Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2012., 00:24   #61
Quote:
mamamia79 kaže: Pogledaj post
kčer 12 god. ima mob od petog razreda,ima pretplatu ,limit 50 kn
Kakva je to pretplata za 50Kn?
Ne kuzim se bas u tarife..ali obicno na pretplatu ide i radijska nesto (10kn?), pa onda i pdv...kako to moze bas sve skupa biti samo 50kn? (to bi nekako znacilo da ne potrosi ni 30 kn mjesecno)
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 16:46   #62
to ti je bila neka ideal tarifa ,u vipu,da sa radijskom je 62 kn,ali njoj sjeda svakog prvog 50 kn na račun
__________________
pilići moji :) P,D,J
mamamia79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 22:29   #63
tako ne volim kad vidim drugašića-trečašića s iphonom,htcom... u ruci,što će to njemu? onda kad se izgubi suze,bio je skup mobitel,krive se ostali,škola...
lampica777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 23:14   #64
Mi aktivirali mobitel za more (ide s tatom pa da se čujemo).
Tako je privržena svom mobitelu da nismo ni skužili da se ispraznio dok tata nije zvao i rekao nam to
Tako da sada kada kroz koji dan ode na more s tatom mogu očekivati isto.
Ma ista mama, mene svi pitaju čemu mi služi mobitel kada ga nikada nemam uz sebe ili ne čujem
Uglavnom svi odustali od mene a vidim da će i od kćeri.
Svi zovu mog muža jer on i ima mob. uz sebe i čuje ga kada zvoni..
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 12:37   #65
A jel vama normalno da djeca 2,3,4 razred imaju iphonove, ipadove i ostale igluposti u školi?

Dijete mi krv popi da bi ajfon, jer su oni koji ga imaju naravno 'glavni' u razredu.Kod nas, takva djeca kad ga izgube ne plaču, dobiju novi i što je najžalosnije više se uopće ne igraju pod odmorima, već samo zure u te mobove.
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 12:44   #66
Quote:
Monica. kaže: Pogledaj post
A jel vama normalno da djeca 2,3,4 razred imaju iphonove, ipadove i ostale igluposti u školi?

Dijete mi krv popi da bi ajfon, jer su oni koji ga imaju naravno 'glavni' u razredu.Kod nas, takva djeca kad ga izgube ne plaču, dobiju novi i što je najžalosnije više se uopće ne igraju pod odmorima, već samo zure u te mobove.
Naravno da nije normalno. Moja ima strari mobitel bez fotoaparata koji je dobila u prvom razredu i s tim mobitelom je zadovoljna.
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 13:01   #67
Quote:
HacijendaST kaže: Pogledaj post
Naravno da nije normalno. Moja ima strari mobitel bez fotoaparata koji je dobila u prvom razredu i s tim mobitelom je zadovoljna.
I nitko ju ne zeza?

Kod nas su klinci takvi snobovi, grozno nešto.
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 13:15   #68
Quote:
Monica. kaže: Pogledaj post
I nitko ju ne zeza?

Kod nas su klinci takvi snobovi, grozno nešto.
Cure iz razreda su vidile mob. i ne zezaju je, ali se ipak malo zaćude. Dečki su "glavni" od zezanja, ali oni nisu vidjeli mob. pa je ne zezaju. Mob., dok je u školi, je u školskoj torbi, a inače u njenoj torbici koju stalno nosi sa sobom.
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 16:46   #69
moja ima nokiu x2, solidan mobitel sa dobrom kamerom, dosta memorije, nabacala sam joj pjesama gore i to je to. ona zadovoljna, zadovoljna i ja.

odgajala sam ju tako da ne mora imati sve što imaju drugi i da oni koji ju prihvaćaju u društvo samo zbog materijalnog nisu joj ustvari prijatelji, i ona to shvaća.
druži se sa ''normalnom'' djecom i ne zahtjeva puno.
ne traži markiranu robu, ne traži fansy mobitel, ne traži ustvari ništa neprimjereno za njenu dob.
ima u razredu par djece koji se furaju na marke i to ističu do bola, ustvari više mame nego djeca. moja šuti i obuće nike trenerku jer joj se taj dan nosila plava trenerka, obuće benetton majicu jer joj ta ide uz tajice taj dan.... čemu isticati materijalno?

eh, da, važnije joj je isticati se po ocjenama i znanju nego po mobitelu i markiranoj odjeći.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 20:19   #70
Ja se kužim u mobitele pa moja ima nekakav - čak ne znam ni marku, bitno da radi, ista stvar kod mene.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 19:41   #71
Moji nemaju mobitel . Niti im namjeravam kupiti. I ovako vodimo rat zbog kompjutera , playstationa još da se i s mobitelom bakćem.
Da mogu bacila bi im i komp i play i dala nogu u guzicu da se igraju van.
Forest Nymph is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 13:42   #72
Quote:
Nymph. kaže: Pogledaj post
Moji nemaju mobitel . Niti im namjeravam kupiti. I ovako vodimo rat zbog kompjutera , playstationa još da se i s mobitelom bakćem.
Da mogu bacila bi im i komp i play i dala nogu u guzicu da se igraju van.
Pokušaj.
__________________
All I wanna say is that they don"t really care about us.
lovely_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 19:09   #73
Quote:
lovely_one kaže: Pogledaj post
Pokušaj.
Probala već , skoro je rat izbio. Sad imaju po ure komp ili play. Tužno je to da su nas naše mame morale tirat u kuću koliko smo se igrali van. A danas ja svoju djecu moram tirat van na igranje.
Forest Nymph is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 21:11   #74
moji imaju mobitele od neznam 5-6 razreda, prvo su bili neki u to vrijeme solidni a sad si ih sami kupe, sami financiraju, čak neznamkoje su marke, znam da 14 godišnji sin ima iphon, služi mu za dopisvanja, pozive, i fejs i igrice, skinuta mi je neka aplikacija pa mu mobitel sam dojavi ime pošiljaoca.. Npr. Stigla je poruka od Marte i tako smo jednom slučajno za vrijeme ručka culi da mi je "ljubav" poslala poruku. pa eto od tad mi je taj iphone draži hahaha
piliceva mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 13:50   #75
Quote:
Nymph. kaže: Pogledaj post
Probala već , skoro je rat izbio. Sad imaju po ure komp ili play. Tužno je to da su nas naše mame morale tirat u kuću koliko smo se igrali van. A danas ja svoju djecu moram tirat van na igranje.
Istina. Mene to izluđuje....lijepo vrijeme..oni sjede satima za kompom.
Idi se van rolaj...vozi bicikl...! ja sam svoju kćer doslovno tjerala da ide van kod prijateljica . Sada je malo došla k sebi.
Nemoj odustati...to je smrt za živce ali isplati se.
__________________
All I wanna say is that they don"t really care about us.
lovely_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 01:23   #76
Quote:
lovely_one kaže: Pogledaj post
Istina. Mene to izluđuje....lijepo vrijeme..oni sjede satima za kompom.
Idi se van rolaj...vozi bicikl...! ja sam svoju kćer doslovno tjerala da ide van kod prijateljica . Sada je malo došla k sebi.
Nemoj odustati...to je smrt za živce ali isplati se.
Kakvo odustajanje ako sad popustim gotovo je.
Forest Nymph is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 01:36   #77
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
uniformu i tehnološka pomagala škola može, i trebala bi, regulirati,
Škola bi trebala regulirati što će tko imati u torbi?
Smijete imati samo jeftine mobitele da se vaši školski kolege ne bi osjećali pakleno siromašno kad više vaš mobitel od 4 tisuće kuna?

I što još? Smiju imati bilježnice iz Konzuma za 2 i pol kune komad, ne smiju imati skupe bilježnice? Smiju imati obične kemijske, ne smiju imati tanke flomastere za pisanje, 20 kuna komad? Smiju imati jeftine boje za likovni, ne smiju imati vodene od 100 kuna?

Što kad se druže nakon škole? i dalje moraju biti uniformirani i imati jeftine mobitele? Kad se idu grudati nakon škole, smiju imati skupu tutu? Skupe role? Skupi bicikl? Ići na skupi tečaj instrumenta?

Ili se van škole kaste ne smiju miješati?
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 10:47   #78
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Škola bi trebala regulirati što će tko imati u torbi?
da, inače bi netko mogao ponijeti i bazuku, ako ćemo karikirati
Quote:
Smijete imati samo jeftine mobitele da se vaši školski kolege ne bi osjećali pakleno siromašno kad više vaš mobitel od 4 tisuće kuna?
mobitelima nije mjeto u nastavi!
Quote:
Ili se van škole kaste ne smiju miješati?
smiju samo se to najčešće ne dogodi jer su se već u školi diferencirali i grupirali, između ostalog, i po imovinskom statusu
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 11:08   #79
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
mobitelima nije mjeto u nastavi!
Nitko i nije spomenuo nastavu. Ali postoji i odmor.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 12:19   #80
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Nitko i nije spomenuo nastavu. Ali postoji i odmor.
ispričavam se, mislila sam na cjelokupan školski program - dakle, od ulaska u školu do odlaska doma
dijete za to vrijeme ne treba mobitel (za slučaj hitnosti i učitelj/profesor može kontaktirati roditelje) i nema potrebe da maše tom igračkom niti za vrijeme odmora
što zbog socioloških, što zbog zdravstvenih, aspekata, ja sam za zabranu
takva regulativa već postoji u određenim državama/školama
baja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:38.