Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2016., 20:47   #61
Quote:
Bebi Zombi kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam, niti jedan od do sada navedenih. Ja bih htio neki svijet bez ljubomore, bez stalnih životnih partnera/ica, bez bolesti, bez siromaštva, svijet u kojem bi glavna fora bila kako ubiti dosadu nekom vrstom zabave, i gdje bi se svi natjecali da provajdaju neki oblik zabave. Dakle fino se napapaš doma, provozaš u nekom vozilu, dođeš na party, spavaš sa nekoliko ljepotica, napiješ se, pa odeš u luna park ili nešto. Dakle, nikakva ubijanja, silovanja, krađe i sve ostalo ružno, ali pretpostavljam da u tom svijetu ne bih ni bio ljudsko biće, nego nešto drugo.
Gledaš samo jednu stranu. Što te ljepotice imaju od toga?
__________________
The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why.
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 21:39   #62
Hogwarts, Hogsmeade ili Diagon Alley...
Ne bi bilo više pakovanja i vukljanja kofera nego samo ovo.
Fotografije, slike i knjige koje pričaju, Vatrene strele i Nimbusice, Banditova (Maradeur's) mapa i istraživanje Hogwartsa i naravno ovakva jedna sovica. Zar nije cakana? Mada i Hedwiga je zakon.


A ako ne to, onda Berk. Zamisli da imaš Toothlessa kao kućnog ljubimca. :klap:






Edit: nije se vidjela slika sove, nadam se da je sad ok.
__________________
U traganju za potpisom...
Kovrdžava is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 22:07   #63
Glavna Prefektica Kovrdžava.
__________________
The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why.
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 00:20   #64
Najgore od svega, koji sam štreber, to bi bilo vrlo izgledno.




Mada, sve zezancije Freda i Georga Weaslya ne bi mogle da se porede s tim kakva bi mi kupatila bila dostupna i naravno pristup u onaj posebni dio biblioteke gdje mnoge zanimljive knjižice obitavaju. Buhahahahahaha
__________________
U traganju za potpisom...
Kovrdžava is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 20:43   #65
Wasteland, Fallout fransiza.

Obuka bi vojne cizme sa zastitnom kapom, nasa neku pilu od auta, AK47 u bunkeru, Ray Ban cvike i vozika se po pustinji dok svira Justin Bieber "Baby"

Dosta sale, vratimo se na temu; sve navedeno osim AK47, bolji bi bija kakav gauss rifle.

splicoRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 12:14   #66
^ lol

Zivjela bih s Gipcanima ili vjesticama iz Pullmanovih Tamnih tvari, bila bih disident na Anarresu, anarhistickom planetu Ursule Le Guin, uzgajala bih povrce i voce u Shireu, u skladu s prirodom, a nekako bih otputovala i na zeleni ili plavi Mars Kima Stanleya Robinsona.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 22:12   #67
Def. Star Trek, raditi na nekom brodu negdje laganini kao science officer, po mogucnosti roditi se kao Trill.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 20:12   #68
Star Trek, ali na Zemlji bi živio.
U brodu stalno neki alieni napadaju ili naletiš na neku potprostornu anomaliju.
Na Zemlji je super. Pogotovo na nekoj farmi. Uzgajaš krumpire, imaš holodek i replikator, u slučaju napada te brani pobjednička vojska jaka, osim ono jednom dok su Breeni napali San Francisco, a u tom slučaju super što si na farmi daleko od svega.
Drone is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 21:08   #69
Evo i ja da se priključim masi... USS Voyager pod kapetanicom Janeway.
Essegg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 00:09   #70
Phillip reeve, predator cities univerzum... vazdusni brod i ceo svet pred sobom, gledas kako jedan velegrad na gusenicama prozdire drugi... priceless..
halcyon82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 02:56   #71
Kad malo bolje razmislim čak bi i mi i svemir iz The Expansea odgovarao kolko god bio opasan i nepredvidljiv Ma ustvari bilo koji svemir u kojem ima svemirskih brodova bi mi bio ok dokle god sam kapetan broda i rasturam sve okolo
__________________
“The future is all around us, waiting in moments of transition to be born in moments of revelation. No one knows the shape of the future or where it will take us. We know only that it is always born in pain.”
Rockstar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 10:42   #72
U previše fantasy i sf svijetova blagostanje ovisi o tome da se rodiš kao netko i nešto. Ako gledamo najgori mogući scenarij,znači da se negdje rodim kao joe average,onda Rivendell ili Shire,radije Rivendell. Sf svijet- Federacija,po mogućnosti na Zemlji negdje između tos i tng. Dobar zdravstveni sustav,usavršen teleporter i holodek,replikator. I u miru se bavio svojim pizdarijama. Čak i bi Dina došla u obzir,recimo Caladan u doba starog vojvode Paulusa. Discworld je isto relativno zanimljiv.

Uglavnom,izbjegavao bih sva ona mjesta koja su zanimljiva u pričama,jer je životni vijek i prosperitet običnog puka generalno loš XD
Grimko is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 12:24   #73
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Discworld je isto relativno zanimljiv.
Zanimljiv, ali ne i siguran. Osobno ne bih htio živjeti tamo jer stalno prijeti neka apokalipsa ili sveopći rat ili trovanje Dibblerovim kobasicama.
Drone is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 14:42   #74
Pa ovaj svijet u kojem živimo je i više nego uzbudljiv i vrijedan življenja.
Pogledajte samo šta se događa. Oligarhija koja vlada svijetom zadnjih par tisuća godina želi zavesti konačni totalitarizam i zaviti svijet u tamu. U tu svrhu pucaju iz svih raspoloživih oružja - propagandna mašinerija radi punom parom, forsiraju krize na svim nivoima, spremni su započeti i ww3, sve kako bi spremno prihvatili njihov totalitarizam. Nervoza, grč i užurbanost kojom to rade postaju upadljivi. Ko da će im pobječ vlak.
Samo još fali neki anonimni usamljeni junak koji se bori za spas čovječanstva pa da ovo sve bude kao u nekom fantastičnom romanu.

Fantastika je ionako stvar stajališta. Za nekog srednjovjekovnog nepismenog seljaka mi živimo u fantasy svijetu. A ko zna kakvi sve fantastični svijetovi postoje a da ih ne možemo ni zamisliti, isto ko što taj srednjovjekovni seljak ne može zamisliti naš svijet.

To je ujedno i odgovor na pitanje iz naslova. Želio bih živjeti u takvom svijetu kakvog sada ne mogu ni zamisliti. A ja imam mašte. O da.
Samo da u tom svijetu ne postoji nikakva oligarhija. To je fakat žešći trash
ubačeni element is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 16:00   #75
Quote:
UrchinStar47 kaže: Pogledaj post
Ima, stvarni svijet, koje stoljece u proslost.

40k uglavnom zapravo podbacuje u usporedbi sa najgorim stvarima iz povijesti.
Ne znam baš.
Recimo u većini povijesti je običan čovjek načelno bio seljak, najbitnije ti je da ti obitelj ima što jest, i da ratovi i bolesti ne zahvate tvoj kraj.

U 40k imamo najgoru mješavinu svega lošeg u povijesti, ali nikada nije sve odjednom bilo tako.

Dakle i industrijsko zagađenje i bijeda 19. stoljeća, i vjerski fanatizam i globalni ratovi odjednom.
Ono, sve na kvadrat
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.