Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2011., 23:40   #2021
Quote:
Sh@dow kaže: Pogledaj post


Do sada sam mislio da je samo u pitanju hedge against inflation. I nisam vidio da je zlato nešto bubrilo unazad mjesec, dva ili tri.
Maloprije si negdje napisao da uvijek gledaš širu sliku, što ti se sad suzio ekran?
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 09.12.2011., 23:42   #2022
Aposlutno, samo ako u nazad dva tri mjeseca nije bilo politički nestabilno onda ne znam kada je bilo. Kada će odreagirati na te nestabilnosti??? Za godinu dana???
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”
Sh@dow is offline  
Old 09.12.2011., 23:55   #2023
Quote:
Sh@dow kaže: Pogledaj post
Aposlutno, samo ako u nazad dva tri mjeseca nije bilo politički nestabilno onda ne znam kada je bilo. Kada će odreagirati na te nestabilnosti??? Za godinu dana???
Ako ćemo objektivno, onda ne vidim da su političko-bankarske nakaze riješile makar jedan jedini problem u zadnje četiri godine.....dapače uspjeli su kreirati još 107 trilijuna derivativa......tako da problemi stabilno .....rastu.
A svatko tko zna kako market ragira zna da je ovu nestabilnost počeo uračunavati osjetno prije zadnja tri mjeseca.

Osobno bih volio da su nešto riješili ali ni uz najbolju volju ne vidim pomake na bolje.
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............

Zadnje uređivanje KuciloOro : 10.12.2011. at 00:03.
KuciloOro is offline  
Old 10.12.2011., 00:00   #2024
Realno se o kojoj vrijednosti derivatna radi?

Ne znam kako je uračunao??? Što ima kristalnu kuglu pa iz nje vide što će se događati???

Govorimo o istom onom marketu koji je od Grčke još do pred godinu i nešto dana tražio kamatu identičnu onoj koju je tražio od jedne Finske???
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”
Sh@dow is offline  
Old 10.12.2011., 00:08   #2025
Trenutno se ukupna vrijednost ( nominalna ) procjenjuje na 707 trilijuna usd.......a ne vjerujem da itko živ zna koliko to zapravo vrijedi, možda 70 centi na dolar, možda 30 centi na dolar, možda 20, možda ništa....

Pitam se kakva će biti politička stabilnost kad mirovinski fondovi diljem svijeta spoznaju da para za koje misle da imaju zapravo nema........i da su njihove mirovine otišle u vjetar.......
Nešto poput naših mirovinaca koji navodno imaju neku imovinu a drže dionce Ingre koje su kupovali po četrdest puta većoj cijeni nego što je trenutna. O državnim obveznicama da i ne pričam.
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 10.12.2011., 00:48   #2026
Mislim da se radi o odnosu 1 USD = 0.028 USD. Što se tiče drugog; ništa, oni sa komadom zlata će biti sretni, a oni sa kalašnjikovom spašeni.
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”
Sh@dow is offline  
Old 10.12.2011., 06:59   #2027
Nemoj se ni šaliti s . Dobra je stvar što nas Hrvate ne može ništa iznenaditi, oni se vani čude i ne mogu vjerovati, a mi smo sve to već imali i inflaciju, rat i izolaciju, vanjske tutore i tuđu policiju i tajkune, neviđene razmjere korupcije, drugu izolaciju u smislu ne-investicija, CHF kredite... čak smo jedno vrijeme bili i nepriznata država i to sve u 20 godina. Ako uspijemo izbjeći Euro zonu tj ako se kako Shadow najavljuje raspadne na vrijeme mogli bismo imali lijepu budućnost tj sljedećih 20 godina, u relativnom smislu ljepšu od nekih drugih članica EU, ljepšu u usporedbi s prošlih 20 godina.

Što se zlata i srebra tiče bile su velike korekcije, srebro je doslovno puklo u svibnju, a zlato je (vjerojatno) prošlo kroz korekciju nedavno, treba možda i godinu dana da dođe k sebi nakon tih šokova.

Shadow javno ili na pm molio bih te preporuku za neke knjige (ako je moguće znanstveno utemeljene) koje pomažu u razumijevanju tih međunarodnih financija o kojima pišeš na onoj drugoj temi makar sam većinu uspio pohvatati.
__________________
Do you spend time with your family? Good. Because a man who doesn't spend time with his family can never be a real man.
zvrk is offline  
Old 10.12.2011., 07:54   #2028
Quote:
Sh@dow kaže: Pogledaj post
Mislim da se radi o odnosu 1 USD = 0.028 USD. Što se tiče drugog; ništa, oni sa komadom zlata će biti sretni, a oni sa kalašnjikovom spašeni.
Koja je vjerojatnost da se zakonom zabrani individualno posjedovanje zlata?
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 10.12.2011., 09:33   #2029
Quote:
Francisco kaže: Pogledaj post

pa kako sad to??? več sam se poveslio da ti mogu prodati za 60 kada ti cijena nije tako bitna... ali izgleda da ti ipak bitna
Hajde ponovo, ali ovaj put pažljivo, pročitaj moj post.
Ukoliko nisi, pokušat ću biti jasniji: ako mogu kupiti za €28.5 ili za €35, što misliš po kojoj ću cijeni kupiti?
I srebro u svibnju nije puklo već je bilo žrtva sačekuše (četiri margin hikes u deset dana).
I odavno je već rečeno: there are no markets, only government interventions. Zar itko normalan misli da bi papirnate valute u normalnom tržištu rasle na sve vijesti i statistike? Da li itko može normalno trejdati i držati lovu u bankama/fondovima nakon MF Globala?
Silver Argentum is offline  
Old 10.12.2011., 13:34   #2030
Pitanja su ti retoricka, pa cu ja uzvratiti jednim takvim : dali ti i istomisljenici mislite da ce to izgledati ovako : vas 10 imate svaki po xy grama/kg zlata, ovisno kolko ko ima tak velike kuće imate , imate sve zalihe hrane i vode a ostalih 4 499 990 ljudi u Hrvatskoj gladuje i ceka sta, da im vi sa tim željezom u ruci date nesto jesti?Znaci, dali stvarno vjerujes da ce u situaciji kad bi se hipotetski jedino zlato priznavalo kao novac, mislis li da bi ti stvarno posjedovanje zlata bio glavni problem?

Ja mislim da nebi, ja mislim da bi ti glavni problem bio nabaviti sto ispravniji ak47 sa sto vise metaka.
Ja shvacam zlato kao hedge , u malim kolicinama ,(ne zato sto ga ja imam tak ) 10-20 posto ukupne imovine, al ovo vase je .. bas sekta.

Pripremate se za svadbu bez *urca ako mene pitate.
MMachéte is offline  
Old 10.12.2011., 14:11   #2031
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Pitanja su ti retoricka, pa cu ja uzvratiti jednim takvim : dali ti i istomisljenici mislite da ce to izgledati ovako : vas 10 imate svaki po xy grama/kg zlata, ovisno kolko ko ima tak velike kuće imate , imate sve zalihe hrane i vode a ostalih 4 499 990 ljudi u Hrvatskoj gladuje i ceka sta, da im vi sa tim željezom u ruci date nesto jesti?Znaci, dali stvarno vjerujes da ce u situaciji kad bi se hipotetski jedino zlato priznavalo kao novac, mislis li da bi ti stvarno posjedovanje zlata bio glavni problem?

Ja mislim da nebi, ja mislim da bi ti glavni problem bio nabaviti sto ispravniji ak47 sa sto vise metaka.
Ja shvacam zlato kao hedge , u malim kolicinama ,(ne zato sto ga ja imam tak ) 10-20 posto ukupne imovine, al ovo vase je .. bas sekta.

Pripremate se za svadbu bez *urca ako mene pitate.
Kolega vidim da su se neke faze u razvoju ove krize preskočile, pazi još nismo u hiperinflaciji, nego tek početku procesa pojačane ili povišene inflacije......( reinflaciji )
99% ljudi još nema spoznaju oko toga kolika je stvarna inflacija jer im se preko mainstream medija servira službena koja se vrti između 2-3 do 5%.......ono što obični ljudi ipak shvaćaju to je da se svaki mjesec moraju nečega odreći ili potrošiti više nego što su potrošili prošli mjesec, a za istu količinu dobara i usluga..

Što se tiče zlata, zlato je prvenstveno store of value ali imho je dobra zaštita financijskih oblika imovine od gubitka kupovne moći u inflaciji a posebno u hiperinflaciji.....

Neke stvari ipak treba dobro proučiti da bi se moglo davati precizne procjene.

Što se tiče tvoje napomene da će 4.449.990 ljudi doći na moju ( i ostalih kolega ) lokaciju, moram te dematirati, većina ne zna gdje je to a oni koji znaju neće se olako na takvo što bezumno odlučiti obzirom da znaju što riskiraju.....
takve ekstremne scenarije također treba upoznati i analizirati da bi se znalo kako će to po prilici izgledati, te koja će biti dinamika i po kojim fazama će teći........nakon zlata i srebra postoje stvari koje će biti važnije i cjenjenije, a u međuvremenu će dobro poslužiti za prijelazni period.

Nije ova kriza nešto što se već nije u svijetu dešavalo, svakako bih svima preporučio da pročitaju knjigu: When money dies ( the nightmare of deficit spending, devaluation...........) , Adam Fergusson

Za sve ostalo tu je mastercard, dok god daju robu kad ga pokažeš

PS: nisam istomišljenik ni s jednim kolegom oko uloge zlata ( još manje sam to s vama ), držim oči otvorene i pripravam sam za svaku vrst financijske i ine represije i raspleta.......
a što se tiče teme,mi se tu družimo i razmjenjujemo informacije, što vama ostalima dosta teško ide, ubijaju vas predrasude.....
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............

Zadnje uređivanje KuciloOro : 10.12.2011. at 14:18.
KuciloOro is offline  
Old 10.12.2011., 14:44   #2032
Ovo s razmjenjivanjem informacija je zanimljivo sročeno.... ljudi unatoč internetu i dostupnosti brojki imaju velikih problema s razumijevanjem situacije, čak bih rekao da većina ljudi ne samo da ništa ne razumije, nego nisu ni zainteresirani saznati. S druge strane ovdje često imamo "my precious" krajnost. Bilo bi odlično kad bismo uspjeli spojiti više mozgova i percepcije situacije plus što je moguće više egzaktnih informacija (tu mi se više sviđaju Shadow-ovi postovi na temi o Euru od američkih senzacionalističkih (pogotovo onaj lik na K, nemreme se sad sjetit imena koji malo kao japanac izgleda koji nema ni z o znanstvenog pristupa). Vjerojatno postoje neki američki ekonomisti po tim njihovim elitnim sveučilištima čija mišljenja bi bilo zgodno pronaći. Sve ovo samo s jednom svrhom, a to je da se dobije koji mjesec prednosti tj mogućnost predviđanja eventualnih naglih promjena. Globalna situacija je relativno jasna i moguće je napraviti dugoročnu strategiju.
__________________
Do you spend time with your family? Good. Because a man who doesn't spend time with his family can never be a real man.
zvrk is offline  
Old 10.12.2011., 15:20   #2033
Kuyosaki.
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Old 10.12.2011., 23:09   #2034
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Koja je vjerojatnost da se zakonom zabrani individualno posjedovanje zlata?
Ne vjerujem u konfiskaciju zlata ako na to ciljaš. Čak da kojim slučajem i dođe do doomsday-a i recimo hiperinflacije svih valuta ( ), te da se uvede zlatni standard, onda bi isti uvele najveći, a Hrvatska bikao i sve druge male zemlje svoju valutu ponovno usidrila za USD, DEM, CHF ili neku drugu valutu koja bi imala podlogu u zlatu.
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”
Sh@dow is offline  
Old 11.12.2011., 02:47   #2035
Ja bas ne dijelim misljenje da je ista jasno. Sve je to spetljano i konacni rezultat u vidu kreditnog kolapsa koji je deflacijski ili prijelayne faze u vidu hiperinflacije. Sve je to jedan nevideni experiment i mislim da nitko ne zna kamo ce to krenuti. Da sve to ne bude dovoljno tu imamo i politicke elite cije je poteze nemoguce odrediti-znamo samo da ce navaliti na nasu imovinu. Banke su na rubu kolapsa, trzista su totalno neregulirana (MF global).
Kaos je malo za reci za danasnje dogadaje. Previse je ovdje nepoznanica da bi se ista moglo procijeniti ma koliko imali jasnu viziju. Ovo vise nije free market gdje vaze neka pravila i logika. Kao sto je rekao Faber mi imamo constant government intervention a s druge strane divlji market i tijela koja trebaju regulirati trzista koja ne rade svoj posao.

Ovo je jedan odlican clanak Felix Zulaufa. Iako mi ne ide bas King World News (previse navlaci a i imao je par laganih dezinformacija) Zulauf je vrlo odmjerena osoba i ne zalijece se u svojim izjavama. Zbog svega toga ja sam ovu poruku jako primio na znanje. Kad takva osoba otvoreno prica o nekom vidu revolucije to je zaista hebena stvar: Doduse sa politickim elitama koje ne zele odstupiti ni pedalj drugacije to ni ne moze zavrsiti.

http://kingworldnews.com/kingworldne...s_in_2012.html

Zadnje uređivanje Lucky : 11.12.2011. at 03:00.
Lucky is offline  
Old 11.12.2011., 05:19   #2036
Quote:
Sh@dow kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem u konfiskaciju zlata ako na to ciljaš. Čak da kojim slučajem i dođe do doomsday-a i recimo hiperinflacije svih valuta ( ), te da se uvede zlatni standard, onda bi isti uvele najveći, a Hrvatska bikao i sve druge male zemlje svoju valutu ponovno usidrila za USD, DEM, CHF ili neku drugu valutu koja bi imala podlogu u zlatu.
Mislio sam na "executive order 6102" koji je u Americi stupio na snagu 5. travnja 1933. Njime je kriminaliziran posjed monetarnog zlata a kazna je bila 10 godina zatvora i/ili 10 tisuca americkih dolara. Nakon konfiskacije, cijena zlata je dignuta gotovo 70% sto je prakticki znacilo da je americka drzava za taj iznos opljackala vlastite gradjanre koji su posjedovali zlato. Sto prijeci da se taj scenarij ponovo ne dogodi?

To se dogodilo za vrijeme mandata predsjenika Roosvelta i mi u Hrvatskoj ga slavimo imenom trga u Zagrebu, odmah juzno od trga komunistickog diktatora Josipa Broza.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 11.12.2011., 14:52   #2037
Ako smo mi (10 ljudi max) na ovom pdf sektaši onda ne znam kako bih nazvao sve one koji su digli kredite u švicarskim francima ili pak one koji su kupovali dionice (znanje tih ljudi u tim trenucima o franku ili dionicama je bilo impresivno ) što se vidi na jednoj od njihovih novih tema " do kad će rasti CHF".

Koliko pratim ovu temu (više od godinu i pol dana, tri mjeseca pišem na njoj) svi su svjesni činjenice da zlato može dolje, ali i gore. Razmjenjuju se sve moguće informacije i to je OK. Jedina stvar koja me malo počinje zabrinjavati je slijedeća: kad sam prijateljima i kolegama s posla prije godinu dana govorio da namjeravam kupiti zlato bio sam ismijavan. Sad mi dolaze da im kažem cijelokupnu proceduru oko kupnje zlata u Sloveniji
mkovac67 is offline  
Old 11.12.2011., 15:10   #2038
To još ništa ne znači - kad budu kumice s placa pričale o tome onda imaš sell signal.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
mveza is offline  
Old 11.12.2011., 16:35   #2039
Ovdje se puno priča o tome da su PM novac, no koliko god pratim situaciju, PM se ponašaju savršeno kao commodities, s njima rastu, s njima padaju, jedino je intenzitet ponekad različit. I slažem se sa Shadowom u konstataciji da ako se PM nisu uspjeli odlijepiti od commoditiesa u vrijeme ovih najvećih neizvjesnosti i euro krize, onda kada će? Što će napraviti diverzifikaciju između zlata i bakra npr.?
Frost is offline  
Old 11.12.2011., 21:04   #2040
Još samo 20 godina bull marketa za PM, kaže ( od 22:00 min ) Bert Dohmen, koji je pogodio i da će pm biti dvadeset godina u bear marketu, od 1981 do 2001.godine.....a od 2001. g ide trideset godina bull marketa.....
Koga zanima neka posluša, koga ne zanima neka preskoči da se ne naživcira

http://www.financialsense.com/financ...d-rally-likely
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:25.