Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2016., 18:16   #41
odbili smo dodatni program
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 21:39   #42
Quote:
miseducata kaže: Pogledaj post
bogami,svi naši članovi su volonteri, uključujući i vanjske.

kažem ti,nitko od nas nikad nije dobija naknadu za članstvo u šk.odboru.
to trebate rijesiti na sastanku.
definitivno imate pravo na naknadu, mulja vas jedinica lokalne samouprave.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2022., 12:20   #43
sad cu ja past s marsa, tko bira i postavlja ravnatelje?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2022., 13:01   #44
Ravnatelja postavlja školski odbor uz suglasnost Ministarstva.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2022., 13:04   #45
i uz suglasnost Vijeca roditelja

"postavlja" je mozda nezgodna rijec. Ide klasican natjecaj za radno mjesto, moze se javiti tko hoce. Zivotopisi se iscitavaju na navedenim instancama i na svima se glasa
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2022., 13:06   #46
znaci, profesori ga zapravo sami biraju?
sad sam vidjela da su us kolskom odboru i predstavnici osnivaca, to je valjda grad onda. mislim, zakaj biraju takve ravnatelje koji ne drze ledja profesorima? sami sebi podmetnu?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2022., 13:06   #47
Vijeće roditelja je dio školskog odbora.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2022., 13:07   #48
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
i uz suglasnost Vijeca roditelja

"postavlja" je mozda nezgodna rijec. Ide klasican natjecaj za radno mjesto, moze se javiti tko hoce. Zivotopisi se iscitavaju na navedenim instancama i na svima se glasa
Ne može se javiti tko hoće, postoje jasni kriteriji tko se može javiti. Objave su u NN.

Summer, osnivač OŠ je županija.

I ne, ne biraju samo profesori - tu je radničko vijeće, vijeće roditelja, nastavničko vijeće, osnivač. 3 glasa idu iz škole, 4 iz "vani". U konačnici, to sve mora biti blagoslovljeno od strane ministra, ako nije, natječaj se poništava i objavljuje novi.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2022., 13:15   #49
Summer, kak si ti naivna.
pa tko bi si normalan namjestao nekog za koga zna da ce ga tlaciti dozlaboga?
politika, draga moja, kao i uvijek u hrvatskoj.
pa kak ti padne grah.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2022., 13:22   #50
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Summer, kak si ti naivna.
pa tko bi si normalan namjestao nekog za koga zna da ce ga tlaciti dozlaboga?
politika, draga moja, kao i uvijek u hrvatskoj.
pa kak ti padne grah.
pa nemam pojma kak skole funkcioniraju upravljacki, nikad me nije zanimalo
vidim da su skole ful razlicite, covjek bi ocekivao vecu sarolikost unutar skole ali ocito postoji interna politika razlicita od skole do skole
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2022., 13:37   #51
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa nemam pojma kak skole funkcioniraju upravljacki, nikad me nije zanimalo
vidim da su skole ful razlicite, covjek bi ocekivao vecu sarolikost unutar skole ali ocito postoji interna politika razlicita od skole do skole
ne moras znati nista konkretno o skolama.
dovoljno da znas kako se opcenito u hrvatskoj dolazi na vodece pozicije
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2022., 15:50   #52
Učiteljsko vijeće ima dva glasa u Školskom odboru.
Radničko vijeće ima jedan.
Vijeće roditelja jedan.
Osnivač (županija ili grad) još tri.
Znači, učitelji mogu izabrati jednog kandidata većinom, na radničkom vijeću ih za jedan glas preglasati spremačice, domari, tajništvo, računovodstvo, pomoćnici u nastavi i ostalo ino osoblje, ili ne mora ni to, vijeće roditelja glasa za drugog kandidata, onog koji je slizan s politikom i evo ti 4 glasa naspram 3 zaposlenika škole i evo ti ravnatelja koji terorizira na sljedeće 4 godine.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2022., 17:21   #53
Meni zabavna ova tema o ravnateljima kao da se trgaju za tu poziciju, a kod nas kad je stari ravnatelj trebao u mirovinu skoro godinu dana nisu uspjeli odabrati drugog pa je bio vd. Iduci izbori samo jedna vazeca kandidatura itd... ne bih rekla da je nešto naročito primamljivo mjesto.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2022., 17:31   #54
kako kome. ako si sadistički mobingaš, dušu dalo. a kad jednom zasjednu u fotelju, kirurški im ju moraš odstranjavati s guzice.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2022., 18:01   #55
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Meni zabavna ova tema o ravnateljima kao da se trgaju za tu poziciju, a kod nas kad je stari ravnatelj trebao u mirovinu skoro godinu dana nisu uspjeli odabrati drugog pa je bio vd. Iduci izbori samo jedna vazeca kandidatura itd... ne bih rekla da je nešto naročito primamljivo mjesto.
meni isto. zapravo, nije ta placa bas tolko visoka da se isplati slusat govna roditelja, kojekakvih klinaca, pokrivati lose radnike (a ima ih) koje si morao zaposlit po nekoj liniji ili su sagorili s godinama ili si ih naslijedio od ravnatelja koji je takve trebao zaposlit po nekoj liniji....
ljudi koji rade u skoli, osim ako nisu ludi entuzijasti koji zele nes iz dubokog korijena primijenit, znaju jako dobro kakva je situacija u skoli i da je (uz koletkivne ugovore, sindikate i vladajucu politiku) tesko ista mijenjati
iako ima pozitivnih primjera (ne samo prelog).

jasno mi je ovo sto mad pise,jednom kad zasjedne tesko ga je izbaciti i mozda najbolji primjer je ravnateljica krajiske, koja je 2013 imala dokument da skola treba bit staticki ojacana i nije nis poduzela. onda se dogodio potres. osoba koja drzi do sebe bi trebala dat otkaz odmah. a osim sto nije, nju ni skolski odbor ni vijece roditelja nije trazilo ostavku, cak ni nakon sto vec dve godine djeca idu u 5 razlicitih skola. mene jos uvijek cudi, jel ona bas tak super po drugim stvarima
al kak god okrenes, ravnatelj je duzan i za procese/medjuljudske odnose i kvalitetu nastave, ali i opremu skole i stanje zgrade i tu je bas velika odgovornost.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2022., 18:08   #56
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Meni zabavna ova tema o ravnateljima kao da se trgaju za tu poziciju, a kod nas kad je stari ravnatelj trebao u mirovinu skoro godinu dana nisu uspjeli odabrati drugog pa je bio vd. Iduci izbori samo jedna vazeca kandidatura itd... ne bih rekla da je nešto naročito primamljivo mjesto.
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
kako kome. ako si sadistički mobingaš, dušu dalo. a kad jednom zasjednu u fotelju, kirurški im ju moraš odstranjavati s guzice.
Baš. Eto naš stari ravnatelj je radio do 67g, nije se dao maknuti, imao dobre štele i 2x mu produžili.
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2022., 18:25   #57
Pa kolika je plaća ravnatelju?
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2022., 18:39   #58
ovisi o stazu, vrsti skole, broju ucenika, broju programa u skoli....
ovako odokativno bih rekla izmedju 12-15 somova.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2022., 19:53   #59
Sigurno, manje nije. A gdje je još "dio kolača" od najma dvorane, učionica za vanškolske aktivnosti... Svi oni moraju to platiti.
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2022., 19:58   #60
škola im plaća mobitel, vozikaju se okolo na račun škole ("službene" poslove imaju taman da im se s privatnima poklapaju, za 2 kn po km), pa im domar ide krečiti kuću i kositi travu za vrijeme radnog vremena... i tako...
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:54.