Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2016., 11:45   #341
je, sustav prijavljivanja je malo... erm... neintuitivan, jučer sam uspjela registrirat se iz valjda petog pokušaja (meni je druga rasprava u fokusu interesa) - ali kome je stalo da ga čuju, taj će se prijaviti i napisati im što misli.
to mi je super u hrvata, kukamo da nas nitko ne pita za mišljenje, da se zakoni i pravilnici donose iznad naših glava, padnu s nebesa i izvoli ih se držati - a onda kada nas pitaju što mislimo o nacrtu zakona... *zvuk cvrčaka*
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 13:26   #342
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
uostalom, radi tog jednog koji je 2 mj. izbjegavao neki sat, iz nekog svog razloga, ne treba ispaštati svih onih ostalih 20 koji to ne rade i, nitko nema pravo ugrožavati njihovo zdravlje jer posljedice toga mogu biti fatalne a, o tome nitko ocito ne razmišlja.
http://www.srcezasasu.com/
ili možda nekom nastavniku zdravlje i život ucenika nisu ni najmanje važni?
Da, problem je u nastavniku. Ne u veleumovima koji su nam podarili ovaj pravilnik, ne u liječniku koji neće napisati ispričnicu, ne u roditelju koji će bolesno dijete poslati u školu.
Baš smo gamad.
zoks is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 14:53   #343
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
je, sustav prijavljivanja je malo... erm... neintuitivan, jučer sam uspjela registrirat se iz valjda petog pokušaja (meni je druga rasprava u fokusu interesa) - ali kome je stalo da ga čuju, taj će se prijaviti i napisati im što misli.
to mi je super u hrvata, kukamo da nas nitko ne pita za mišljenje, da se zakoni i pravilnici donose iznad naših glava, padnu s nebesa i izvoli ih se držati - a onda kada nas pitaju što mislimo o nacrtu zakona... *zvuk cvrčaka*
ak se nemeš registrirati onda to nikako ne znaci da su ljudi nezainteresirani ili da se boje nešto reci...
evo ja se sad više od 10 puta pokušala regati pa ništa, ne lovi captcha...niti onaj vizualniniti, niti onaj audio...slucajno, namjerno, pitam se, pogotovo jer je do prije tjedan dana svima sve bilo jasno.

Quote:
zoks kaže: Pogledaj post
Da, problem je u nastavniku. Ne u veleumovima koji su nam podarili ovaj pravilnik, ne u liječniku koji neće napisati ispričnicu, ne u roditelju koji će bolesno dijete poslati u školu.
Baš smo gamad.
ne znam za tebe, nastavnici koje ja znam su vrlo korektni ljudi, neki od njih su se eto pokušali ukljuciti i u ovu javnu raspravu pa nisu uspjeli, inace, mjesecima vec ukazuju na nebuloze skupa sa lijecnicima jer su svjesni što je viroza i kako se lijeci a, i ne da im se baš na svoja leđa preuzimati odgovornost koja im se pokušava nametnuti ovim pravilnikom jer je nekom foteljašu nepojmljivo da covjek (u ovom slucaju djeca) mogu biti bolesna više od jednom u godini.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 15:15   #344
nemam pojma zašto ti captcha ne lovi, meni je uhvatio iz prve (kad sam konačno uspjela nadoći kojim redom što napraviti) - regala sam se s e-građaninom. imam jedno šest mailova za pokušaje registracije i prijave
ali ono, znam puno ljudi što probaju jednom, ne ide - ko ga šljivi, a onda gunđaju kako ih nitko ništa ne pita.
ako se više ljudi ne može regati, onda treba slati mail i opisati problem, tražiti da se produži savjetovanje nakon što se otkloni problem, a ne slegnuti ramenima - vidiš da se ne može, masonska zavjera i ljudi-gušteri... a onda opet gunđanje.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 22:54   #345
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._01_3_125.html

(3) Roditelj može, više puta godišnje, opravdati izostanak svoga djeteta u trajanju do tri radna dana, a za koje nije pravodobno podnesen zahtjev za odobrenjem sukladno stavku 2. ovoga članka.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 07:57   #346
bilo po novinama i tv jucer prekucer, kao promjena

mozda ce mi nesto znaciti kad bu mala imala 13-14 pa cu ju moci ostaviti samu doma bolesnu
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 08:23   #347
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
bilo po novinama i tv jucer prekucer, kao promjena

mozda ce mi nesto znaciti kad bu mala imala 13-14 pa cu ju moci ostaviti samu doma bolesnu
ne znam, nisam citala ni gledala, samo sam jucer cula da su se pojedini ucitelji i profesori krajem polugodišta poceli biti dementni pa su od roditelja bez obzira na mailom poslane zahtjeve za odobrenje izostanka, poceli tražiti lijecnicke ispricnice.

link pravilnika je postavljen za one kojima treba a, koji ne citaju novine i ne gledaju tv (poput mene)
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 08:34   #348
ja te sad ne kuzim, to je od ovog polugodista na snazi
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/p...---463811.html
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 16:03   #349
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
ne znam, nisam citala ni gledala, samo sam jucer cula da su se pojedini ucitelji i profesori krajem polugodišta poceli biti dementni pa su od roditelja bez obzira na mailom poslane zahtjeve za odobrenje izostanka, poceli tražiti lijecnicke ispricnice.

link pravilnika je postavljen za one kojima treba a, koji ne citaju novine i ne gledaju tv (poput mene)
Prestani srati više. I nek ti netko utuvi u glavu, jer sama ne možeš, razliku između traženja i dobivanja odobrenja. I da traženje odobrenja ne znači automatsko dobivanje.

I kaže se i piše "postali dementni" a ne "počeli biti dementni".
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 30.01.2017., 11:41   #350
E da ga jebeš...
Gledam baš jučer - prekjučer na tv-u prilog o ispričnicama, liječnici očekuju 300 000 ispričnica manje, do 3 dana pravdaju roditelji itd. Pravilnik čitala nisam i neću. Jerbo po svojoj struci znam koliko često pravila ovise o onome tko ih tumači, a ne o onome što stvarno piše u pravilniku.
Dakle, moje jučer zdravo dijete je noćas imalo napade kašlja. Do jutra se uz lijekove uglavnom smirilo, ali potpuno je izmorena od ne spavanja, odspavala je cca sat-sat i pol za cijelu noć. . A pošto danas treba imati 8 sati i nikakvih najavljenih testova, odlučila sam je ostaviti doma da se odmori i naspava. Pa tako nazovem razrednicu, sve lijepo objasnim da opravdam derište, a ona meni kaže: a dobro za taj jedan dan, ali ako i sutra izostane iz škole, ipak vi odite liječniku pa mi donesite ispričnicu...
I šta sad da joj kažem?

Inače, klinka ne izostaje ni manje ni više od drugih, mislim da ove godine imamo cca 10-ak dana...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 12:06   #351
kazes joj da neces ici doktoru jer imas pravo ispricati dijete do tri dana

meni bi osobno vise koristili da netko od vrlih programera napravi par klikova mise pa ubaci u jebeni program mogucnost komunikacije izmedju doktora da ne moram hodati za otvaranje bolovanja
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 12:26   #352
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
kazes joj da neces ici doktoru jer imas pravo ispricati dijete do tri dana
Ne znam imam li hrabrosti tjerati mak na konac s nekim tko mi to može vratiti preko djeteta.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 12:28   #353
pa ne moras reci da neces, kazes da ne stignes a kako imas pravo...
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 13:17   #354
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa ne moras reci da neces, kazes da ne stignes a kako imas pravo...
Eh...

Od vrtića pa do sad, na prvom roditeljskom svake godine, obavezno fasujemo i predavanje o tome kako su djeca i škola na prvom mjestu, kako se ne može poslom opravdavati da se nešto ne stigne itd.

Vjeruj mi, uvijek prvo prevrtim sve svoje opcije u glavi. Srećom, imam super LOMicu i nije mi problem dobiti ispričnicu. Ali sumnjam da razrednica ne zna za novi pravilnik. Samo što zna i da može po svom.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 13:25   #355
shefty - evo i kod mene upravo isti slučaj kao i kod tebe.
Ove šk godine nije izostajala, ali u srijedu na četvrtak je imala baš jake napadaje kašlja i zaspala oko 5 u jutro.
Javila sam razrednici da neće doći. U toku četrtka je još dobila i proljev, tako da je i petak ostala doma.
Jutros je predala moju ispričnicu razrednici i sve 5.
Ja sam shvatila (možda pogrešno), da se izmjene primjenjuju od ovog polugodišta...
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 13:08   #356
Da li je pravilo da se napise ispricnica iako se uciteljici javilo telefonom/sms-om?

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 15:01   #357
Quote:
Mirotta kaže: Pogledaj post
Da li je pravilo da se napise ispricnica iako se uciteljici javilo telefonom/sms-om?

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
kod moje djece (osnovna škola) razrednica je rekla da ako se javi telefonom/sms-om ne treba i ispričnica.....
treba pitat.....najbolje da dijete pita razrednicu/ka,pa kaže doma
Lenac7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 15:11   #358
Da, naša traži pismenu ispričnicu.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 12:59   #359
Naša neće ništa napismeno, nego isključivo telefonom.

Sto ljudi, sto ćudi...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 22:23   #360
Imam pitanje u vezi izostanka jer nemam iskustva, tek smo u prvom razredu.
Da li se djetetu moze opravdati dan, tj. traziti unaprijed, ako nije zbog bolesti?
Ili to nije obicaj u skoli?
Pitam tu prvo da se ne sramotim pred razrednicom.
Inace mala nema puno izostanaka, do sada samo jedan dan zbog bolesti.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:33.