Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2010., 12:04   #4121
Ako je netko u Berlinu za kaffu neka se javi
nikitta is offline  
Old 13.10.2010., 12:08   #4122
Quote:
nikitta kaže: Pogledaj post
Ako je netko u Berlinu za kaffu neka se javi
ljudi, jel mi možete pomoći oko informacija kako bi se mogao dobiti posao za čišćenje stanova,kuća,kafića, na par mjeseci, na "crno"... vjerujem da je sad za predstojeće blagdane veća mogućnost...hvala
bernard7 is offline  
Old 13.10.2010., 17:57   #4123
Krajem 11. mj se selim u Berlin pa ako ima ko kakvu sobu za iznajmit nek se slobodno javi(idealno je blizu S2 S-Bahn linije ).,.,.,.,.,.

I imam jedno pitanjce. Od stanice(Blankenfelde (Kr. Teltow-Fläming)) do posla(Diedersdorf) ce mi trebat autobus. Nasao sam na karti da voze 704 i 720 ali na BVG.com nigdje nevidim vozni red tih autobusa. Cak ni google nista ne izbacuje.,.,.,.,.
dotore is offline  
Old 14.10.2010., 12:54   #4124
Quote:
dotore kaže: Pogledaj post
Krajem 11. mj se selim u Berlin pa ako ima ko kakvu sobu za iznajmit nek se slobodno javi(idealno je blizu S2 S-Bahn linije ).,.,.,.,.,.

I imam jedno pitanjce. Od stanice(Blankenfelde (Kr. Teltow-Fläming)) do posla(Diedersdorf) ce mi trebat autobus. Nasao sam na karti da voze 704 i 720 ali na BVG.com nigdje nevidim vozni red tih autobusa. Cak ni google nista ne izbacuje.,.,.,.,.
U google ukucaj -wg suche pa ce ti izbacit stanove ili sobe za iznajmljivanje..posaljes im e mail ili se s njima tel.dogovoris..znam i za jedan pansion u istocnom berlinu povoljan 340€ mjesec..

ne bi znala za ove linije busa..ja se vozam s banom ili u banom..
nikitta is offline  
Old 14.10.2010., 14:58   #4125
Quote:
nikitta kaže: Pogledaj post
U google ukucaj -wg suche pa ce ti izbacit stanove ili sobe za iznajmljivanje..posaljes im e mail ili se s njima tel.dogovoris..znam i za jedan pansion u istocnom berlinu povoljan 340€ mjesec..

ne bi znala za ove linije busa..ja se vozam s banom ili u banom..
Ma bitno mi je samo da je negdje oko centra i uz s bahn s2. Probat cu prije nego dodem naci nest, a ak ne uspijem onda mi hostel ne gine prvih tj dana.,.,.,.
http://www.wg-gesucht.de/ uglavnom ovdje trazim.,.,.,.,.,

Jel se smije s biciklom u s bahn?
dotore is offline  
Old 15.10.2010., 08:37   #4126
Thumbs up evo mene

Ćao svima evo opet mene interesira me kao mogu iz NJemačke firme otići na rad u KATAR ili okolinu na rad preko koje firme šalju moje zanimanje je monter bravar-varioc ili keramičar govorim pomalo njemački moželi mi netko dati nku informaciju hvala
smartboks is offline  
Old 15.10.2010., 11:17   #4127
Quote:
dotore kaže: Pogledaj post
Jel se smije s biciklom u s bahn?
Naravno
nikitta is offline  
Old 16.10.2010., 03:04   #4128
Pozdrav!

Ima li možda ovdje netko tko je sudjelovao ili trenutno sudjeluje na programu stipendije njemačkog gospodarstva za praksu u njemačkoj (popularna "đinđić stipendija" )?

Volio bih da mi se javi netko takav preko privatne poruke, jer me zanimaju određene informacije iznutra koje nikako da nađem na forumima... Inače, namjeravam se prijaviti za iduću godinu...

Hvala!
Niyol is offline  
Old 16.10.2010., 21:51   #4129
Bok,
Pisem iz Splita...
Imam nekoliko pitanja na koja mislim da ce vecina vas znati odgovoriti ....nadam se..
Ovako ozenio sam se ljetos moaj zena je dankinja ali zivi u njemackoj vec 4mj na samoj granici njemacke i danske (flensburg) tamo samo zivi a dok radi u danskoj Kolding nekih 60 km od felnsburga...

Mene sada zanima kakav ce biti postupak prema nama ?Dali ce biti ikakvih poteskoca mislim ako ona radi u Dk...a samo zivi u njemakoj ...
Iz ambasade mi govore da moram donjeti njenu boravisnu dozvlu medzutim ona to nema dobila je samo neki papir gdje pise da po pravilu kretanja EU gradzana moze ostati koliko god zeli u njemackoj ?????Naravno posjeduje DK nacionlani pasos...

Dali da otputujem gore u Flensburg i da predamo spajanje porodica ili da predam to se ovdije u nasu Ambasadu....

Thx unaprijed
Xsam is offline  
Old 16.10.2010., 23:02   #4130
Quote:
Xsam kaže: Pogledaj post
Bok,
Pisem iz Splita...
Imam nekoliko pitanja na koja mislim da ce vecina vas znati odgovoriti ....nadam se..
Ovako ozenio sam se ljetos moaj zena je dankinja ali zivi u njemackoj vec 4mj na samoj granici njemacke i danske (flensburg) tamo samo zivi a dok radi u danskoj Kolding nekih 60 km od felnsburga...

Mene sada zanima kakav ce biti postupak prema nama ?Dali ce biti ikakvih poteskoca mislim ako ona radi u Dk...a samo zivi u njemakoj ...
Iz ambasade mi govore da moram donjeti njenu boravisnu dozvlu medzutim ona to nema dobila je samo neki papir gdje pise da po pravilu kretanja EU gradzana moze ostati koliko god zeli u njemackoj ?????Naravno posjeduje DK nacionlani pasos...

Dali da otputujem gore u Flensburg i da predamo spajanje porodica ili da predam to se ovdije u nasu Ambasadu....

Thx unaprijed
sto se tice spajanja obitelji, za tebe vrijede sasvim drugi zakoni...tj. Freizügigkeitsgesetz a ne obicni aufenthaltsgesetz, sto je ok, jer nemoras znat ni njemacki,nek ti zena ode u flensburg na ured za strance i tamo ce joj sve reci sta sve treba.nek se pozover na Freizügigkeitsgesetz (link je dolje). meni se cini da mozes i u njemackoj dobit aufenthaltskarte za bracne dugove gradjana eu

http://europa.eu/legislation_summari.../l33152_de.htm

"Familienangehörige eines Unionsbürgers, die nicht die Staatsangehörigkeit eines Mitgliedstaats besitzen, müssen eine „Aufenthaltskarte für Familienangehörige eines Unionsbürgers" beantragen. Diese Aufenthaltskarte hat eine Gültigkeitsdauer von fünf Jahren ab dem Zeitpunkt der Ausstellung."

Freizügigkeitsgesetz

http://www.aufenthaltstitel.de/freizuegigkeitsgeu.html



nema veze sta ona radi u danskoj,

ko sto rekoh nek ti zena skokne u ausländeramt gore u flensburgu, nek se pozove na gore spomenuti zakon, nek pita za tu aufenthaltskarte i dali mozes u flensburgu to dobit da se ne zajebavas preko ambasade.

ako budu nesto muljali nek obavezno zatrazi napismeno na sta ima pravo i sto ce i dobit u roku 2-3 dana
buntspecht is offline  
Old 17.10.2010., 10:15   #4131
vita za ameriku

muz i ja bi nagodinu turisticki u ameriku,al on,isto kao i ja,iako je roden ovdje ima hrvatsku putovnicu,pa me zanima,ako mi netko moze pomoci,gdje se trebamo obratiti za vizu?u zg ili ovdje u frankfurt?i ako netko zna,koliko se otprilike ceka na vizu?
osijek409 is offline  
Old 17.10.2010., 11:42   #4132
Ako zivis u Njemackoj onda u Njemackoj, bez obzira na drzavljanstvo.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 17.10.2010., 12:21   #4133
Thx puno ..na informacijama..

Mene je samo to bunilo kako da im dostavim boravsnu dozvolu kada mi je zena dobila samo dokument da moze ostati u Njemakoj po pravilu Slobodnog kretanja....

Sada mene zanima dali da ja to sve predajem u nasu ambasadu ili da otputujem gore i zatrazim tu kartu???ili vec da mi se zena gore raspita oko samog tog procesa i postupka...

Hvala josh jednm
Xsam is offline  
Old 17.10.2010., 14:10   #4134
Quote:
osijek409 kaže: Pogledaj post
muz i ja bi nagodinu turisticki u ameriku,al on,isto kao i ja,iako je roden ovdje ima hrvatsku putovnicu,pa me zanima,ako mi netko moze pomoci,gdje se trebamo obratiti za vizu?u zg ili ovdje u frankfurt?i ako netko zna,koliko se otprilike ceka na vizu?
gdje ti je blize.
imas na turizmu vise informacija o tome koliko se dugo ceka na vizu.
__________________
‎"Life is not a problem to be solved . Its a gift to be enjoyed."
belica is offline  
Old 17.10.2010., 18:00   #4135
Quote:
Xsam kaže: Pogledaj post
Thx puno ..na informacijama..

Mene je samo to bunilo kako da im dostavim boravsnu dozvolu kada mi je zena dobila samo dokument da moze ostati u Njemakoj po pravilu Slobodnog kretanja....

Sada mene zanima dali da ja to sve predajem u nasu ambasadu ili da otputujem gore i zatrazim tu kartu???ili vec da mi se zena gore raspita oko samog tog procesa i postupka...

Hvala josh jednm
posto ti zena i tako i tako mora otic do ausländeramta,nek ti zena ode ode ovih dana do ausländeramta i nek priupita jel to mozes tamo to dobit.

na ovom forumu sam procitao da moze www.info4alien.de
buntspecht is offline  
Old 17.10.2010., 18:14   #4136
Danke schone
Xsam is offline  
Old 17.10.2010., 18:38   #4137
može tko prokomentirat kakve bi dipling građevinar šanse imao da se u ovom trenutku odvaži na njemačko tržište građevinarstva s obzirom na 3god staža, poznavanje nešto jezika.
chizzo is offline  
Old 17.10.2010., 18:54   #4138
Ako si slab sa jezikom onda slabe ali ako si dobar onda svakako puno bolje.

Odi na burzu rada u Split i pitaj za Gastarbeiter program, moze se legalno dobiti radna dozvola na godinu dana koja se moze produziti jos na 6 mjeseci a do tada ce valjda HR uci u EU pa ce biti lakse ostati za stalno.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 18.10.2010., 11:39   #4139
Quote:
Xsam kaže: Pogledaj post
Bok,
Pisem iz Splita...
Imam nekoliko pitanja na koja mislim da ce vecina vas znati odgovoriti ....nadam se..
Ovako ozenio sam se ljetos moaj zena je dankinja ali zivi u njemackoj vec 4mj na samoj granici njemacke i danske (flensburg) tamo samo zivi a dok radi u danskoj Kolding nekih 60 km od felnsburga...

Mene sada zanima kakav ce biti postupak prema nama ?Dali ce biti ikakvih poteskoca mislim ako ona radi u Dk...a samo zivi u njemakoj ...
Iz ambasade mi govore da moram donjeti njenu boravisnu dozvlu medzutim ona to nema dobila je samo neki papir gdje pise da po pravilu kretanja EU gradzana moze ostati koliko god zeli u njemackoj ?????Naravno posjeduje DK nacionlani pasos...

Dali da otputujem gore u Flensburg i da predamo spajanje porodica ili da predam to se ovdije u nasu Ambasadu....

Thx unaprijed
Pozdrav Splico
Prosla sam slicnu situaciju (doduse, nije Danska u pitanju, vec jedna druga, Njemackoj susjedna, EU zemlja ).

Pitanje: je li ti zena (i legalno) prijavljena ova 4 mjeseca sto zivi u Njemackoj u lokalnoj upravi?! Ako ne, mora se prijaviti, inace neces moci dobiti vizu. Znam da ona moze nesmetano boraviti koliko ju je volja po Schengenskim zakonima, ali je za tebe bitno da se kompletno odjavi iz Danske (ako je tamo prije zivjela) i prijavi u Njemackoj da bi ti mogao dobiti vizu za spajanje obitelji. Kada to ucini, dobit ce drugi papir (kao potvrdu boravka u Njemackoj!), i uz taj papir i njenu putovnicu, nece biti problema za tebe. Vizu dobivas na 5 godina.

Mi smo zajednicki otisli na ambasadu i meni su testirali njemacki jezik pa ne bih bilo lose da se malo pripremis (znas li ista njemackog?!). Ne pricam o nikakvom sluzbenom testu, ali su mi postavili par pitanja na njemackom na koja sam trebala samostalno odgovoriti. Takodjer, DOBRO, ali DOBRO se raspitajte o tvojim mogucnostima rada u Njemackoj. Koje si struke, ako smijem pitati?!

Pozdrav od Splicanke
Laura Scott is offline  
Old 18.10.2010., 12:25   #4140
Hej Slicanko

Ovako ja kako znam da se moja zena odjavila skroz iz Dk i prijavila se u Njemacku ..znam da je prvo stan nasla i prijaila se u opstini dole gdje su joj dali potvrdu o mijestu boravka ...poslje toga su joj trazili platnu listu i ugovo o radu to je morala donjeti iz Dk....poslje nekoliko dana kada im je to predocila dobila je na adresu taj nek papair sto ide uz putovnicu gdje pise da je iskoristila prava slobodnog kretanja tamo pise njeno ime koje je nacionalnossti i dr....Posto su meni rekli da kao treba neka naljepnica u pasosu njenom da bude mene je bunilo to...Ona je isla opet u centar za strance i pitala gospodu koja radi tamo dali je to sve sto joj je i potvrdno odgovorila...

Sto s tice njemackog jezika mao sam ga kroz srednju skolu hehhehehe mada zavrsio sam i Geoth A1 Start im Deutch...prije dvije sedmice a po struci sam It-Tehnicar ..imam diplomu i za Elektricara pricam FR,ENGLESKI,(DANSKI maloo)hehehe u glavnom ja sam ko cigo nema sta ne znam raditi .....

Ako nije tajna blize kojoj ste vi zemlji bili ??Dali si predavala papre u ambasadu nasu ili si otisla muzu na 3mj pa gore sve sredila ili????

Thx Lipa na javljanju ...sta su ti splicaci
Xsam is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:47.