Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2012., 21:15   #61
Samo mali prilog o tome kako se nakupi satnica...evo bas danas moj je frend bio na nekom seminaru...ne znam tocno koliko...cca 4 sata. Seminar je bio glup i beskoristan, tek toliko da predavac nakupi neke bodove, a ucitelji satnicu...ali eto potrosio je subotnjih lijepih 4 sata na "usavrsavanje".
Nije da to odobravam i da hocu reci nesto pametno, nego tek...nakupi se tih sati
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 08:52   #62
Quote:
sunashce kaže: Pogledaj post
jao, nisam ti ja "vama", samo sam imala, iz sasvim drugog razloga, dobar insajderski uvid na događanja "s onu stranu" zbornice.
a to da knjižničari imaju puuuuno više posla od pukog posuđivanja knjiga, to si u pravu. barem bi trebali.
knjiznicar je uveden (prije ne znam kolko godina) kao strucni suradnik...i kada se zbraja kolko koja skola ima strucnih suradnika (pedagoga, psihologa, defektologa), onda u to ulazi i knjiznicar, pa se onda neki novi strucni suradnik ne zaposljava jer skola "postuje norme za strucnim suradnikom"

tak da, bilo bi zaista lijepo kad bi u stvarnosti i imali nesto drugog posla od posudjivanja knjiga.

Quote:
soks kaže: Pogledaj post
dobro, ljudi, nemojte jahati po djeci. Praznici su zato da se djeca odmore i zabave, a ne zato da strebetaju i pod praznicima. Mogu se organizirati radionice maketiranja, robotike, plesa, zongliranja, tecajevi gitare, drustvene igre, ali nesto usko vezano uz nastavu i samo za darovite ucenike bi stvarno bilo obicno maltretiranje djece.

upravo tako....
sto se tice svih ovih dodatnh aktivnosti sto si nabrojala, ja bih osobno voljela da to nije u sklopu skole, nego negdje drugdje...cisto zato da diejte promijeni ambijent ucenja pod praznicima.
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 12:28   #63
Ovo sve su gluposti! Dok nam industrija kleca i pola države je nezaposleno prof. plača je 5500-6000 kn...ma dajte molim vas!
Po ljetu su takoreći slobodni,po zimi isto jedan dio-pa tko je toliko slobodan pitam vas? Trebali bi imati ispod 5000 kn koliko rade-ja to znam jer se krečem u tim vodama.Uz sve to-slobodne su im subote,nedjelje,ne rade noćne,praznici pa oni ni ne znaju kako je to kad si mrtav umoran u 3 ujutro i još moraš biti spreman za rad.Jedna medicinska sestra(i viša)ima sličnu i manju plaču,a radi ko konj,pere guzice,radi s bolesnim ljudima,čangrizavim,rade stvari koje bi trebali raditi doktori(uvođenje centralnog venskog katetera npr.)uz to su i kuharice,spremačice i trpe nemoguća sranja-to je posao koji ne može svatko da radi,a jeb.. ova prof. sranja jer oni niti ne znaju što je krvavo zarađen novac!
Toliko od mene...
dlukace is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 12:44   #64
Quote:
dlukace kaže: Pogledaj post
Jedna medicinska sestra...
...ima nižu razinu obrazovanja i znatno jednostavniji posao (jednostavniji, ne lakši).
Ako ćeš plaće dijeliti po težini, onda fizički radnici s krampom bi trebali biti najplaćenija zanimanja.

Quote:
dlukace kaže: Pogledaj post
krečem u tim vodama
Nisi profesor hrvatskog?
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 17:35   #65
Wink

Hvala mestru na podršci, čovjek to ima doma pa zna. Stoga molim sve druge (kakti jalne a nedaj bože da bi poželjeli doći raditi u školu) koji nisu u sustavu da ne daju paušalne ocjene o tome kako i koliko se radi. Dakako da nas ima svakakvih ali nemojte vrijeđati ljude koji zdušno rade taj posao. Sustav je takav kakav je, to nije naša krivnja, odmor je kolektivni (ne možeš birati kad ćeš na odmor, moraš kad ti kažu, kad je najveća gužva i kad je NAJSKUPLJE pa zato mnogi ni ne idu) . A to da ne znamo kako je noću, e pa znamo (ispravljamo testove, pripremamo se za novi dan kad nam doma djeca odu na spavanje, brinemo se da nam se pijani tinejdžeri negdje ne ozlijede dok ih čuvamo na putovanjima). Moramo biti stručnjaci za svoje područje (netko predaje i više predmeta), pedagozi, psiholozi, socijalni radnici, rame za plakanje prepuno razumijevanja i sućuti, detektivi, policajci (ne bi ste vjerovali što su sve u stanju), glumci, dotjerani, nasmijani (nama ne plaćaju posebno naočale i nove zube kao negdje) i da ne nabrajam dalje, već mi je muka od objašnjavanja. Ja to sve radim i ne žalim se. Ne žalim se ni na plaću jer me to najmanje tišti. Puno je drugih stvari koje nas smetaju a najviše podcjenjivanje i posvemašnje nerazumijevanje. Većina nas svoju plaću i odmor zasluži (bez tog odmora bili bi smo nakon 15 godina ljudske ruine) što ne znači da nema švercera koji dobiju istu plaću a jedva mrdnu prstom (opet zbog sustava koji im to omogućava). I još nešto. Uvijek kažem, svaka čast medicinskim sestrama (liječnicima, vatrogascima, rudarima, cestarima, .......) ja to ne bih mogla raditi, ali vjerujte, ne bi ni svatko od vas mogao raditi moj posao (puno roditelja nam oda priznanje i zaključe isto) a najbolje od svega je što mnogi misle da mogu, dođu i za tri dana NESTANU! Svim kolegama i kolegicama a i forumašima želim ugodne ljetne praznike.
MissAlgebra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 18:25   #66
Quote:
MissAlgebra kaže: Pogledaj post
Hvala mestru na podršci, čovjek to ima doma pa zna.
Ako se ne varam (pamcenje mi nije nesto), on je nastavnik.
Ja kao netko tko nema veze s prosvjetom itekako podrzavam i stavljam ovdje
Quote:
Stoga molim sve druge (kakti jalne a nedaj bože da bi poželjeli doći raditi u školu) koji nisu u sustavu da ne daju paušalne ocjene o tome kako i koliko se radi. Dakako da nas ima svakakvih ali nemojte vrijeđati ljude koji zdušno rade taj posao. Sustav je takav kakav je, to nije naša krivnja, odmor je kolektivni (ne možeš birati kad ćeš na odmor, moraš kad ti kažu, kad je najveća gužva i kad je NAJSKUPLJE pa zato mnogi ni ne idu)
.
Ovima sto podcjenjuju taj posao, dala bih da samo 45 minuta provedu s djecom i odrze im recimo neko predavanje. U nizim razredima OS bi mozda jos nekako prezivjeli, ali s vecima...
Quote:
Puno je drugih stvari koje nas smetaju a najviše podcjenjivanje i posvemašnje nerazumijevanje. Većina nas svoju plaću i odmor zasluži (bez tog odmora bili bi smo nakon 15 godina ljudske ruine)
Ne mogu razmjeti ljudi tezinu posla, samo vide taj ogromni godisnji...u vrijeme koje ne zelis. Ne mozes ga uzeti u trecem mjesecu i otici na skijanje, npr.
Quote:
što ne znači da nema švercera koji dobiju istu plaću a jedva mrdnu prstom (opet zbog sustava koji im to omogućava). I još nešto. Uvijek kažem, svaka čast medicinskim sestrama (liječnicima, vatrogascima, rudarima, cestarima, .......) ja to ne bih mogla raditi, ali vjerujte, ne bi ni svatko od vas mogao raditi moj posao (puno roditelja nam oda priznanje i zaključe isto)
Ja ti apsolutno vjerujam.
Ne znam jesi li uciteljica ili nastavnik u visim razredima, ili u srednjoj...ali bez obzira, to nije lagan posao i na nicemu vam ne zavidim. Ni na placi, niti na tom godisnjem. Ako netko treba raditi s mojim djetetom, bar nek se malo odmori i priredi za sljedecu godinu. Iako s takvom placom, vjerojatno je tesko i otici na zasluzeni odmor.
Quote:
a najbolje od svega je što mnogi misle da mogu, dođu i za tri dana NESTANU! Svim kolegama i kolegicama a i forumašima želim ugodne ljetne praznike.
I ja tebi! Odmori se, napuni baterije i budi spremna za sljedecu skolsku godinu i sve sto te ceka.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 22:28   #67
Svatko ima pravo na svoje mišljenje. No, nitko nikome nije kriv za njegovo zvanje/zanimanje.
Nitko meni nije kriv što nisam učitelj/profesor.
Mogla sam, nisam. I to je to.
U ovim uistinu teškim vremenima lako je upirati prstom u nekoga jer eto taj ima. Nije tema - no, nije to razlog zašto nam je država na dnu dna.
Nisu učitelji za to "zaslužni".
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 22:58   #68
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam (pamcenje mi nije nesto), on je nastavnik.
Ja kao netko tko nema veze s prosvjetom itekako podrzavam i stavljam ovdje
Ne, zaboga, ja sam onaj koji bi djecu bacao kroz prozor, di bi ja u prosvjetu!?
Ali supruga jest, pa sam silom prilika okružen profesorima i učiteljima svih profila.
Muka ježeva!
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 00:34   #69
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Budite dobro -
Zar se ne bi moglo onda nešto pokrenuti - eto- baš pod tim praznicima?
Nekakve radionice za darovitu djecu?
Anketirati roditelje da se vidi koliko ima zainteresiranih i napraviti nekakve radionice?
Evo,za početak par pitanja.
Zašto anketirati roditelje? Valjda su djeca ta koja bi trebala biti zainteresirana za radionice.
Djeca koja žele biti negdje drugdje, ali su ih roditelji natjerali na neku aktivnost baš i neće imati pretjerane koristi od te radionice.

Također važno pitanje, zašto ne želite da vam djeca imaju praznike? Mislite da će ih potratiti ako samo odluče kako da ih provedu ili ste uvjereni da će hrpi klinaca ideja dobro provedenih praznika biti odlazak u školu jednom-dva puta tjedno na radionice iz matematike? Možda vam ih se ne da imati 24 sata dnevno doma?

Iskreno, djeca preko praznika dobiju sasvim dovoljno zadataka/ projekata/ lektire/ zadaće da ostanu "u toku". Ako je dijete nadareno i zadaci su primjereni njegovoj nadarenosti (isto vrijedi i ako dijete pohađa nastavu po prilagođenom programu).
Postoje i razne (besplatne) radionice- gotovo svaki kvart u Zagrebu nudi razne sadržaje za klince u vrijeme praznika, a u ostalim gradovima postoje razne udruge koje rade istu stvar.
Mnoge škole nakon završetka nastave iznajmljuju svoje prostorije raznim udrugama i klubovima kako bi zaradili nešto (prijeko potrebnog) novca- to naravno znači da u školi onda nema mjesta za dodatne radionice.

Zanimljivo je kako se svi uvijek brzo prihvate kalkulatora kako bi dokazali da nastavnici ne rade koliko bi trebali, vidim da su se tu potezale optužbe i o lažiranju satnice.
Radite li svi vi točno na sekundu koliko bi trebali? Nekako sumnjam, čini se da bi forumi, razni kafići i slična mjesta imali puno manju posjećenost kad bi baš svi radili u vrijeme svog radnog vremena.
Medeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 08:07   #70
mislim da se prosvjetari narade 9 mj.s našom djecom...istina je da su to zanimanje izabrali, pa onda im pustimo i taj godišnji...iz iskustva znam da se kroz ljeto mnogo puta održavaju neki sastanci u školi pa eto, ne planduju 2,5 mjeseca...a ne znam kako sada, ali znam da mi je svekrva provela puno vremena pišući pripreme za sat,ispravljajući testove i održavajući produžnu, ili pripremajući djecu za natjecanja.e sad, tu vjerojatno ima puno roditelja koji ne mogu izaći na kraj ni sa jednim djetetom, a oni ih imaju preko 25 u razredu, tak da sve to treba uzeti u obzir.s vako zanimanje ima svoju težinu.
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 11:08   #71
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post

Opet moram reći da mi u školi zaista imamo aktivnosti za djecu tijekom zimskih i proljetnih praznika. Najposjećenija je informatička radionica, sportske aktivnosti, likovna radionica, a i dramska radionica koju ja obično vodim uvijek ima 10-15 polaznika. Te aktivnosti uglavnom traju pet dana za zimskih praznika i tri dana za proljetnih.

Naša knjižnica radi 6 sunčanih sati. Dio toga vremena knjižničar ima radionice stripa, lutkarske radionice i čitanje književnih djela.

Ne znam zašto je tako teško povjerovati da se u školama radi i izvan nastave.
Drago mi je zbog tebe što radiš u okolini koja cijeni tvoj trud. Čak možeš stupnjevati posjećeno-posjećenije-najposjećenije Ja imam samo, pa, znaš, neposjećeno!

Također pohvale knjižničaru, ali te radionice u knjižnici nisu/ne ni trebale biti ništa čudno (niti novo). Stoje u obvezama str.sur.šk. knjižničara i u Knjižnično-informacijskom odgoju i obrazovanju. Gade mi se šk. knjižničari koji niti Godišnji plan ne napišu i ništa im se ne desi. Po tome ja ispadam štreberski papak što nisam "u leru do mirovine". I što puštam ljude u knjižnicu, a nije ni odmor!
__________________
Bolje ispasti glup, nego ispasti iz aviona.
Cikla Oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 13:42   #72
Quote:
Cikla Oraščić kaže: Pogledaj post
Gade mi se šk. knjižničari koji niti Godišnji plan ne napišu i ništa im se ne desi.
Što si konkretno poduzela da im se "nešto desi"?

Ili je želja za nezamjeranjem koleg(ic)ama ipak jača od osjećaja gađenja?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 13:38   #73
krenula moja kćer u jednu zagrebačku srednju školu. došli suprug i ja na roditeljski. (oboje inače profesori, iako ne radimo u školama)

razrednik srednje mlad dečko (cca 30-35), odmah nam je objasnio da nema namjere imati kojekakvih problema pa je tako kao satničar sredio da njegov razred nema "onu poznatu iz fizike". neće se baktati s previše informativnih razgovora s roditeljima glede jedinica iz fizike, pa možebitnim popravcima, pa on naknadno mora pisati svjedodžbe.... dodijelio on nama mladoga iz fizike "s kojim se sve da dogovoriti". njegov predmet isto tako. nema on namjeru ostajati u školi dulje nego je potrebno, a ni na kraj pameti mu nije trošiti praznike za popravne. dva je svakome zagarantirano, a za ostalo se moraju truditi. što se hrvatskog tiče, tu nije ništa mogao, nastojat će druge godine, ali sve ostalo jeviše manje sredio ili su kolege koji predaju njegovi pajdaši.

na informacije ako baš moramo, nek dolazimo samo kad je škola popodne, da ne mora ujutro ranije dolaziti. možemo i telefonom nazvati za vrijeme odmora, sve će on srediti.

i sve to bez trunke srama. sastanak je bio gotov za manje od 45 minuta, sa svim opravdavanjem dotadašnjih izostanaka, popunjavanjem formulara, skupljanjem love za osiguranje, upoznavanjem s pravilnicima i kućnim redovima, s javljanjem roditelja one djece koja bi s osmog sata trebaai otići ranije da stignu na buseve i sve to u školi iz koje se na faks upisuje bez problema.

lik je inače pred jedano desetak godina radio u firmi u koju je moj suprug došao za šefa. radio je doduše samo jedno dva i pol mjeseca jer ga je suprug s još nekoliko njih znogirao. opis radnog mjesta i opis stvarnog njihovog rada nije se poklapao. jer im se opis rada sastojao od skupljanja prašine i filozofiranja, te revnog dolaska na vrijeme po plaću.

mislim da mu je mrak pao na oči kad je vidio mog muža, ali ipak moram i nešto pozitivno o njemu napisati - ni jednom nije napravio ništa što bi se moglo okarakterizirati kao "osvećuje se na kćeri", čak naprotiv, susretljiv je i više nego što bi se očekivalo

drugim riječima - puste priče o jadnicima koji provode sate i sate u pripremama, nekim netransparentnim aktivnostima koje moraju radi sveopćeg boljitka školstva i slične bljezgarije, ipak su samo puste priče i ništa više. a u najvećoj mjeri ih šire baš ovakvi poput razrednika moje kćeri. jer ne smiju dopustiti da sugovornik ima i sekundu vremena u kojoj bi mogao ukazati prstom na priličnu količinu zabušavanja.

a oni koji ipak pošteno rade, rade i ne arlauču okolo naokolo o svojoj potplaćenosti i neljudskoj količini vremena potrošenog na predani rad. nemaju vremena, a i previše su pošteni za takvo što, bar u ova vremena u kojima ih ima i sa stotinjak i više prekovremenih mjesečno, a da nemaju ni godišnji, ni slobodan vikend, a bome ni plaću
zvizdaljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 02:28   #74
"ima nižu razinu obrazovanja i znatno jednostavniji posao (jednostavniji, ne lakši)."-Mestar...
daj objasnite ovo jednostavniji?
Kao prvo ne pišem bezveze jer sam okružen profesorima i sam sam na Kineziološkom faksu te sam vidio hrpu nesposobnih koji nisu bili u stanju preskočiti na atletici ni 5 metara,e takvi završavaju,a da o doktoratima ni ne pričam jer kako netko s prosjekom niti 3.0 upisuje isti?
Drugo,pošto sam radio i zaštitarski posao bio sam okružen ing. građevine,doktorima,arhitektima koji sa svim dodatcima imaju oko 6000 kn,a pošteno se narade u groznim uvjetima i okruženi su svakakvim radnicima koje je teže kontrolirati nego nekakvu djecu.Prijatelj dok.veterine ima oko 2500 kn jer je plačen po prometu,a glavni inspektor veterine u Đurđevcu ima oko 6300 kn,a odgovoran je za hrpu stvari te trenutno razmišlja o odlasku u inozemstvo.Prijatelj prof. tjelesnog se hvali kako ne radi ništa-ujutro od 8 do 12 popodne traje nastava u prosjeku i više je slobodan nego što radi.Netko piše o pripremama-u tjelesnom su pretežito copy/paste i to je neko pripremanje,a koliko znam pola satnice se računa ala priprema za sat itd...Ne pokušavam omaložavati nečiji rad,ali mislim da gledam objektivno te vidim ljude u drugim zanimanjima i školovani su,imaju puno manje slobodnih dana i puno gore uvjete rada,ali trpe koliko mogu dok učiteljima s više staža nije dovoljno niti tih 6000-65000 kn.Za usporedbu doktori opće prakse imaju oko 6500- 7000 kn,a to je ipak odgovorniji posao.Koliko bi profesori imali da rade 2 mjeseca više u godini te da rade noćne smjene...9000-10000kn?
Za mene je to u ovoj situaciji ipak precijenjeno pogotovo kad se sjetim nekih primjera u prošlosti vezanih za učiteljsku akademiju i osobe koje ni same ne znaju kako su završile taj studij...
dlukace is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 23:02   #75
Quote:
dlukace kaže: Pogledaj post
Za mene je to u ovoj situaciji ipak precijenjeno pogotovo kad se sjetim nekih primjera u prošlosti vezanih za učiteljsku akademiju i osobe koje ni same ne znaju kako su završile taj studij...
Molim pojašnjenje.
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 01:59   #76
stvarno ne bih o detaljima nego bih to zadržao za sebe...naravno ne želim pljuvati globalno po učiteljima jer u svakom žitu ima kukolja tako da...
Glavno pitanje za društvo općenito je-kakva je kvaliteta našeg visokoškolskog kadra jer u zadnje vrijeme vidimo na tv-u što se događa na sveučilištima od nuđenja mita,kompletno kupljenih diploma,nuđenja seksualnih usluga i još mnogočega...na kif-u ima dosta primjera,prometu,medicini,građevini itd da ne nabrajam.Što reći osim da sam dobio dojam da je to sve samo puko kupljenje para ,a o uvjetima na faksu da ni ne pišem jer npr. kako da izvježbamo neke praktične predmete kad su dvorane pune vježbenika,a kad nisu onda su to razno razna iznajmljivanja istih vanjskim korisnicima,učionice neadekvatno osposobljene,a profesori preko noći moraju pratiti šugavi Bolonjski program koji je po meni katastrofa...
dlukace is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 14:55   #77
" dlukace kaže: Pogledaj post
krečem u tim vodama"-hahaha ma nisam,ali kad bi čuo neke kako se izražavaju bio bi stvarno neugodno iznenađen...
dlukace is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 16:36   #78
Quote:
dlukace kaže: Pogledaj post
profesori preko noći moraju pratiti šugavi Bolonjski program koji je po meni katastrofa...
Što je konkretno šugavo - u odnosu na raniji način studiranja - u Bolonjskom programu koji je po tebi katastrofa?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 08:41   #79
@dlukace....i sama sam jedna od tih profesora TZK i ne bih se složila sa opisom koji ste ponudili. naime, svatko radi onako kako najbolje zna ili želi. činjenica je da se može eskivirati kao i na svakom poslu, ali ima profesora koji si daju truda, uživaju na poslu i posvete se djeci te ih vode na razna natjecanja. i možda, zbog te manjine, nije potrebno generalizirati. što se tiče profesorskih plaća mislim da su sramota jer medicinska sestra koja je tek završila školu može imati veću plaću nego prof. (naravno da govorim o noćnim smjenama i ne želim omalovažavati rad med. sestre ali tako stvari stoje). i mislim da nitko ne ide u raditi u školu zbog super plaće već zbog entuzijazma i ljubavi prema poslu.
što se tiče godišnjeg odmora maksimalno možemo imati 30 dana iako neki imaju i više, ali to je maksimum koji možemo iskoristiti. godišnji se može koristiti samo u dane praznika. kada završi nastava to nije završetak našega posla. još barem mjesec nakon završetka nastave imamo sjednice, popravke, pisanje matičnih knjiga, unos podataka u guos (ovdje mislim na razrednike). oni koji su razrednici bili ili još jesu znaju koliko je naporno "baktati" se sa roditeljima pogotovo pred kraj nastave i učenicima koji nisu svi super i ok. imati na maturalcu 30-tak djece za koju si odgovoran i nije ti svejedno ako se nešto desi. meni to nije odmor, nego me to psihički ubije. poslije maturalca imam oporavak, onda ja odmaram.
__________________
E. 10.11.2012. ljubav mamina
N. 6.11.2016. moj nadrazi
Over_The_Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 10:31   #80
Što se tiče posla šk. knjižničara, znam neke koji luftaju onu stvar, a neke koji se potrgaju da djeci bude zanimljivo, da surađuju s kolegama/icama i da se uvijek nešto događa. Dakle, generalizirati - naravno da ne možemo.

Posao knjižničara nije da samo sjedi i posuđuje knjige, ako ima sredstava, tu je puno više posla (nabava, klasificiranje, katalogiziranje, unos u računalo, računi, otpis starih knjiga, promidžba novih... gostovanja, predstave, radionice), ako nema toliko sredstava, onda se mora misliti šta će se raditi, a da se ne potroši puno love.

U standardne propisane obaveze knjižničara je već niz godina: program knjižnično-informacijske pismenosti, klubovi mladih knjižničara i malih čitatelja, neki drže te teen klub (mi ne držimo starijima, ali mislili smo početi od sljedeće godine), što je otprilike 4 sata tjedno. Ako vam uleti još koja zamjena... koja se podrazumijeva, onda vam je veselo.

Dogodilo se ponekad da odradim 3-4 sata zamjena dnevno, a onda sam zbilja uvidjela što je to i kako je to bit profesor. Nije baš mačji kašalj, a o razredništvu da ne pričam... Druga mama.

O godišnjim odmorima, to je druga priča, istina jest da prof., a naročito razrednici imaju posla nakon nastave po ljeti, većina to riješi do 5. srpnja, najviše 10.7. pa onda na godišnji, barem kako sam ja primijetila. Mi ostajemo, zajedno sa računovodstvom, tajništvom i tetama čistačicama do 20.7., a vraćamo se nakon 15.8.

Tako da, ne možemo uspoređivati zanimanja, ali mislim da svoju plaću zasluže. Ako ima nekih koji se žale u ovo doba krize, bilo doktori, profesori ili bilo što drugo, mislim da bi se trebali utišati, jer svi bi trebali jednako podnijeti teret.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪

Zadnje uređivanje miss-rebel : 24.04.2013. at 10:39.
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:09.