Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2017., 14:17   #1
Studentski rad

Pozdrav.

Redovan sam student i zainteresiran sam za posao u kojem se uspostavlja obični radni odnos (ne znam drugi naziv), dakle ne preko student servisa, već kao običan radnik, pa bih bio i prijavljen, koliko shvaćam.

Firma koja zapošljava kaže da njima to što sam redovan student ne predstavlja problem, međutim ne znaju što bi to značilo za moj status istoga te za zdravstveno, na koje bih valjda izgubio pravo.

A mene zanima je li pravo na zdravstveno sve što gubim u tom slučaju ? Jer to mi ne predstavlja velik problem, no što se događa sa statusom studenta ?

I ispričavam se ako sam pogriješio pdf, al računam da bi ovdje na pravu najviše vas moglo znati odgovor.
matprob is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2019., 10:16   #2
Učenički rad

Na koji način se može zaposliti djete od 14 godina (rođeno 01/2005)?

Sada je osmi osnovne, ima veliku želju za radom, čim upiše srednju školu može se zaposliti u prodaji karata za izletničke brodove, radilo bi se oko 6 sati dnevno, 4-5 dana tjedno.

Bio sam kod inspektora rada, nije mi znao reći, bio je začuđen pitanjem, valjda je ovo danas rijetko.

Hvala
nsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2019., 11:39   #3
Quote:
nsut kaže: Pogledaj post
Na koji način se može zaposliti djete od 14 godina (rođeno 01/2005)?

Sada je osmi osnovne, ima veliku želju za radom, čim upiše srednju školu može se zaposliti u prodaji karata za izletničke brodove, radilo bi se oko 6 sati dnevno, 4-5 dana tjedno.

Bio sam kod inspektora rada, nije mi znao reći, bio je začuđen pitanjem, valjda je ovo danas rijetko.

Hvala
djeca mlađa od 15 godina ne smiju raditi. starija od 15 mogu uz pisani pristanak roditelja i uz uvjet da se rad ne kosi s obrazovanjem (mogu raditi vikendom i praznicima uz uvjet da im ostaje vremena za učenje).
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2019., 22:36   #4
Quote:
PabloN kaže: Pogledaj post
djeca mlađa od 15 godina ne smiju raditi.
Postoji iznimka, potrebna suglasnost inspektora rada - upravo taj dio o suglasnosti me zanima.
nsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2019., 03:36   #5
Dijete mlađe od 15 godina pod nikakvim uvjetima ne može se zaposliti.

Zakon o radu: https://i.postimg.cc/nVs5PWxF/ml.png
ratni profiter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2019., 10:48   #6
I meni se čini
nsut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:02.