znači dao mi je 45 dana prije očekivanog poroda i 135 nakon poroda.
Ali od 13.6 pa do 26.10 nije nikako 6 mjeseci, a piše da obavezni porodiljni traje do navršenih 6mj djetetova života.

Kad sam to nosila na HZZO samo su mi rekli da se javim nakon 5 mjeseca navršenog djetetovog života ako želim koristiti i sljedećih 6 mjeseci.

Pa si sad mislim da mi tu nešto ne štima tj. fale mi 2 mjeseca.

Sam ja to dobro protumačila??
Mala Svemirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 09:46   #653
Mala Svemirka, kada rodis ionako moras na hzzo s rodnim listom otvoriti zdravstvenu i popuniti za novcanu pomoc, oni od tog datuma onda racunaju 6 mjeseci tako da te to ne brine, ali se za roditeljski dopust (drugih 6 mjeseci) moras javiti, odnosno ispuniti obrasce (suprug mora potpisati da se on odrice prava,tako da je najbolje da on to ide-ti onda ne moras) kada djete napunini cca 5mj. Vazno je otici cca 1 mj prije kako bi oni mogli aktivirati u sustavu da isplate redovno stizu. Kada bi npr otisla tek kada dijete ima 6 mj onda bi 1 mjesec bila bez naknade. Na kraju bi dobila sve,ali s 1mj u zakasnjenju
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 10:25   #654
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Mala Svemirka, kada rodis ionako moras na hzzo s rodnim listom otvoriti zdravstvenu i popuniti za novcanu pomoc, oni od tog datuma onda racunaju 6 mjeseci tako da te to ne brine, ali se za roditeljski dopust (drugih 6 mjeseci) moras javiti, odnosno ispuniti obrasce (suprug mora potpisati da se on odrice prava,tako da je najbolje da on to ide-ti onda ne moras) kada djete napunini cca 5mj. Vazno je otici cca 1 mj prije kako bi oni mogli aktivirati u sustavu da isplate redovno stizu. Kada bi npr otisla tek kada dijete ima 6 mj onda bi 1 mjesec bila bez naknade. Na kraju bi dobila sve,ali s 1mj u zakasnjenju
ok.hvala
Mala Svemirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 12:40   #655
Pozdrav, zna li netko jesu li ovi kreteni iz sabora izglasali promjenu zakona o porodiljnim naknadama vezano za drugih 6 mjeseci..? Jer kako su krenuli, ako nisu i nece..

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
__________________
mlado staro, život cili...
acm01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 12:54   #656
Na žalost još nisu...
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 10:38   #657
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/v...---476962.html
GretaLouise is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 12:21   #658
bok svima, molim vas ako mi možete pomoći gdje da potražim više info. Naime supruga mi je trudna već 4 mjeseca, a trenutno je zaposlena na 4 sata radi skrbi djeteta s težim smetnjama u razvoju. Poslodavac joj daje plaću oko 2.300 i isto tako dobiva i od države... Radi fizički posao gdje mora stajati na nogama čitav dan i podiže dnevno teške stvari. Zanima me ako bi ona otvorila komplikacije koliko i kako bi joj se obračunavalo i kako bi to sve skupa išlo? Zvali smo u hzzo u našem gradu gdje su nam rekli da se prvi put susreću s tim i da je najbolje da zovemo Zagreb, jer oni najbolje znaju. Naravno od jutra zovem, stalno je zauzeto. Hvala Vam unaprijed!
JOVANČICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 00:21   #659
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Mene zanima sad kad sam otvorila rodiljni 45 dana prije termina, dal trebam više odlaziti po bilo kakve doznake i nositi ih sim tam?
Da, treba donjeti doznaku na početku radi otvaranja privremene nesposobnosti, zatim nakon što se djete rodi i nakon 6 mjeseci.
Kosyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 00:24   #660
Quote:
JOVANČICA kaže: Pogledaj post
bok svima, molim vas ako mi možete pomoći gdje da potražim više info. Naime supruga mi je trudna već 4 mjeseca, a trenutno je zaposlena na 4 sata radi skrbi djeteta s težim smetnjama u razvoju. Poslodavac joj daje plaću oko 2.300 i isto tako dobiva i od države... Radi fizički posao gdje mora stajati na nogama čitav dan i podiže dnevno teške stvari. Zanima me ako bi ona otvorila komplikacije koliko i kako bi joj se obračunavalo i kako bi to sve skupa išlo? Zvali smo u hzzo u našem gradu gdje su nam rekli da se prvi put susreću s tim i da je najbolje da zovemo Zagreb, jer oni najbolje znaju. Naravno od jutra zovem, stalno je zauzeto. Hvala Vam unaprijed!
Komplikacije se mogu otvoriti samo ako postoje komplikacije. Ne može netko samoinicijativno otvorit komplikacije jer mu, eto, nije lako radit. Komplikacije može otvoriti samo doktor, i to opet samo ako zaista postoje jer ako se kontrolom bolovanja utvrdi da su otvorene komplikacije a da komplikacija nema, onda se supruga vraća na posao a doktor dobiva kaznu
Kosyna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:41.