Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2011., 13:33   #81
nisan vidila da se spominje, ali meni extra zanimljiva - bipolarnost?
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 15:51   #82
Mene zanima jedno opste pitanje.. sta bi simbolizovalo pecatno opadanje kose - alopecija- (nemam je ja..samo pitam)? SA je kosa,znak u kome se nadje daje nam kvalitet kose a aspekt bi trebao da nam ukaze na to pecatno opadanje ako ga ima zar ne?...onda koja bi to kombinacija mogla biti?
__________________
http://i49.tinypic.com/2itj89f.gif draga ljubavi jedina s' koje si planete?
mjaumackica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 03:09   #83
srcani udar

ne znam jeli vec bilo o srcanom udaru,bumm i cakk,na kojim aspektima se vide.thankks.
shopgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 11:55   #84
Imam i ja jedno pitanjce.

Šta na karti ukazuje na shizofreniju?

Malo je gadno pitanje tj bolest, al imam neke paranoje vezane uz osobu u neposrednoj blizini. nekakav neuro problem postoji pa se istražuje.
Može li retro Merkur radit velike probleme?
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 23:17   #85
Quote:
Bosanka_88 kaže: Pogledaj post
koja planeta predstavlja teske bolesti?? dali je to saturn u losim aspektima?
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Saturn kao planet koji pokazuje ograničenja našeg fizičkog organizma vezan je općenito uz bolest. Svi moramo umrijeti kaže Saturn.

Teške, razorne bolesti posebice degenerativnog tipa te teški zloćudni oblici raka kao bolesti koja sadrži sposobnost da na razini stanice prodre u ostatak zdravog tkiva...a na psihičkoj razini bolest koja "nema svijest" da svojim širenjem uništava vlastitog stanodavca a time i sebe - mogu biti vezane uz Pluton.
...da se još malo nadovežem:

Iako nam predstoji još dugi put u kojem će se službena medicina povezati s tkz. psihosomatskom medicinom i pronaći vezu između onoga što se događa na energetskom nivou s onim što se manifestira fizički - vjerujem da jednom hoće.


Ljudi ne smiju dopustiti sebi da se plaše života jer onoga trenutka kada čovjek počne blokirati (Saturn) energiju u njenoj primarnoj funkciji mijenjanja-transformacije (Pluton) on zapravo sudjeluje u ometanju imuno sustava (Saturn) i sustav se protiv toga buni na način da izaziva promjene u hormonalnoj ravnoteži što može dovesti do povećanja rasta abnormalnih stanica (Pluton). U fizičkom smislu tijelo stvara tumor (Saturn/Pluton).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 23:20   #86
Quote:
mjaumackica kaže: Pogledaj post
Mene zanima jedno opste pitanje.. sta bi simbolizovalo pecatno opadanje kose - alopecija- (nemam je ja..samo pitam)? SA je kosa,znak u kome se nadje daje nam kvalitet kose a aspekt bi trebao da nam ukaze na to pecatno opadanje ako ga ima zar ne?...onda koja bi to kombinacija mogla biti?
https://www.forum.hr/showthread.php?t=546782
Tonnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 00:21   #87
Quote:
shopgirl kaže: Pogledaj post
ne znam jeli vec bilo o srcanom udaru,bumm i cakk,na kojim aspektima se vide.thankks.







Srce je u energetskom smislu centar životne energije (Sunce) a zdravo nesmetano kolanje krvi kroz njega predstavlja radost života (Sunce). Kada bolest srčanog udara promatramo na energetskoj ravni ona nastaje kada čoek sebi uskrati radost i ljubav u životu i prestane se radovati, srce se počinje kvrčiti i postane hladno (Saturn). Godinama se iz srca istiskivala životna radost (Sunce/Saturn), rezultat toga je da protok krvi postaje sporiji i osoba je na putu da pati od bolesti srca (Sunce/centar životne energije, Saturn/bolest).


No kada gledamo fizički srce je mišić (Mars) a srčani udar (lat. infarctus myocardii) nastaje zbog nagla prekida krvotoka u arterijama koje dovode krv u srčani mišić (Mars) što za posljedicu ima odumiranje ograničena dijela mišićne srčane stijenke (Mars/Saturn). Tj. najčešći neposredni fizički uzrok nastanka srčana udara je tromboza, tj. začepljenje krvne žile krvnim ugruškom (Mars/Saturn). Srčani udar nastaje naglo (Uran) i akutno (iznenadno, oštro, momentalno bolno-Mars/Uran).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 21:25   #88
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

.... Tj. najčešći neposredni fizički uzrok nastanka srčana udara je tromboza, tj. začepljenje krvne žile krvnim ugruškom (Mars/Saturn). Srčani udar nastaje naglo (Uran) i akutno (iznenadno, oštro, momentalno bolno-Mars/Uran).
Samo bih se osvrnuo na ovaj zadnji dio...

Kad su u pitanju začepljenja krvnih žila ona se razlikuju/nazivaju po području gdje nastanu, zato se zovu srčani ili moždani udari ili plućna embolija ...

A svima je zajedničko začepljenje (Sa / Ju zavisno da li se radi o masnim ili mineralnim naslagama ) krvnih žila - Ur ( ili Me ako su u pitanju sitne kapilare )

Najčešće je za sami horoskop sasvim svejedno gdje ( u kojem području ) dolazi do do začepljenja krvnih žila , te u tom smislu ne razlikuje srčani od moždanog ili plućnog kad je u pitanju problem sa krvnim žilama...
__________________
facebook-cyber astro grupa
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 00:01   #89
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Samo bih se osvrnuo na ovaj zadnji dio...

Kad su u pitanju začepljenja krvnih žila ona se razlikuju/nazivaju po području gdje nastanu, zato se zovu srčani ili moždani udari ili plućna embolija ...

A svima je zajedničko začepljenje (Sa / Ju zavisno da li se radi o masnim ili mineralnim naslagama ) krvnih žila - Ur ( ili Me ako su u pitanju sitne kapilare )
Ti i ja rasturamo zajedno srčane. Tj. kada sam pisala ovaj post toga sam se sjetila (da puno znaš o tome).
Quote:
Najčešće je za sami horoskop sasvim svejedno gdje ( u kojem području ) dolazi do do začepljenja krvnih žila , te u tom smislu ne razlikuje srčani od moždanog ili plućnog kad je u pitanju problem sa krvnim žilama...
Nije svejedno za horoskop, tu se grdno varaš.

Ima jedna stvar koja je vrlo važna kod bolesti, o kojoj gore pisah. Začepljenje je svima zajedničko, ali se te sve bolesti razlikuju i natalna karta ih razlikuje. Zato jer su različiti "psihički mehanizmi" koji stoje iza različitih bolesti.

Bolesti se uvijek trebaju gledati na dva levela, jedan je fizički (to je ovo o čemu ti pišeš gore) a drugi je da se ispod te fizičke manifestacije bolesti skriva psihički mehanizam koji je doveo do takvog fizičkog stanja. Te dvije stvari (fizičko/psihičko) su neodvojive kod bolesti. A taj psihički mehanizam koji čovjeka pokreće i po kojem živi se vidi iz natalne karte.

I zato sam gore pisala o Suncu vezano uz srce jer srce nije samo mišić (Mars), ono je energetski centar života (Sunce). I zato fizička oboljenja na različitim organima imaju u pozadini različite psihičke mehanizme, srce je energetski gledano naš osobni kapacitet za primanje ljubaFi...problemi s plućima uvijek su vezani uz naše osjećaje koliko zaslužujemo "udahuti života". Dok moždani infarkti imaju veze s načinom razmišljanja i tvrdim, "zaustavljenim mislima" našeg osobnog računala-mozak (Merkur/Saturn).



Inače, kod srčanog udara se događa to da dio srca koji je ostao bez krvi odumre zauvijek, on se više nikada ne može oporaviti, postane komad mišića (Mars) bez života (Saturn) i što je veći postotak srca odumro to je srčani udar opasniji po život (Sunce). Čovjek može preživjeti s nekih 30% do 40% otkazanog srca, ako je oduzeti dio veći od toga ne može. I kod srčanog udara nema veze s kapilarama (Merkur), one su premalene. One su važne kod moždanih udara (Merkur/Uran).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 02:13   #90
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ti i ja rasturamo zajedno srčane. Tj. kada sam pisala ovaj post toga sam se sjetila (da puno znaš o tome).

Nije svejedno za horoskop, tu se grdno varaš.

Ima jedna stvar koja je vrlo važna kod bolesti, o kojoj gore pisah. Začepljenje je svima zajedničko, ali se te sve bolesti razlikuju i natalna karta ih razlikuje. Zato jer su različiti "psihički mehanizmi" koji stoje iza različitih bolesti.

Bolesti se uvijek trebaju gledati na dva levela, jedan je fizički (to je ovo o čemu ti pišeš gore) a drugi je da se ispod te fizičke manifestacije bolesti skriva psihički mehanizam koji je doveo do takvog fizičkog stanja. Te dvije stvari (fizičko/psihičko) su neodvojive kod bolesti. A taj psihički mehanizam koji čovjeka pokreće i po kojem živi se vidi iz natalne karte.

I zato sam gore pisala o Suncu vezano uz srce jer srce nije samo mišić (Mars), ono je energetski centar života (Sunce). I zato fizička oboljenja na različitim organima imaju u pozadini različite psihičke mehanizme, srce je energetski gledano naš osobni kapacitet za primanje ljubaFi...problemi s plućima uvijek su vezani uz naše osjećaje koliko zaslužujemo "udahuti života". Dok moždani infarkti imaju veze s načinom razmišljanja i tvrdim, "zaustavljenim mislima" našeg osobnog računala-mozak (Merkur/Saturn).



Inače, kod srčanog udara se događa to da dio srca koji je ostao bez krvi odumre zauvijek, on se više nikada ne može oporaviti, postane komad mišića (Mars) bez života (Saturn) i što je veći postotak srca odumro to je srčani udar opasniji po život (Sunce). Čovjek može preživjeti s nekih 30% do 40% otkazanog srca, ako je oduzeti dio veći od toga ne može. I kod srčanog udara nema veze s kapilarama (Merkur), one su premalene. One su važne kod moždanih udara (Merkur/Uran).
Sad će ispasti da te uvjeravam, a nije tako ...

Kad je problem u začepljenju krvnih žila , jedino mjesto koje je definirano je upravo krvna žila

Me sam samo uzgred pomenuo, i naravno da je bitan uglavnom kod moždanih ...

Naravno da su psihički mehanizmi bitni , no nisu jedini uzrok fizičkih manifestacija
Zato astrologija i razlikuje više vrsta uzroka fizičkih manifestacija...

... koje mogu biti posljedica svakodnevnih navika ( 6 kuća ) ili posljedica excesa ( 8 kuća ) ili posljedica nastalih nakupljanjem negativnih emocija ( 12 kuća) zatim genetkih predispozicija ( 4 kuća ) itd...
__________________
facebook-cyber astro grupa
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 03:33   #91
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Sad će ispasti da te uvjeravam, a nije tako ...

Kad je problem u začepljenju krvnih žila , jedino mjesto koje je definirano je upravo krvna žila
Jest fizički, no ono što je dovelo do bolesti je pokrenuto psihičkim mehanizmom koji živi u osobi. Ako je bolest na organu emocionalnog tipa npr. srce onda nije dovoljno samo naći "aspekt začepljenja krvnih žila" i "natalnoj karti je svejedno gdje" već treba proučiti ukupni emocionalni sklop osobe jer je on doveo do toga "da se blokirao protok životne energije baš srčekom". Sve je energija, materija je samo jako zgusnuta enerđi.



Primjer:

Hoću reći kada npr. netko ima srčani udar onda je fizički gledano on nastao zato jer osoba ima aspekt Saturn (tromb) - Jupiter (arterija) u vezi na Mars (mišić). No psihički mehanizam koji stoji iza te bolesti uvijek nudi širu sliku. Tj. energetski mora da osoba ima negdje u sebi psihički mehanizam kojim je godinama zaustavljala protok (Saturn) životnoj energiji (Sunce) sve dok nije došlo do toga da se životna energija prestala kretati - Sunce/Saturn (osoba zamrzla srčeko, osoba se "prestala radovati životu" - Sunce/Saturn). Dakle fizički to je Saturn/Jupiter, a psihički mehanizam koji je doveo do toga jest Saturn/Sunce. Jedno bez drugoga ne ide.

Ili recimo još jedan kompliciraniji primjer - osoba često fizički ozljeđuje ruke onda je to fizički gledano zato jer ima Mars (ozljeda) - Merkur (ruke) aspekt, no psihički mehanizam koji stoji iza te akcije jest da osoba ima negdje u sebi misao (Merkur) da joj ništa ne ide od ruke (Mars), da ništa ne napravi kako treba (Mars) i sl. a to se sigurno vidi kroz njen mentalni sklop koji mora u tom (imaginarnom) slučaju imati upliv Saturna jer je Saturn bolest, jer Saturn s Merkurom kritizira, itd. Zadatak astrologa je da to sve prouči odakle je došlo, npr...taj Mars je vladar 4. polja pa to ima korijen u porodici, to je bio otac koji je inzistirao na detaljima i stalno kažnjavao propuste...

Da rezimiram - u svakom slučaju tek kada astrolog dođe do šire slike i sagleda ju u cjelini onda može krenuti na "dijagnoze".

Quote:
Naravno da su psihički mehanizmi bitni , no nisu jedini uzrok fizičkih manifestacija
Zato astrologija i razlikuje više vrsta uzroka fizičkih manifestacija...

... koje mogu biti posljedica svakodnevnih navika ( 6 kuća ) ili posljedica excesa ( 8 kuća ) ili posljedica nastalih nakupljanjem negativnih emocija ( 12 kuća) zatim genetkih predispozicija ( 4 kuća ) itd...
Da - to je to super si napisao.

A ono što sam ja htjela istaknuti jest da je os bolest/zdravlje uvijek primarno povezana na razini fizičko (6. polje) - psihičko (12. polje), ne ide jedno bez drugoga.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 10:45   #92
Bolesti štitnjače (hiper i hipotireoza)?
Uglavnom se javljaju kod žena, povezane su sa stresom i ima ih masa žena u mojoj okolini..
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 00:51   #93
Zanima me ako tko zna,koji su pokazatelji anksioznosti u natalnoj karti.
Hvala.
jelovnici is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 20:45   #94
Quote:
jelovnici kaže: Pogledaj post
Zanima me ako tko zna,koji su pokazatelji anksioznosti u natalnoj karti.
Hvala.





Anksioznost je kompleksna bolest, različitih uzroka i vrsta (razne socijalne fobije, panika, OKP, PTSP, itd...) pa ću se na nju pokušati osvrnuti generalno.



Anksioznost dolazi od latinske riječi anxius što znači uznemiren, uzrujan i iako ima mnogo vrsta i nijansi anksioznosti ona uvijek uključuje element straha/Saturn (u raznim stupnjevima intenziteta i s različitim duljinama trajanja). Anksioznost (tjeskobnost) je astrološki generalna domena Saturna i njegove pozicije na osi bolesti - 6. polje/12. polje. Saturn u 6. polju nosi svakodnevne brige, svakodnevni život postaje konstantno stanje brige, tjeskobe i strepnje. Kod anksioznosti koja u tolikoj mjeri dominira nad osobom da se očituje u kroničnom stanju psihe i na taj način počinje smetati u funkcioniranju on je povezan s serijom 12. (Saturn u 12. polju, Saturn u stresnom aspektu na vladara 12. polja ili Neptuna). 12. polje uvijek predstavlja "mjesto povlačenja" pa Saturn u vezi s 12. poljem generalno nosi sklonost anksioznosti i tjeskobi.





Simptomi koji se javljaju kod anksioznosti mogu se grubo podijeliti u dvije skupine:


1) one koji se tiču intelektualno-spoznajnih sposobnosti, poput koncentracije, pamćenja, učenja, jezičnog izražavanja itd.
  • Anksioznost kao kronično (Saturn) mentalno stanje (serija 3.) karakterizirano tjeskobom i brigom bez očitih validnih razloga, sklonost crnim mislima, usporeni misaoni tok i beznadnost - Saturn u 3. polju, Saturn vladar 3. polja, stresni aspekt između Merkura i Saturna.


2) one koji se tiču raspoloženja (stupnja duševnog stanja)
  • Anksioznost kao kronično (Saturn) emocionalno stanje (Mjesec) karakterizirano "tamnicom duše", depresijom, bespomoćnošću, osjećajima bezvrijednosti i apatije u kojem je sve postalo sivo i isto - Saturn u stresnom aspekt na Mjesec, Mjesec u jarcu/Saturn u raku.



Većina ljudi ima ugrađen "protustresni" mehanizam koji ublažava stresnu reakciju čak i ako opasnost potraje pa se ljudski organizam se prilagođava vanjskim okolnostima. No kod vodenog elementa postoji velika emocionalna osjetljivost pa stres i trauma kod njih ima dublje emocionalne posljedice zbog čega vodeni znaci (rak, škorpion, ribe) teže prebolijevaju emocionalne gubitke. Vodena polja također uvijek predstavljaju polja povlačenja - 4. polje (povlačenje u kuću), 8. polje (povlačenje iz života, anksiozne osobe s aflikacijama prema na ovom polju mogu biti sklone i samoubojstvu) i 12. polje (manastiri, prihvatilišta, bolnice, mentalne institucije).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 04:03   #95
Hvala, :-)
Da li se za ovu prvu skupinu ubraja i saturn kvadrat na vladara treće?
jelovnici is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 20:02   #96
Quote:
• Sažeto...žene koje imaju u natalnoj karti skladan odnos Mjeseca i Plutona (sekstil, trigon) imaju redovite i skladne menstrualne cikluse tokom života. Izostanak ovulacije i problemi u sazrijevanju jajašca na nivou simbolike izviru iz nesklada Mjesec-Pluton.

Dobar Mjesec (rak, bik) u skladu s Venerom/Marsom garantira skladnu razinu hormona tokom ciklusa od 28 dana. Jaki poremećaji ciklusa vidljivi su kroz neskladan upliv Urana-hipofize (kvadrat, opozicija) na Mjesec-ciklus.
Ovo boldano imam ali nemam toliko poremećene cikluse koliko se borim sa cistama, da li su pojave cisti vezane za neskladan odnos Mjesec-Uran ili sam fulala? Samo me je to zanimalo, Fala Fish!
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 02:34   #97
Quote:
ZaZa82 kaže: Pogledaj post
Ovo boldano imam ali nemam toliko poremećene cikluse koliko se borim sa cistama, da li su pojave cisti vezane za neskladan odnos Mjesec-Uran ili sam fulala? Samo me je to zanimalo, Fala Fish!
Ur 0 Ve u tvom horoskopu...

to je jedna od pozicija koja donosi ovakav tip problema
__________________
facebook-cyber astro grupa
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 12:37   #98
Hvala Saša!
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 13:25   #99
Quote:
ZaZa82 kaže: Pogledaj post
Hvala Saša!
Gdje se točno pojavljuju ciste?
__________________
facebook-cyber astro grupa
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 14:31   #100
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Gdje se točno pojavljuju ciste?
Desni jajnik.
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:11.