Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2017., 09:10   #5581
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Pogledajte sutra u 19:15 Potragu na RTLu, tema je multipla skleroza i pogresni kriteriji za dodjelu lijekova.
Dobra tema, ali najava im je u rangu onog da smo za deset godina mrtvi

Ali neka, možda se tema i ozbiljnije shvati.
__________________
In order to change we must be sick and tired of being sick and tired.
kortich is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 10:53   #5582
Quote:
kortich kaže: Pogledaj post
Dobra tema, ali najava im je u rangu onog da smo za deset godina mrtvi

Ali neka, možda se tema i ozbiljnije shvati.
Najava je efektna. Ja namjerno nisam spominjao sto sve mogu i kakvim se sve aktivnostima bavim da se ne stekne krivi dojam. Kad sam vidio ovu drugu gospodju, bilo mi je drago zbog toga.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 11:14   #5583
Nije drzava srca kamena koliko su proizvodaci lijekova pohlepni.

Lukarak znaci i ti si u emisiji? Imat cemo puno pitanja za tebe kad ju pogledamo.
mour1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 11:17   #5584
Quote:
mour1234 kaže: Pogledaj post
Nije drzava srca kamena koliko su proizvodaci lijekova pohlepni.

Lukarak znaci i ti si u emisiji? Imat cemo puno pitanja za tebe kad ju pogledamo.
Ja sam u zeleno plavoj majici bez kose

Nemojte pitat kak mozes zivjet u tak neurednom stanu, tek sam se doselio

Nisu proizvodjaci pohlepni nego je drzava glupa sto ne kuzi da dugorocno na tome samo gubi. 2 relapsa, a zapravo 3 jer se prvi kad si dobio dijagnozu se ne racuna te vec mogu napraviti biljkom. To je daleko veci trosak za drzavu.

Zadnje uređivanje lukarak : 27.04.2017. at 11:32.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 16:43   #5585
Quote:
Find.out kaže: Pogledaj post
Pitanje... da li prilikom onog godisnjeg produzenja prava na lijek se treba imati friski nalaz magneta?
Da li se po tome treba obaviti jednom godisnje MR?
Ne mora.
Naručiš se kod svog neurologa - ako te je zadnji put tražio magnet za novu kontrolu onda doneseš.
Mene je tražila, zabravila sam se naručiti na vrijeme, došla na pregled bez tog, samo mi je napisala novi zahtjev.
Jedino nisam dobila rješenje, pa sam morala zivkati i saznala da više ne šalju.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 16:45   #5586
Ovaj link su mi poslali. Nisam još pročitala, ali bacite oko.

http://zivim.hr/ucim/novi-lijek-za-m...taviti-bolest/
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 18:50   #5587
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Ja sam u zeleno plavoj majici bez kose

Nemojte pitat kak mozes zivjet u tak neurednom stanu, tek sam se doselio
Necemo te kritizirati radi nicega sto vidimo, iskljucivo radi onoga sto cujemo.

Drzava razmislja iskljucivo kratkorocno.
mour1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 20:20   #5588
Unhappy

Quote:
mour1234 kaže: Pogledaj post
Necemo te kritizirati radi nicega sto vidimo, iskljucivo radi onoga sto cujemo.

Drzava razmislja iskljucivo kratkorocno.
Zaboravila sam gledati.ujutro je repriza u 5.55
petruška44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 20:26   #5589
Quote:
petruška44 kaže: Pogledaj post
Zaboravila sam gledati.ujutro je repriza u 5.55
http://www.sada.rtl.hr/info-i-magazini/potraga/
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 22:20   #5590
Dobar prilog. Iako jesu prikazali da sve nas ceka sudbina one jadne zene, sto ne mora biti istina,izbjegli su kvazi teme i profesionalno to odradili. Da je bar bilo duze.

Lukarak, bio si dobar. Analogija s požarom je na mjestu, a i stan ti je sasvim ok.
Zbog tvoje price ima da se stide gospoda u zdravstvu.
mour1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 22:28   #5591
Dobar si bio (posebno analogija s požarom), a bome i prilog.

Prije tri godine kad sam dobio dijagnozu pričali su o 3000 dijagnosticiranih, sad je već 6000. A ni to vjerojatno nije točna brojka.
__________________
In order to change we must be sick and tired of being sick and tired.
kortich is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 10:00   #5592
Quote:
mour1234 kaže: Pogledaj post
Dobar prilog. Iako jesu prikazali da sve nas ceka sudbina one jadne zene, sto ne mora biti istina,izbjegli su kvazi teme i profesionalno to odradili. Da je bar bilo duze.

Lukarak, bio si dobar. Analogija s požarom je na mjestu, a i stan ti je sasvim ok.
Zbog tvoje price ima da se stide gospoda u zdravstvu.
Ne mora biti istina, ali sto manje lijekova daju, vise ce nas biti takvo.

Da, kad sam joj ispricao to za pozar, bila je odusevljena i rekla da to obavezno moram reci dok se snimamo.

Al ajde, barem je na povjerenstvu nesto.

Danas mi je inace placa, pa javim kako je proslo i koliko ce mi se povecati osobni odbitak.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 10:11   #5593
Quote:
kortich kaže: Pogledaj post
Dobar si bio (posebno analogija s požarom), a bome i prilog.

Prije tri godine kad sam dobio dijagnozu pričali su o 3000 dijagnosticiranih, sad je već 6000. A ni to vjerojatno nije točna brojka.
Ma dobro je dok su dijagnosticirani, problem su ovi koji nisu. Lijepo je rekla doktorica u prilogu da vecina ljudi koja dodje vec ima par relapsa koji nisu prepoznati nego su lijeceni za nesto drugo.

Ja ne mogu tvrditi da je to bas bilo to, ali imao sam opticki neuritis i utrnuce desne noge koji nisu bili prepoznati, nego tek iduci put kad mi je utrnulo pola lijeve strane tijela. A i tu sam imao srece da sam u tjedan dana dobio G35, neki su puno vise cekali na to.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 11:15   #5594
pokupio link na fb sinoć pa jutros pogledao, odmah sam te prepoznao po situaciji lukarak, ovo s požarom kako i drugi kažu pun pogodak

ok ova ekipa bar nešto pokušava stalno i stvarno se puno više spominjemo u medijima u odnosu na ranije, nadam se da će rezultirat nekim poboljšanjem statusa oboljelih u budućnosti

rekoh već zato sam se i učlanio u udrugu, da nas ima više na popisu kad nešto traže


vidio sam i ja tu vijest za lijek femme ali preduhitrila si me
ajant is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 12:03   #5595
@ lukarak ,

ajd da se ne umislis previse - vidjeli smo kako ti je oko jednom-dvaput umalo pobjeglo u smjeru kamere dok si pricao svoju analogiju.

@ femme,

mislim da smo spomenuli vec taj lijek ovdje, no mozda se varam. To je ocrelizumab, koji pokazuje stvarno dobre rezultate kod RRMS, slabe rezultate kod primarno progresivne MS i to samo kod onih pacijenata koji pokazuju aktivne lezije i nazalost uzrokuje dosta slucajeva raka kod ljudi koji su ga primali.
Takoder, rijec je samo o mrvicu promijenjenom lijeku rituximabu koji je na trzistu vec 10 godina (i koji je puno sigurniji), ali zato sto mu je istekao patent proizvodaci su izmislili ovaj toboze novi da zadrze te bolesne cijene.
Kad bi barem rituximab odobrili za MS i ucinili dostupnim ( i relativno jeftinim).
mour1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 12:10   #5596
Evo, za "engleze" medu nama.

http://www.wheelchairkamikaze.com/20...eased.html?m=1
mour1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 12:23   #5597
Quote:
mour1234 kaže: Pogledaj post
@ lukarak ,

ajd da se ne umislis previse - vidjeli smo kako ti je oko jednom-dvaput umalo pobjeglo u smjeru kamere dok si pricao svoju analogiju.
Primjetio sam odmah dok smo snimali pa sam prestao. Nije kronoloski u prilogu postavljeno, ovo je bilo na pocetku skoro.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 14:55   #5598
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Danas mi je inace placa, pa javim kako je proslo i koliko ce mi se povecati osobni odbitak.
Evo, stigao mi obracunski listic i da, imam osobni odbitak 4800 umjesto 3800 kn.

Dakle, placa je veca za onih 283 kn ili kako je vec bilo izracunato.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 12:12   #5599
Lukarak, pogledala sam link (sad te svi znamo, ak te vidimo na cesti LOL)

Dobar je prilog... evo moja mama je bila u takvom i gorem stanju zadnjih godinu dana (kao ona gospođa)...s tim da je bila i užasno mršava i pokočene su joj bile noge i kukovi, da je to sve išlo na svoju stranu, stalno je morala imati jastik između koljena - i to ne jedan, cijele konstrukcije.

Sad kad vidim ono dizalicu - da sam bar znala da to postoji... i općenito, ziher smo joj mogli još nekako pomoći, ali to se tako brzo sve dogodilo.
Mislite, nije brzo, kad je to imala otkad sam ja rođena... ali njoj je bilo relativno ok, samo je s godinama gubila sve više funkcija... a doktoru skoro pa nije išla, niti išta uzimala. I onda se navikneš na to i dodaješ... prvo kolica, hodalicu, ručke po kući, kraj kreveta, wc-a...
Ali ova zadnja godina je krenulo sve nekako odjednom i nismo se snašli, pa dom, bolnica, pa kućna njega i sestra medicinska 3 puta dnevno (na naš račun), pa bolnica, pa opet dom... i taman prokljuviš jednu stvar, eto tri druge.

Ona je na mahove gubila sposobnost govora, nije mogla pomicati ruke ni noge, tijelo joj se iskrivilo u grču - no na kraju ju je ubilo to, što refleks gutanja nije bio dobar i hrana je završavala posvuda (u plućima) - pa infekcija, pa urinarna infekcija... pa rezistencija na antibiotike. Organizam u takvom stanju, gdje već i autonomni živčani sustav otkazuje, ne samo voljna motorika, nije se bio u stanju othrvati. A kad je krenulo s tim živjela je samo godinu dana.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 10:09   #5600
kada se putuje u inozemstvo avionom, oni koji su bili, što treba uzeti uz injekcije, rješenje samo ili?
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.