Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2006., 22:08   #1
Suzuki SX4

kupili bi suzuku sx4.
ima li tko vec kakvih iskustava da se ne zeznemo.
__________________
Pijem ,pjevam i putujem.....[
eragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 01:21   #2
Ja sam ga gledao nedavno kada sam bio u HR na odmoru...i to samo zato jer me zainteresirao kada sam ga vidio na semaforima pored sebe...
Sve u svemu,zgodan autić...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2006., 19:52   #3
I meni se jako sviđa i razmišljam o kupnji.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2006., 20:23   #4
Jeste,al on ima 270litara prtljaznog prostora,pa gdjebi sa njim?
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2006., 21:01   #5
Quote:
Svicar kaže:
Jeste,al on ima 270litara prtljaznog prostora,pa gdjebi sa njim?
Taman san to tija napisat. Portapaki je tragedija za tako velik auto, a ako ti to nije bitno(a trebalo bi) to je jako solidan auto.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 18:14   #6
ali kad ti netko da 5 godina garancije na motor i mijenjač(ili 150tkm) onda se ''sitnica'' kao što je mali prtljažnik može zanemariti, zar ne?
ili barem zažmiriti na jedno oko
__________________
''totus mundus agit histrionem''
William Shakespeare
killahcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 18:51   #7
Quote:
killahcro kaže:
ali kad ti netko da 5 godina garancije na motor i mijenjač(ili 150tkm) onda se ''sitnica'' kao što je mali prtljažnik može zanemariti, zar ne?
ili barem zažmiriti na jedno oko
Uf! 5god/150tkm! Koji sam ja bedak. Dok sam početkom godine kupovao auto, uopće nisam znao da ovaj suzuki postoji! Tek tokom ljeta saznao da postoji. Uf. A lijep mi je, baš. Još 5g/150tkm garancije.......i košta ispod 100000kn, a jeep..ić........samo neznam jel ima diesel varijanta?
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 22:39   #8
Quote:
Edgar kaže:
Uf! 5god/150tkm! Koji sam ja bedak. Dok sam početkom godine kupovao auto, uopće nisam znao da ovaj suzuki postoji! Tek tokom ljeta saznao da postoji. Uf. A lijep mi je, baš. Još 5g/150tkm garancije.......i košta ispod 100000kn, a jeep..ić........samo neznam jel ima diesel varijanta?
3 godine i 100.000 standardna garancija za kosooke. Kosta od cca. 100.000 kn pa do skoro 160.000 kn zavisno od opreme i motorizaciji. Nije terenac više je urbani SUV i ima dizel od Alfe 1.9 multijet.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 13:17   #9
Quote:
Edgar kaže:
Uf! 5god/150tkm! Koji sam ja bedak. Dok sam početkom godine kupovao auto, uopće nisam znao da ovaj suzuki postoji! Tek tokom ljeta saznao da postoji. Uf. A lijep mi je, baš. Još 5g/150tkm garancije.......i košta ispod 100000kn, a jeep..ić........samo neznam jel ima diesel varijanta?
Kurac je to, a ne jeep
Antimon2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 14:21   #10
Quote:
Antimon2 kaže:
Kurac je to, a ne jeep
rekoh jeep..ić a ne jeep...dakle umanjenica od jeep, kao ono mali jeep...a da to nije jeep znamo svi...uostalom kakav bi to jeep bio za 100k kn....

no, vjerojatno nije loš, čisto malo da razbije monotonija sa svakidašnjim diajnom gradskih i kompaktnih auta.....

jel se to meni dobro čini ili je to stvarno najeftinija varijanta nekog SUV-a kod nas?
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 14:20   #11
Glupost je vrlina beznalica i ljudi bez argumanata

Quote:
Antimon2 kaže:
Kurac je to, a ne jeep
Zbilja idiotska opaska.


I mercedes M klase je kurac a ne jeep jer nitko tko sa 700000 kn nebu išel u balato.
Isto tako možeš reći da je Suzuki sa 100 ks spotrsi auto!????
Informacija koja je interesantna vezano je uz SX4 je: preglednost, konfor, servisi......
__________________
Hyundai i30, 116 kS CRDi....deveta godina....potraga zamjenom krenula....nadam se da ću 2020-2022 sjesti u novi automobil...Suzuki S-Cross ili Vitara ili....do 150.000,00 kuna
Heho is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 14:08   #12
Počeo sam malo čitati vaše postove, ali previše je toga , pa preskačem, no evo mog kratkog osvrta na taj autić:

Pošto je moja šogorica zapela za taj auto dobro "smo" ga proučili..., većina dosad navedenog stoji, naime čeka se 6 mjeseci, to smo riješili, kad prođu prve gužve i narudžbe, onda se kupuje (metalik plavi), dakle krajem godine, ili početkom slijedeće. Nadalje, SX4-vorki je premalo na cesti i prekratko su u upotrebi da bi stručnjaci i mehaničari mogli dati svoj sud o njemu, ali dosadašnji testovi renomiranih kuća (npr. A.M.S.) prikazuju ga vrlo dobro, jedina mu je "mana", ako se tako može reći, mali prtljažnik, ali budimo realni za takvog gradskog "šminkera" i svakodnevnu upotrebu..., pa i nije toliko bitno, uvijek se za more ili duži put može namontirat' Thule, ili slično na krov od recimo 400 litara... i problem riješen...!!!

Cijena, za ono što nudi, je odlična..., ustvari auto uopće nema konkurencije, niti u klasi, niti u vlastitoj kući (mislim na blizanca Fiat Sedici)...

Šogorica si je izabrala 1.6 benzinac (mala kilometraža) s najjačom opremom i 4WD, te ručnim mjenjačem, jer ona ne voli automatike (zmaj od ženske), a boja je teško odabrana, tu je bila borba..., ali nakon dugo promišljanja, svi smo jednoglasno izabrali metalik tamno plavu...!!! (Crni je otpao, zbog prljanja, iako opako izgleda uživo, a srebrni auto ima svaka "šuša" pa je kao "out" i preobično izgleda) Ostale boje nisu bile zanimljive.

Mislim da će narudžba ići tek negdje na proljeće, jer vozi se 6 godina stari Yaris, koji još odlično služi..., a neće puno izgubit' na cijeni do 2008.

Taj auto se jednostavno kupuje sa SRCEM (i novcima ), a vjeruje se u Suzukijevu pouzdanost i garantne uvjete...!!! I točka...!!!
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 12:59   #13
sigurnost sx4

Koliko zvjezdica ima na CRASH testu
Alain36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 13:04   #14
Jeli ga netko vozio? Koliko uopće mjesta ima unutra? Prtljažnik?

GS oprema je vrhunska, sve za 16500 tisuća eura, ali pitanje je kako će onaj 1.5 motor vući malog terenca...

Prijatelj mi ima 1.5 Swifta, ide ko metak... Vrhunske vozne osobine i zadovoljavajuća kvaliteta interijera...

Sve u svemu, jako privlačan auto.
Fils de Longchamp is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 14:57   #15
Pozdrav ekipi s foruma
Preporucam promjenu ulja nakon 2000-3000 km, motor ce vam biti zahvalan.
Vec 6 mjeseci imam SX4 1.5 GLX AC SE i jako sam zadovoljan.
Dvije male zamjerke: - nema dovoljno pretinaca
- tvrd ovjes.
Navedeno spada u sitnicarenje. Velik portapak mi nije potreban, kao ni 4x4 jer u firmi imamo Ladu Nivu (a mislim da SX4 nije terenac nego "gradski terenac").

Zamolio bih komentare na par tema:
- zadovoljstvo gumama Continental (zasto neki serijski dobiju Bridgestone?)
- upali li auto "otprve" ili vergla 2-3 puta? (moj vergla i kad je motor topal i kad je hladan, takoder i kad je prociscen voznjom na visim okretajima)
- jeste li primijetili opadanje razine ulja? (bilo bi normalno da ulje hlapi, pogotovo prvih 15000 km, ali pise da ce to motor nadoknaditi tj razrijediti ulje. Na zalost nemam priliku cesto to provjeriti jer auto uglavnom nije na ravnom)

Jos jedna stvar: ovako precizan mjenjac nisam nikad prije susreo

Pozdrav svima
zeljkok is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 20:49   #16
mislim da ti ga nije bilo početkom godine u prodaji...
a i nije baš takav terenac kao šta izgleda na slici...
kad sam ga vidio na cesti... po mojoj procijeni nešto kao panda 4x4
 
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 23:32   #17
Quote:
getriba kaže:
mislim da ti ga nije bilo početkom godine u prodaji...

odmah mi je lakše

a i nije baš takav terenac kao šta izgleda na slici...
kad sam ga vidio na cesti... po mojoj procijeni nešto kao panda 4x4

priznajem, vidio ga samo na slikama...ko panda? sve me čudilo kaj je tak jeftin, samo 100000kn za jeep..ić-a. Samo nisam znao u kojem grmu leži zec
,
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 01:00   #18
nije baš da je tako mali kao panda.
usporedba vrijedi ako uspoređujete pandu i pandu 4x4, citroen c3 i onaj c3 offroad(olfo) i suzuki sx4 s normalnim. ali je definitivno najbolji od ovdje navedenih jer sa 5 godina garancije čovjek može biti siguran
__________________
''totus mundus agit histrionem''
William Shakespeare
killahcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 01:03   #19
Quote:
killahcro kaže:
nije baš da je tako mali kao panda.
usporedba vrijedi ako uspoređujete pandu i pandu 4x4, citroen c3 i onaj c3 offroad(olfo) i suzuki sx4 s normalnim. ali je definitivno najbolji od ovdje navedenih jer sa 5 godina garancije čovjek može biti siguran

Garancija,pa dabi se ona odrzala moraju se raditi servisi,a oni kostaju ,na recimo 120,000 servisu mnogo se toga mora zamjeniti o trosku vlasnika.


Treba sve procitat u ugovoru u uvjetu garancije.
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 01:42   #20
e ,
a jel možete vjerovati da se auto mora cekati 6-8 mjeseci i da neke auto kuce nezele primiti polog jer nece moci ispostovati isporuku!
Mi bas zapeli za njega ali nevjerovatno je to cekanje.
i sto?cekati cemo.
__________________
Pijem ,pjevam i putujem.....[
eragon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:07.