Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2016., 18:35   #4561
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
A nitko da postavi pitanje tko je i kako to dijete odgojio?

Meni se čini kao neki "iskoristi sustav" odgoj.
Koje dijete? Tridesetogodisnjaka koji 10 godina nije kod staraca bio pa umocio u krivu rupu i zbrisao, pa sad ti deda placaj alimentaciju?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 19:25   #4562
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
slažem se za ovo o kvaliteti ljudi
ali stvarno ne mogu vjerovati da se iz braka izlazi
zato jer hmm nije više zanimljivo..
ok, vjerojatno je problem u pogledima,
zašto prestaje zanimljivost? ili ljubav?
sama od sebe? ok ako si nezreo i nerealan pa
očekuješ od drugoga nemoguće... ali postoji i mogućnost
da se ljubav izgubi u lošem izboru, komunikaciji..
pogledaj par tema...i što onda?
živjeti tako?
pa zato sam i rekao da sam na skliskom terenu
ne mozes nekome reci da bude sretan/nesretan
no ipak, postoje neki objektivni pokazatelji, a postoji i pitanje kaj je nekome sreca
jebi ga, ovo bi bilo puno lakse uzivo za objasniti

rekao bih samo da mislim da je nemoguce cijeli zivot zivjeti s leptiricima u trbuhu i da netko oko tebe trci i skace kroz zapaljene obruce da bi bila sretna i zabavljena
(jasno ti je da ne mislim na tebe?)
i onda, kad leptirici budu probavljeni i kad se dezurni klaun umori, onda ona jelte postane nesretna i cijeli svijet joj se srusi na nejaka pleca
i kaj sad?? nece valjda biti nesretna u braku??
onda pobere djecu, pobere pola stecevine, osigura alimentaciju i ide dalje
fuckaj ga, opet karikiram i jasno mi je da se ovo moze svakojako shvatiti, samo se nadam da ce netko ipak biti dobronamjeran i skuziti kaj sam pokusao reci
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 19:35   #4563
Je, mora da je stvar u nedostatku leptirića. Koje mahnite ludače
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 19:35   #4564
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
pa zato sam i rekao da sam na skliskom terenu
ne mozes nekome reci da bude sretan/nesretan
no ipak, postoje neki objektivni pokazatelji, a postoji i pitanje kaj je nekome sreca
jebi ga, ovo bi bilo puno lakse uzivo za objasniti

rekao bih samo da mislim da je nemoguce cijeli zivot zivjeti s leptiricima u trbuhu i da netko oko tebe trci i skace kroz zapaljene obruce da bi bila sretna i zabavljena
(jasno ti je da ne mislim na tebe?)
i onda, kad leptirici budu probavljeni i kad se dezurni klaun umori, onda ona jelte postane nesretna i cijeli svijet joj se srusi na nejaka pleca
i kaj sad?? nece valjda biti nesretna u braku??
onda pobere djecu, pobere pola stecevine, osigura alimentaciju i ide dalje
fuckaj ga, opet karikiram i jasno mi je da se ovo moze svakojako shvatiti, samo se nadam da ce netko ipak biti dobronamjeran i skuziti kaj sam pokusao reci
znam da ne misliš na mene
i razumijem na što ciljaš i da nije zlonamjerno...
samo mi nije jasno da netko razmišlja na taj način...
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 19:38   #4565
da, problem je u tome što se minoriziraju stvarni problemi
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 19:55   #4566
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
znam da ne misliš na mene
i razumijem na što ciljaš i da nije zlonamjerno...
samo mi nije jasno da netko razmišlja na taj način...
razmisljaju razmazeni ljudi, koji ocekuju da se svijet i svemir okrecu oko njih
vjerujem da najcesce nisu ni svjesni koliko sami sebi podmecu nogu kroz zivot

cisto da postavim jedan pogled na istu stvar iz drugog kuta: zene su sklone stati u obranu svog spolai tvrditi kako je neka zena u pravu i kako je muskarac los
ok, ja sigurno ne mogu reci da to nije u nekom odredenom slucaju tocno
no zar se ne postavlja i donekle logicno pitanje tko je i zasto i po cemu odabrao tog muskarca?
danas nam se svaki treci brak raspada, s tendencijom da to poraste na svaki drugi
ja mislim da za toliko razvoda mora postojati odredeni set razloga
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 19:59   #4567
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
razmisljaju razmazeni ljudi, koji ocekuju da se svijet i svemir okrecu oko njih
vjerujem da najcesce nisu ni svjesni koliko sami sebi podmecu nogu kroz zivot

cisto da postavim jedan pogled na istu stvar iz drugog kuta: zene su sklone stati u obranu svog spolai tvrditi kako je neka zena u pravu i kako je muskarac los
ok, ja sigurno ne mogu reci da to nije u nekom odredenom slucaju tocno
no zar se ne postavlja i donekle logicno pitanje tko je i zasto i po cemu odabrao tog muskarca?
danas nam se svaki treci brak raspada, s tendencijom da to poraste na svaki drugi
ja mislim da za toliko razvoda mora postojati odredeni set razloga
Postoji...ljudi nisu monogamna bica i sad kad konacno imamo i financijski neovisnu zenu u jednadzbi...dobijemo to.
Po meni brak kao institucija vise nema smisla...to su neka prosla vremena
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 20:06   #4568
moguce, no cemu onda cak i prisilno ubracivanje?
cemu uopce ubracivanje?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 20:11   #4569
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
moguce, no cemu onda cak i prisilno ubracivanje?
cemu uopce ubracivanje?
Vjerujem da ce to polako izumrijeti sa vremenom..u nekim zapadnim zemljama vec se to osjetno dogadja. Mi smo ipak jos uvijek robovi nekih tradicija, ali ovi mladji vidim vec dobrano razmisljaju u tom smjeru.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 20:16   #4570
nisi bas odgovorila

do nedavno nije bilo prisilnog ubracivanja i svakome je bilo na volju kako ce zivjeti
takoder, mozda je to samo tako iz moje perspektive, ali ja bih rekao da su zene te koje cesce zahtijevaju brak?
a kasnije cesce traze rastavu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 20:19   #4571
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
nisi bas odgovorila

do nedavno nije bilo prisilnog ubracivanja i svakome je bilo na volju kako ce zivjeti
takoder, mozda je to samo tako iz moje perspektive, ali ja bih rekao da su zene te koje cesce zahtijevaju brak?
a kasnije cesce traze rastavu
Prisilno ubracivanje? Pogubih se malo...

Tko cesce trazi brak zaista ne znam
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 20:21   #4572
nemrem se sad sjetiti kako se to tocno zove, ono kad s nekim zivis 3 godine, pa se racuna da ste ubraceni
ja bih nekako rekao da da zelim biti u braku, da bih znao i sam odsetati do oltara ili maticara

ovako se drzava potrudi da nam ustedi trud
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 20:23   #4573
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
nemrem se sad sjetiti kako se to tocno zove, ono kad s nekim zivis 3 godine, pa se racuna da ste ubraceni
ja bih nekako rekao da da zelim biti u braku, da bih znao i sam odsetati do oltara ili maticara

ovako se drzava potrudi da nam ustedi trud
Izvanbracna zajednica...ali eto strpi se jos malo jer ocito po novom zakonu to vise nece biti tako
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 20:27   #4574
meni nije jasno ni zasto je to uopce ikada trebalo tako donositi
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 20:30   #4575
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ovo je strašno i tužna sam jer postoje ljudi koji tako razmišljaju.
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
slažem se za ovo o kvaliteti ljudi
ali stvarno ne mogu vjerovati da se iz braka izlazi
zato jer hmm nije više zanimljivo..
ok, vjerojatno je problem u pogledima,
zašto prestaje zanimljivost? ili ljubav?
sama od sebe? ok ako si nezreo i nerealan pa
očekuješ od drugoga nemoguće... ali postoji i mogućnost
da se ljubav izgubi u lošem izboru, komunikaciji..
pogledaj par tema...i što onda?
živjeti tako?
Tu i tamo preletite teme na Žudu i LjESu, pa čitajte, šta da vam kažem.

Samo na dvije teme o ljubavnicima/ljubavnicama imate toliko glupih razloga zašto to netko radi, da se već na razini cijele države zabrineš, koliko je ljudi u to uključeno.

Ljubav i brak, te stvari unutar toga su toliko subjektivne, da svega možeš naći.

Još ako uzmete da se neki nisu ženili iz ljubavi i zato što su htjeli, nego jer su "morali"...

Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
i vjeruj mi kao ženi da to uopće nije lako,
dapače vrlo je teško, najteža odluka u životu,
i tužno mi je što misliš da ništa nisu izgubile...baš tužno
Ne mislim ja ništa, tako neki ljudi pišu po temama.

Za mene je i propali prve dejt gubitak, ako ništa, uludo utrošenog vremena.

Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Koje dijete? Tridesetogodisnjaka koji 10 godina nije kod staraca bio pa umocio u krivu rupu i zbrisao, pa sad ti deda placaj alimentaciju?
Jebem li ga, on je isto bio nečije dijete i netko ga je odgajao - pa nije uspio.

Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
znam da ne misliš na mene
i razumijem na što ciljaš i da nije zlonamjerno...
samo mi nije jasno da netko razmišlja na taj način...
Koliko je tebi godina da ti nešto takvo nije jasno? Koliko danas imaš brakova iz interesa?

Papiri, lova, bijeg od siromaštva... evo Srpkinje traže Hrvate za 10k eura, 5 godina braka negdje vani, Njemačka, Austrija, nebitno i poslije svatko na svoju stranu. Ima i obrnutih slučajeva.

Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
razmisljaju razmazeni ljudi, koji ocekuju da se svijet i svemir okrecu oko njih
vjerujem da najcesce nisu ni svjesni koliko sami sebi podmecu nogu kroz zivot

cisto da postavim jedan pogled na istu stvar iz drugog kuta: zene su sklone stati u obranu svog spolai tvrditi kako je neka zena u pravu i kako je muskarac los
ok, ja sigurno ne mogu reci da to nije u nekom odredenom slucaju tocno
no zar se ne postavlja i donekle logicno pitanje tko je i zasto i po cemu odabrao tog muskarca?
danas nam se svaki treci brak raspada, s tendencijom da to poraste na svaki drugi
ja mislim da za toliko razvoda mora postojati odredeni set razloga
Mislim da je nekih 20-25%, tako mi se čini da sam vidio, ali nisam siguran.

Ma mislim, realno, koga briga koliko je razvoda, možemo i bez brakova, samo smeta stigmatiziranje jedne strane konstantno, na sve moguće načine.

Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Izvanbracna zajednica...ali eto strpi se jos malo jer ocito po novom zakonu to vise nece biti tako
A to je tek posebna vrsta idiotizma.

Hvala kurcu da se netko sjetio to maknut.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 21:05   #4576
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Izvanbracna zajednica...ali eto strpi se jos malo jer ocito po novom zakonu to vise nece biti tako
Eto...svasta su mi rekli na Forumu kad sam tvrdio da je to debilitet, a sad ministarstvo predlaze da se samo registrirane broje. Tj. vanbracna tako po bas svemu postaje ekvivalentna braku, tj. shvatili su da je citav koncept bio blesav.

Al pazi primjera kojeg su se dosjetili - stari ljudi koji zive zajedno, a ne zele da ih nasljedjuje drugi starac nego samo djeca.

Idem si kupit sladoled.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 21:49   #4577
Kako će te odredbe konkretno izgledati u prijedlogu novog Obiteljskog zakona i, što je najvažnije, kako će se to odnositi na već postojeće izvanbračne zajednice (hoće li svi morati kod javnog bilježnika, bez obzira na zajednički “staž”) pokušali smo jučer doznati u Ministarstvu socijalne politike, nositelju izrade Obiteljskog zakona, no tamo su nam odgovorili da su “sve što su imali reći vezano uz teze Obiteljskog zakona već rekli”.

ZloPrase, pričekaj još malo sa sladoledom dok se do kraja ne izjasne o statusu starih vanbračnih zajednica, hoće li se starim tj već postojećim zajednicama računati odrađen staž od 3 godine i bez naknadne registracije kao potvrđen status ili će za sve bez obzira na godine vrijediti novo pravilo od datuma kad bude doneseno. Ili će rođenje djeteta i dalje automatizirati vanbračnu zajednicu kao bračnu neovusmo o regustraciji kod javnog bilježnika. Navedeni primjer starog umirovljenika koji se unatrag 3 god i 1 dan spanđao s nekom tetom ne podrazumijeva rođenje njihovog djeteta, bar ne teoretski, iako je u praxi sve moguće. Npr Zvonimir Rogoz, ak je stvarno njegovo.
zadnji pasos...

Jer nekako sumnjam da će par u neregistriranoj vanbračnoj zajednici imati i dalje pravni status sustanara ako postanu i roditelji zajedničkog djeteta, ne znam... nagađam. Fale datalji za sad.
Borkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 22:19   #4578
Quote:
Borkica kaže: Pogledaj post
ZloPrase, pričekaj još malo sa sladoledom dok se do kraja ne izjasne o statusu starih vanbračnih zajednica, hoće li se starim tj već postojećim zajednicama računati odrađen staž od 3 godine i bez naknadne registracije kao potvrđen status ili će za sve bez obzira na godine vrijediti novo pravilo od datuma kad bude doneseno.
Slazem se, treba pricekati, ali IMHO to bi tek bila pravna papazjanija kad bi paralelno postojale i imale jednaki pravni efekt "stare" vanbracne zajednice bez papira i "nove" koje tek s papirom vaze - uvedene zato jer se shvatilo da su bezpapirne falicne.

Vjerojatnije mi je da ce traziti od "starih" da se registriraju, ne's ti posla.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 22:21   #4579
jednostavno genijalno: prvo kreiras problem, a onda trazis nacine rjesavanja
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 22:28   #4580
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
jednostavno genijalno: prvo kreiras problem, a onda trazis nacine rjesavanja
Pravnicki perpetuum mobile. Mogu tako zauvijek.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:56.