Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2013., 13:58   #61
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
A je li u opisu posla redarima-prvasicima da sakupljaju smece sa poda (sve ono sto ucenici pod odmorom i satom bacaju po ucionici ) ?

Nasa uciteljica to trazi.
koji ucenici? ti isti prvasici po svom razredu ili oni kupe tudje smece?
ako kupe smece koje su oni bacili, odlicno. ako kupe smece u drugim razredima, nie dobro
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 15:08   #62
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
koji ucenici? ti isti prvasici po svom razredu ili oni kupe tudje smece?
ako kupe smece koje su oni bacili, odlicno. ako kupe smece u drugim razredima, nie dobro
meni nije u redu ni da redari kupe u svom razredu
smece treba pokupiti onaj tko ga je bacio a ne redar - ako imaju par neodgojenih zar cijeli razred treba kupiti smece za njima?
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 15:23   #63
To bi bilo idealno ali je najčešće neizvedivo jer se to ili ne vidi ili je teško odrediti kasnije tko je. Pa tako, kad sami dođu na red da pokupe shvate da to bacanje nije baš najpametnije za napraviti, a oni koji su kupili ni krivi ni dužni kasnije nauče utjecati na ove koji bacaju, pa koristi imaju svi.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 15:25   #64
Nevjerojatno

Stvarno se iznova zacudujem kako su roditelji sve "moderniji", a zapravo sve vise zatupljujuci.
Djetetu se sigurno nece nista dogoditi ako bude brisalo plocu. Ako i padne sa stolca, pa gle.. Nije bas da djeca silom padaju i umiru od padova sa stolca za vrijeme brisanja ploce. Zbilja ne volim ovakve spešl roditelje. Sto i ako padne? Dignut ce se, pogledat ce uciteljica je li sve u redu, boli li gdje, bol ce proci, ako je bas te "srece" i lupi glavom i ima posjekotinu, bit ces kao mama pozvana u skolu, dijete ce biti kod doktora i ranicu ce mu sanirati. Za to se ne brini.

Smisao redarstva nije da dijete crnci jer se uciteljici neda.

Nevjerojatno, danas vise djeca ne smiju umociti spuzvu u vodu jer voda je mozda hladna pa ce mu prsti i saka popadati, ne smije mu se dati jedan jer ne zna nista na ispitu jer to ugrozava njegovo psihicko zdravlje, najbolje da djetetu svaki puta prije nego sto sjedne na stolac poprskamo svi zajedno antiseptikom da ne dobije neku bolest.
Uskoro ce biti i pranje ruku prije rucka u skoli zlostavljanje djece jer ako ona to ne zele, ne treba ih tjerati na to jer im se stvara trauma.

Pod hitno roditelji trebaju biti racionalni. Ne kazem da nisu, ali uvijek se nađu spešl mame sa spešl klincima u razredu.

Nemoj dijete slati u skolu. Mozda ga netko tamo gurne ili se spotakne na klupu pa ce rub klupe biti kriv sto je dijete palo.

Ohladi i budi racionalna.

Ako se djetetu nesto dogodi, pruzit ce mu se pomoc u svakom slucaju i znat ces za to. U meduvremenu ti moze pasti bilo gdje i bilo kada. Moze ga i autu pokupiti na pjesackom. Moze neko kasljati kraj njega pa moze dobiti upalu pluca. Moze ga netko oteti, a moze ga i macka ugristi.

Daj budi realna. Inace sam pristojna, ali ovakvi bogom dani roditelji sa bogom danom djecom mi idu na zivce. Pusti dijete da bude dijete i neka uci malo. Kao sto si ucila ti, kao sto je ucilo dijete koje je godinu dana starije od tvog djeteta. Tako ce i tvoje .

Zadnje uređivanje contrary : 15.03.2013. at 15:32.
contrary is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 21:59   #65
ja ne mogu vjerovati kakve sve pizdarije muče današnje roditelje....
evo, odmah sad sam rekla mužu ako mi ikad ovakva neka ili slična izjava izleti iz usta kad mi dijete krene u školu, nek me odvali nečim teškim..
stvarno se nadam da neću postati takva cjepidlaka
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 10:24   #66
Quote:
contrary kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno, danas vise djeca ne smiju umociti spuzvu u vodu jer voda je mozda hladna pa ce mu prsti i saka popadati, ne smije mu se dati jedan jer ne zna nista na ispitu jer to ugrozava njegovo psihicko zdravlje, najbolje da djetetu svaki puta prije nego sto sjedne na stolac poprskamo svi zajedno antiseptikom da ne dobije neku bolest.
Uskoro ce biti i pranje ruku prije rucka u skoli zlostavljanje djece jer ako ona to ne zele, ne treba ih tjerati na to jer im se stvara trauma.

Pod hitno roditelji trebaju biti racionalni. Ne kazem da nisu, ali uvijek se nađu spešl mame sa spešl klincima u razredu.
...
Daj budi realna. Inace sam pristojna, ali ovakvi bogom dani roditelji sa bogom danom djecom mi idu na zivce. Pusti dijete da bude dijete i neka uci malo. Kao sto si ucila ti, kao sto je ucilo dijete koje je godinu dana starije od tvog djeteta. Tako ce i tvoje .
Dječica pod staklenim zvonom !!!
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 10:36   #67
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ja ne mogu vjerovati kakve sve pizdarije muče današnje roditelje....
evo, odmah sad sam rekla mužu ako mi ikad ovakva neka ili slična izjava izleti iz usta kad mi dijete krene u školu, nek me odvali nečim teškim..
stvarno se nadam da neću postati takva cjepidlaka
heheheh , bravo, inace sto ovi "moderni " roditelji rade od djece je sramota i njih bi trebalo kaznjavat
__________________
O, ferre montem animalia Qui est crista quod et alluit. Ego pectine peius bukovica A mel lavat Rosica oooooj Oh, oh, oh eam Non fugis ut lupus esuriens cibum Iam in
Altan Gobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 11:31   #68
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
meni nije u redu ni da redari kupe u svom razredu
smece treba pokupiti onaj tko ga je bacio a ne redar - ako imaju par neodgojenih zar cijeli razred treba kupiti smece za njima?
onda nek I uciteljica sama brise plocu, ona ju je.zasarala
a I mogli bi smetlare ukinut, sto bi oni kupili smece za neodgojenim budalama
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 15:39   #69
Potpisujem nekoliko zadnjih postova...

Mislim stvarno, čime ljudi razbijaju glavu...
__________________
Borna
Goga_fina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 03:50   #70
Meni je uopće suludo da djeca u prvom razredu za vrijeme nastave bacaju smeće po podu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 18:39   #71
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Meni je uopće suludo da djeca u prvom razredu za vrijeme nastave bacaju smeće po podu.
da, fakat.
od nekih 18-24mj sigurno doma znaju baciti smeće u kantu, ne vidim zašto sa 6-7g. ne bi znali u učionici baciti smeće u koš.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 22:48   #72
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Meni je uopće suludo da djeca u prvom razredu za vrijeme nastave bacaju smeće po podu.
Nisu to hrpetine smeće već se zna dogoditi da djetetu padne na pod npr. onaj celofan od slamke ili neki papirić dok nosi u koš.
Često djeca nisu ni svjesna toga i obično se ne zna kome je palo.
Redari pokupe i to je to tjeranje djece da kupe papire po učionici.
-annaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 01:44   #73
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
onda nek I uciteljica sama brise plocu, ona ju je.zasarala
a I mogli bi smetlare ukinut, sto bi oni kupili smece za neodgojenim budalama
A,jest ti usporedba.

Smetlari su placeni da kupe smece,a i uciteljica kad 'zasere'plocu.

Meni nije drago kad mi kcer (kao redar) kupi tudje smece,jer svoje sama baca u kos,ali,ajde...nije mi to razlog zbog kojeg bih prigovarala uciteljici.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 16:03   #74
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
A,jest ti usporedba.

Smetlari su placeni da kupe smece,a i uciteljica kad 'zasere'plocu.

Meni nije drago kad mi kcer (kao redar) kupi tudje smece,jer svoje sama baca u kos,ali,ajde...nije mi to razlog zbog kojeg bih prigovarala uciteljici.
a sto bi redari trebali raditi?
nije valjda tvoja kcer cijelu godinu redar? valjda dodju na red i djeca koja bacaju smece?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 00:07   #75
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
a sto bi redari trebali raditi?
nije valjda tvoja kcer cijelu godinu redar? valjda dodju na red i djeca koja bacaju smece?
Pa,naravno da nije cijele godine redar i vec sam rekla da ovo sa kupljenjem smeca ne smatram za tragediju.

Samo iznosim svoje misljenje na forumu,kad vec postoji tema o redarima,jel.

Ja sam mislila da redari samo brisu plocu i 'paze na red' u ucionici pod malim odmorom ,a cistacice kupe smece...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 00:25   #76
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
meni nije u redu ni da redari kupe u svom razredu
smece treba pokupiti onaj tko ga je bacio a ne redar - ako imaju par neodgojenih zar cijeli razred treba kupiti smece za njima?
Uciteljica mojeg starijeg djeteta je inzistirala da oni koji su zasvinjili i pokupe svoje smece.
Kao isljednik je ispitivala djecu da tko je bacio bananu na pod ili prosuo stapice;vrlo brzo bi otkrila 'nepoznatog pocinitelja'.

Onda je toj djeci davala nekakve crvene (kaznene) kartoncice;za sakupljena tri su morali dolaziti starci u skolu na 'jezikovu juhu' .

Bogme je , relativno brzo, zavela red u ucionici , sto se bacanja smeca tice.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 16:35   #77
kod mene u razredu sva djeca čiste razred ako ima smeća (papirića i slično), ali ukoliko primjetim ( a stalno primjetim) da je neko djete bacilo nešto(ili mu je nešto opalo), oni samo kupe svoje smeće i čiste za sobom
__________________
Sarita
SaritaSarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 14:13   #78
smatram da izrabljivanju djece treba stati na kraj i dati ću sve od sebe da moje dijete ne briše ploču. spominje se mogućnost pada, a što je s kožnim oboljenjima zbog prljave spužve? učiteljica je upoznata s opasnostima koje vrebaju od spužve, ali jeste li vi i vaša djeca?

da ne govorim to sa skupljanjem smeća. što ako dijete krene baciti papirić kojeg je netko drugi bacio, i spotakne se na putu do koša za smeće, te zadobije ozljede opasne po život?
jedno je riskirati život dok bacaš vlastito smeće, ali kad tuđe nosiš do koša...

nemam riječi na bezobzirnost školskog osoblja.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 18:17   #79
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
smatram da izrabljivanju djece treba stati na kraj i dati ću sve od sebe da moje dijete ne briše ploču. spominje se mogućnost pada, a što je s kožnim oboljenjima zbog prljave spužve? učiteljica je upoznata s opasnostima koje vrebaju od spužve, ali jeste li vi i vaša djeca?

da ne govorim to sa skupljanjem smeća. što ako dijete krene baciti papirić kojeg je netko drugi bacio, i spotakne se na putu do koša za smeće, te zadobije ozljede opasne po život?
jedno je riskirati život dok bacaš vlastito smeće, ali kad tuđe nosiš do koša...

nemam riječi na bezobzirnost školskog osoblja.
o isuse
nadam se da je ovo sarkazam jer ako nije..
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 19:16   #80
I onda se pitamo zasto su ove nove generacije gotovani i mimoze. Zbog takvih roditelja koji ih drze pod zvonom. Vecina danasnjih roditelja tooooliko pretjeruje da pocinjem misliti da im nesto ne funkcionira kako treba u glavi.
Pazi ovo:
"što ako dijete krene baciti papirić kojeg je netko drugi bacio, i spotakne se na putu do koša za smeće, te zadobije ozljede opasne po život?"

Vani uce na taj nacin djecu o ekologiji i cuvanju okolisa, a ovdje rade od toga bauk.

Neki doista nisu za roditelje.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.